Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 23. oktober 2017 kl. 06:05
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (100)
AlbanienFK PartizaniKF TiranaSkënderbeu Korcë
AndorraSant JuliaUE Santa Coloma
ArmenienFC PyunikFC ShirakGandzasar
AserbajdsjanInter BakuZira FK
BosnienFK SarajevoSiroki BrijegZeljeznicar
BulgarienBotev PlovdivDunav RuseLevski Sofia
CypernAEK LarnacaAEL Limassol
DanmarkFC MidtjyllandLyngby
EstlandFC FloraLevadiaNomme Kalju
FinlandHJK HelsinkiSJK SeinäjokiVaasa PS
FærøerneB36KlaksvikRunavik
GeorgienChikhuraDinamo BatumiTorpede Kutaisi
GibraltarLincoln Red ImpsSt. Joseph's FC
HvideruslandDinamo MinskShakhtyor Soligorsk
IrlandCork CityDerry CityShamrock Rovers
IslandKR ReykjavikStjarnanValur
IsraelBeitar JerusalemMaccabi Tel-Aviv
KasakhstanFC KairatFC OrdabasyIrtysh Pavlodar
KosovoFC Prishtina
KroatienOsijek
LetlandFK JelgavaLiepajas MetalurgsVentspils
LiechtensteinFC Vaduz
LitauenAtlantasFK TrakaiSuduva
LuxembourgDifferdangeFola EschProgres Niederkorn
MakedonienPelisterRabotnickiShkëndija Tetovo
MaltaBalzan FCFlorianaValletta
MoldovaDacia ChisinauFC Zaria BaltiMilsami
MontenegroFK SutjeskaFK ZetaMladost Podgorica
NordirlandBallymenaColeraineCrusaders
NorgeHaugesundOdd Grenland
PolenJagiellonia BialystokLech Poznan
San MarinoFolgoreTre Penne
SerbienMladost LucaniRøde Stjerne BeogradSD Vojvodina
SkotlandGlasgow RangersSt. Johnstone
SlovakietRuzomberokSlovan BratislavaTrencin
SlovenienND GoricaNK DomzaleOlimpija Ljubljana
SverigeAIK StockholmIFK Norrköping
UngarnFerencvarosVasas BudapestVideoton
WalesBala TownBangor CityConnah's Quay Nomads
ØstrigRheindorf Altach
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (16)
AserbajdsjanGabala
CypernApollon Limassol
DanmarkBrøndby
GrækenlandPanionios
HvideruslandDinamo Brest
HollandFC Utrecht
IsraelBnei Yehuda
KroatienHajduk Split
NorgeBrann
RumænienAstra Giurgiu
SchweizFC Luzern
SkotlandAberdeen
SverigeÖstersunds FK
TjekkietMlada Boleslav
TyrkietGalatasaray
ØstrigSturm Graz
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (25)
BelgienGentOostende
EnglandEverton
FrankrigBordeauxMarseille
GrækenlandPanathinaikosPAOK Saloniki
HollandPSV Eindhoven
ItalienMilan
KroatienDinamo Zagreb
PolenArka Gdynia
PortugalMaritimoSporting Braga
RumænienDinamo BukarestUniversitatea Craiova
RuslandKrasnodarZenit
SchweizFC Sion
SpanienAthletic Bilbao
TjekkietSparta Prag
TyrkietFenerbahce
TysklandFreiburg
UkraineFC OleksandriyaOlimpik Donetsk
ØstrigAustria Wien
4. KVALIFIKATIONSRUNDE (15)
CL 3. kvalrunde (mester)BATE Borisov (Hvi)FC Salzburg (Øst)Hafnarfjordur (Isl)
Legia Warszawa (Pol)Ludogorets (Bul)Partizan Beograd (Ser)
Rosenborg (Nor)Sheriff Tiraspol (Mol)Vardar (Mak)
Viitorul Constanta (Rum)
CL 3. kvalrunde (ikke-mester)AEK AthenAjax (Hol)Club Brugge (Bel)
Dynamo Kiev (Ukr)Viktoria Plzen (Tje)
GRUPPESPIL (26)
BelgienZulte Waregem
EnglandArsenal
FrankrigLyon
HollandVitesse
ItalienAtalantaLazio
PortugalGuimaraes
RuslandLokomotiv Mosva
SchweizFC Lugano
SpanienReal SociedadVillarreal
TjekkietFC Fastav Zlin
TyrkietKonyaspor
TysklandFC KölnHertha Berlin
UkraineZorya Luhansk
CL 4. kvalrunde (mester)FC Astana (Kas)FC København (Dan)Hapoel Be'er Sheva (Isr)
Rijeka (Kro)Slavia Prag (Tje)
CL 4. kvalrunde (ikke-mester)Hoffenheim (Tys)Istanbul Basaksehir (Tyr)Nice (Fra)
Steaua Bukarest (Rum)Young Boys (Sch)
1/16-FINALER (8)
CL gruppespil   
   
  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år