Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. september 2020 kl. 18:40
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
2. DIVISION ØST, RUNDE FOR RUNDE
RESULTATER OG MÅLSCORERE
4. RUNDE
18.09.2020NĂŚstved - HIK   2-0 (0-0)19.09.2020Roskilde KFUM - AB   0-4 (0-2)
492 tilskuere382 tilskuere
47.1-0Abdoulai Njai5.0-1Sylvester Seeger-Hansen
63.2-0Christoffer Thrane24.0-2Emmanuel Bio
55.0-3Frederik Christensen
90.0-4Emil Mygind
19.092020AB TĂĽrnby - Nykøbing FC   1-3 (1-0)19.09.2020Skovshoved - Vanløse   2-2 (2-2)
189 tilskuere? tilskuere
28.1-0Sebastian Segali11-0Gustav Therkildsen
60.Jetmir Aslani, AB TĂĽrnby20.1-1Hamid Khalidan
61.1-1Mathias Kristensen, straffe27.2-1Niclas Marloth
78.1-2Jacob Egeris32.2-2Hamid Khalidan
84.1-3Mathias Kristensen
19.09.2020Brønshøj FA 2000   1-3 (1-1)20.09.2020Avarta - FC Roskilde   2-2 (1-1)
400 tilskuere250 tilskuere
21.0-1Lucas Simonsen2.1-0Emil Thomsen
32.1-1Bayan Fenwick31.1-1Victor Guldbrandsen
54.1-2Lucas Lodberg55.1-2Oussama Djafer-Bey
67.Lucas Petersen78.2-2Emil Thomsen
77.1-3Sebastian Jacobsen
20.09.2020Slagelse - Hillerød   1-1 (1-0)
316 tilskuere
21.0-1Lucas Simonsen2.1-0Emil Thomsen
3. RUNDE
11.09.2020HIK - Skovshoved   3-2 (1-1)11.09.2020FC Roskilde - Brønshøj   1-0 (1-0)
400 tilskuere? tilskuere
39.1-0Sebastian CarlsĂŠn11.1-0Oussama Djafer-Bey
40.1-1Dino Karjasevic
74.1-2Quincy Antipas
75.2-2Josef Moussa
84.3-2Berzan Kuecuekylidiz
12.092020Vanløse - Roskilde KFUM   2-4 (0-1)12.09.2020FA 2000 - AB TĂĽrnby   1-0 (0-0)
325 tilskuere284 tilskuere
9.0-1Christian Vergmann62.1-0Sebastian Jacobsen
54.0-2Mads Høyer Julø
57.0-3Luka Dumic, straffe
62.1-3Asger Højmark-Jensen
73.2-3Nicolai Johansen
84.2-4Luka Dumic
90.Robert Larsen, Roskilde KFUM
12.09.2020Hillerød - Avarta   1-0 (0-0)12.09.2020Nykøbing FC - Slagelse   0-0 (0-0)
292 tilskuere400 tilskuere
87.1-0Jonathan Witt
13.092020AB - NĂŚstved   0-0 (0-0)
341 tilskuere
2. RUNDE
04.09.2020NĂŚstved - Hillerød   2-0 (1-0)05.09.2020Vanløse - FC Roskilde   1-0 (1-0)
490 tilskuere390 tilskuere
4.1-0Mateus Costa17.1-0Simon Pedersen
78.2-0Christoffer Thrane77.Victor Guldbrandsen, FC Roskilde
05.092020Roskilde KFUM - HIK   1-1 (0-0)05.09.2020AB TĂĽrnby - Brønshøj   0-6 (0-4)
270 tilskuere203 tilskuere
74.0-1Jonas Hebo9.1-0Bayan Fenwick
76.1-1Andreas Lissau17.2-0Bayan Fenwick
39.3-0Lucas Petersen
41.3-0Aleksandar Lazarevic
65.3-0Bayan Fenwick
88.3-0Aleksandar Lazarevic
