Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 22. september 2017 kl. 10:03

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
Alashkert FC (Arm) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
27.06.2017Alashkert FC (Arm) - FC Santa Coloma (And)   1-0 (1-0) 05.07.2017FC Santa Coloma (And) - Alashkert FC (Arm)   1-1 (0-1)
39.1-0Uros Nenadovic28.0-1Uros Nenadovic
   63.1-1Ildefons Lima
Hibernians (Mal) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
27.06.2017Hibernians (Mal) - FC Infonet (Est)   2-0 (0-0) 05.07.2017FC Infonet (Est) - Hibernians (Mal)   0-1 (0-0)
63.1-0Jorginho88.0-1Jorginho
73.2-0Bjorn Kristensen   
Linfield (Nir) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
28.06.2017Linfield (Nir) - La Fiorita (San)   1-0 (0-0) 05.07.2017La Fiorita (San) - Linfield (Nir)   0-0 (0-0)
89.1-0Jordan Stewart   
The New Saints (Wal) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
27.06.2017The New Saints (Wal) - Europa FC (Gib)   1-2 (1-1) 05.07.2017Europa FC (Gib) - The New Saints (Wal)   1-3 (0-2 ; 1-2) efs.
8.0-1Alex Quillo37.0-1Selvmål, Ivan Moya
44.1-1Scott Quigley41.0-2Scott Quigley
78.1-2Kike Gomez53.1-2Liam Walker, straffe
   58.Kike Gomez, Europa FC
   59.Alex Quillo, Europa FC
   104.1-3Scott Quigley
Vikingur Gøta (Fær) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-2
27.06.2017Vikingur Gøta (Fær) - KF Trepca'89 (Kos)   2-1 (1-1) 05.07.2017KF Trepca'89 (Kos) - Vikingur Gøta (Fær)   1-4 (0-2)
17.1-0Gunnar Vatnhamar33.Blerand Kurtishaj, KF Trepca'89
39.1-1Fiton Hajdari37.0-1Vasile Anghel
73.2-1Adeshina Lawal40.0-2Selvmål, Perparim Islami
   52.0-3Sølvi Vatnhamar
   59.0-4Sølvi Vatnhamar
   65.1-4Florent Hasani
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år