Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 25. april 2019 kl. 10:03
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
2. DIVISION OPRYKNINGSSPIL
STILLING OG RESULTATER
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Skive (N) 23 17 2 4 60 27 +33 53
2. Kolding IF 23 14 7 2 49 21 +28 49
3. Brabrand (N) 23 13 6 4 37 22 +15 45
4. Middelfart 23 12 7 4 38 22 +16 43
5. Aarhus Fremad 23 11 8 4 35 21 +14 41
6. AB 23 11 6 6 37 22 +15 39
7. Brønshøj 23 11 6 6 47 33 +14 39
8. Jammerbugt FC 23 11 6 6 35 25 +10 39
9. B93 23 12 2 9 42 37 +5 38
10. Vanløse (O) 23 8 9 6 31 28 +3 33
11. Ringkøbing 23 10 3 10 28 33 -5 33
12. HIK 23 9 5 9 34 32 +2 32
Nummer 1 og 2 rykker op i NordicBet Liga.

HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Skive (N) 12 9 2 1 30 11 +19 29
2. Kolding IF 12 7 3 2 25 12 +13 24
3. Brønshøj 12 7 2 3 30 18 +12 23
4. Aarhus Fremad 11 7 2 2 22 11 +11 23
5. Jammerbugt FC 11 6 4 1 15 6 +9 22
6. Ringkøbing 11 7 0 4 16 15 +1 21
7. Brabrand (N) 12 5 4 3 21 16 +5 19
8. AB 12 5 3 4 18 9 +9 18
9. Middelfart 12 5 3 4 20 16 +4 18
10. HIK 11 4 5 2 15 11 +4 17
11. Vanløse (O) 11 3 4 4 14 17 -3 13
12. B93 11 3 2 6 17 25 -8 11
 

UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. B93 12 9 0 3 25 12 +13 27
2. Brabrand (N) 11 8 2 1 16 6 +10 26
3. Kolding IF 11 7 4 0 24 9 +15 25
4. Middelfart 11 7 4 0 18 6 +12 25
5. Skive (N) 11 8 0 3 30 16 +14 24
6. AB 11 6 3 2 19 13 +6 21
7. Vanløse (O) 12 5 5 2 17 11 +6 20
8. Aarhus Fremad 12 4 6 2 13 10 +3 18
9. Jammerbugt FC 12 5 2 5 20 19 +1 17
10. Brønshøj 11 4 4 3 17 15 +2 16
11. HIK 12 5 0 7 19 21 -2 15
12. Ringkøbing 12 3 3 6 12 18 -6 12
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning A
  Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  2. division, Pulje 3
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Nedrykningsspil

  Øvrige år

HoldABB93BraBrøHIKJamKolMidRinSkiVanAar
AB     18.05
-
  10.06
-
  02.06
-
    26.05
-
11.05
-
22.04
1 - 2
B93 22.05
-
        18.05
-
  27.04
-
    01.06
-
10.06
-
Brabrand   22.04
0 - 3
  01.06
-
  10.06
-
  04.05
-
  11.05
-
22.05
--
 
Brønshøj 15.06
-
25.05
-
      22.04
3 - 1
  18.05
-
11.05
-
  05.06
-
 
HIK   05.06
-
15.06
-
22.05
-
    27.04
-
       - 04.05
-
Jammerbugt FC 27.04
-
      25.05
-
  15.06
-
    05.06
-
 - 11.05
-
Kolding IF   11.05
-
25.05
-
04.05
-
      10.06
-
05.06
-
  22.04
3 - 0
 
Middelfart 05.06
-
      11.05
-
01.06
-
    22.04
3 - 1
15.06
-
  22.05
-
Ringkøbing 05.05
-
15.06
-
27.04
-
  02.06
-
22.05
-
           
Skive   04.05
-
  10.06
-
22.04
4 - 0
  22.05
-
  18.05
-
    01.06
-
Vanløse         18.05
-
04.05
-
  25.05
-
10.06
-
27.04
-
   
Aarhus Fremad     05.06
-
27.04
-
    18.05
-
  25.05
-
  15.06
-
 
HoldABB93BraBrøHIKJamKolMidRinSkiVanAar