Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 24. februar 2018 kl. 13:18
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
2. DIVISION NEDRYKNINGSSPIL
 
STILLING OG RESULTATER
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1.Aarhus Fremad6411113+813
2.HIK64111713+413
3.Odder64111310+313
4.Greve63211315-211
5.Dalum6312159+610
6.B936312128+410
7.AB631295+410
8.Brønshøj630377+09
9.VSK Aarhus6204910-16
10.Hillerød6204614-86
11.Lyseng6105414-103
12.Næsby6006917-80
Nummer 9-12 rykker ned

HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1.B93330091+89
2.Odder330072+59
3.Aarhus Fremad321092+77
4.AB321061+57
5.HIK3210107+37
6.Greve321085+37
7.Dalum320194+56
8.Brønshøj320153+26
9.Hillerød320154+16
10.VSK Aarhus310254+13
11.Lyseng300326-40
12.Næsby300338-50
 

UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1.HIK320176+16
2.Aarhus Fremad320121+16
3.Dalum311165+14
4.Odder311168-24
5.Greve3111510-54
6.AB310234-13
7.VSK Aarhus310246-23
8.Brønshøj310224-23
9.Lyseng310228-63
10.B93301237-41
11.Næsby300369-30
12.Hillerød3003110-90
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Alka Superligaen, Grundspil
  Alka Superligaen, Slutspil
  Alka Superligaen, Nedrykning A
  Alka Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division, Pulje 1
  2. division, Pulje 2
  2. division, Pulje 3
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Nedrykningsspil

  Øvrige år

HoldABB93BRØDALGREHIKHILLYSNÆSODDVSKAAR
AB     24.03
 
25.05
 
29.04
 
  07.04
 
09.06
 
29.03
 
22.04
 
15.03
 
B93     19.05
 
13.05
 
21.04
 
  18.03
 
05.05
 
02.04
 
02.06
 
16.06
 
Brønshøj     10.05
 
16.06
 
19.05
 
  14.04
 
17.03
 
05.05
 
02.04
 
02.06
 
Dalum 05.05
 
29.03
 
07.04
 
    02.06
 
13.05
 
  17.03
 
09.06
 
28.04
 
Greve 02.04
 
07.04
 
28.04
 
    10.05
 
02.06
 
  09.06
 
19.05
 
24.03
 
HIK 02.06
 
09.06
 
29.03
 
    14.04
 
05.05
 
  13.05
 
17.03
 
02.04
 
Hillerød     21.04
 
17.03
 
16.06
 
  29.03
 
13.05
 
26.05
 
05.05
 
07.04
 
Lyseng 10.05
 
26.05
 
09.06
 
02.04
 
21.04
 
24.03
 
19.05
 
  28.04
 
   
Næsby 14.04
 
24.03
 
26.05
 
    02.04
 
16.06
 
  21.04
 
10.05
 
19.05
 
Odder 19.05
 
10.05
 
24.03
 
16.06
 
14.04
 
07.04
 
28.04
 
  02.06
 
   
VSK Aarhus 16.06
 
28.04
 
13.05
 
14.04
 
29.03
 
26.05
 
24.03
 
  07.04
 
   
Aarhus Fremad 17.03
 
14.04
 
21.04
 
25.05
 
05.05
 
10.05
 
09.06
 
   
 
29.03  
HoldABB93BRØDALGREHIKHILLYSNÆSODDVSKAAR