Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 25. november 2017 kl. 01:11
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
FC Midtjylland (Dan) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 10-2
29.06.2017FC Midtjylland (Dan) - Derry City (Irl)   6-1 (3-0) 06.07.2017Derry City (Irl) - FC Midtjylland (Dan)   1-4 (1-2)
4.1-0Marc Dal Hende7.0-1Paul Onuachu
15.2-0Kristian Riis38.0-2Paul Onuachu
44.3-0Jakob Poulsen, straffe41.1-2Aaron McEneff
59.4-0Simon Kroon59.1-3Gustav Wikheim
61.5-0Simon Kroon69.1-4Paul Onuachu
66.5-1Ronan Curtis   
84.6-1Bozhidar Kraev   
Lyngby (Dan) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
29.06.2017Lyngby (Dan) - Bangor City (Wal)   1-0 (1-0) 06.07.2017Bangor City (Wal) - Lyngby (Dan)   0-3 (0-3)
13.1-0Bror Blume3.0-1Kristoffer Larsen
87.Hallgrimur Jonasson, Lyngby37.0-2Jeppe Kjær
   43.0-3Kristoffer Larsen
AEK Larnaca (Cyp) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
29.06.2017AEK Larnaca (Cyp) - Linc. Red Imps (Gib)   5-0 (1-0) 06.07.2017Linc. Red Imps (Gib) - AEK Larnaca (Cyp)   1-1 (1-0)
22.1-0Florian42.1-0Anthony Bardon
52.2-0Joan Tomas78.1-1Larena Jorge, straffe
65.3-0Joan Tomas   
68.4-0Florian   
77.5-0Ivan Trickovski, straffe   
FC Vaduz (Lie) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
29.06.2017Bala Town (Wal) - FC Vaduz (Lie)   1-2 (0-2) 06.07.2017FC Vaduz (Lie) - Bala Town (Wal)   3-0 (3-0)
21.0-1Gonzalo Zarate22.1-0Aldin Turkes
29.0-2Maurice Brunner39.2-0Aldin Turkes
61.1-2Chris Venables43.3-0Marco Mathys
Beitar Jerusalem (Isr) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-3
29.06.2017Beitar Jerusalem (Isr) - Vasas Buda. (Ung)   4-3 (1-2) 06.07.2017Vasas Buda. (Ung) - Beitar Jerusalem (Isr)   0-3 (0-1)
19.1-0Georginho10.0-1Hen Ezra
36.1-1Yevgen Pavlov61.0-2Hen Ezra
43.1-2Yevgen Pavlov90.0-3Gaetan Varenne
52.1-3Tamas Kulcsar   
88.2-3Yossi Benayoun   
90.3-3Idan Vered   
90.4-3Erik Sabo   
Rheindorf Altach (Øst) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
29.06.2017Chikhura (Geo) - Rheindorf Altach (Øst)   0-1 (0-1) 06.07.2017Rheindorf Altach (Øst) - Chikhura (Geo)   1-1 (1-0)
4.0-1Louis Ngwat-Mahop29.1-0Stefan Nutz
   57.1-1Dimitri Tatanashvili
HJK Helsinki (Fin) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
29.06.2017Connah's Quay Nom. (Wal) - HJK H.. (Fin)   1-0 (1-0) 06.07.2017HJK H. (Fin) - Connah's Quay Nom. (Wal)   3-0 (2-0)
40.1-0Nathan Woolfer11.1-0Moshtagh Yaghoubi
   31.2-0Akseli Pelvas
   55.3-0Akseli Pelvas
