Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 24. oktober 2017 kl. 07:55
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2016/2017
EUROPA LEAGUE, DELTAGERE
<
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (96)
AlbanienFK KukësiTeuta Durrës
AndorraFC LusitanosUE Santa Coloma
ArmenienFC BanantsFC PyunikFC Shirak
AserbajdsjanGabalaKapazNeftchi Baku
BosnienRadnik BijeljinaSiroki BrijegSloboda Tuzla
BulgarienBeroeSlavia Sofia
CypernAEK LarnacaOmonia Nicosia
DanmarkBrøndbyFC Midtjylland
EstlandFC InfonetLevadiaNomme Kalju
FinlandHJK HelsinkiMariehamnRovaniemi PS
FærøerneHBRunavikVikingur Gøta
GeorgienChikhuraDila GoriSamtredia
GibraltarCollege Europa
HvideruslandDinamo MinskShakhtyor Soligorsk
IrlandCork CityShamrock RoversSt. Patrick's
IslandBreidablikKR ReykjavikValur
IsraelBeitar JerusalemMaccabi Tel-Aviv
KasakhstanFC AktobeFC KairatFC Ordabasy
KroatienLokomotiva Zagreb
LetlandFK JelgavaFK SpartaksVentspils
LiechtensteinFC Vaduz
LitauenAtlantasFK TrakaiSuduva
LuxembourgDifferdangeFola EschJeunesse d'Esch
MakedonienRabotnickiShkëndija TetovoSileks
MaltaBalzan FCBirkirkaraHibernians
MoldovaDacia ChisinauFC Zaria BaltiZimbru Chisinau
MontenegroBuducnostFK Bokelj KotorRudar
NordirlandCliftonvilleGlenavonLinfield
NorgeOdd GrenlandStabæk
PolenKS CracoviaZaglebie Lubin
San MarinoFolgoreLa Fiorita
SerbienCukarickiSD Vojvodina
SkotlandAberdeenHearts
SlovakietSlovan BratislavaSpartak MyjavaSpartak Trnava
SlovenienND GoricaNK Domzale
SverigeAIK StockholmIFK Göteborg
UngarnDebrecenMTK BudapestVideoton
WalesBala TownConnah's Quay NomadsLlandudno
ØstrigAdmira Wacker
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (18)
BelgienGenk
BulgarienLevski Sofia
DanmarkSønderjyskE
GrækenlandPAS Giannina
HvideruslandTorpedo Zhodino
IsraelMaccabi Haifa
KroatienHajduk Split
NorgeStrømsgodset
PolenPiast Gliwice
RumænienCSMS Iasi
SchweizGrasshoppers
SerbienPartizan Beograd
SkotlandHibernian
SlovenienNK Maribor
SverigeHäcken
TjekkietSlavia Prag
TyrkietOsmanlispor
ØstrigAustria Wien
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (25)
BelgienGent
CypernApollon Limassol
EnglandWest Ham
FrankrigLilleSt. Etienne
GrækenlandAEK AthenPanathinaikos
HollandAZ AlkmaarHeracles
ItalienSassuolo
KroatienRijeka
PortugalAroucaRio Ave
RumænienFC Viitorul ConstantaPandurii
RuslandKrasnodarSpartak Moskva
SchweizFC Luzern
TjekkietMlada BoleslavSlovan Liberec
TyrkietIstanbul Basaksehir
TysklandHertha Berlin
UkraineFC OleksandriyaVorskla Poltava
ØstrigRapid Wien
4. KVALIFIKATIONSRUNDE (15)
CL 3. kvalrunde (mester)Astra Giurgiu (Rum)BATE Borisov (Hvi)Dinamo Tbilisi (Geo)
FC Astana (Kas)FK Partizani (Alb)Olympiakos Piræus (Græ)
Qarabag (Ase)Rosenborg (Nor)Røde Stjerne Beograd (Ser)
Trencin (Svk)
CL 3. kvalrunde (ikke-mester)Anderlecht (Bel)Fenerbahce (Tyr)PAOK Saloniki (Græ)
Shakhtar Donetsk (Ukr)Sparta Prag (Tje)
GRUPPESPIL (26)
BelgienStandard Liége
EnglandManchester UnitedSouthampton
FrankrigNice
HollandFeyenoord
ItalienFiorentinaInter
PortugalSporting Braga
RuslandZenit
SchweizFC Zürich
SpanienCelta VigoAthletic Bilbao
TyrkietKonyaspor
TysklandMainz 05Schalke 04
UkraineZorya Luhansk
CL 4. kvalrunde (mester)APOEL Nicosia (Cyp)Dundalk (Irl)FC Salzburg (Øst)
Hapoel Be'er Sheva (Isr)Viktoria Plzen (Tje)
CL 4. kvalrunde (ikke-mester)Ajax (Hol)Roma (Ita)Steaua Bukarest (Rum)
Villarreal (Spa)Young Boys (Sch)
1/16-FINALER (8)
CL gruppespilBesikta (Tyr)FC København (Dan)FC Rostov (Rus)
Legia Warszawa (Pol)Ludogorets (Bul)Lyon (Fra)
Mönchengladbach (Tys)Tottenham (Eng)
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G 
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler    Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2015/2016
  2017/2018
  Øvrige år