Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 21. august 2017 kl. 12:24

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER)
 
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
15.08.2017Hoffenheim (Tys) - Liverpool (Eng)   1-2 (0-1) 23.08.2017Liverpool (Eng) - Hoffenheim (Tys)  
35.0-1Trent Alexander-Arnold
74.0-2Selvmål, Håvard Nordtveit
87.1-2Mark Uth
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
16.08.2017Istanbul Basaksehir (Tyr) - Sevilla (Spa)   1-2 (0-1) 22.08.2017Sevilla (Spa) - Istanbul Basaksehir (Tyr)  
16.0-1Sergio Escudero
64.1-1Eljero Elia
84.1-2Wissam Ben Yedder
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
16.08.2017Napoli (Ita) - Nice (Fra)   2-0 (1-0) 22.08.2017Nice (Fra) - Napoli (Ita)  
13.1-0Dries Mertens
70.2-0Selvmål, Jorginho
79.Alassane Pléa, Nice
79.Vincent Koziello, Nice
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
15.08.2017Sporting Lis. (Por) - Steaua Buk. (Rum)   0-0 (0-0) 23.08.2017Steaua Buk. (Rum) - Sporting Lis. (Por)  
80.Mihai Pintilii, Steaua Buk.
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
15.08.2017Young Boys (Sch) - CSKA Moskva (Rus)   0-1 (0-0) 23.08.2017CSKA Moskva (Rus) - Young Boys (Sch)  
90.0-1Selvmål, Kasim Nuhu
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år