Liepajas Metalurgs (Let) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
29.06.2017Crusaders (Nir) - Liepajas Metalurgs (Let)   3-1 (2-0) 06.07.2017Liepajas Metalurgs (Let) - Crusaders (Nir)   2-0 (1-0)
28.1-0Philip Lowry33.1-0Giorgi Eristavi, straffe
35.2-0Michael Carvill90.2-0Arturs Karasausks
55.3-0Jordan Owens   
61.3-1Arturs Karasausks   
Jagiellonia Bialystok (Pol) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
29.06.2017Din. Batumi (Geo) - Jag. Bialystok (Pol)   0-1 (0-0) 06.07.2017Jag. Bialystok (Pol) - Din. Batumi (Geo)   4-0 (0-0)
49.0-1Cillian Sheridan58.1-0Gutieri Tomelin
   75.Tornike Tarkhnishvili, Dinamo Batumi
   81.2-0Fiodor Cernych
   88.3-0Ivan Runje
   90.4-0Lukasz Sekulski
Dinamo Minsk (Hvi) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
29.06.2017Dinamo Minsk (Hvi) - Runavik (Fær)   2-1 (1-0) 06.07.2017Runavik (Fær) - Dinamo Minsk (Hvi)   0-2 (0-1)
42.1-0Yuri Ostroukh6.Artem Bykov, Dinamo Minsk
52.2-0Oleksandr Noyok32.0-1Anton Saroka
86.2-1Petur Knudsen90.0-2Anton Saroka, straffe
FC Kairat (Kas) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-1
29.06.2017FC Kairat (Kas) - Atlantas (Lit)   6-0 (4-0) 06.07.2017Atlantas (Lit) - FC Kairat (Kas)   1-2 (1-2)
21.1-0Gerard Gohou12.1-0Andrei Ciofu
26.2-0Andrey Arshavin, straffe35.1-1Ivo Ilicevic, straffe
30.3-0Ivo Ilicevic39.1-2Gerard Gohou
42.4-0Andrey Arshavin   
50.5-0Gerard Gohou, straffe   
73.6-0Ivo Ilicevic   
Slovan Bratislava (Svk) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 9-1
29.06.2017FC Pyunik (Arm) - Slovan Bratislava (Svk)   1-4 (1-1) 06.07.2017Slovan Bratislava (Svk) - FC Pyunik (Arm)   5-0 (2-0)
7.1-0Petros Avetisyan, straffe10.1-0Jakub Mares
22.1-1Filip Holosko23.2-0Jakub Mares
62.1-2Vukan Savicevic62.3-0Joeri de Kamps
68.1-3Filip Holosko64.4-0Jakub Mares
75.1-4Selvmål, Aram Shakhnazaryan66.5-0Boris Sekulic
ND Gorica (Slo) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
29.06.2017FC Shirak (Arm) - ND Gorica (Slo)   0-2 (0-1) 06.07.2017ND Gorica (Slo) - FC Shirak (Arm)   2-2 (1-1)
15.0-1Rifet Kapic13.1-0Selvmål, Marko Prljevic
69.0-2Rifet Kapic34.1-1Mohamed Kaba
   56.1-2Vahan Bichakhchyan
   88.Robert Darbinyan, FC Shirak
   90.2-2Bede Amarachi Osuji
   90.Aghvan Davoyan, FC Shirak
FC Zaria Balti (Mol) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (vandt 6-5 i straffesparkskonkurrencen) (
29.06.2017FC Zari Balti (Mol) - FK Sar. (Bos)   2-1 (2-0) 06.07.2017FK Sar. (Bos) - FC Zaria Balti (Mol)   2-1 (2-0 ; 2-1) efs.