05.09.2020Skovshoved - AB TĂĽrnby   1-1 (1-1)06.09.2020Avarta - Nykøbing FC   0-1 (0-0)
212 tilskuere200 tilskuere
9.0-1Lucas Lodberg57.0-1Sebastian Koch
14.1-1Marco Petersen
06.092020AB - Slagelse   2-1 (1-0)
? tilskuere
10.1-0Sylvester Seeger-Hansen, straffe
61.1-1Frederik Emil Christensen
84.2-1Jonathan Dahl Bagger
1. RUNDE
28.08.2020HIK - AB TĂĽrnby   1-0 (0-0)29.08.2020AB TĂĽrnby - Avarta   1-0 (1-0)
320 tilskuere248 tilskuere
71.1-0Frederik Emil Andersen36.1-0Sebastian Jacobsen
29.08.2020Hillerød - AB   3-0 (0-0)29.08.2020Nykøbing FC - Skovshoved   3-0 (1-0)
347 tilskuere400 tilskuere
61.1-0Jonathan Witt45.1-0Mathias Kristensen
68.2-0Rasmus Suhr59.2-0Mathia Kristense
90.3-0Rasmus Suhr77.3-0Sebastian Koch
29.08.2020Brønshøj - Vanløse   1-2 (1-1)30.08.2020Slagelse - Roskilde KFUM   2-0 (1-0)
400 tilskuere400 tilskuere
19.1-0Aleksandar Lazarevic4.1-0Frederik Emil Christensen
43.1-1Simon Pedersen71.2-0Frederik Emil Christensen
76.1-2Daniel B.V. Nielsen
KOMMENDE KAMPE
1. RUNDE
29.09.2020  18:00FC Roskilde - NĂŚstved
4. RUNDE
20.09.2020  13:00Avarta - FC Roskilde
20.09.2020  13:00Slagelse - Hillerød
5. RUNDE
25.09.2020  18:30NĂŚstved - Roskilde KFUM
25.09.2020  19:00FC Roskilde - Hillerød
26.09.2020  13:00Vanløse - Avarta
26.09.2020  13:45FA 2000 - Slagelse
26.09.2020  15:00Skovshoved - AB TĂĽrnby
26.09.2020  15:00Nykøbing FC - Brønshøj
27.09.2020  13:00AB - HIK
6. RUNDE
02.10.2020  19:00HIK - FC Roskilde
03.10.2020  13:30Roskilde KFUM - Nykøbing FC
03.10.2020  14:00AB TĂĽrnby - Vanløse
03.10.2020  14:00Hillerød - FA 2000
03.10.2020  15:00Brønshøj - Skovshoved
04.10.2020  13:00Avarta - AB
04.10.2020  13:00Slagelse - NĂŚstved
7. RUNDE
09.10.2020  18:30NĂŚstved - Avarta
09.10.2020  19:00FC Roskilde - AB TĂĽrnby
09.10.2020  19:00HIK - Hillerød
10.10.2020  13:00Vanløse - Slagelse
10.10.2020  13:30Roskilde KFUM - Brønshøj
10.10.2020  15:00Nykøbing FC - FA 2000
11.10.2020  13:00AB - Skovshoved
8. RUNDE
17.10.2020  13:45FA 2000 - Vanløse
17.10.2020  14:00Skovshoved - NĂŚstved
17.10.2020  14:00Hillerød - Nykøbing FC
17.10.2020  14:00AB TĂĽrnby - Roskilde KFUM
17.10.2020  14:00Brønshøj - AB
18.10.2020  13:00Avarta - HIK
18.10.2020  13:00Slagelse - FC Roskilde
9. RUNDE
23.10.2020  19:00FC Roskilde - Skovshoved
23.10.2020  19:00HIK - Brønshøj
24.10.2020  13:00Vanløse - Nykøbing FC
24.10.2020  13:30Roskilde KFUM - Hillerød
25.10.2020  13:00Avarta - Slagelse
25.10.2020  13:00AB - FA 2000
25.10.2020  13:00NĂŚstved - AB TĂĽrnby
10. RUNDE
