Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 21. juli 2017 kl. 06:36

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
2. DIVISION PULJE 3
 
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1.FC Sydvest000000+00
2.Jammerbugt FC000000+00
3.Kjellerup000000+00
4.Lyseng (O)000000+00
5.Ringkøbing (O)000000+00
6.VSK Aarhus000000+00
7.Aarhus Fremad000000+00
8.Odder000000+0-6
Nummer 1-4 fortsætter i oprykningsspil, og medtager pointene mod de 3 øvrige.
Nummer 5-8 fortsætter i nedrykningsspil, og medtager pointene mod de 3 øvrige
HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1.FC Sydvest000000+00
2.Jammerbugt FC000000+00
3.Kjellerup000000+00
4.Lyseng (O)000000+00
5.Odder000000+00
6.Ringkøbing (O)000000+00
7.VSK Aarhus000000+00
8.Aarhus Fremad000000+00
 
UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1.FC Sydvest000000+00
2.Jammerbugt FC000000+00
3.Kjellerup000000+00
4.Lyseng (O)000000+00
5.Odder000000+00
6.Ringkøbing (O)000000+00
7.VSK Aarhus000000+00
8.Aarhus Fremad000000+00
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Alka Superligaen, Grundspil
  Alka Superligaen, Slutspil
  Alka Superligaen, Nedrykning A
  Alka Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division pulje 1
  2. division pulje 2
  2. division pulje 3
  2. division oprykning
  2. division nedrykning

  Øvrige år

HoldFC SydvestJammerbugtKjellerupLysengOdderRingkøbingVSK AarhusAarhus Fr.
FC Sydvest   23.09
 
26.08
 
21.10
 
16.09
 
07.10
 
05.08
 
04.11
 
Jammerbugt FC 12.08
 
  07.10
 
04.11
 
21.10
 
26.08
 
09.09
 
16.09
 
Kjellerup 14.10
 
02.09
 
  19.08
 
05.08
 
09.09
 
04.11
 
30.09
 
Lyseng 09.09
 
05.08
 
28.10
 
  30.09
 
14.10
 
23.09
 
26.08
 
Odder 28.10
 
19.08
 
23.09
 
02.09
 
  12.08
 
07.10
 
14.10
 
Ringkøbing 03.09
 
01.10
 
22.10
 
17.09
 
04.11
 
  20.08
 
06.08
 
VSK Aarhus 30.09
 
14.10
 
16.09
 
12.08
 
26.08
 
28.10
 
  02.09
 
Aarhus Fremad 19.08
 
28.10
 
12.08
 
07.10
 
09.09
 
23.09
 
21.10
 
 
HoldFC SydvestJammerbugtKjellerupLysengOdderRingkøbingVSK AarhusAarhus Fr.