7.1-0Serhiy Zagynailov13.1-0Anel Hebibovic
33.2-0Rubén Gomez35.2-0Advan Kadusic, straffe
74.2-1Marko Mihojevic60.2-1Selvmål, Marko Mihojevic
   90.Andrey Novicov, FC Zaria Balti
Ferencvaros (Ung) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
29.06.2017Ferencvaros (Ung) - FK Jelgava (Let)   2-0 (1-0) 06.07.2017FK Jelgava (Let) - Ferencvaros (Ung)   0-1 (0-1)
11.1-0Roland Varga37.0-1Tamas Priskin
69.2-0Roland Varga   
Botev Plovdiv (Bul) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
29.06.2017FK Partizani (Alb) - Botev Plovdiv (Bul)   1-3 (1-1) 06.07.2017Botev Plovdiv (Bul) - FK Partizani (Alb)   1-0 (1-0)
5.1-0Xheyahir Sukaj22.1-0Felipe Brisola
27.1-1Omar Kossoko   
62.1-2Todor Nedelev   
88.1-3Omar Kossoko   
Fola Esch (Lux) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
29.06.2017Fola Esch (Lux) - Milsami (Mol)   2-1 (1-0) 06.07.2017Milsami (Mol) - Fola Esch (Lux)   1-1 (1-0)
4.1-0Jakob Dallevedove37.1-0Alexandru Antoniuc
80.2-0Samir Hadji58.1-1Jakob Dallevedove
81.2-1Sergiu Platica86.Dinu Graur, Milsami
Progres Niederkorn (Lux) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
29.06.2017Gla. Rangers (Sko) - Pro. Niederkorn (Lux)   1-0 (1-0) 04.07.2017Pro. Niederkorn (Lux) - Gla. Rangers (Sko)   2-0 (0-0)
37.1-0Kenny Miller66.1-0Emmanuel Francoise
   75.2-0Sébastian Thill
Haugesund (Nor) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-0
29.06.2017Haugesund (Nor) - Coleraine (Nir)   7-0 (3-0) 06.07.2017Coleraine (Nir) - Haugesund (Nor)   0-0 (0-0)
8.1-0Sondre Tronstad   
33.2-0Libian Abdi   
42.3-0Haris Hajradinovic   
49.4-0Ikenna Anthony Ikedi   
52.5-0Shuaibu Ibrahim   
61.6-0Erik Huseklepp   
71.7-0Johnny Per Buduson   
IFK Norrköping (Sve) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
29.06.2017IFK Norrköping (Sve) - FC Prishtina (Kos)   5-0 (5-0) 06.07.2017FC Prishtina (Kos) - IFK Norrköping (Sve)   0-1 (0-0)
10.1-0David Moberg-Karlsson71.0-1Sebastian Andersson
24.2-0Sebastian Andersson   
26.3-0Niclas Eliasson   
31.4-0Karl Holmberg   
40.5-0Karl Holmberg   
Irtysh Pavlodar (Kas) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
29.06.2017Irtysh Pavlodar (Kas) - Dunav Ruse (Bul)   1-0 (1-0) 06.07.2017Dunav Ruse (Bul) - Irtysh Pavlodar (Kas)   0-2 (0-1)
5.1-0Igor Bugaev6.0-1Mario Maslac
   88.0-2Aslan Darabayev
AIK Stockholm (Sve) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
29.06.2017Klaksvik (Fær) - AIK Stockholm (Sve)   0-0 (0-0) 06.07.2017AIK Stockholm (Sve) - Klaksvik (Fær)   5-0 (5-0)
   3.1-0Eero Markkanen
   6.2-0Eero Markkanen
   16.3-0Stefan Ishizaki
   24.4-0Kristoffer Olsson
   42.5-0Eero Markkanen
KR Reykjavik (Isl) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
29.06.2017KR Reykjavik (Isl) - SJK Seinäjoki (Fin)   0-0 (0-0) 06.07.2017SJK Seinäjoki (Fin) - KR Reykjavik (Isl)   0-2 (0-0)
   51.0-1Palmi Palmason
   83.0-2Tobias Thomsen
Lech Poznan (Pol) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-0
