Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 21. oktober 2017 kl. 21:27
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Lokomotiv Moskva 3 1 2 0 4 1 +3 5
FC København 3 0 3 0 1 1 +0 3
Sheriff Tiraspol 3 0 3 0 1 1 +0 3
FC Fastav Zlin 3 0 2 1 1 4 -3 2
Nummer 1 og 2 til 1/16-finaler.

HoldFC Fastav ZlinFC KøbenhavnLokomotiv MoskvaSheriff Tiraspol
FC Fastav Zlin 19.10.17
1 - 1
07.12.17
 
14.09.17
0 - 0
FC København02.11.17
 
 
 
14.09.17
0 - 0
07.12.17
 
Lokomotiv Moskva28.09.17
3 - 0
23.11.17
 
 
 
02.11.17
 
Sheriff Tiraspol23.11.17
 
28.09.17
0 - 0
19.10.17
1 - 1
 
HoldFC Fastav ZlinFC KøbenhavnLokomotiv MoskvaSheriff Tiraspol

KAMPFACTS
1. RUNDE
14.09.2017FC Fastav Zlin - Sheriff Tiraspol   0-0 (0-0) 14.09.2017FC København - Lokomotiv Moskva   0-0 (0-0)
2. RUNDE
28.09.2017Lokomotiv Moskva - FC Fastav Zlin   3-0 (3-0) 28.09.2017Sheriff Tiraspol - FC København   0-0 (0-0)
2.1-0Manuel Fernandes, straffe
6.2-0Manuel Fernandes
17.3-0Manuel Fernandes
3. RUNDE
19.10.2017FC Fastav Zlin - FC København   1-1 (1-1) 19.10.2017Sheriff Tiraspol - Lokomotiv Moskva   1-1 (1-1)
11.1-0Dame Diop17.0-1Anton Miranchuk
19.1-1Peter Ankersen31.1-1Ziguy Badibanga
4. RUNDE
02.11.2017FC København - FC Fastav Zlin   02.11.2017Lokomotiv Moskva - Sheriff Tiraspol  
5. RUNDE
23.11.2017Lokomotiv Moskva - FC København   23.11.2017Sheriff Tiraspol - FC Fastav Zlin  
6. RUNDE
07.12.2017FC Fastav Zlin - Lokomotiv Moskva   07.12.2017FC København - Sheriff Tiraspol  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år