Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 18. august 2017 kl. 01:11

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
ALKA SUPERLIGAEN SLUTSPIL, 7. RUNDE
 
STILLING OG RESULTATER
#HOLDKVUTFI+/-P
1.FC København (MP)3324906914+5581
2.Brøndby3318876133+2862
3.Lyngby (O)33147123434+049
4.FC Midtjylland33139116146+1548
5.FC Nordsjælland331110125150+143
6.SønderjyskE331110124048-843
 

KAMPFACTS
HOLDDATO OG TID
SønderjyskE - FC Midtjylland12.05.2017 (14:00)
RESULTATTILSKUERE
5-2 (2-1)3.157
MÅLSCOREREDOMMER
8.1-0Selvmål, Markus HalstiPeter Munch Larsen
9.2-0Johan Absalonsen
45.2-1Rilwan Hassan
54.3-1Mikael Uhre
80.3-2Gustav Wikheim
85.4-2Johan Absalonsen, straffe
90.5-2Silas Songani
SØNDERJYSKEFC MIDTJYLLAND
Lukas Fernandes 79
Ramon Rodrigues 82
Pierre Kanstrup 69
Kees Luijckx
Nicholas Marfelt
Troels Kløve
Marcel Rømer 73
Nicolaj Madsen
Johan Absalonsen 9 / 85
Philip Zinckernagel 76
Mikael Uhre 54 / 85 / 90

Marin Skender
Christian Jakobsen 76 / 90
Marco Mitrovic
Mikkel Hedegaard 82
Jeppe Simonsen
Silas Songani 90 / 90
Matthias Maak
Johan Dahlin
Rasmus Nissen 69 / 90 / 90
Markus Halsti 8 / 66 / 90
Rasmus Nicolaisen
Filip Novak
Janus Drachmann 75
Rilwan Hassan 19 / 45
André Rømer 28 / 60
Jakob Poulsen
Jonas Borring
Paul Onuachu

Marc Dal Hende
Rafael van der Vaart 60
Kaan Kairinen 90
Mads Døhr Thychosen
Mikkel Andersen
Gustav Wikheim 75 / 80
HOLDDATO OG TID
Lyngby - FC Nordsjælland12.05.2017 (16:00)
RESULTATTILSKUERE
2-1 (1-0)2.416
MÅLSCOREREDOMMER
29.1-0Kim OjoMichael Johansen (42. Kasper Madsen)
57.2-0David Boysen, straffe
90.2-1Marcus Ingvartsen
LYNGBYFC NORDSJÆLLAND
Jesper Hansen
Jeppe Brandrup
Hallgrimur Jonasson
Thomas Sørensen 71
Michael Lumb
Martin Ørnskov
Jesper Christjansen 83
Bror Blume
Mikkel Rygaard 45
David Boysen 57 / 58 / 79
Kim Ojo 28 / 29 / 59

Lasse Fosgaard 71 / 87
Alexander Munksgaard
Jeppe Kjær 59
Andreas Larsen
Casper Højer Nielsen
Kristoffer Larsen 79
Jens Odgaard
Patrik Carlgren 56
Viktor Tranberg
Andreas Maxsø
Patrick Mtiliga
Mads Pedersen
Christian Køhler 36
Victor Nelsson
Patrick da Silva 71
Mathias Jensen
Marcus Ingvartsen 90
Mohammed Fellah 58

Tobias Mikkelsen 71
Ernest Asante 36
Mathias Rasmussen 58
Andreas Skovgaard
Peter Vindahl Jensen
Collins Tannor
Jakob Johansson
HOLDDATO OG TID
FC København - Brøndby14.05.2017 (18:00)
RESULTATTILSKUERE
1-0 (1-0)24.842
MÅLSCOREREDOMMER
13.1-0Kasper KuskMads-Kristoffer Kristoffersen
FC KØBENHAVNBRØNDBY
Robin Olsen
Peter Ankersen
Mathias 'Zanka' Jørgensen
Erik Johansson 79
Nicolai Boilesen
Kasper Kusk 13 / 69
William Kvist 51
Jan Gregus 87
Youssef Toutouh 69
Andreas Cornelius 81
Federico Santander

Stephan Andersen
Benjamin Verbic 69 / 75
Uros Matic 69
Mikael Antonsson
Andrija Pavlovic 81
Jores Okore
Danny Amankwaa
Frederik Rønnow
Johan Larsson
Hjörtur Hermansson 75
Benedikt Röcker
Gregor Sikosek
Rodolph Austin 43 / 74
Zsolt Kalmar 81
Christian Nørgaard
Hany Mukhtar 41
Teemu Pukki
Kamil Wilczek 79 / 81

Frederik Holst
Kevin Mensah 74
Adam Kwarasey
Lebogang Phiri 81
Gustaf Nilsson 81
Paulus Arajuuri
Svenn Crone
 
  Forside

  Stilling, Grundspil
  Stilling, Slutspil
  Stilling, Nedryk A
  Stilling, Nedryk B
  Playoff, Europa
  Playoff, Nedrykning
  Playoff, Superliga kvalifikation
  Målscorerne
  Tilskuere
  Trænere
  Runde for runde, Grundspil
  Runde for runde, Slutspil
  Runde for runde, Nedrykning A
  Runde for runde, Nedrykning B

KAMPFACTS, GRUNDSPIL
    1. runde  14. runde
    2. runde  15. runde
    3. runde  16. runde
    4. runde  17. runde
    5. runde  18. runde
    6. runde  19. runde
    7. runde  20. runde
    8. runde  21. runde
    9. runde  22. runde
  10. runde  23. runde
  11. runde  24. runde
  12. runde  25. runde
  13. runde  26. runde

KAMPFACTS, SLUTSPIL
    1. runde  6. runde
    2. runde  7. runde
    3. runde  8. runde
    4. runde  9. runde
    5. runde

KAMPFACTS, NEDRYKNINGSSPIL A
    1. runde  4. runde
    2. runde  5. runde
    3. runde  6. runde

KAMPFACTS, NEDRYKNINGSSPIL B
    1. runde  4. runde
    2. runde  5. runde
    3. runde  6. runde