29.06.2017Lech Poznan (Pol) - Pelister (Mak)   4-0 (3-0) 06.07.2017Pelister (Mak) - Lech Poznan (Pol)   0-3 (0-1)
28.1-0Nicki Bille, straffe39.0-1Lukasz Tralka
30.2-0Mario Situm66.0-2Darko Jevtic
38.3-0Radoslaw Majewski77.0-3Kamil Jozwiak
57.4-0Mario Situm   
Cork City (Irl) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-2
29.06.2017Levadia (Est) - Cork City (Irl)   0-2 (0-1) 06.07.2017Cork City (Irl) - Levadia (Est)   4-2 (1-2)
42.Luc Manga, Levadia15.0-1Evgeni Kobzar
43.0-1Garry Buckley28.1-1Karl Sheppard
82.0-2Steven Beattie33.1-2Nikita Andreev
   46.2-2Sean Maguire
   86.3-2Sean Maguire
   90.3-3Sean Maguire
Levski Sofia (Bul) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
29.06.2017Levski Sofia (Bul) - FK Sutjeska (Mon)   3-1 (3-0) 06.07.2017FK Sutjeska (Mon) - Levski Sofia (Bul)   0-0 (0-0)
1.1-0Junior Mapuku   
21.2-0Junior Mapuku   
45.3-0Roman Prochazka   
79.3-1Bozo Markovic   
89.Mirko Radisic, FK Sutjeska   
Maccabi Tel-Aviv (Isr) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
29.06.2017Maccabi Tel-Aviv (Isr) - KF Tirana (Alb)   2-0 (1-0) 06.07.2017KF Tirana (Alb) - Maccabi Tel-Aviv (Isr)   0-3 (0-0)
27.1-0Yonatan Cohen45.Junior Sentamu, KF Tirana
64.2-0Eli Dasa50.0-1Aaron Schoenfeld
   80.0-2Barak Itzhaki
   86.0-3Avraham Rikan
Inter Baku (Ase) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
29.06.2017Mladost Lucani (Ser) - Inter Baku (Ase)   0-3 (0-2) 06.07.2017Inter Baku (Ase) - Mladost Lucani (Ser)   2-0 (1-0)
23.0-1Adrian Scarlatache23.1-0Denis Silva
41.0-2Adrian Scarlatache45.Aleksandar Pejovic, Mladost Lucani
75.0-3Rauf Aliyev74.2-0Nizami Hajiyev
Mladost Podgorica (Mon) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
29.06.2017Mladost Podg. (Mon) - Gandzasar (Arm)   1-0 (0-0) 06.07.2017Gandzasar (Arm) - Mladost Podg. (Mon)   0-3 (0-0)
57.1-0Milan Djurisic, straffe68.0-1Zoran Petrovic
   90.0-2Andrija Kaludjerovic
   90.0-3Mirko Raicevic
NK Domzale (Slo) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
29.06.2017NK Domzale (Slo) - FC Flora (Est)   2-0 (0-0) 06.07.2017FC Flora (Est) - NK Domzale (Slo)   2-3 (2-1)
77.1-0Jan Repas2.1-0Zakaria Beglarishvili
90.2-0Zan Zuzek22.2-0Mihkel Ainsalu
   40.2-1Ivan Firer
   86.2-2Senijad Ibricic, straffe
   89.2-3Jure Balkovec
Nomme Kalju (Est) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
29.06.2017Nomme Kalju (Est) - B36 (Fær)   2-1 (1-0) 06.07.2017B36 (Fær) - Nomme Kalju (Est)   1-2 (0-1)
13.1-0Deniss Tjapkin18.0-1Liliu
49.1-1Patrick Johannesen52.1-1Benjamin Heinesen
79.2-1Artjom Dmitrijev88.1-2Artur Valikaev
Odd Grenland (Nor) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
29.06.2017Odd Grenland (Nor) - Ballymena (Nir)   3-0 (1-0) 06.07.2017Ballymena (Nir) - Odd Grenland (Nor)   0-2 (0-0)
1.1-0Stefan Mladenovic79.0-1Selvmål, Leroy Millar
53.2-0Martin Broberg88.0-2Sigurd Haugen
90.3-0Sigurd Haugen   
Røde Stjerne Beograd (Ser) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-3
