Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 24. oktober 2017 kl. 07:53
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2016/2017
CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
Lincoln Red Imps videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
28.06.2016FC Flora - Lincoln Red Imps   2-1 (1-0) 06.07.2016Lincoln Red Imps - FC Flora   2-0 (1-0)
35.1-0Rauno Alliku15.1-0Joseph Chipolina, straffe
49.2-0Rauno Sappinen79.2-0Antonio Calderon
57.2-1Joseph Chipolina   
Alashkert FC videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
28.06.2016FC Santa Coloma - Alashkert FC   0-0 (0-0) 05.07.2016Alashkert FC - FC Santa Coloma   3-0 (1-0)
   12.1-0Vahagn Minasyan
   26.Mihran Manasyan, Alashkert FC
   60.Fernando Gonzalez, FC Santa Coloma
   84.2-0Norayr Gyozalyan
   88.3-0Artur Edigaryan
   90.Cristian Martinez, FC Santa Coloma
   90.Iban Parra, FC Santa Coloma
The New Saints videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
28.06.2016The New Saints - Tre Penne   2-1 (2-1) 05.07.2016Tre Penne - The New Saints   0-3 (0-1)
13.1-0Scott Quigley45.0-1Scott Quigley
16.1-1Stefano Fraternali47.0-2Aeron Edwards
40.2-1Jamie Mullan90.0-3Greg Draper
Valletta videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-2 (flest udebanemål)
28.06.2016Valletta - B36   1-0 (0-0) 05.07.2016B36 - Valletta   2-1 (1-1)
69.1-0Federico Falcone11.1-0Hanus Thorleifsson
   24.1-1Federico Falcone
   66.2-1Hannes Agnarsson
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G 
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler    Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2015/2016
  2017/2018
  Øvrige år