Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 21. oktober 2017 kl. 21:26
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, GRUPPE I
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
FC Salzburg 3 2 1 0 4 1 +3 7
Marseille 3 2 0 1 3 2 +1 6
Konyaspor 3 1 0 2 2 4 -2 3
Guimaraes 3 0 1 2 3 5 -2 1
Nummer 1 og 2 til 1/16-finaler.

HoldFC SalzburgGuimaraesKonyasporMarseille
FC Salzburg 23.11.17
 
02.11.17
 
28.09.17
1 - 0
Guimaraes14.09.17
1 - 1
 
 
07.12.17
 
02.11.17
 
Konyaspor19.10.17
0 - 2
28.09.17
2 - 1
 
 
23.11.17
 
Marseille07.12.17
 
19.10.17
2 - 1
14.09.17
1 - 0
 
HoldFC SalzburgGuimaraesKonyasporMarseille

KAMPFACTS
1. RUNDE
14.09.2017Guimaraes - FC Salzburg   1-1 (1-1) 14.09.2017Marseille - Konyaspor   1-0 (0-0)
25.1-0Pedrao48.1-0Adil Rami
45.1-1Valon Berisha
2. RUNDE
28.09.2017FC Salzburg - Marseille   1-0 (0-0) 28.09.2017Konyaspor - Guimaraes   2-1 (1-0)
73.1-0Munas Dabbur24.1-0Musa Araz
48.2-0Deni Milosevic
74.2-1Paolo Hurtado
3. RUNDE
19.10.2017Konyaspor - FC Salzburg   0-2 (0-1) 19.10.2017Marseille - Guimaraes   2-1 (1-1)
5.0-1Fredrik Gulbrandsen17.0-1Rafael Martins
80.0-2Munas Dabbur28.1-1Lucas Ocampos
76.2-1Maxime Lopez
4. RUNDE
02.11.2017FC Salzburg - Konyaspor   02.11.2017Guimaraes - Marseille  
5. RUNDE
23.11.2017FC Salzburg - Guimaraes   23.11.2017Konyaspor - Marseille  
6. RUNDE
07.12.2017Guimaraes - Konyaspor   07.12.2017Marseille - FC Salzburg  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år