Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 22. oktober 2018 kl. 01:10
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
SENESTE OPDATERINGER
21. OKTOBER 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Randers FC - SønderjyskE  1-1● AGF - AaB  2-2
● Vendsyssel FF - AC Horsens  0-1● Vejle - FC København  1-3
  NORDICBET LIGAEN
● Fremad Amager - FC Helsingør  2-0● Viborg - Silkeborg  1-1
● Nykøbing FC - FC Fredericia  0-3● Næstved - Lyngby  1-0
● Thisted - FC Roskilde  3-2
  2. DIVISION ØST
● Slagelse - Frem  0-0
  2. DIVISION VEST
● Tarup-Paarup - Dalum  2-0
20. OKTOBER 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● FC Nordsjælland - FC Midtjylland  1-4
  2. DIVISION ØST
● Marienlyst - Vanløse  0-3● HIK - Brønshøj  1-1
● Hillerød - AB  3-2● B93 - Skovshoved  3-3
● Middelfart - Avarta  1-2
  2. DIVISION VEST
● Vejgaard - Jammerbugt FC  1-1● Aarhus Fremad - Brabrand  2-0
● Kjellerup - Odder  2-2● FC Sydvest - Skive  2-3
19. OKTOBER 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Esbjerg - Hobro  2-0
  2. DIVISION VEST
● Kolding IF - Ringkøbing  3-1
18. OKTOBER 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
  NORDICBET LIGAEN
● Hvidovre - HB Køge  2-0
16. OKTOBER 2018
  A-LANDSHOLDET
  Danmark - Østrig  2-0
  DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
  NORDICBET LIGAEN
● FC Roskilde - Næstved  1-1
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A1
● Frankrig - Tyskland  2-1
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B1
● Ukraine - Tjekkiet  1-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B4
● Irland - Wales  0-1
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C3
● Norge - Bulgarien  10● Slovenien - Cypern  1-1
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Kasakhstan - Andorra  4-0● Letland - Georgien  0-3
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D4
● Armenien - Makedonien  4-0● Gibraltar - Liechtenstein  2-1
15. OKTOBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A2
● Island - Schweiz  1-2
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A4
● Spanien - England  2-3
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B3
● Bosnien - Nordirland  2-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C2
● Estland - Ungarn  3-3● Finland - Grækenland  2-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D2
● Hviderusland - Moldova  0-0● Luxembourg - San Marino  3-3
14. OKTOBER 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
  NORDICBET LIGAEN
● Hvidovre - Thisted  5-1● HB Køge - Silkeborg  1-2
● FC Helsingør - Nykøbing FC  1-2
  2. DIVISION ØST
● Avarta - Slagelse  1-0
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A3
● Polen - Italien  0-1
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B2
● Rusland - Tyrkiet  2-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C1
● Israel - Albanien  2-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C4
● Lituaen - Montenegro  1-4● Rumænien - Serbien  0-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D3
● Aserbajdsjan - Malta  1-1● Færøerne - Kosovo  1-1
13. OKTOBER 2018
  A-LANDSHOLDET
  Irland - Danmark  0-0
  2. DIVISION ØST
● Vanløse - B93  0-3● Middelfart - Marienlyst  2-1
● Skovshoved - HIK  1-0● Frem - AB  2-0
  2. DIVISION VEST
● Dalum - Aarhus Fremad  0-1● Odder - Vejgaard  1-3
● Jammerbugt FC - Ringkøbing  2-1● FC Sydvest - Kolding IF  0-1
● Brabrand - Kjellerup  2-0
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A1
● Holland - Tyskland  3-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B1
● Slovakiet - Tjekkiet  1-2
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B4 
● Irland - Danmark  0-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C3
● Bulgarien - Cypern  2-1● Norge - Slovenien  1-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Georgien - Andorra  3-0● Letland - Kasakhstan  1-1
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D4
● Armenien - Gibraltar  0-1● Makedonien - Liechtenstein  4-1
12. OKTOBER 2018
  2. DIVISION VEST
● Skive - Tarup-Paarup  3-0
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A2
● Belgien - Schweiz  2-1
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A4
● Kroatien - England  0-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B3
● Østrig - Nordirland  1-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C2
● Estland - Finland  0-1● Grækenland - Ungarn  1-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D2
● Hviderusland - Luxembourg  1-0● Moldova - San Marino  2-0
11. OKTOBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A3
● Polen - Portugal  2-3
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B2
● Rusland - Sverige  0-0
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C1
● Israel - Skotland  2-1
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C4
● Litauen - Rumænien  1-2● Montenegro - Serbien  0-2
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D3
● Færøerne - Aserbajdsjan  0-3● Kosovo - Malta  3-1
10. OKTOBER 2018
  SYDBANK POKALEN 2018/2019
  3. RUNDE
● Nykøbing FC - Vejle  1-2
7. OKTOBER 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Hobro - FC Nordsjælland  3-2● AaB - Brøndby  1-3
● FC København - Randers FC  4-0● AC Horsens - Esbjerg  1-2
● FC Midtjylland - Vendsyssel FF  3-0
  NORDICBET LIGAEN
● Fremad Amager - Hvidovre  2-2● Thisted - FC Fredericia  0-3
● Næstved - FC Helsingør  1-1● FC Roskilde - Nykøbing FC  2-2
● Silkeborg - Lyngby  1-2
  2. DIVISION ØST
● Slagelse - Brønshøj  2-2
  2. DIVISION VEST
● Ringkøbing - FC Sydvest  1-0
6. OKTOBER 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● OB - AGF  2-2
  2. DIVISION ØST
● Skovshoved - Frem  1-1● HIK - Marienlyst  3-0
● Hillerød - Avarta  1-1● B93 - Middelfart  0-4
  2. DIVISION VEST
● Vejgaard - Brabrand  0-2● Tarup-Paarup - Odder  1-4
● Kjellerup - Aarhus Fremad  0-0● Dalum - Skive  1-5
5. OKTOBER 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - Vejle  3-1
  NORDICBET LIGAEN
● Viborg - HB Køge  3-1
  2. DIVISION VEST
● Kolding IF - Jammerbugt FC  3-1
  SYDBANK POKALEN 2018/2019
  4. RUNDE LODTRÆKNING
● FC Midtjylland - FC København  ● Marienlyst - Brøndby 
● Hobro - OB  ● Næstved - AGF 
● AaB - AC Horsens  ● SønderjyskE - Esbjerg 
● FC Nordsjælland - Vendsyssel FF  ● Kolding IF - Nykøbing FC/Vejle 
RUNDE FØDSELSDAGE 2018
14.11Johnny Hansen75 år
14.11Ole Madsen60 år
22.11Steen Blicher95 år
25.11Hans Jørgen Christiansen75 år
27.11Kurt Berthelsen75 år
04.12Niels Hagenau75 år
06.12Eigil Nielsen70 år
16.12Leif Printzlau70 år
17.12Finn Sterobo85 år
28.12Brian Steen Nielsen50 år
29.12Kim Ziegler60 år

