Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 19. august 2018 kl. 08:07
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
POKAL 2018/2019
2. RUNDE
RESULTATER
MODSTANDERERESULTATBEMÆRKNINGER
AB - OB Spilles den 4./5. september
B1908 - Avarta Spilles den 4./5. september
B93 - HB Køge Spilles den 4./5. september
Brabrand - Silkeborg Spilles den 4./5. september
Bramdrupdam - Dalum Spilles den 4./5. september
Egen - Vendsyssel FF Spilles den 4./5. september
FC Djursland - Jammerbugt FC Spilles den 4./5. september
FC Helsingør - Næstved Spilles den 4./5. september
FC Sydvest - AGF Spilles den 4./5. september
Frem - Vejle Spilles den 4./5. september
Frem Bjæverskov - Ledøje-Smørum Spilles den 4./5. september
Fremad Amager - FC Roskilde Spilles den 4./5. september
GVI - SønderjyskE Spilles den 4./5. september
Hedensted - Aarhus Fremad Spilles den 4./5. september
Herlev - Marienlyst Spilles den 4./5. september
HIK - Nykøbing FC Spilles den 4./5. september
Hundested - Tårnby FF Spilles den 4./5. september
Hørsholm-Usserød - Esbjerg Spilles den 4./5. september
Kjellerup - Middelfart Spilles den 4./5. september
Lyseng - Hobro Spilles den 4./5. september
NB Bornholm - Hillerød Spilles den 4./5. september
Næsby - Randers FC Spilles den 4./5. september
Silkeborg KFUM - Kolding IF Spilles den 4./5. september
Tarup-Paarup - Thisted Spilles den 4./5. september
Viborg - FC Fredericia Spilles den 4./5. september
Viby - Skive Spilles den 4./5. september
HOLDENE
- 44 vindere fra 1. runde
- Nr. 14 fra NordicBet Liga 2017/18
- Nr. 7-13 fra Superligaen 2017/18

BEMÆRKNINGER
Hvis nummer 2 og/eller 3 fra NordicBet Liga 2017/18 rykker op i Superligaen træder de ind i 2. runde

Hvis nummer 12 og/eller 13 fra Superligaen 2017/18 rykker ned i NordicBet Liga træder de ind i 1. runde

  Deltageroversigt

RESULTATER
  1. runde
  2. runde
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale

  2017/2018
  Øvrige år