Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 19. august 2018 kl. 08:07
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
2. DIVISION ØST, RUNDE FOR RUNDE
 
RESULTATER OG MÅLSCORERE
1. RUNDE
04.08.2018HIK - Vanløse   1-1 (0-1) 04.08.2018Hillerød - Middelfart   1-1 (0-1)
43.0-1Jack Castelijns34.0-1Martin Hedeager Jensen
90.1-1Jonas Hebo Rasmussen60.1-1Tobias Vistisen Andersen
321 tilskuere274 tilskuere
04.08.2018B93 - Brønshøj   0-4 (0-3) 04.08.2018Marienlyst - Skovshoved   1-2 (1-1)
6.0-1Oscar Buch1.0-1Kasper Kempel
18.0-2Patrick Naundrup45.1-1Mads Jørgensen
44.0-3Daniel Anusic46.1-2Kasper Kempel
64.0-4Simon Richter220 tilskuere
576 tilskuere
04.08.2018Frem - Slagelse   0-1 (0-1) 05.08.2018Avarta - AB   0-1 (0-1)
29.0-1Nicklas Stott Venzel43.0-1Matti Olsen
960 tilskuere384 tilskuere
2. RUNDE
11.08.2018Brønshøj - Avarta   4-3 (1-3) 11.08.2018Middelfart - HIK   1-2 (1-0)
13.0-1Christian Offenberg37.1-0Casper Johansen
27.0-2Christian Offenberg51.1-1Andreas Smed
32.1-2Oscar Buch62.1-2Lucas Haren
41.1-3Mehmet Coskun254 tilskuere
51.2-3Jamil Fearrington
70.3-3Oscar Buch
90.4-3Mads Rønne
509 tilskuere
11.08.2018Skovshoved - B93   1-2 (1-0) 11.08.2018Vanløse - Hillerød   3-0 (1-0)
37.1-0Saleem Nanji18.1-0Jack Castelijns
68.1-1Nicolai Olsen, straffe65.2-0Shabban Hussein
77.1-2Omar Roshani90.3-0Steffen Andersen
237 tilskuere425 tilskuere
12.08.2018AB - Frem   0-1 (0-0) 12.08.2018Slagelse - Marienlyst   0-1 (0-0)
52.0-1Tonni Adamsen64.0-1Kristian Weber
84.Tonni Adamsen, Frem588 tilskuere
90.Beran Camili, Frem
568 tilskuere
3. RUNDE
18.08.2018Frem - Vanløse   1-1 (0-0) 18.08.2018Hillerød - Brønshøj   0-1 (0-0)
50.0-1Oskar Høybye57.0-1Mads Rønne
82.1-1Kristoffer Dirksen73.Mads Rønne, Brønshøj
772 tilskuere368 tilskuere
18.08.2018HIK - Skovshoved   2-0 (0-0) 18.08.2018Marienlyst - B93   1-2 (0-1)
53.Kasper Kempel, Skovshoved38.0-1Anders Thomsen
56.1-0Lucas Haren49.0-2Anders Thomsen
90.2-0Jonas Hebo Rasmussen50.1-2Mads Jørgensen, straffe
600 tilskuere137 tilskuere
KOMMENDE KAMPE
3. RUNDE
19.08.2018  13:00Avarta - Middelfart
19.08.2018  15:00AB - Slagelse
4. RUNDE
22.08.2018  18:00B93 - Vanløse
22.08.2018  18:00Slagelse - Avarta
22.08.2018  18:00Marienlyst - Middelfart
22.08.2018  18:00Skovshoved - Hillerød
22.08.2018  18:00Frem - Brønshøj
22.08.2018  18:00HIK - AB
5. RUNDE
25.08.2018  13:00Vanløse - Marienlyst
25.08.2018  15:00Middelfart - Frem
25.08.2018  15:00Brønshøj - HIK
26.08.2018  13:00Avarta - B93
26.08.2018  15:00AB - Hillerød
26.08.2018  15:00Slagelse - Skovshoved
6. RUNDE
01.09.2018  14:00Marienlyst - Avarta
01.09.2018  15:00Skovshoved - Vanløse
01.09.2018  15:00HIK - Slagelse
01.09.2018  15:00Hillerød - Frem
01.09.2018  15:00B93 - AB
01.09.2018  15:00Middelfart - Brønshøj
7. RUNDE
08.09.2018  13:00Vanløse - Middelfart
08.09.2018  15:00Brønshøj - Marienlyst
08.09.2018  15:00Frem - B93
09.09.2018  13:00Avarta - HIK
09.09.2018  15:00Slagelse - Hillerød
09.09.2018  15:00AB - Skovshoved
8. RUNDE
15.09.2018  14:00Marienlyst - Frem
15.09.2018  15:00HIK - Hillerød
15.09.2018  15:00Middelfart - Skovshoved
15.09.2018  15:00Brønshøj - AB
15.09.2018  15:00B93 - Slagelse
16.09.2018  13:00Avarta - Vanløse
9. RUNDE
