Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. september 2020 kl. 19:13
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
2. DIVISION VEST
STILLING OG RESULTATER
SAMLETKVUTFI+/-P
Jammerbugt FC4400135+812

B93430184+49
Frem422073+48
VSK Aarhus422052+38
Aarhus Fremad422075+28
Thisted420263+36

SfB-Oure (O)420247-36
Dalum412157-25
FC Sydvest411222+04
Brabrand411245-14

Næsby410347-33
Middelfart410359-43
Holstebro (O)401359-41
Holbæk401329-71
Nummer 1 rykker op i 1. division
Nummer 2-6 spiller næste sæson i tredjebedste række, der i øjeblikket hedder 1. division
Nummer 7-10 spiller næste sæson i fjerdebedste række, der i øjeblikket hedder 2. division
Nummer 11-14 rykker ned i Danmarksserien
HJEMMEKVUTFI+/-P
Frem321073+47
Jammerbugt FC220061+56
Dalum211032+14
Aarhus Fremad011032+14
Thisted210121+13
Brabrand210122+03
Næsby310235-23
SfB-Oure (O)210125-33
VSK Aarhus101011+01
Holstebro (O)201134-11
FC Sydvest201101-11
B93100112-10
Middelfart200237-40
Holbæk200205-50
UDEKVUTFI+/-P
B93330072+59
VSK Aarhus321041+37
Jammerbugt FC220074+36
Aarhus Fremad011043+14
Thisted210142+23
FC Sydvest210121+13
Middelfart210122+03
SfB-Oure (O)210122+03
Frem101000+01
Brabrand201123-11
Holbæk201124-21
Dalum201125-31
Næsby100112-10
Holstebro (O)200225-30
ØVRIGE
  Forside
  Resultater (med målscorere)
  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning Slutspil
  1. division
  1. division, Oprykning Slutspil
  1. division, Nedrykning Slutspil
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  Øvrige år

HoldB93BrabrDalumSydvestFremHolbækHolstebJammerbMiddelfNæsbySfB-OureThistedVSKAarhus F
B93 27.09
 
24.05
 
01.11
 
04.10
 
14.03
 
28.03
 
13.09
1 - 2
25.04
 
18.10
 
15.11
 
09.05
 
11.04
 
05.06
 
BRABRAND 02.05
 
04.10
 
05.06
 
24.05
 
11.04
 
14.03
 
15.11
 
20.09
0 - 2
09.05
 
01.11
 
06.09
2 - 0
28.03
 
18.10
 
DALUM 08.11
 
21.03
 
29.08
1 - 0
27.09
 
13.09
2 - 2
11.10
 
11.04
 
18.10
 
30.05
 
25.04
 
22.11
 
09.05
 
05.04
 
FC SYDVEST 16.05 
 
25.10
 
28.03
 
06.09
0 - 0
25.04
 
30.05
 
27.09
 
15.11
 
11.04
 
11.10
 
08.11
 
13.09
0 - 1
14.03
 
FREM 30.05
 
11.10
 
14.03
 
09.05
 
15.11
 
20.09
3 - 1
28.03
 
13.09
2 - 0
25.04
 
11.04
 
18.10
 
01.11
 
29.08
2 - 2
HOLBÆK 06.09
0 - 3
22.11
 
02.05
 
18.10
 
18.04
 
01.11
 
05.06
 
16.05
 
05.04
 
20.09
0 - 2
24.05
 
21.03
 
11.10
 
HOLSTEBRO 30.08
2 - 3
13.09
1 - 1
05.06
 
22.11
 
21.03
 
09.05
 
18.10
 
11.04
 
08.11
 
27.09
 
25.04
 
04.10
 
24.05
 
JAMMERBUGT FC 21.03
 
30.05
 
20.09
4 - 1
24.05
 
08.11
 
25.10
 
05.04
 
09.05
 
22.11
 
29.08
2 - 0
04.10
 
25.04
 
18.04
 
MIDDELFART 11.10
 
05.04
 
18.04
 
02.05
 
05.06
 
08.11
 
25.10
 
06.09
3 - 5
27.09
 
24.05
 
21.03
 
29.08
0 - 2
22.11
 
NÆSBY 18.04
 
29.08
2 - 1
01.11
 
20.09
0 - 2
25.10
 
04.10
 
02.05
 
16.05
 
28.03
 
14.03
 
05.06
 
15.11
 
13.09
1 - 2
SFB-OURE 05.04
 
16.05
 
25.10
 
21.03
 
22.11
 
30.05
 
18.04
 
02.05
 
04.10
 
06.09
2 - 1
13.09
0 - 4
18.10
 
08.11
 
THISTED 20.09
0 - 1
18.04
 
16.05
 
05.04
 
02.05
 
30.08
2 - 0
15.11
 
14.03
 
01.11
 
11.10
 
28.03
 
30.05
 
27.09
 
VSK AARHUS 22.11
 
08.11
 
06.09
1 - 1
18.04
 
05.04
 
27.09
 
16.05
 
11.10
 
14.03
 
24.05
 
05.06
 
25.10
 
02.05
 
AARHUS FREMAD 25.10
 
25.04
 
15.11
 
04.10
 
16.05
 
28.03
 
06.09
2 - 1
01.11
 
30.05
 
21.03
 
09.05
 
11.04
 
20.09
1 - 1
HoldB93BrabrDalumSydvestFremHolbækHolstebJammerbMiddelfNæsbySfB-OureThistedVSKAarhus F