Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 19. november 2018 kl. 04:02
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
2. DIVISION VEST
 
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Kolding IF 16 10 5 1 34 14 +20 35
2. Skive (N) 16 11 1 4 36 20 +16 34
3. Jammerbugt FC 16 9 5 2 28 13 +15 32
4. Brabrand (N) 16 9 4 3 27 16 +11 31
5. Aarhus Fremad 16 8 6 2 23 10 +13 30
6. Ringkøbing 16 8 1 7 23 24 -1 25
7. Dalum 16 5 4 7 19 21 -2 19
8. Vejgaard (O) 16 4 5 7 19 30 -11 17
9. Tarup-Paarup (O) 16 4 1 11 14 33 -19 13
10. Odder 16 2 5 9 19 34 -15 11
11. FC Sydvest 16 2 4 10 19 30 -11 10
12. Kjellerup 16 1 5 10 15 31 -16 8
Nummer 1-6 fortsætter i oprykningsspil, og medtager pointene.
Nummer 7-12 fortsætter i nedrykningsspil, og medtager pointene.
HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Skive (N) 8 6 1 1 21 9 +12 19
2. Jammerbugt FC 8 5 3 0 13 4 +9 18
3. Aarhus Fremad 8 5 2 1 14 6 +8 17
4. Kolding IF 7 5 1 1 13 5 +8 16
5. Ringkøbing 8 5 0 3 13 12 +1 15
6. Brabrand (N) 8 3 3 2 17 12 +5 12
7. Dalum 8 3 2 3 12 10 +2 11
8. Vejgaard (O) 8 1 4 3 5 9 -4 7
9. FC Sydvest 8 2 0 6 9 14 -5 6
10. Tarup-Paarup (O) 9 2 0 7 9 19 -10 6
11. Kjellerup 8 0 5 3 10 13 -3 5
12. Odder 8 1 2 5 9 18 -9 5
 
UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Kolding IF 9 5 4 0 21 9 +12 19
2. Brabrand (N) 8 6 1 1 10 4 +6 19
3. Skive (N) 8 5 0 3 15 11 +4 15
4. Jammerbugt FC 8 4 2 2 15 9 +6 14
5. Aarhus Fremad 8 3 4 1 9 4 +5 13
6. Ringkøbing 8 3 1 4 10 12 -2 10
7. Vejgaard (O) 8 3 1 4 14 21 -7 10
8. Dalum 8 2 2 4 7 11 -4 8
9. Tarup-Paarup (O) 7 2 1 4 5 14 -9 7
10. Odder 8 1 3 4 10 16 -6 6
11. FC Sydvest 8 0 4 4 10 16 -6 4
12. Kjellerup 8 1 0 7 5 18 -13 3
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning A
  Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division Øst
  2. division Vest
  2. division oprykning
  2. division nedrykning

  Øvrige år

HoldBrabrandDalumFC SydvestJammerbKjellerupKoldingOdderRingkøbSkiveTarup-PVejgaardAarhus F
Brabrand   06.04
 
27.10
5 - 3
04.08
1 - 1
13.10
2 - 0
08.09
2 - 2
18.08
4 - 1
29.09
1 - 2
15.09
1 - 2
09.03
 
23.03
 
25.08
1 - 1
Dalum 01.09
0 - 1
  16.03
 
30.03
 
03.11
3 - 0
27.10
1 - 1
22.09
4 - 1
11.08
2 - 0
06.10
1 - 5
22.08
1 - 1
13.04
 
13.10
0 - 1
FC Sydvest 11.08
0 - 1
08.09
1 - 3
  22.09
0 - 3
25.08
4 - 1
13.10
0 - 1
03.11
2 - 0
13.04
 
20.10
2 - 3
29.09
0 - 2
09.03
 
30.03
 
Jammerbugt 10.11
1 - 1
29.09
2 - 0
23.03
 
  15.09
1 - 0
06.04
 
16.03
 
13.10
2 - 1
01.09
2 - 0
03.11
3 - 0
22.08
1 - 1
11.08
1 - 1
Kjellerup 22.08
1 - 2
18.08
0 - 0
10.11
2 - 2
13.04
 
  22.09
2 - 3
20.10
2 - 2
02.09
1 - 1
16.03
 
30.03
 
08.09
2 - 3
06.10
0 - 0
Kolding IF 03.11
0 - 2
25.08
1 - 0
22.08
1 - 1
05.10
3 - 1
09.03
 
  23.03
 
19.10
3 - 1
30.03
 
14.09
2 - 0
11.08
3 - 0
13.04
 
Odder 30.03
 
09.03
 
01.09
1 - 1
25.08
1 - 3
11.08
3 - 1
29.09
0 - 4
  15.09
0 - 2
10.11
2 - 3
13.04
 
13.10
1 - 3
27.10
1 - 1
Ringkøbing 17.03
 
11.11
4 - 2
07.10
1 - 0
19.08
1 - 2
28.10
0 - 2
05.08
1 - 5
06.04
 
  22.08
1 - 0
24.03
 
23.09
4 - 1
09.09
1 - 0
Skive 13.04
 
23.03
 
04.08
3 - 1
27.10
2 - 0
29.09
2 - 1
17.08
2 - 2
07.09
3 - 2
08.03
 
  12.10
3 - 0
25.08
6 - 2
21.09
0 - 1
Tarup-Paarup 22.09
0 - 1
21.10
2 - 0
06.04
 
18.09
0 - 4
04.08
3 - 0
16.03
 
06.10
1 - 4
25.08
2 - 3
11.08
0 - 1
  27.10
1 - 2
10.11
0 - 4
Vejgaard 06.10
0 - 2
15.09
0 - 0
18.08
1 - 1
20.10
1 - 1
06.04
 
10.11
0 - 2
04.08
0 - 0
30.03
 
03.11
2 - 1
01.09
1 - 2
  16.03
 
Aarhus Fremad 20.10
2 - 0
04.08
1 - 2
15.09
2 - 1
09.03
 
23.03
 
01.09
1 - 1
22.08
0 - 0
03.11
1 - 0
06.04
 
18.08
4 - 0
30.09
3 - 2
 
HoldBrabrandDalumFC SydvestJammerbKjellerupKoldingOdderRingkøbSkiveTarup-PVejgaardAarhus F