Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 11. juli 2020 kl. 07:41
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION VEST
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Aarhus Fremad1712233310+2338
Middelfart179442819+931
Brabrand178543223+929
Thisted (N)178453025+528
AB178363325+827
Jammerbugt FC175842218423

VSK Aarhus (O)177282325-223
Dalum176472927+222
Næsby (O)174672027-718
FC Sydvest175392234-1218
Ringkøbing172692137-1612
Vejgaard1725101942-2311
På grund af COVID-19 er stillingen fastfrosset eftet 17. runde.
Aarhus Fremad, Middelfart, Brabrand, Thisted, AB og Jammerbugt FC fortsætter i oprykningsspil og medtager pointene
VSK Aarhus, Dalum, Næsby, FC Sydvest, Ringkøbing og Vejgaard fortsætter i nedrykningsspil og medtager pointene
HJEMMEKVUTFI+/-P
Aarhus Fremad8521165+1117
Brabrand95221912+717
Middelfart8440157+816
Thisted (N)85121811+716
Dalum93331814+412
AB94051413+112
Jammerbugt FC8323118+311
FC Sydvest93241316-311
VSK Aarhus (O)9315813-510
Næsby (O)9153816-88
Vejgaard81341220-86
Ringkøbing8116817-94
UDEKVUTFI+/-P
Aarhus Fremad9702175+1221
AB84311912+715
Middelfart95041312+115
VSK Aarhus (O)84131512+313
Brabrand83321311+212
Jammerbugt FC92611110+112
Thisted (N)93331214-212
Næsby (O)83141211+110
Dalum83141113-210
Ringkøbing91531320-78
FC Sydvest8215918-97
Vejgaard9126722-155
ØVRIGE
  Forside
  Resultater (med målscorere)
  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning A
  Superligaen, Nedrykning B
  Superligaen, Europa playoff
  Superligaen, Nedryk playoff
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Kvalifikationsspil
  Øvrige år
HoldABBrabrandDalumFC SydvestJammerbMiddelfNæsbyRingkøbThistedVejgaardVSKAarhus F
AB 27.10
2 - 0
21.08
1 - 0
08.03
1 - 2
13.10
0 - 1
03.11
2 - 3
01.09
2 - 0
22.09
1 - 2
11.08
3 - 2
04.04
aflyst
29.09
2 - 3
21.03
aflyst
BRABRAND 14.09
4 - 4
21.03
aflyst
07.09
2 - 2
28.09
3 - 1
19.10
2 - 0
04.04
aflyst
10.08
2 - 0
24.08
1 - 2
07.03
3 - 0
02.11
1 - 3
17.08
1 - 0
DALUM 28.03
aflyst
03.08
1 - 2
17.08
5 - 1
09.04
aflyst
28.09
0 - 1
12.10
0 - 0
14.09
3 - 3
26.10
2 - 2
02.11
3 - 1
24.08
4 - 2
07.03
0 - 2
FC SYDVEST 03.08
0 - 1
12.10
1 - 4
09.11
3 - 2
15.09
0 - 0
31.08
0 - 1
10.08
3 - 2
21.08
3 - 3
04.04
aflyst
28.09
3 - 1
14.03
aflyst
26.10
0 - 2
JAMMERBUGT FC 17.08
1 - 1
14.03
aflyst
22.09
3 - 0
19.10
4 - 0
03.09
0 - 2
24.08
3 - 2
04.04
aflyst
09.11
0 - 1
21.03
aflyst
05.10
0 - 0
08.09
0 - 2
MIDDELFART 24.08
1 - 1
21.09
1 - 1
14.03
aflyst
28.03
aflyst
26.10
1 - 1
09.11
2 - 1
05.10
1 - 1
07.09
5 - 1
12.10
2 - 0
17.08
2 - 1
04.04
aflyst
NÆSBY 09.04
aflyst
05.10
0 - 0
06.09
1 - 3
21.03
aflyst
02.11
2 - 2
21.08
0 - 4
07.03
0 - 0
21.09
1 - 1
17.08
3 - 3
19.10
1 - 0
03.08
0 - 3
RINGKØBING 15.03
aflyst
29.03
aflyst
20.10
1 - 3
03.11
2 - 1
02.08
0 - 0
09.04
aflyst
29.09
1 - 3
18.08
1 - 3
25.08
1 - 2
08.09
1 - 2
13.10
1 - 3
THISTED 20.10
1 - 4
09.04
aflyst
01.09
3 - 1
06.10
3 - 0
21.08
0 - 0
08.03
3 - 1
29.03
aflyst
22.03
aflyst
15.09
4 - 0
04.08
1 - 4
03.11
3 - 1
VEJGAARD 07.09
1 - 5
21.08
2 - 2
05.10
0 - 1
09.04
aflyst
30.08
3 - 3
03.08
3 - 1
26.10
0 - 2
09.11
3 - 3
15.03
aflyst
28.03
aflyst
21.09
0 - 3
VSK AARHUS 09.11
3 - 0
31.08
0 - 3
04.04
aflyst
21.09
0 - 3
07.03
1 - 3
21.03
aflyst
14.09
0 - 2
26.10
3 - 1
12.10
1 - 0
10.08
0 - 0
21.08
0 - 1
AARHUS FREMAD 05.10
1 - 3
09.11
4 - 1
10.08
1 - 1
24.08
1 - 0
28.03
aflyst
14.09
2 - 0
14.03
aflyst
30.08
4 - 0
28.09
0 - 0
19.10
3 - 0
09.04
aflyst
HoldABBrabrandDalumFC SydvestJammerbMiddelfNæsbyRingkøbThistedVejgaardVSKAarhus F