HAR RUNDET I ÅR
04.01John Steen Olsen75 år
09.01Michael Lumb30 år
16.01Nicklas Bendtner30 år
20.01Arne Toft70 år
01.02Søren Lerby60 år
01.02Kurt Hansen90 år
03.02Klaus Berggreen60 år
06.02Ole Østergaard60 år
07.02Nicki Bille30 år
13.02Heinz Hildebrandt75 år
14.02Peter Dahl70 år
19.02Mike Jensen30 år
02.03Jens-Carl Kristensen85 år
09.03Erik Køppen95 år
13.03Claus Johansen70 år
26.03Alex Nielsen60 år
27.03Poul Bilde80 år
01.04Jørgen Jørgensen75 år
03.04Michael Gravgaard40 år
04.04John Petersen75 år
10.04Flemming Christensen60 år
23.04Brian Jensen50 år
24.04Jesper Christiansen40 år
26.04Peter Madsen40 år
29.04Mark Strudal50 år
07.05Finn Wiberg75 år
25.05Michael Spangsborg60 år
01.06Bent Outzen70 år
03.06Peter Nielsen50 år
05.06Marc Rieper50 år
10.06Max Møller75 år
16.06Torben Frank50 år
11.07Andreas Bjelland30 år
16.07Anders Randrup30 år
21.07Ove Flindt Bjerg70 år
22.07Dennis Rommedahl40 år
24.07Henrik Risom50 år
08.08Lasse Nielsen30 år
12.08Peter Johansson70 år
13.09Ole Bjur50 år
17.09Frank Nielsen70 år
19.09John Frandsen70 år
22.09Steen Thychosen60 år
23.09Ove Sørensen80 år
04.10Børge Thorup75 år
06.10Bjarne Goldbæk50 år
14.10Erik Nielsen80 år
16.10Jørgen Christensen80 år
 

 
 

 
Avisen for alle med interesse for Brønshøj-Husum
 

 
Er du til gamle
landskamp-magasiner?
www.kampprogrammer.dk
 

 
Dansk fodbold Livescore
www.flashScore.dk
 


 
A B A A B A