Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 25. november 2020 kl. 09:53
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
2. DIVISION ØST
STILLING OG RESULTATER
SAMLETKVUTFI+/-P
Nykøbing FC (N)1311203710+2735

HIK138321911+827
AB127321915+424
Næstved (N)136522614+1223
FA 2000136341513+221
Vanløse135531914+520

Hillerød136251718-120
Roskilde KFUM (O)134361625-915
Slagelse133551315-214
FC Roskilde (N)124171217-513

Brønshøj132472126-510
Avarta132471119-810
Skovshoved131571825-78
AB Tårnby (O)13139829-216
Nummer 1 rykker op i 1. division
Nummer 2-6 spiller næste sæson i tredjebedste række, der i øjeblikket hedder 1. division
Nummer 7-10 spiller næste sæson i fjerdebedste række, der i øjeblikket hedder 2. division
Nummer 11-14 rykker ned i Danmarksserien
HJEMMEKVUTFI+/-P
HIK7601168+818
FA 2000752093+617
Næstved (N)6510151+1416
Nykøbing FC (N)6510175+1216
Slagelse7331105+512
FC Roskilde (N)640274+312
Vanløse732297+211
AB6321810-211
Hillerød630389-19
Avarta722389-18
Skovshoved61321110+16
Brønshøj71331113-26
Roskilde KFUM (O)6123714-75
AB Tårnby (O)6033413-93
UDEKVUTFI+/-P
Nykøbing FC (N)7610205+1519
AB6411115+613
Hillerød732299+011
Roskilde KFUM (O)7313911-210
Vanløse6231107+39
HIK623133+09
Næstved (N)71421113-27
Brønshøj61141013-34
FA 20006114610-44
AB Tårnby (O)7106416-123
Slagelse0024310-72
Avarta6024310-72
Skovshoved0025715-82
FC Roskilde (N)6015513-81
ØVRIGE
  Forside
  Resultater (med målscorere)
  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning Slutspil
  1. division
  1. division, Oprykning Slutspil
  1. division, Nedrykning Slutspil
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  Øvrige år

HoldABTårnbyAvartaBrønshjFA2000FC RoskHIKHillerødNyk FCNæstvedR KFUMSkovshSlagelseVanløse
AB 05.06
 
05.04
 
02.05
 
25.10
2 - 1
24.05
 
27.09
0 - 0
14.03
 
13.09
0 - 0
08.11
1 - 6
21.03
 
11.10
3 - 2
06.09
2 - 1
18.04
 
AB TÅRNBY 14.11
1 - 1
31.10
0 - 0
05.09
0 - 6
24.05
 
17.04
 
20.03
 
29.05
 
19.09
1 - 3
08.05
 
17.10
1 - 2
05.04
 
24.04
 
03.10
1 - 1
AVARTA 04.10
0 - 1
16.05
 
08.11
1 - 1
02.05
 
20.09
2 - 2
18.10
0 - 1
11.04
 
06.09
0 - 1
25.04
 
30.05
 
22.11
3 - 1
25.10
2 - 1
21.03
 
BRØNSHØJ 17.10
1 - 2
27.03
 
08.05
 
19.09
1 - 3
15.05
 
10.04
 
31.10
1 - 1
21.11
3 - 3
29.05
 
24.04
 
03.10
1 - 1
14.11
3 - 1
29.08
1 - 2
FA 2000 10.04
 
12.09
1 - 0
29.09
1 - 0
20.03
 
31.10
2 - 1
08.05
 
15.05
 
24.04
 
14.11
3 - 1
21.11
1 - 1
29.05
 
26.09
0 - 0
17.10
1 - 0
FC ROSKILDE 20.11
udsat
09.10
4 - 2
26.03
 
11.09
1 - 0
12.03
 
23.04
 
25.09
0 - 1
09.04
 
29.09
0 - 1
06.11
1 - 0
23.10
1 - 0
28.05
 
07.05
 
HIK 28.05
 
28.08
1 - 0
16.04
 
23.10
2 - 0
06.11
2 - 1
02.10
3 - 1
09.10
4 - 2
20.11
1 - 2
14.05
 
05.04
 
11.09
3 - 2
26.03
 
30.04
 
HILLERØD 29.08
3 - 0
07.11
1 - 2
12.09
1 - 0
05.04
 
03.10
1 - 0
05.06
 
24.05
 
17.10
1 - 3
20.03
 
08.05
 
17.04
 
01.05
 
21.11
1 - 4
NYKØBING FC 15.05
 
01.05
 
13.03
 
26.09
6 - 3
10.10
3 - 0
14.11
2 - 0
05.06
 
27.03
 
01.11
3 - 2
17.04
 
29.08
3 - 0
12.09
0 - 0
05.04
 
NÆSTVED 28.03
 
25.10
4 - 0
09.10
3 - 0
05.06
 
18.04
 
05.04
 
18.09
2 - 0
04.09
2 - 0
24.05
 
25.09
3 - 0
30.04
 
14.03
 
08.11
1 - 1
ROSKILDE KFUM 19.09
0 - 4
13.03
 
14.11
3 - 3
10.10
3 - 0
05.06
 
01.05
 
05.09
1 - 1
24.10
0 - 2
03.10
0 - 4
10.04
 
27.03
 
15.05
 
24.05
 
SKOVSHOVED 24.04
 
26.09
3 - 0
05.06
 
24.05
 
05.09
1 - 1
20.03
 
13.03
 
14.11
1 - 2
08.05
 
17.10
3 - 3
31.10
1 - 2
10.04
 
19.09
2 - 2
SLAGELSE 09.05
 
22.11
2 - 0
24.05
 
18.04
 
05.04
 
18.10
3 - 1
01.11
0 - 1
20.09
1 - 1
21.03
 
04.10
1 - 1
30.08
2 - 0
08.11
1 - 1
05.06
 
VANLØSE 31.10
0 - 2
10.04
 
26.09
2 - 0
13.03
 
27.03
 
05.09
1 - 0
14.11
0 - 0
24.04
 
24.10
1 - 1
29.05
 
12.09
2 - 4
15.05
 
10.10
3 - 0
HoldABTårnbyAvartaBrønshjFA2000FC RoskHIKHillerødNyk FCNæstvedR KFUMSkovshSlagelseVanløse