Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 21. oktober 2017 kl. 21:27
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, GRUPPE E
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Atalanta 3 2 1 0 7 2 +5 7
Lyon 3 1 2 0 4 3 +1 5
Apollon Limassol 3 0 2 1 4 6 -2 2
Everton 3 0 1 2 3 7 -4 1
Nummer 1 og 2 til 1/16-finaler.

HoldApollon LimassolAtalantaEvertonLyon
Apollon Limassol 02.11.17
 
07.12.17
 
14.09.17
1 - 1
Atalanta19.10.17
3 - 1
 
 
14.09.17
3 - 0
07.12.17
 
Everton28.09.17
2 - 2
23.11.17
 
 
 
19.10.17
1 - 2
Lyon23.11.17
 
28.09.17
1 - 1
02.11.17
 
 
HoldApollon LimassolAtalantaEvertonLyon

KAMPFACTS
1. RUNDE
14.09.2017Apollon Limassol - Lyon   1-1 (0-0) 14.09.2017Atalanta - Everton   3-0 (3-0)
53.0-1Memphis Depay, straffe27.1-0Andrea Masiello
90.1-1Adrian Sardinero41.2-0Alejandro Gomez
44.3-0Bryan Cristante
2. RUNDE
28.09.2017Everton - Apollon Limassol   2-2 (1-1) 28.09.2017Lyon - Atalanta   1-1 (1-0)
12.0-1Adrian Sardinero45.1-0Bertrand Traoré
21.1-1Wayne Rooney57.1-1Alejandro Gomez
66.2-1Nikola Vlasic
86.Valentin Roberge, Apollon Limassol
88.2-2Héctor Yuste
3. RUNDE
19.10.2017Atalanta - Apollon Limassol   3-1 (1-0) 19.10.2017Everton - Lyon   1-2 (0-1)
12.1-0Josip Ilicic6.0-1Nabil Fekir, straffe (6)
59.1-1André Schembri69.1-1Ashley Williams
64.2-1Andrea Petagna75.1-2Bertrand Traoré
66.3-1Remo Freuler
4. RUNDE
02.11.2017Apollon Limassol - Atalanta   02.11.2017Lyon - Everton  
5. RUNDE
23.11.2017Everton - Atalanta   23.11.2017Lyon - Apollon Limassol  
6. RUNDE
07.12.2017Apollon Limassol - Everton   07.12.2017Atalanta - Lyon  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år