31.10.2020  13:00Vanløse - AB
31.10.2020  13:45FA 2000 - FC Roskilde
31.10.2020  14:00Skovshoved - Roskilde KFUM
31.10.2020  14:00Nykøbing FC - NĂŚstved
31.10.2020  14:00Brønshøj - Hillerød
31.10.2020  14:00AB TĂĽrnby - Avarta
01.11.2020  13:00Slagelse - HIK
11. RUNDE
06.11.2020  19:00FC Roskilde - Roskilde KFUM
06.11.2020  19:00HIK - FA 2000
07.11.2020  14:00Hillerød - AB TĂĽrnby
08.11.2020  13:00Slagelse - Skovshoved
08.11.2020  13:00Avarta - Brønshøj
08.11.2020  13:00AB - Nykøbing FC
08.11.2020  13:00NĂŚstved - Vanløse
12. RUNDE
14.11.2020  13:00Vanløse - HIK
14.11.2020  13:30Roskilde KFUM - Avarta
14.11.2020  13:45FA 2000 - NĂŚstved
14.11.2020  14:00Skovshoved - Hillerød
14.11.2020  14:00AB TĂĽrnby - AB
14.11.2020  14:00Nykøbing FC - FC Roskilde
14.11.2020  14:00Brønshøj - Slagelse
13. RUNDE
20.11.2020  19:00FC Roskilde - AB
20.11.2020  19:00HIK - Nykøbing FC
21.11.2020  13:00Brønshøj - NĂŚstved
21.11.2020  13:00FA 2000 - Roskilde KFUM
21.11.2020  13:00Hillerød - Vanløse
22.11.2020  13:00Slagelse - AB TĂĽrnby
22.11.2020  13:00Avarta - Skovshoved
14. RUNDE
12.03.2021  19:00FC Roskilde - FA 2000
13.03.2021  13:00Vanløse - Brønshøj
13.03.2021  13:30Roskilde KFUM - AB TĂĽrnby
13.03.2021  15:00Skovshoved - HIK
13.03.2021  15:00Nykøbing FC - Avarta
14.03.2021  13:00NĂŚstved - Slagelse
14.03.2021  13:00AB - Hillerød
15. RUNDE
20.03.2021  13:45FA 2000 - Brønshøj
20.03.2021  14:00Hillerød - NĂŚstved
20.03.2021  14:00AB TĂĽrnby - HIK
20.03.2021  15:00Skovshoved - FC Roskilde
21.03.2021  13:00Slagelse - Nykøbing FC
21.03.2021  13:00AB - Roskilde KFUM
21.03.2021  13:00Avarta - Vanløse
16. RUNDE
26.03.2021  19:00FC Roskilde - Avarta
26.03.2021  19:00HIK - Slagelse
27.03.2021  13:00Vanløse - FA 2000
27.03.2021  13:30Roskilde KFUM - Skovshoved
27.03.2021  15:00Brønshøj - AB TĂĽrnby
27.03.2021  15:00Nykøbing FC - Hillerød
28.03.2021  13:00NĂŚstved - AB
17. RUNDE
05.04.2021  13:00AB - Avarta
05.04.2021  13:00Slagelse - FA 2000
05.04.2021  13:00NĂŚstved - FC Roskilde
05.04.2021  13:00HIK - Roskilde KFUM
05.04.2021  14:00Hillerød - Brønshøj
05.04.2021  14:00AB TĂĽrnby - Skovshoved
05.04.2021  15:00Nykøbing FC - Vanløse
18. RUNDE
09.04.2021  19:00FC Roskilde - Nykøbing FC
10.04.2021  13:00Vanløse - AB TĂĽrnby
10.04.2021  13:30Roskilde KFUM - NĂŚstved
10.04.2021  13:45FA 2000 - AB
10.04.2021  15:00Skovshoved - Slagelse
10.04.2021  15:00Brønshøj - HIK
11.04.2021  13:00Avarta - Hillerød
19. RUNDE
16.04.2021  19:00HIK - Avarta
