Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 23. november 2020 kl. 16:56
WWW.HASLUND.INFO
 
SENESTE OPDATERINGER
22. NOVEMBER 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
  3F SUPERLIGA GRUNDSPIL, 9. SPILLERUNDE
● AGF - FC Midtjylland  1-2● OB - SønderjyskE  1-1
● Vejle - Brøndby IF  0-2● AaB - FC Nordsjælland  1-1
  1. DIVISION GRUNDSPIL, 12. SPILLERUNDE
● Esbjerg - Skive  2-1● Fremad Amager - HB Køge  0-1
  2. DIVISION ØST, 13. SPILLERUNDE
● Slagelse - AB Tårnby  2-0● Avarta - Skovshoved  3-1
  2. DIVISION VEST, 13. SPILLERUNDE
● Holstebro - FC Sydvest  0-2
21. NOVEMBER 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
  1. DIVISION GRUNDSPIL, 12. SPILLERUNDE
● Hvidovre - Vendsyssel  2-0● Silkeborg - FC Helsingør  3-3
  2. DIVISION ØST, 13. SPILLERUNDE
● Brønshøj - Næstved  3-3● FA 2000 - Roskilde KFUM  1-1
● Hillerød - Vanløse  1-4
  2. DIVISION VEST, 13. SPILLERUNDE
● SfB-Oure - Frem  3-5● Middelfart - Aarhus Fremad  3-4
● Dalum - Thisted FC  udsat● VSK Aarhus - B93  3-1
● Jammerbugt FC - Næsby  udsat● Holbæk - Brabrand  3 - 1
20. NOVEMBER 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
  3F SUPERLIGA GRUNDSPIL, 9. SPILLERUNDE
● Lyngby BK - AC Horsens  1-1
  1. DIVISION GRUNDSPIL, 12. SPILLERUNDE
● Viborg - Hobro  2-1● Kolding IF - FC Fredericia  1-2
  2. DIVISION ØST, 13. SPILLERUNDE
● FC Roskilde - AB  udsat● HIK - Nykøbing FC  1-2
18. NOVEMBER 2020
  A-LANDSHOLDET
  NATIONS LEAGUE
● Belgien - Danmark  4-2
18. NOVEMBER 2020
  NATIONS LEAGUE 2020/2021
  LEAGUE A, GRUPPE 1
● Bosnien - Italien  0-2● Polen - Holland  1-2
  LEAGUE A, GRUPPE 2 
● Belgien - Danmark  4-2● England - Island  4-0
  LEAGUE B, GRUPPE 1
● Østrig - Norge  1-1● Nordirland - Rumænien  1-1
  LEAGUE B, GRUPPE 2
● Tjekkiet - Slovakiet  2-0● Israel - Skotland  1-0
  LEAGUE B, GRUPPE 3
● Ungarn - Tyrkiet  2-0● Serbien - Rusland  5-0
  LEAGUE B, GRUPPE 4
● Irland - Bulgarien  0-0● Wales - Finland  3-1
  LEAGUE C, GRUPPE 2
● Armenien - Nordmakedonien  1-0● Georgien - Estland  0-0
  LEAGUE C, GRUPPE 3
● Grækenland - Slovenien  0-0● Kosovo - Moldova  1-0
  LEAGUE C, GRUPPE 4
● Albanien - Hviderusland  3-2● Kasakhstan - Litauen  1-2
17. NOVEMBER 2020
  NATIONS LEAGUE 2020/2021
  LEAGUE A, GRUPPE 3
● Kroatien - Portugal  2-3● Frankrig - Sverige  4-2
  LEAGUE A, GRUPPE 4
● Spanien - Tyskland  6-0● Schweiz - Ukraine  udsat
  LEAGUE C, GRUPPE 1
● Luxembourg - Aserbajdsjan  0-0● Montenegro - Cypern  4-0
  LEAGUE D, GRUPPE 1
● Andorra - Letland  0-5● Malta - Færøerne  1-1
  LEAGUE D, GRUPPE 2
● Gibraltar - Liechtenstein  1-1
17. NOVEMBER 2020
  VM-KVALIFIKATION 2022
  SYDAMERIKA
● Uruguay - Brasilien  0-2● Ecuador - Colombia  6-1
● Peru - Argentina  0-2● Venezuela - Chile  2-1
● Paraguay - Bolivia  2-2
15. NOVEMBER 2020
  A-LANDSHOLDET
  NATIONS LEAGUE
● Danmark - Island  2-1
