Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 25. april 2019 kl. 03:59
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2019
2. DIVISION OPRYKNINGSSPIL, RUNDE FOR RUNDE
RESULTATER OG MÅLSCORERE
1. RUNDE
22.04.2019Brabrand - B93   0-3 (0-0) 22.04.2019Kolding IF - Vanløse   3-0 (0-0)
51.0-1Leonel Montano49.1-0Kristian Kirkegaard
90.0-2Haitam Hajjami66.2-0Sebastian Sommer
90.0-3Leonel Montano79.3-0Denis Fazlagic
242 tilskuere645 tilskuere
22.04.2019Brønshøj - Jammerbugt FC   3-1 (3-1) 22.04.2019Middelfart - Ringkøbing   3-1 (3-1)
13.0-1Viktor Ahlmann13.1-0Esben Petersen
21.1-1Kevin Bechmann Timm14.2-0Peter Kristensen
26.2-1Kevin Bechmann Timm40.2-1Dennis Juelsgård, straffe
29.3-1Oscar Buch43.3-1Casper Johansen, straffe
735 tilskuere520 tilskuere
22.04.2019Skive - HIK   4-0 (1-0) 22.04.2019AB - Aarhus Fremad   1-2 (0-1)
38.1-0Martin Egelund16.0-1Christian Nissen
53.2-0Sebastian Denius55.0-2Christian Nissen
62.3-0Jeppe Mogensen68.1-2Armend Aslani
86.4-0Sebastian Denius321 tilskuere
652 tilskuere
KOMMENDE KAMPE
2. RUNDE
27.04.2019  13:00HIK - Kolding IF
27.04.2019  13:00Aarhus Fremad - Brønshøj
27.04.2019  14:00Jammerbugt FC - AB
27.04.2019  15:00Vanløse - Skive
27.04.2019  15:00B93 - Middelfart
28.04.2019  14:00Ringkøbing - Brabrand
3. RUNDE
04.05.2019  13:00HIK - Aarhus Fremad
04.05.2019  13:00Vanløse - Jammerbugt FC
04.05.2019  15:00Kolding IF - Brønshøj
04.05.2019  15:00Brabrand - Middelfart
04.05.2019  15:00Skive - B93
05.05.2019  14:00Ringkøbing - AB
4. RUNDE
11.05.2019  14:00Middelfart - HIK
11.05.2019  14:00Brabrand - Skive
11.05.2019  14:00Jammerbugt FC - Aarhus Fremad
11.05.2019  15:00Brønshøj - Ringkøbing
11.05.2019  15:00Kolding IF - B93
12.05.2019  15:00AB - Vanløse
5. RUNDE
18.05.2019  13:00Aarhus Fremad - Kolding IF
18.05.2019  13:00Vanløse - HIK
18.05.2019  15:00B93 - Jammerbugt FC
18.05.2019  15:00Brønshøj - Middelfart
18.05.2019  15:00Skive - Ringkøbing
19.05.2019  15:00AB - Brabrand
6. RUNDE
22.05.2019  19:00HIK - Brønshøj
22.05.2019  19:00Brabrand - Vanløse
22.05.2019  19:00Skive - Kolding IF
22.05.2019  19:00Ringkøbing - Jammerbugt FC
22.05.2019  19:00Middelfart - Aarhus Fremad
22.05.2019  19:00B93 - AB
7. RUNDE
25.05.2019  13:00Vanløse - Middelfart
25.05.2019  13:00Aarhus Fremad - Ringkøbing
25.05.2019  14:00Jammerbugt FC - HIK
25.05.2019  15:00Brønshøj - B93
25.05.2019  15:00Kolding IF - Brabrand
26.05.2019  15:00AB - Skive
8. RUNDE
01.06.2019  14:00Brabrand - Brønshøj
01.06.2019  14:00Middelfart - Jammerbugt FC
01.06.2019  15:00Skive - Aarhus Fremad
01.06.2019  15:00B93 - Vanløse
02.06.2019  14:00Ringkøbing - HIK
02.06.2019  15:00AB - Kolding IF
9. RUNDE
05.06.2019  19:00HIK - B93
05.06.2019  19:00Kolding IF - Ringkøbing
05.06.2019  19:00Middelfart - AB
05.06.2019  19:00Aarhus Fremad - Brabrand
05.06.2019  19:00Brønshøj - Vanløse
05.06.2019  19:00Jammerbugt FC - Skive
10. RUNDE
10.06.2019  14:00HIK - B93
10.06.2019  14:00Kolding IF - Ringkøbing
10.06.2019  14:00Middelfart - AB
10.06.2019  14:00Aarhus Fremad - Brabrand
10.06.2019  14:00Brønshøj - Vanløse
10.06.2019  14:00Jammerbugt FC - Skive
11. RUNDE
15.06.2019  14:00HIK - Brabrand
15.06.2019  14:00Ringkøbing - B93
15.06.2019  14:00Aarhus Fremad - Vanløse
15.06.2019  14:00Middelfat - Skive
15.06.2019  14:00Jammerbugt FC - Kolding IF
15.06.2019  14:00Brønshøj - AB
 
 
  Forside

  Stilling

  1. runde  7. runde
  2. runde  8. runde
  3. runde
  4. runde
  5. runde
  6. runde