Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 25. april 2017 kl. 10:44

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
POKAL 2015/2016
DELTAGERE
 
OVERSIGT
SUPERLIGA
AGFFinale, taber¦Hobro3. runde
BrøndbySemifinale¦OB3. runde
Esbjerg3. runde¦Randers FCKvartfinale
FC KøbenhavnFinale, vinder¦SønderjyskEKvartfinale
FC Midtjylland4. runde¦Viborg4. runde
FC Nordsjælland2. runde¦AaBSemifinale
1. DIVISION
AC Horsens3. runde¦Lyngby4. runde
FC Fredericia4. runde¦Næstved3. runde
FC Helsingør4. runde¦Silkeborg3. runde
FC RoskildeKvartfinale¦SkiveKvartfinale
FC Vestsjælland3. runde¦Vejle2. runde
HB Køge4. runde¦Vendsyssel FF2. runde
2. DIVISION, PULJE 1
AB1. runde¦HIK1. runde
Avarta1. runde¦Holbæk3. runde
B19082. runde¦Hvidovre3. runde
Brønshøj3. runde¦  
2. DIVISION, PULJE 2
B932. runde¦Marienlyst2. rubde
FC Svendborg2. runde¦Nykøbing FC1. runde
Frem1. runde¦Næsby1. runde
Fremad Amager1. runde¦  
2. DIVISION, PULJE 3
Brabrand2. runde¦Odder2. runde
Jammerbugt FC1. runde¦Skovbakken1. runde
Kolding IF3. runde¦Thisted2. runde
Middelfart1. runde¦  
DANMARKSSERIEN
Avedøre2. runde¦Kolding Boldklub1. runde
FA 20001. runde¦Ledøje-Smørum2. runde
FC Skanderborg1. runde¦Lyseng2. runde
FC Sydvest2. runde¦Lystrup3. runde
FC Sønderborg3. runde¦Ringkøbing1. runde
Fredensborg3. runde¦Rishøj4. runde
Greve4. runde¦Søllerød-Vedbæk2. runde
GVI1. runde¦Tarup/Paarup2. runde
Herlev1. runde¦Vanløse1. runde
Hillerød2. runde¦Varde1. runde
Holstebro1. runde¦Vejgaard3. runde
Jægersborg2. runde¦Viby1. runde
Kalundborg1. runde¦Virum-Sorgenfri1. runde
KFUM Roskilde3. runde¦Aabyhøj2. runde
Kjellerup2. runde¦Aalborg Freja2. runde
ALBANISERIEN (FYN)
B19131. runde¦Nyborg2. runde
Langeskov1. runde¦Aarslev1. runde
Morud1. runde¦  
JYLLANDSSERIEN
Birkelse1. runde¦Sædding/Guldager2. runde
Fuglebakken KFUM1. runde¦Tjørring1. runde
Morud1. runde¦  
KØBENHAVNSSERIEN
FB1. runde¦NB Bornholm1. runde
Fremad Valby2. runde¦Sundby1. runde
SJÆLLANDSSERIEN
B19731. runde¦Helsinge1. runde
Døllefjelde Musse1. runde¦Herlufsholm2. runde
Frederikssund2. runde¦IF Skjold Birkerød2. runde
LOLLAND-FALSTERSERIEN
Frem Sakskøbing1. runde¦Listrup1. runde
SERIE 1, FYN
Marslev1. runde¦  
SERIE 1, JYLLAND
Aulum1. runde¦Esbjerg IF 921. runde
DGL 20001. runde¦  
SERIE 1, KØBENHAVN
IF Føroyar1. runde¦Tårnby FF1. runde
SERIE 2, FYN
Søhus Stige2. runde¦  
SERIE 2, SJÆLLAND
Bjæverskov1. runde¦  
SERIE 3, JYLLAND
Lundtoft IF1. runde¦  
 
Svebølle er blevet trukket ud af pokalturneringen, da de fusionerer med Kalundborg.

Aars har trukket sig fra pokalturneringen, da de ikke har kunne samle et slagkraftigt mandskab.

DELTAGERE
Superliga
1. division
2. division, pulje 1
2. division, pulje 2
2. division, pulje 3
Danmarksserien
Albaniserien (Fyn)
Jyllandsserien
Københavnsserien
Sjællandsserien
Lolland-Falsterserien
Serie 1, Fyn
Serie 1, Jylland
Serie 1, København
Serie 2, Fyn
Serie 2, Sjælland
Serie 3, Jylland

1. RUNDE (96 HOLD)
- 52 seriehold fra 2014/2015
   - Bornholm (1 hold)
   - Fyn (8 hold)
   - Jylland (19 hold)
   - København (8 hold)
   - Lolland-Falster (3 hold)
   - Sjælland (13 hold)
- 32 hold fra 2. division 2014/15
- 10 hold fra 1. division 2014/15 (3-12)
- 2 hold fra Superligaen 2014/15 (11-12)
2. RUNDE (8 NYE HOLD)
- 48 vindere fra 1. runde
- Nummer 1-2 fra 1. division 2014/15
- Nummer 5-10 fra Superligaen 2014/15
3. RUNDE (4 NYE HOLD)
- 28 vindere fra 3. runde
- Nummer 1-4 fra Superligaen 2014/2015

  1. runde
  2. runde
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale

  2014 / 2015
  2016 / 2017
  Øvrige år