15. NOVEMBER 2020
  NATIONS LEAGUE 2020/2021
  LEAGUE A, GRUPPE 1
● Holland - Bosnien  3-1● Italien - Polen  2-0
  LEAGUE A, GRUPPE 2 
● Belgien - England  2-0● Danmark - Island  2-1
  LEAGUE B, GRUPPE 1
● Østrig - Nordirland  2-1● Rumænien - Norge  udsat
  LEAGUE B, GRUPPE 2
● Tjekkiet - Israel  1-0● Slovakiet - Skotland  1-0
  LEAGUE B, GRUPPE 3
● Tyrkiet - Rusland  3-2● Ungarn - Serbien  1-1
  LEAGUE B, GRUPPE 4
● Bulgarien - Finland  ● Wales - Irland 
  LEAGUE C, GRUPPE 2
● Nordmakedonien - Estland  2-1● Georgien - Armenien  1-2
  LEAGUE C, GRUPPE 3
● Moldova - Grækenland  0-2● Slovenien - Kosovo  2-1
  LEAGUE C, GRUPPE 4
● Albanien - Kasakhstan  3-1● Hviderusland - Litauen  2-0
15. NOVEMBER 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
  2. DIVISION VEST, 12. SPILLERUNDE
● Thisted FC - Holstebro  udsat
14. NOVEMBER 2020
  NATIONS LEAGUE 2020/2021
  LEAGUE A, GRUPPE 3
● Portugal - Frankrig  0-1● Sverige - Kroatien  2-1
  LEAGUE A, GRUPPE 4
● Tyskland - Ukraine  ● Schweiz - Spanien  1-1
  LEAGUE C, GRUPPE 1
● Aserbajdsjan - Montenegro  0-0● Cypern - Luxembourg  2-1
  LEAGUE D, GRUPPE 1
● Malta - Andorra  3-1● Letland - Færøerne  1-1
  LEAGUE D, GRUPPE 2
● San Marino - Gibraltar  0-0
14. NOVEMBER 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
  2. DIVISION ØST, 12. SPILLERUNDE
● Vanløse - HIK  0-0● Roskilde KFUM - Avarta  3-3
● FA 2000 - Næstved  3-1● Skovshoved - Hillerød  1-2
● AB Tårnby - AB  1-1● Nykøbing FC - FC Roskilde  2-0
● Brønshøj - Slagelse  3-1
  2. DIVISION VEST, 12. SPILLERUNDE
● FC Sydvest - Middelfart  1-1● Frem - Holbæk  2-0
● Aarhus Fremad - Dalum  2-1● Næsby - VSK Aarhus  0-0
● B93 - SfB-Oure  1-0● Brabrand - Jammerbugt FC  udsat
13. NOVEMBER 2020
  VM-KVALIFIKATION 2022
  SYDAMERIKA
● Colombia - Uruguay  0-3● Brasilien - Venezuela  1-0
● Chile - Peru  1-0
12. NOVEMBER 2020
  VM-KVALIFIKATION 2022
  SYDAMERIKA
● Argentina - Paraguay  1-1● Bolivia - Ecuador  2-3
12. NOVEMBER 2021
  EM 2020 KVALIFIKATION
  NATIONS LEAGUE, PLAYOFF FINALER
● Ungarn - Island  2-1● Nordirland - Slovakiet  1-2
● Serbien - Skotland  1-1● Georgien - Nordmakedonien  0-1
12. NOVEMBER
  SYDBANK POKALEN 2020/2021
  3. RUNDE
● Kolding IF - AGF  3-3● Hvidovre - FC Nordsjælland  2-0
  4. RUNDE, LODTRÆKNING
● FC København - FC Midtjylland  ● SønderjyskE - Lyngby 
● AGF - AC Horsens  ● Hvidovre - Vejle 
● Fremad Amager - Brøndby  ● Jammerbugt FC/Holstebro - Randers FC 
● Nykøbing FC - OB  ● B93 - AaB 
11. NOVEMBER 2020
  A-LANDSHOLDET
  TESTKAMP
● Danmark - Sverige  2-0
11. NOVEMBER
  SYDBANK POKALEN 2020/2021
  2. RUNDE
● VSK Aarhus - AC Horsens  2-4● Skive - SønderjyskE  0-1
● Hedensted - Fremad Amager  1-5● BSF - OB  0-3
● Jammerbugt FC - Holstebro  udsat● HB Køge - FC Midtjylland  0-1
● Brabrand - Vejle  2-2● Slagelse - Lyngby  0-9
● Nykøbing FC - Esbjerg  1-0● AB - AaB  1-2
