Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 19. august 2018 kl. 08:06
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
2. DIVISION VEST
 
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Kolding IF 3 2 1 0 10 3 +7 7
2. Brabrand (N) 3 2 1 0 6 2 +4 7
3. Skive (N) 3 2 1 0 6 3 +3 7
4. Dalum 3 2 1 0 4 1 +3 7
5. Aarhus Fremad 3 1 1 1 6 3 +3 4
6. Odder 3 1 1 1 4 5 -1 4
7. Tarup-Paarup (O) 3 1 0 2 3 5 -2 3
8. Jammerbugt FC 2 0 2 0 2 2 +0 2
9. Vejgaard (O) 3 0 2 1 1 4 -3 2
10. FC Sydvest 3 0 1 2 2 5 -3 1
11. Kjellerup 3 0 1 2 1 6 -5 1
12. Ringkøbing 2 0 0 2 1 7 -6 0
Nummer 1-6 fortsætter i oprykningsspil, og medtager pointene.
Nummer 7-12 fortsætter i nedrykningsspil, og medtager pointene.
HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Brabrand (N) 2 1 1 0 5 2 +3 4
2. Skive (N) 2 1 1 0 5 3 +2 4
3. Aarhus Fremad 2 1 0 1 5 2 +3 3
4. Kolding IF 1 1 0 0 3 0 +3 3
5. Tarup-Paarup (O) 2 1 0 1 3 1 +2 3
6. Odder 1 1 0 0 3 1 +2 3
7. Dalum 1 1 0 0 2 0 +2 3
8. Vejgaard (O) 2 0 2 0 1 1 +0 2
9. Jammerbugt FC 1 0 1 0 1 1 +0 1
10. Kjellerup 1 0 1 0 0 0 +0 1
11. FC Sydvest 1 0 0 1 0 1 -1 0
12. Ringkøbing 1 0 0 1 1 5 -4 0
 
UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Kolding IF 2 1 1 0 7 3 +4 4
2. Dalum 2 1 1 0 2 1 +1 4
3. Skive (N) 1 1 0 0 1 0 +1 3
4. Brabrand (N) 1 1 0 0 1 0 +1 3
5. Jammerbugt FC 1 0 1 0 1 1 +0 1
6. Aarhus Fremad 1 0 1 0 1 1 +0 1
7. FC Sydvest 2 0 1 1 2 4 -2 1
8. Odder 2 0 1 1 1 4 -3 1
9. Ringkøbing 1 0 0 1 0 2 -2 0
10. Vejgaard (O) 1 0 0 1 0 3 -3 0
11. Tarup-Paarup (O) 1 0 0 1 0 4 -4 0
12. Kjellerup 2 0 0 2 1 6 -5 0
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning A
  Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division Øst
  2. division Vest
  2. division oprykning
  2. division nedrykning

  Øvrige år

HoldBrabrandDalumFC SydvestJammerbKjellerupKoldingOdderRingkøbSkiveTarup-PVejgaardAarhus F
Brabrand   06.04
 
27.10
 
04.08
1 - 1
13.10
 
08.09
 
18.08
4 - 1
29.09
 
15.09
 
09.03
 
23.03
 
25.08
 
Dalum 01.09
 
  16.03
 
30.03
 
03.11
 
27.10
 
22.09
 
11.08
2 - 0
06.10
 
22.08
 
13.04
 
13.10
 
FC Sydvest 11.08
0 - 1
08.09
 
  22.09
 
25.08
 
13.10
 
03.11
 
13.04
 
20.10
 
29.09
 
09.03
 
30.03
 
Jammerbugt 10.11
 
29.09
 
23.03
 
  15.09
 
06.04
 
16.03
 
13.10
 
01.09
 
03.11
 
22.08
 
11.08
1 - 1
Kjellerup 22.08
 
18.08
0 - 0
10.11
 
13.04
 
  22.09
 
20.10
 
01.09
 
16.03
 
30.03
 
08.09
 
06.10
 
Kolding IF 03.11
 
25.08
 
22.08
 
06.10
 
09.03
 
  23.03
 
20.10
 
30.03
 
15.09
 
11.08
3 - 0
13.04
 
Odder 30.03
 
09.03
 
01.09
 
25.08
 
11.08
3 - 1
29.09
 
  15.09
 
10.11
 
13.04
 
13.10
 
27.10
 
Ringkøbing 17.03
 
11.11
 
07.10
 
19.08
 
28.10
 
05.08
1 - 5
06.04
 
  22.08
 
24.03
 
23.09
 
09.09
 
Skive 13.04
 
24.03
 
04.08
3 - 1
28.10
 
30.09
 
17.08
2 - 2
09.09
 
10.03
 
  14.10
 
26.08
 
23.09
 
Tarup-Paarup 22.09
 
20.10
 
06.04
 
08.09
 
04.08
3 - 0
16.03
 
06.10
 
25.08
 
11.08
0 - 1
  27.10
 
10.11
 
Vejgaard 06.10
 
15.09
 
18.08
1 - 1
20.10
 
06.04
 
10.11
 
04.08
0 - 0
30.03
 
03.11
 
01.09
 
  16.03
 
Aarhus Fremad 21.10
 
04.08
1 - 2
16.09
 
10.03
 
24.03
 
02.09
 
22.08
 
04.11
 
06.04
 
18.08
4 - 0
30.09
 
 
HoldBrabrandDalumFC SydvestJammerbKjellerupKoldingOdderRingkøbSkiveTarup-PVejgaardAarhus F