22.09.2018  13:00Vanløse - Brønshøj
22.09.2018  15:00Skovshoved - Avarta
22.09.2018  15:00Frem - HIK
22.09.2018  15:00Hillerød - B93
23.09.2018  15:00AB - Marienlyst
23.09.2018  15:00Slagelse - Middelfart
10. RUNDE
29.09.2018  13:00Vanløse - Slagelse
29.09.2018  14:00Marienlyst - Hillerød
29.09.2018  15:00Brønshøj - Skovshoved
29.09.2018  15:00B93 - HIK
29.09.2018  15:00Middelfart - AB
30.09.2018  13:00Avarta - Frem
11. RUNDE
06.10.2018  15:00Skovshoved - Frem
06.10.2018  15:00HIK - Marienlyst
06.10.2018  15:00Hillerød - Avarta
06.10.2018  15:00B93 - Middelfart
07.10.2018  15:00Slagelse - Brønshøj
07.10.2018  15:00AB - Vanløse
12. RUNDE
13.10.2018  13:00Vanløse - B93
13.10.2018  15:00Middelfart - Marienlyst
13.10.2018  15:00Skovshoved - HIK
13.10.2018  15:00Frem - AB
13.10.2018  15:00Brønshøj - Hillerød
14.10.2018  13:00Avarta - Slagelse
13. RUNDE
20.10.2018  14:00Marienlyst - Vanløse
20.10.2018  15:00HIK - Brønshøj
20.10.2018  15:00Hillerød - AB
20.10.2018  15:00B93 - Skovshoved
20.10.2018  15:00Middelfart - Avarta
21.10.2018  15:00Slagelse - Frem
14. RUNDE
27.10.2018  13:00Vanløse - HIK
27.10.2018  15:00Brønshøj - Middelfart
27.10.2018  15:00Skovshoved - Slagelse
27.10.2018  15:00Frem - Hillerød
28.10.2018  13:00Avarta - Marienlyst
28.10.2018  15:00AB - B93
15. RUNDE
03.11.2018  14:00Marienlyst - Brønshøj
03.11.2018  15:00HIK - Avarta
03.11.2018  15:00Hillerød - Skovshoved
03.11.2018  15:00Middelfart - Vanløse
03.11.2018  15:00B93 - Frem
04.11.2018  15:00Slagelse - AB
16. RUNDE
10.11.2018  13:00Vanløse - Avarta
10.11.2018  15:00Brønshøj - B93
10.11.2018  15:00Skovshoved - Marienlyst
10.11.2018  15:00Frem - Middelfart
10.11.2018  15:00Hillerød - Slagelse
11.11.2018  15:00AB - HIK
17. RUNDE
09.03.2019  13:00Vanløse - Skovshoved
09.03.2019  14:00Marienlyst - AB
09.03.2019  15:00HIK - Frem
09.03.2019  15:00Middelfart - Slagelse
09.03.2019  15:00B93 - Hillerød
10.03.2019  13:00Avarta - Brønshøj
18. RUNDE
16.03.2019  15:00Brønshøj - Vanløse
16.03.2019  15:00Skovshoved - Middelfart
16.03.2019  15:00Frem - Marienlyst
16.03.2019  15:00Hillerød - HIK
17.03.2019  15:00AB - Avarta
17.03.2019  15:00Slagelse - B93
19. RUNDE
23.03.2019  13:00Vanløse - AB
23.03.2019  14:00Marienlyst - Slagelse
23.03.2019  15:00HIK - B93
23.03.2019  15:00Brønshøj - Frem
23.03.2019  15:00Middelfart - Hillerød
24.03.2019  13:00Avarta - Skovshoved
20. RUNDE
30.03.2019  15:00B93 - Marienlyst
30.03.2019  15:00Skovshoved - Brønshøj
30.03.2019  15:00Frem - Avarta
30.03.2019  15:00Hillerød - Vanløse
31.03.2019  15:00AB - Middelfart
31.03.2019  15:00Slagelse - HIK
21. RUNDE
06.04.2019  14:00Brønshøj - Slagelse
06.04.2019  14:00Avarta - Hillerød
06.04.2019  14:00Middelfart - B93
06.04.2019  14:00Marienlyst - HIK
06.04.2019  14:00Skovshoved - AB
06.04.2019  14:00Vanløse - Frem
22. RUNDE
13.04.2019  14:00B93 - Avarta
13.04.2019  14:00Slagelse - Vanløse
13.04.2019  14:00Frem - Skovshoved
13.04.2019  14:00HIK - Middelfart
13.04.2019  14:00Hillerød - Marienlyst
13.04.2019  14:00AB - Brønshøj
 
  Forside

  Stilling

  1. runde  8. runde
  2. runde  9. runde
  3. runde  10. runde
  4. runde  11. runde
  5. runde  12. runde
  6. runde  13. runde
  7. runde  14. runde