10. NOVEMBER
  SYDBANK POKALEN 2020/2021
  3. RUNDE
● Aarhus Fremad - Randers FC  1-3● ASA Aarhus - B93  1-4
8. NOVEMBER 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
  3F SUPERLIGA GRUNDSPIL, 8. SPILLERUNDE
● AC Horsens - SønderjyskE  0-3● Brøndby IF - OB  3-1
● FC Midtjylland - F.C. København  4-0● FC Nordsjælland - Vejle  1-1
● Lyngby - AGF  1-2
  1. DIVISION GRUNDSPIL, 11. SPILLERUNDE
● Vendsyssel - Esbjerg  udsat● HB Køge - Silkeborg  0-1
  2. DIVISION ØST, 11. SPILLERUNDE
● Slagelse - Skovshoved  1-1● Avarta - Brønshøj  1-1
● AB - Nykøbing FC  1-6● Næstved - Vanløse  1-1
  2. DIVISION VEST, 11. SPILLERUNDE
● Holstebro - Næsby  1-5
7. NOVEMBER 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
  1. DIVISION GRUNDSPIL, 11. SPILLERUNDE
● Skive - Hvidovre  2-3● Fremad Amager - Kolding IF  0-0
  2. DIVISION ØST, 11. SPILLERUNDE
● Hillerød - AB Tårnby  1-2
  2. DIVISION VEST, 11. SPILLERUNDE
● FC Sydvest - Thisted FC  udsat● SfB-Oure - Aarhus Fremad  1-4
● VSK Aarhus - Brabrand  1-2● Jammerbugt FC - Frem  udsat
● Middelfart - Holbæk  1-0● Dalum - B93  1-1
6. NOVEMBER 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
  3F SUPERLIGA GRUNDSPIL, 8. SPILLERUNDE
● Randers FC - AaB  1-2
  1. DIVISION GRUNDSPIL, 11. SPILLERUNDE
● FC Fredericia - Viborg  1-1
  2. DIVISION ØST, 11. SPILLERUNDE
● FC Roskilde - Roskilde KFUM  1-0● HIK - FA 2000  2-1
5. NOVEMBER 2020
  EUROPACUP 2020/2021
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE A
● Roma - CFR Cluj  5-0● Young Boys - CSKA Sofia  3-0
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE B
● Arsenal - Molde  4-1● Rapid Wien - Dundalk  4-3
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE C
● Hapoel Beer Sheva - Leverkusen  2-4● Slavia Prag - Nice  3-2
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE D
● Lech Poznan - Standard Liége  3-1● Benfica - Glasgow Rangers  3-3
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE E
● PAOK Saloniki - PSV Eindhoven  4-1● Omonia Nicosia - Granada  0-2
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE F
● NK Rijeka - Napoli  1-2● Real Sociedad - AZ Alkmaar  0-1
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE G
● Zorya Luhansk - AEK Athen  ● Leicester - Sporting Braga 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE H
● Milan - Lille  ● Celtic - Sparta Prag 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE I
● Villarreal - Maccabi Tel-Aviv  ● Sivasspor - Qarabag 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE J
● Ludogorets - Tottenham  ● Antwerpen - LASK Linz 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE K
● Dinamo Zagreb - Wolfsberg  ● Feyenoord - CSKA Moskva 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE L
● Hoffenheim - Slovan Liberec  ● Røde Stjerne Beograd - Gent 
EUROPA CUP KOEFFICIENTER
