Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 19. november 2018 kl. 04:23
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2007/2008
UEFA-CUP, GRUPPE B
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Atletico Madrid431094+510
 Panathinaikos430172+59
 Aberdeen411256-14
 FC København410317-63
 Lokomotiv Moskva402247-32
 Atletico Madrid, Panathinaikos og Aberdeen til 3. runde

HoldPanathiLokomotivAtleticoFCKAberdeen
Panathinaikos 2 - 0--3 - 0
Lokomotiv Moskva- 3 - 30 - 1-
Atletico Madrid2 - 1- -2 - 0
FC København0 - 1-0 - 2 -
Aberdeen-1 - 1-4 - 0 

DATOKAMP
20.12.2007Atletico Madrid - Panathinaikos   2-1 (0-1)
0-1 Dimitrios Salpingidis (34) ; 1-1 Luis Garcia (74) ; 2-1 Simao (90)
20.12.2007Aberdeen - FC KØBENHAVN   4-0 (0-0)
1-0 James Smith (47) ; 2-0 James Smith (55) ; 3-0 Selvmål, Mikael Antonsson (71) ; 4-0 Richard Foster (83)
05.12.2007Panathinaikos - LOKOMOTIV MOSKVA   2-0 (0-0)
1-0 Dimitrios Salpingidis (70) ; 2-0 Dimitrios Salpingidis (74)
05.12.2007FC KØBENHAVN - Atletico Madrid   0-2 (0-1)
0-1 Simao (21) ; 0-2 Sergio Agüero (62)
21.11.2007LOKOMOTIV MOSKVA - FC KØBENHAVN   0-1 (0-0)
0-1 Morten Nordstrand, straffe (60)
21.11.2007Atletico Madrid - Aberdeen   2-0 (1-0)
1-0 Diego Forlan, straffe (45) ; 2-0 Selvmål, Jamie Langfield (61)
08.11.2007FC KØBENHAVN - Panathinaikos   0-1 (0-1)
0-1 Dame N'Doye (16)
08.11.2007Aberdeen - LOKOMOTIV MOSKVA   1-1 (1-1)
1-0 Alexander Diamond (27) ; 1-1 Branislav Ivanovic (45)
25.10.2007Panathinaikos - Aberdeen   3-0 (1-0)
1-0 Yannis Goumas (11) ; 2-0 Dimitrios Papadopoulos (73) ; 3-0 Dimitrios Salpigidis (77)
25.10.2007LOKOMOTIV MOSKVA - Atletico Madrid   3-3 (1-1)
0-1 Sergio Agüero (16) ; 1-1 Diniyar Bilyaletdinov (27) ; 1-2 Diego Forlan (47) ; 2-2 Peter Odemwingie (61) ; 3-2 Peter Odemwingie (64) ; 3-3 Sergio Agüero (85)
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B    Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G 
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2006/2007
  2008/2009
  Øvrige år