17.04.2021  14:00Hillerød - Skovshoved
17.04.2021  14:00AB TĂĽrnby - FC Roskilde
17.04.2021  15:00Nykøbing FC - Roskilde KFUM
18.04.2021  13:00NĂŚstved - FA 2000
18.04.2021  13:00AB - Vanløse
18.04.2021  13:00Slagelse - Brønshøj
20. RUNDE
23.04.2021  19:00FC Roskilde - HIK
24.04.2021  13:00Vanløse - Hillerød
24.04.2021  13:45FA 2000 - Nykøbing FC
24.04.2021  14:00AB TĂĽrnby - Slagelse
24.04.2021  15:00Skovshoved - AB
24.04.2021  15:00Brønshøj - Roskilde KFUM
25.04.2021  13:00Avarta - NĂŚstved
21. RUNDE
30.04.2021  18:30NĂŚstved - Skovshoved
30.04.2021  19:00HIK - Vanløse
01.05.2021  13:30Roskilde KFUM - FC Roskilde
01.05.2021  14:00Hillerød - Slagelse
01.05.2021  15:00Nykøbing FC - AB TĂĽrnby
02.05.2021  13:00AB - Brønshøj
02.05.2021  13:00Avarta - FA 2000
22. RUNDE
07.05.2021  19:00FC Roskilde - Vanløse
08.05.2021  13:45FA 2000 - HIK
08.05.2021  14:00Hillerød - Roskilde KFUM
08.05.2021  14:00AB TĂĽrnby - NĂŚstved
08.05.2021  15:00Skovshoved - Nykøbing FC
08.05.2021  15:00Brønshøj - Avarta
09.05.2021  13:00Slagelse - AB
23. RUNDE
14.05.2021  19:00HIK - NĂŚstved
15.05.2021  13:00Vanløse - Skovshoved
15.05.2021  13:30Roskilde KFUM - Slagelse
15.05.2021  13:45FA 2000 - Hillerød
15.05.2021  15:00Brønshøj - FC Roskilde
15.05.2021  15:00Nykøbing FC - AB
16.05.2021  13:00Avarta - AB TĂĽrnby
24. RUNDE
24.05.2021  13:00AB - FC Roskilde
24.05.2021  13:00NĂŚstved - Nykøbing FC
24.05.2021  13:00Slagelse - Avarta
24.05.2021  13:30Roskilde KFUM - Vanløse
24.05.2021  14:00AB TĂĽrnby - FA 2000
24.05.2021  14:00Hillerød - HIK
24.05.2021  15:00Skovshoved - Brønshøj
25. RUNDE
28.05.2021  19:00FC Roskilde - Slagelse
28.05.2021  19:00HIK - AB
29.05.2021  13:00Vanløse - NĂŚstved
29.05.2021  13:45FA 2000 - Skovshoved
29.05.2021  14:00AB TĂĽrnby - Hillerød
29.05.2021  15:00Brønshøj - Nykøbing FC
30.05.2021  13:00Avarta - Roskilde KFUM
26. RUNDE
05.06.2021  15:00AB - AB TĂĽrnby
05.06.2021  15:00Nykøbing FC - HIK
05.06.2021  15:00NĂŚstved - Brønshøj
05.06.2021  15:00Skovshoved - Avarta
05.06.2021  15:00Hillerød - FC Roskilde
05.06.2021  15:00Slagelse - Vanløse
05.06.2021  15:00Roskilde KFUM - FA 2000
ØVRIGE
  Forside
  Stilling
  1. runde  14. runde
  2. runde  15. runde
  3. runde  16. runde
  4. runde  17. runde
  5. runde  18. runde
  6. runde  19. runde
  7. runde  20. runde
  8. runde  21. runde
  9. runde  22. runde
  10. runde  23. runde
  11. runde  24. runde
  12. runde  25. runde
  13. runde  26. runde
  Kommende kampe