  Klub-koefficienter 2016/2017 - 2020/2021 (seedning 2021/2022)
  Lande-koefficienter 2016/2017 - 2020/2021 (antal klubber og indtræden i 2022/2023)
  Lande-koefficienter 2017/2018 - 2021/2022 (antal klubber og indtræden i 2023/2024)
  Lande-koefficienter 2018/2019 - 2022/2023 (antal klubber og indtræden i 2024/2025)
  Lande-koefficienter 2019/2020 - 2023/2024 (antal klubber og indtræden i 2025/2026)
  Lande-koefficienter 2020/2021 - 2024/2025 (antal klubber og indtræden i 2026/2027)
5. NOVEMBER 2020
  SYDBANK POKALEN 2020/2021
  3. RUNDE
● Ledøje-Smørum - Brøndby  0-1
5. NOVEMBER 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
  1. DIVISION GRUNDSPIL, 11. SPILLERUNDE
● FC Helsingør - Hobro  0-1
4. NOVEMBER 2020
  EUROPACUP 2020/2021
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE E
● Chelsea - Rennes  3-0● Sevilla - Krasnodar  3-2
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE F
● Zenit - Lazio  1-1● Club Brugge - Dortmund  0-3
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE G
● Ferencvaros - Juventus  1-4● FC Barcelona - Dynamo Kiev  2-1
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPESPIL, 3. KAMP, GRUPPE H
● Istanbul Basakhesir - Manchester United  2-1● RB Leipzig - Paris SG  2-1
4. NOVEMBER
  SYDBANK POKALEN 2020/2021
  3. RUNDE
● Avarta - FC København  1-2
RUNDE FØDSELSDAGE 2020
21.11Simon Makienok30 år
28.11Jan Michaelsen50 år
07.12Torben Nielsen75 år
08.12Lars Højer Nielsen50 år
11.12Max Rasmussen75 år
16.12Kjeld Seneca70 år
18.12Carsten Hemmingsen50 år
24.12Erik Rasmussen60 år
HAR RUNDET I ÅR
08.01Erik Rasmus Petersen90 år
22.01Erik Lykke Sørensen80 år
27.01Erik Sandvad75 år
27.01Steen Danielsen70 år
29.01Peter Løvenkrands40 år
31.01Søren Andersen50 år
02.02Tommy Hansen70 år
06.02Per Frandsen50 år
25.02Ole Qvist70 år
28.02Christian Poulsen40 år
15.03Mogens Therkildsen80 år
31.03Martin Albrechtsen40 år
09.04Povl H. Frederiksen70 år
10.04Karsten Jensen70 år
10.04Miklos Molnar50 år
23.04Mathias 'Zanka' Jørgensen30 år
25.04Knud Nørregaard70 år
05.05Martin Retov40 år
06.05Christian Gytkjær30 år
13.05Kjeld Thorst80 år
20.05Svend Andresen70 år
30.05Sten Ziegler70 år
31.05Steen Hansen60 år
31.05Claus Thomsen50 år
08.06Anders Christensen30 år
17.06Jan Andersen75 år
29.06Birger Pedersen70 år
30.06Morten Skoubo40 år
10.07Tommy Troelsen80 år
12.07Flemming Kjærsgaard75 år
14.07Jørgen Rasmussen75 år
17.07Poul-Erik Thygesen70 år
31.07Finn Laudrup75 år
04.08Jens Steffensen70 år
15.08Henning Boel75 år
24.08Kim Christofte60 år
26.08Morten Donnerup60 år
26.08Carsten Brandenborg75 år
03.09Ole Rasmussen60 år
22.09Peter Ankersen30 år
25.09Niels Erik Andersen75 år
08.10Kasper Bøgelund40 år
07.11Alan Hansen60 år
14.11Erik Bo Andersen50 år
Er du til gamle
landskamp-magasiner?

 
www.kampprogrammer.dk
Live fodbold resultater
Fodbold fra sofaen