Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 23. april 2019 kl. 06:08
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2019
2. DIVISION KVALIFIKATIONSSPIL, RUNDE FOR RUNDE
RESULTATER OG MÅLSCORERE
1. RUNDE
22.04.2019Dalum - Skovshoved   2-0 (2-0) 22.04.2019Vejgaard - Marienlyst   1-0 (0-0)
20.1-0Patrick Naundrup28.Lasse S. Christensen, Marienlyst
37.2-0Mads Raben64.1-0Mathias Hede Mortensen
257 tilskuere? tilskuere
22.04.2019FC Sydvest - Avarta   1-1 (1-0) 22.04.2019Slagelse - Tarup-Paarup   1-0 (1-0)
4.1-0Silas Songani40.1-0Christoffer Thrane
70.1-1Oliver Carrara638 tilskuere
87.Jesper Riis, FC Sydvest
147 tilskuere
22.04.2019Frem - Kjellerup   6-2 (4-1) 22.04.2019Hillerød - Odder   4-2 (2-0)
6.0-1Rasmus Lysdal24.1-0Philip Lindgaard, straffe
7.1-1Benjamin Warlo31.2-0Jonathan Witt
9.2-1Daniel 'Elly' Pedersen, straffe53.3-0Jonathan Witt
15.3-1Daniel 'Elly' Pedersen59.3-1Jakob Truelsen
23.4-1Abdoulai Njai67.3-2Selvmål, Thomas Gall
58.5-1Tonni Adamsen82.4-2Magnus Nathansen
62.6-1Daniel 'Elly' Pedersen215 tilskuere
90.6-2Marcin Kresa
510 tilskuere
KOMMENDE KAMPE
2. RUNDE
27.04.2019  13:00Tarup-Paarup - Vejgaard
27.04.2019  13:30Kjellerup - Slagelse
27.04.2019  14:00Odder - Dalum
27.04.2019  14:00Marienlyst - Hillerød
27.04.2019  15:00Skovshoved - FC Sydvest
28.04.2019  13:00Avarta - Frem
3. RUNDE
04.05.2019  13:00Vejgaard - Skovshoved
04.05.2019  14:00Dalum - Kjellerup
04.05.2019  14:00FC Sydvest - Tarup - Paarup
04.05.2019  14:00Frem - Hillerød
04.05.2019  14:00Odder - Avarta
05.05.2019  15:00Slagelse - Marienlyst
4. RUNDE
11.05.2019  13:00Tarup-Paarup - Dalum
11.05.2019  13:30Kjellerup - Odder
11.05.2019  14:00Marienlyst - Skovshoved
11.05.2019  14:00Frem - Slagelse
11.05.2019  14:00Hillerød - FC Sydvest
12.05.2019  13:00Avarta - Vejgaard
5. RUNDE
18.05.2019  13:00Tarup-Paarup - Kjellerup
18.05.2019  13:00Vejgaard - Hillerød
18.05.2019  14:00FC Sydvest - Marienlyst
18.05.2019  14:00Dalum - Frem
18.05.2019  15:00Skovshoved - Odder
19.05.2019  15:00Slagelse - Avarta
6. RUNDE
22.05.2019  19:00Dalum - Slagelse
22.05.2019  19:00Odder - FC Sydvest
22.05.2019  19:00KjellerupVejgaard
22.05.2019  19:00Marienlyst - Tarup - Paarup
22.05.2019  19:00Skovshoved - Frem
22.05.2019  19:00Hillerød - Avarta
7. RUNDE
24.05.2019  19:00Avarta - Skovshoved
25.05.2019  13:00Hillerød - Dalum
25.05.2019  13:00Vejgaard - Slagelse
25.05.2019  13:00Tarup-Paarup - Odder
25.05.2019  14:00FC Sydvest - Kjellerup
25.05.2019  14:00Frem - Marienlyst
8. RUNDE
01.06.2019  13:00Vejgaard - FC Sydvest
01.06.2019  14:00Odder - Frem
01.06.2019  14:00Marienlyst - Kjellerup
01.06.2019  14:00Dalum - Avarta
01.06.2019  15:00Skovshoved - Tarup - Paarup
02.06.2019  15:00Slagelse - Hillerød
9. RUNDE
10.06.2019  13:00Avarta - Marienlyst
10.06.2019  13:30Kjellerup - Skovshoved
10.06.2019  14:00Frem - Vejgaard
10.06.2019  14:00Hillerød - Tarup - Paarup
10.06.2019  14:00FC Sydvest - Dalum
10.06.2019  15:00Slagelse - Odder
10. RUNDE
15.06.2019  14:00Dalum - Vejgaard
15.06.2019  14:00Skovshoved - Slagelse
15.06.2019  14:00FC Sydvest - Frem
15.06.2019  14:00Kjellerup - Hillerød
15.06.2019  14:00Tarup-Paarup - Avarta
15.06.2019  14:00Odder - Marienlyst
11. RUNDE
22.06.2019  14:00Frem - Tarup - Paarup
22.06.2019  14:00Slagelse - FC Sydvest
22.06.2019  14:00Hillerød - Skovshoved
22.06.2019  14:00Avarta - Kjellerup
22.06.2019  14:00Marienlyst - Dalum
22.06.2019  14:00Vejgaard - Odder
RESULTATER OG MÅLSCORERE
 
  Forside

  Stilling

  1. runde  9. runde
  2. runde  10. runde
  3. runde  11. runde
  4. runde  12. runde
  5. runde  13. runde
  6. runde  14. runde
  7. runde  15. runde
  8. runde  16. runde