Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 26. juni 2019 kl. 20:07
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
2. DIVISION NEDRYKNINGSSPIL
STILLING OG RESULTATER
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Frem 33 16 10 10 44 30 14 55
2. Hillerød 33 13 7 10 50 48 2 49
3. Avarta 33 12 7 12 54 45 9 45
4. Slagelse (O) 33 12 5 13 42 40 2 44
5. Vejgaard (O) 33 11 24 12 44 49 -5 43
6. Dalum 33 10 9 16 43 54 -11 37
7. FC Sydvest 33 9 7 15 44 50 -6 36
8. Skovshoved 33 9 8 15 38 59 -21 36
9. Odder 33 8 9 14 47 60 -13 35
10. Tarup-Paarup (O) 33 8 10 20 34 55 -21 29
11. Kjellerup 33 4 1 22 38 82 -44 19
12. Marienlyst 33 5 11 27 22 78 -56 16
Odder, Tarup-Paarup, Kjellerup og Marienlyst rykker ned

HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Frem 17 9 2 6 27 17 10 29
2. Vejgaard (O) 17 6 7 4 21 18 3 25
3. Avarta 16 7 3 6 27 16 11 24
4. Slagelse (O) 17 6 4 7 24 21 3 22
5. Dalum 17 6 4 7 27 28 -1 22
6. FC Sydvest 17 5 3 9 22 25 -3 18
7. Skovshoved 16 4 6 6 17 21 -4 18
8. Odder 16 5 3 8 24 29 -5 18
9. Hillerød 17 4 5 8 21 29 -8 17
10. Tarup-Paarup (O) 16 4 2 10 17 28 -11 14
11. Kjellerup 16 1 7 8 20 34 -14 10
12. Marienlyst 16 2 0 14 12 38 -26 6
 

UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Hillerød 16 9 5 2 29 19 10 32
2. Frem 16 7 5 4 17 13 4 26
3. Slagelse (O) 16 6 4 6 18 19 -1 22
4. Avarta 17 5 6 6 27 29 -2 21
5. FC Sydvest 16 4 6 6 22 25 -3 18
6. Vejgaard (O) 16 5 3 8 23 31 -8 18
7. Skovshoved 17 5 3 9 21 38 -17 18
8. Odder 17 3 8 6 23 31 -8 17
9. Tarup-Paarup (O) 17 4 3 10 17 27 -10 15
10. Dalum 16 4 3 9 16 26 -10 15
11. Marienlyst 17 3 1 13 10 40 -30 10
12. Kjellerup 17 3 0 14 18 48 -30 9
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning A
  Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Nedrykningsspil

  Øvrige år

HoldAvaDalFCSFreHilKjeMarOddSkoSlaTarVej
Avarta       28.04
1 - 3
  22.06
6 - 0
10.06
3 - 0
  24.05
2 - 1
    11.05
2 - 0
Dalum 01.06
3 - 5
    18.05
3 - 1
  04.05
3 - 2
    22.04
2 - 0
22.05
2 - 2
  15.06
1 - 2
FC Sydvest 22.04
1 - 1
10.06
3 - 1
  15.06
1 - 2
  25.05
1 - 2
19.05
5 - 0
      04.05
0 - 4
 
Frem         04.05
0 - 2
22.04
6 - 2
25.05
1 - 2
    11.05
2 - 0
22.06
3 - 1
10.06
3 - 2
Hillerød 22.05
0 - 0
25.05
2 - 2
11.05
2 - 3
        22.04
4 - 2
22.06
1 - 1
  08.06
0 - 2
 
Kjellerup         15.06
1 - 2
    11.05
2 - 2
10.06
1 - 2
27.04
1 - 2
  22.05
0 - 3
Marienlyst   22.06
1 - 2
    27.04
0 - 1
31.05
2 - 3
    11.05
0 - 5
  22.05
2 - 1
 
Odder 04.05
4 - 1
27.04
1 - 2
22.05
1 - 1
01.06
1 - 3
    15.06
2 - 0
         
Skovshoved     27.04
1 - 2
21.05
1 - 2
      18.05
1 - 1
  17.06
0 - 2
01.06
2 - 1
 
Slagelse 19.05
1 - 1
  22.06
1 - 2
  02.06
1 - 2
  05.05
4 - 0
10.06
1 - 2
    22.04
1 - 0
 
Tarup-Paarup 15.06
2 - 3
11.05
1 - 0
      18.05
2 - 0
  25.05
1 - 2
      27.04
1 - 1
Vejgaard     01.06
2 - 0
  18.05
2 - 2
  22.04
1 - 0
22.06
2 - 2
04.05
1 - 2
25.05
1 - 0
   
HoldAvaDalFCSFreHilKjeMarOddSkoSlaTarVej