Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 21. oktober 2017 kl. 21:27
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Besiktas 3 3 0 0 7 2 +5 9
RB Leipzig 3 1 1 1 4 5 -1 4
FC Porto 3 1 0 2 6 6 +0 3
Monaco 3 0 1 2 2 6 -4 1
Nummer 1 og 2 til ottendedelsfinaler. Nummer 3 til Europa League, 1/16-finaler

HoldBesiktasFC PortoMonacoRB Leipzig
Besiktas 21.11.17
 
01.11.17
 
26.09.17
2 - 0
FC Porto13.09.17
1 - 3
 
 
06.12.17
 
01.11.17
 
Monaco17.10.17
1 - 2
26.09.17
0 - 3
 
 
21.11.17
 
RB Leipzig06.12.17
 
17.10.17
3 - 2
13.09.17
1 - 1
 
HoldBesiktasFC PortoMonacoRB Leipzig

KAMPFACTS
1. RUNDE
13.09.2017FC Porto - Besiktas   1-3 (1-2) 13.09.2017RB Leipzig - Monaco   1-1 (1-1)
13.0-1Talisca33.1-0Emil Forsberg
21.1-1Selvmål, Dusko Tosic34.1-1Youri Tielemans
28.1-2Cenk Tosun
86.1-3Ryan Babel
2. RUNDE
26.09.2017Besiktas - RB Leipzig   2-0 (2-0) 26.09.2017Monaco - FC Porto   0-3 (0-1)
11.1-0Ryan Babel31.0-1Vincent Aboubakar
43.2-0Talisca69.0-2Vincent Aboubakar
89.0-3Miguel Layun
3. RUNDE
17.10.2017Monaco - Besiktas   1-2 (1-1) 17.10.2017RB Leipzig - FC Porto   3-2 (3-2)
30.1-0Radamel Falcao8.1-0Willi Orban
34.1-1Cenk Tosun18.1-1Vincent Aboubakar
54.1-2Cenk Tosun38.2-1Emil Forsberg
41.3-1Jean-Kévin Augustin
44.3-2Ivan Marcano
4. RUNDE
01.11.2017Besiktas - Monaco   01.11.2017FC Porto - RB Leipzig  
5. RUNDE
21.11.2017Besiktas - FC Porto   21.11.2017Monaco - RB Leipzig  
6. RUNDE
06.12.2017FC Porto - Monaco   06.12.2017RB Leipzig - Besiktas  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år