29.06.2017Røde Stjerne Beo. (Ser) - Floriana (Mal)   3-0 (1-0) 06.07.2017Floriana (Mal) - Røde Stjerne Beo. (Ser)   3-3 (1-1)
45.Enzo Ruiz, Floriana13.0-1Richmond Boakye
45.1-0Richmond Boakye, straffe45.1-1Stephen Pisani, straffe
78.2-0Slavoljub Srnic70.1-2Richmond Boakye
89.3-0Richmond Boakye76.1-3Nenad Miljas
   78.2-3Maurizio Vella
   80.Marko Gobeljic, Røde Stjerne Beograd
   84.3-3Ignazio Varela
   84.Ignazio Varela, Floriana
Ruzomberok (Svk) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
29.06.2017SD Vojvodina (Ser) - Ruzomberok (Svk)   2-1 (2-0) 06.07.2017Ruzomberok (Svk) - SD Vojvodina (Ser)   2-0 (0-0)
8.1-0Filip Malbasic67.1-0Selvmål, Nikola Kovacevic
21.2-0Filip Malbasic87.2-0Jan Maslo
81.2-1Erik Daniel   
Suduva (Lit) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
29.06.2017Shakhtyor Soligorsk (Hvi) - Suduva (Lit)   0-0 (0-0) 06.07.2017Suduva (Lit) - Shakhtyor Soligorsk (Hvi)   2-1 (1-1)
   34.1-0Povilas Leimonas
   38.1-1Yuri Kovalev
   43.Sergei Matveichik, Shakhtyor Soligorsk
   90.2-1Algis Jankauskas
Shkëndija Tetovo (Mak) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-0
29.06.2017Shk. Tetovo (Mak) - Dacia Chisinau (Mol)   3-0 (2-0) 26.07.2017Dacia Chisinau (Mol) - Shk. Tetovo (Mak)   0-4 (0-2)
7.1-0Besart Ibraimi, straffe32.0-1Armend Alimi
10.2-0Marjan Radeski37.Oleg Andronic, Dacia Chisinau
75.3-0Marjan Radeski45.0-2Stenio Junior
   81.0-3Arbin Zejnulai
   89.0-4Feran Hasani, straffe
Siroki Brijeg (Bos) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
29.06.2017Siroki Brijeg (Bos) - FC Ordabasy (Kas)   2-0 (2-0) 06.07.2017FC Ordabasy (Kas) - Siroki Brijeg (Bos)   0-0 (0-0)
37.1-0Ivan Krstanovic, straffe   
45.2-0Ivan Krstanovic   
Skënderbeu Korcé (Alb) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
29.06.2017Skënderbeu Korcë (Alb) - Sant Julia (And)   1-0 (0-0) 06.07.2017Sant Julia (And) - Skënderbeu Korcë (Alb)   0-5 (0-2)
69.1-0Lindon Latifi2.0-1Goran Vujovic
   38.0-2Segun Adeniyi
   79.0-3Liridon Latifi
   90.0-4Kristi Vangjeli
   90.0-5Liridon Latifi
FK Trakai (Lit) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
29.06.2017St. Johnstone (Sko) - FK Trakai (Lit)   1-2 (1-2) 06.07.2017FK Trakai (Lit) - St. Johnstone (Sko)   1-0 (0-0)
14.0-1Maksim Maksimov57.Arunas Klimavicius, FK Trakai
32.1-1Joseph Shaughnessy88.1-0Maksim Maksimov
36.1-2Vaidas Silenas   
82.Vaidas Silenas, FK Trakai   
AEL Limassol (Cyp) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 10-0
29.06.2017St. Jospeh's FC (Gib) - AEL Limassol (Cyp)   0-4 (0-1) 06.07.2017AEL Limassol (Cyp) - St. Jospeh's FC (Gib)   6-0 (3-0)
4.0-1Mikel Arruabarrena2.1-0Andreas Avraam
51.0-2Mesca37.2-0Marios Ilia
64.0-3Kevin Lafrance45.3-0Marios Ilia
71.0-4Kevin Lafrance52.4-0el Gonzalez Dani
   90.5-0Andreas Kyriakou
   90.6-0Ioannis Mavrou
Shamrock Rovers (Irl) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
