Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 17. august 2017 kl. 09:49

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
2. DIVISION PULJE 3, RUNDE FOR RUNDE
 
RESULTATER OG MÅLSCORERE
1. RUNDE
04.08.2017Kjellerup - Odder   2-1 (0-0)05.08.2017FC Sydvest - VSK Aarhus   1-1 (0-1)
56.1-0Simon Nagel15.0-1Henrik Brodersen
58.2-0Simon Nagel86.1-1Anders Thomsen
60.2-1Jakob Hansen231 tilskuere
215 tilskuere
06.08.2017Lyseng - Jammarbugt FC   1-2 (0-1)06.08.2017Ringkøbing - Aarhus Fremad   0-1 (0-0)
7.0-1Mads Stidstrup Larsen50.0-1Christian Lauenborg
61.1-1Issa Kharoub615 tilskuere
73.Kristian Just-Østergaard, Lyseng
75.1-2Søren Vendelbo Pedersen
350 tilskuere
2. RUNDE
11.08.2017Odder - Ringkøbing   1-2 (1-0)12.08.2017Aarhus Fremad - Kjellerup   0-0 (0-0)
12.1-0Joakim Momme392 tilskuere
66.1-1Jacob Getachew Andersen
78.1-2Jacob Getachew Andersen, straffe
165 tilskuere
12.08.2017Jammerbugt FC - FC Sydvest   1-1 (1-0)15.08.2017VSK Aarhus - Lyseng   1-2 (0-1)
42.1-0Søren Pedersen1.0-1Selvmål, Frederik Høgh Jensen
52.Viktor Ahlmann, Jammerbugt FC49.0-2Frederik Brochstedt Pedersen
69.1-1René Hansen71.1-2Frederik Høgh Jensen
170 tilskuere188 tilskuere
KOMMENDE KAMPE
3. RUNDE
19.08.2017  13:30Kjellerup - Lyseng
19.08.2017  15:00Odder - Jammerbugt FC
19.08.2017  15:00Aarhus Fremad - FC Sydvest
20.08.2017  13:30Ringkøbing - VSK Aarhus
4. RUNDE
25.08.2017  18:15Lyseng - Aarhus Fremad
26.08.2017  13:00VSK Aarhus - Odder
26.08.2017  15:00Jammerbugt FC - Ringkøbing
26.08.2017  15:00FC Sydvest - Kjellerup
5. RUNDE
02.09.2017  13:00VSK Aarhus - Aarhus Fremad
02.09.2017  13:30Kjellerup - Jammerbugt FC
02.09.2017  15:00Odder - Lyseng
03.09.2017  13:30Ringkøbing - FC Sydvest
6. RUNDE
08.09.2017  17:30Aarhus Fremad - Odder
09.09.2017  13:00Lyseng - FC Sydvest
09.09.2017  15:00Kjellerup - Ringkøbing
09.09.2017  15:00Jammerbugt FC - VSK Aarhus
7. RUNDE
16.09.2017  13:00VSK Aarhus - Kjellerup
16.09.2017  15:00Jammerbugt FC - Aarhus Fremad
16.09.2017  15:00FC Sydvest - Odder
17.09.2017  13:30Ringkøbing - Lyseng
8. RUNDE
23.09.2017  13:00Lyseng - VSK Aarhus
23.09.2017  13:00Odder - Kjellerup
23.09.2017  15:00FC Sydvest - Jammerbugt FC
23.09.2017  15:00Aarhus Fremad - Ringkøbing
9. RUNDE
30.09.2017  13:00Lyseng - Odder
30.09.2017  13:00VSK Aarhus - FC Sydvest
30.09.2017  13:30Kjellerup - Aarhus Fremad
01.10.2017  13:30Ringkøbing - Jammerbugt FC
10. RUNDE
07.10.2017  15:00FC Sydvest - Ringkøbing
07.10.2017  15:00Aarhus Fremad - Lyseng
07.10.2017  15:00Jammerbugt FC - Kjellerup
07.10.2017  15:00Odder - VSK Aarhus
11. RUNDE
14.10.2017  13:00Lyseng - Ringkøbing
14.10.2017  13:00VSK Aarhus - Jammerbugt FC
14.10.2017  13:30Kjellerup - FC Sydvest
14.10.2017  15:00Odder - Aarhus Fremad
12. RUNDE
21.10.2017  15:00FC Sydvest - Lyseng
21.10.2017  15:00Aarhus Fremad - VSK Aarhus
21.10.2017  15:00Jammerbugt FC - Odder
22.10.2017  13:30Ringkøbing - Kjellerup
13. RUNDE
28.10.2017  15:00VSK Aarhus - Ringkøbing
28.10.2017  15:00Lyseng - Kjellerup
28.10.2017  15:00Aarhus Fremad - Jammerbugt FC
28.10.2017  15:00Odder - FC Sydvest
14. RUNDE
04.11.2017  14:00FC Sydvest - Aarhus Fremad
04.11.2017  14:00Jammerbugt FC - Lyseng
04.11.2017  14:00Kjellerup - VSK Aarhus
04.11.2017  14:00Ringkøbing - Odder
 
  Forside

  Stilling

  1. runde  8. runde
  2. runde  9. runde
  3. runde  10. runde
  4. runde  11. runde
  5. runde  12. runde
  6. runde  13. runde
  7. runde  14. runde