Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 23. oktober 2017 kl. 06:06
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (10)
AndorraFC Santa Coloma
ArmenienAlashkert FC
EstlandFC Infonet
FærøerneVikingur Gøta
GibraltarEuropa FC
KosovoKF Trepca'89
MaltaHibernians
NordirlandLinfield
San MarinoLa Fiorita
WalesThe New Saints
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (29)
AlbanienFK Kukësi
AserbajdsjanQarabag
BosnienZrinjski Mostar
BulgarienLudogorets
CypernAPOEL Nicosia
DanmarkFC København
FinlandMariehamn
GeorgienSamtredia
HvideruslandBATE Borisov
IrlandDundalk
IslandHafnarfjordur
IsraelHapoel Be'er Sheva
KasakhstanFC Astana
KroatienRijeka
LetlandFK Spartaks
LitauenZalgiris
LuxembourgF91 Dudelange
MakedonienVardar
MoldovaSheriff Tiraspol
MontenegroBuducnost
NorgeRosenborg
PolenLegia Warszawa
SerbienPartizan Beograd
SkotlandCeltic
SlovakietMSK Zilina
SlovenienNK Maribor
SverigeMalmö FF
UngarnHonved Budapest
ØstrigFC Salzburg
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTRE (3)
GrækenlandOlympiakos Piræus
RumænienViitorul Constanta
TjekkietSlavia Prag
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (10)
BelgienClub Brugge
FrankrigNice
GrækenlandAEK Athen
HollandAjax
RumænienSteaua Bukarest
RuslandCSKA Moskva
SchweizYoung Boys
TjekkietViktoria Plzen
TyrkietIstanbul Basaksehir
UkraineDynamo Kiev
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (5)
EnglandLiverpool
ItalienNapoli
PortugalSporting Lissabon
SpanienSevilla
TysklandHoffenheim
GRUPPESPIL (22)
Manchester United (Europa League-mester)England
BelgienAnderlecht
EnglandChelseaManchester CityTottenham
FrankrigMonacoParis SG
HollandFeyenoord
ItalienJuventusRoma
PortugalBenficaFC Porto
RuslandSpartak Moskva
SchweizFC Basel
SpanienAtletico MadridFC BarcelonaReal Madrid
TyrkietBesiktas
TysklandBayern MünchenDortmundRB Leipzig
UkraineShakhtar Donetsk
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år