Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 21. oktober 2017 kl. 21:26
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Milan 3 2 1 0 8 3 +5 7
AEK Athen 3 1 2 0 4 3 +1 5
Rijeka 3 1 0 2 6 6 +0 3
Austria Wien 3 0 1 2 4 10 -6 1
Nummer 1 og 2 til 1/16-finaler.

HoldAEK AthenAustria WienMilanRijeka
AEK Athen 28.09.17
2 - 2
02.11.17
 
23.11.17
 
Austria Wien07.12.17
 
 
 
14.09.17
1 - 5
19.10.17
1 - 3
Milan19.10.17
0 - 0
23.11.17
 
 
 
28.09.17
3 - 2
Rijeka14.09.17
1 - 2
02.11.17
 
07.12.17
 
 
HoldAEK AthenAustria WienMilanRijeka

KAMPFACTS
1. RUNDE
14.09.2017Austria Wien - Milan   1-5 (0-3) 14.09.2017Rijeka - AEK Athen   1-2 (1-1)
7.0-1Hakan Calhanoglu16.0-1Petros Mantalos
10.0-2André Silva29.1-1Josip Elez
20.0-3André Silva62.1-2Lazaros Christodoulopoulos
47.1-3Alexandar Borkovic
56.1-4André Silva
63.1-5Suso
2. RUNDE
28.09.2017AEK Athen - Austria Wien   2-2 (1-1) 28.09.2017Milan - Rijeka   3-2 (1-0)
28.1-0Christoph Monschein14.1-0André Silva
43.1-1Marko Livaja53.2-0Mateo Musacchio
49.1-2Ismael Tajouri-Shradi84.2-1Maxwell Acosty
90.2-2Marko Livaja90.2-2Josip Elez, straffe
90.3-2Patrick Cutrone
3. RUNDE
19.10.2017Austria Wien - Rijeka   1-3 (0-2) 19.10.2017Milan - AEK Athen   0-0 (0-0)
21.0-1Mario Gavranovic
31.0-2Mario Gavranovic
90.1-2Kevin Friesenbichler
90.1-3Zoran Kvrzic
4. RUNDE
02.11.2017AEK Athen - Milan   02.11.2017Rijeka - Austria Wien  
5. RUNDE
23.11.2017AEK Athen - Rijeka   23.11.2017Milan - Austria Wien  
6. RUNDE
07.12.2017Austria Wien - AEK Athen   07.12.2017Rijeka - Milan  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Řvrige ĺr