Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 24. oktober 2017 kl. 07:54
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2016/2017
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (8)
AndorraFC Santa Coloma
ArmenienAlashkert FC
EstlandFC Flora
FærøerneB36
GibraltarLincoln Red Imps
MaltaValletta
San MarinoTre Penne
WalesThe New Saints
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (30)
AlbanienSkënderbeu Korcë (udelukket)FK Partizani
AserbajdsjanQarabag
BosnienZrinjski Mostar
BulgarienLudogorets
CypernAPOEL Nicosia
DanmarkFC København
FinlandSJK Seinäjoki
GeorgienDinamo Tbilisi
HvideruslandBATE Borisov
IrlandDundalk
IslandHafnarfjordur
IsraelHapoel Be'er Sheva
KasakhstanFC Astana
KroatienDinamo Zagreb
LetlandFK Liepaja
LitauenZalgiris
LuxembourgF91 Dudelange
MakedonienVardar
MoldovaSheriff Tiraspol
MontenegroMladost Podgorica
NordirlandCrusaders
NorgeRosenborg
PolenLegia Warszawa
SerbienRøde Stjerne Beograd
SkotlandCeltic
SlovakietTrencin
SlovenienOlimpija Ljubljana
SverigeIFK Norrköping
UngarnFerencvaros
ØstrigFC Salzburg
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTRE (3)
GrækenlandOlympiakos Piræus
RumænienAstra Giurgiu
TjekkietViktoria Plzen
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (10)
BelgienAnderlecht
FrankrigMonaco
GrækenlandPAOK Saloniki
HollandAjax
RumænienSteaua Bukarest
RuslandFC Rostov
SchweizYoung Boys
TjekkietSparta Prag
TyrkietFenerbahce
UkraineShakhtar Donetsk
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (5)
EnglandManchester City
ItalienRoma
PortugalFC Porto
SpanienVillarreal
TysklandMönchengladbach
GRUPPESPIL (22)
Europa League-mesterSevilla (Spanien)
BelgienClub Brugge
EnglandArsenalLeicesterTottenham
FrankrigLyonParis SG
HollandPSV Eindhoven
ItalienJuventusNapoli
PortugalBenficaSporting Lissabon
RuslandCSKA Moskva
SchweizFC Basel
SpanienAtletico MadridFC BarcelonaReal Madrid
TyrkietBesiktas
TysklandBayern MünchenDortmundLeverkusen
UkraineDynamo Kiev
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G 
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler    Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2015/2016
  2017/2018
  Øvrige år