29.06.2017Stjarnan (Isl) - Shamrock Rovers (Irl)   0-1 (0-1) 06.07.2017Shamrock Rovers (Irl) - Stjarnan (Isl)   1-0 (1-0)
38.0-1Gary Shaw20.1-0Graham Burke
Rabotnicki (Mak) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-0
29.06.2017Tre Penne (San) - Rabotnicki (Mak)   0-1 (0-0) 06.07.2017Rabotnicki (Mak) - Tre Penne (San)   6-0 (2-0)
90.0-1Dejan Mitrev28.1-0Suad Sahiti
   43.2-0Bojan Najdenov
   59.3-0Bojan Najdenov
   71.4-0Kire Markoski
   82.5-0Stojancho Velinov
   83.6-0Stojancho Velinov
Trencin (Svk) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-1
29.06.2017Trencin (Svk) - Torpedo Kutaisi (Geo)   5-1 (2-1) 06.07.2017Torpedo Kutaisi (Geo) - Trencin (Svk)   0-3 (0-1)
10.0-1Giorgi Guruli21.0-1Hilary Gong
36.1-1Antonio Mance49.0-2Giorgi Beridze
40.2-1Antonio Mance64.0-3Hilary Gong
75.3-1Hamza Catakovic   
81.4-1Jakub Paur   
87.5-1Giorgi Beridze   
Osijek (Kro) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
29.06.2017UE Santa Coloma (And) - Osijek (Kro)   0-2 (0-0) 06.07.2017Osijek (Kro) - UE Santa Coloma (And)   4-0 (2-0)
80.0-1Benedik Mioc8.1-0Muzafer Ejupi
90.0-2Andrej Lukic40.2-0Borna Barisic, straffe
   56.3-0Peter Bockaj
   62.4-0Peter Bockaj
Vaasa PS (Fin) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
29.06.2017Vaasa PS (Fin) - Olimpija Ljubljana (Slo)   1-0 (1-0) 06.07.2017Olimpija Ljubljana (Slo) - Vaasa PS (Fin)   0-1 (0-0)
12.1-0Joonas Vahtera66.0-1Sebastian Strandvall
Valletta (Mal) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
29.06.2017Valletta (Mal) - Folgore (San)   2-0 (1-0) 06.07.2017Folgore (San) - Valletta (Mal)   0-1 (0-0)
42.1-0Steve Borg65.0-1Malano Santiago
48.2-0Maximiliano Alejandro Velasco   
Valur (Isl) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
29.06.2017Ventspils (Let) - Valur (Isl)   0-0 (0-0) 06.07.2017Valur (Isl) - Ventspils (Let)   1-0 (0-0)
   71.1-0Sigurdur Egill Larusson
   76.Andrejs Pavlovs, Ventspils
Videoton (Ung) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-3
29.06.2017Videoton (Ung) - Balzan FC (Mal)   2-0 (0-0) 04.07.2017Balzan FC (Mal) - Videoton (Ung)   3-3 (1-2)
79.1-0Marko Scepovic3.1-0Bojan Kaljevic
90.2-0Danko Lazovic15.1-1Krisztian Geresi
   23.1-2Marko Scepovic
   56.2-2Alfred Effiong
   80.2-3Roland Juhasz
   86.3-3Bojan Kaljevic, straffe
Zeljeznicar (Bos) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
29.06.2017Zeljeznicar (Bos) - FK Zeta (Mon)   1-0 (0-0) 06.07.2017FK Zeta (Mon) - Zeljeznicar (Bos)   2-2 (1-1)
48.1-0Ivan Lendric29.1-0Filip Kukulicic
   32.1-1Goran Zakaric
   61.1-2Ivan Lendric
   76.2-2Nikola Krsotvic
Zira FK (Ase) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
29.06.2017Zira FK (Ase) - Differdange (Lux)   2-0 (1-0) 06.07.2017Differdange (Lux) - Zira FK (Ase)   1-2 (1-0)
22.1-0Richard Gadze10.1-0David Vandenbroeck
80.2-0Kervens Belfort64.1-1David Manga
   68.1-2Richard Gadze
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år