Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. september 2020 kl. 18:55
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
2. DIVISION ØST
STILLING OG RESULTATER
SAMLETKVUTFI+/-P
Nykøbing FC (N)431071+610

FA 2000431062+410
Næstved (N)321040+47
AB421164+27
Hillerød421153+27
Vanløse421177+07

HIK421155+07
Slagelse412143+15
FC Roskilde (N)311133+04
Roskilde KFUM (O)411259-44

Brønshøj410386+23
Skovshoved402259-42
Avarta401325-31
AB Tårnby (O)4004111-100
Nummer 1 rykker op i 1. division
Nummer 2-6 spiller næste sæson i tredjebedste række, der i øjeblikket hedder 1. division
Nummer 7-10 spiller næste sæson i fjerdebedste række, der i øjeblikket hedder 2. division
Nummer 11-14 rykker ned i Danmarksserien
HJEMMEKVUTFI+/-P
Hillerød220040+46
Næstved (N)220040+46
HIK220042+26
FA 2000220020+26
Nykøbing FC (N)211030+34
Slagelse211031+24
AB211021+14
FC Roskilde (N)110010+13
Vanløse210134-13
Skovshoved202033+02
Avarta201123-11
Roskilde KFUM (O)201115-41
Brønshøj200225-30
AB Tårnby (O)200219-80
UDEKVUTFI+/-P
Nykøbing FC (N)220041+36
FA 2000211042+24
Vanløse211043+14
Brønshøj210161+53
AB210143+13
Roskilde KFUM (O)210144+03
Næstved (N)101000+01
FC Roskilde (N)201123-11
Slagelse001112-11
HIK201113-21
Hillerød201113-21
Avarta200202-20
AB Tårnby (O)200202-20
Skovshoved000226-40
ØVRIGE
  Forside
  Resultater (med målscorere)
  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning Slutspil
  1. division
  1. division, Oprykning Slutspil
  1. division, Nedrykning Slutspil
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  Øvrige år

HoldABTårnbyAvartaBrønshjFA2000FC RoskHIKHillerødNyk FCNæstvedR KFUMSkovshSlagelseVanløse
AB 05.06
 
05.04
 
02.05
 
25.10
 
24.05
 
27.09
 
14.03
 
13.09
0 - 0
08.11
 
21.03
 
11.10
 
06.09
2 - 1
18.04
 
AB TÅRNBY 14.11
 
31.10
 
05.09
0 - 6
24.05
 
17.04
 
20.03
 
29.05
 
19.09
1 - 3
08.05
 
17.10
 
05.04
 
24.04
 
03.10
 
AVARTA 04.10
 
16.05
 
08.11
 
02.05
 
20.09
2 - 2
18.10
 
11.04
 
06.09
0 - 1
25.04
 
30.05
 
22.11
 
25.10
 
21.03
 
BRØNSHØJ 17.10
 
27.03
 
08.05
 
19.09
1 - 3
15.05
 
10.04
 
31.10
 
21.11
 
29.05
 
24.04
 
03.10
 
14.11
 
29.08
1 - 2
FA 2000 10.04
 
12.09
1 - 0
29.09
1 - 0
20.03
 
31.10
 
08.05
 
15.05
 
24.04
 
14.11
 
21.11
 
29.05
 
26.09
 
17.10
 
FC ROSKILDE 20.11
 
09.10
 
26.03
 
11.09
1 - 0
12.03
 
23.04
 
25.09
 
09.04
 
29.09
 
06.11
 
23.10
 
28.05
 
07.05
 
HIK 28.05
 
28.08
1 - 0
16.04
 
23.10
 
06.11
 
02.10
 
09.10
 
20.11
 
14.05
 
05.04
 
11.09
3 - 2
26.03
 
30.04
 
HILLERØD 29.08
3 - 0
07.11
 
12.09
1 - 0
05.04
 
03.10
 
05.06
 
24.05
 
17.10
 
20.03
 
08.05
 
17.04
 
01.05
 
21.11
 
NYKØBING FC 15.05
 
01.05
 
13.03
 
26.09
 
10.10
 
14.11
 
05.06
 
27.03
 
31.10
 
17.04
 
29.08
3 - 0
12.09
0 - 0
05.04
 
NÆSTVED 28.03
 
25.10
 
09.10
 
05.06
 
18.04
 
05.04
 
18.09
2 - 0
04.09
2 - 0
24.05
 
25.09
 
30.04
 
14.03
 
08.11
 
ROSKILDE KFUM 19.09
0 - 4
13.03
 
14.11
 
10.10
 
05.06
 
01.05
 
05.09
1 - 1
24.10
 
03.10
 
10.04
 
27.03
 
15.05
 
24.05
 
SKOVSHOVED 24.04
 
26.09
 
05.06
 
24.05
 
05.09
1 - 1
20.03
 
13.03
 
14.11
 
08.05
 
17.10
 
31.10
 
10.04
 
19.09
2 - 2
SLAGELSE 09.05
 
22.11
 
24.05
 
18.04
 
05.04
 
18.10
 
01.11
 
20.09
1 - 1
21.03
 
04.10
 
30.08
2 - 0
08.11
 
05.06
 
VANLØSE 31.10
 
10.04
 
26.09
 
13.03
 
27.03
 
05.09
1 - 0
14.11
 
24.04
 
24.10
 
29.05
 
12.09
2 - 4
15.05
 
10.10
 
HoldABTårnbyAvartaBrønshjFA2000FC RoskHIKHillerødNyk FCNæstvedR KFUMSkovshSlagelseVanløse