Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 16. august 2017 kl. 19:17

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
 
1. KAMP2. KAMP
Brøndby (Dan) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
13.07.2017Brøndby (Dan) - Vaasa PS (Fin)   2-0 (2-0) 20.07.2017Vaasa PS (Fin) - Brøndby (Dan)   2-1 (2-1)
16.1-0Teemu Pukki11.1-0Jerry Voutilainen
28.2-0Kasper Fisker16.1-1Selvmål, Marko Meerits
40.2-1Ebrima Sohna
51.Jan Kliment, Brøndby
FC Midtjylland (Dan) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-3
13.07.2017Ferencvaros (Ung) - FC Midtjylland (Dan)   2-4 (2-1) 20.07.2017FC Midtjylland (Dan) - Ferencvaros (Ung)   3-1 (1-0)
22.1-0Endre Botka34.1-0Gustav Wikheim
42.2-0Roland Varga64.1-1Rui Pedro
45.Julian Koch, Ferencvaros71.2-1Rasmus Nissen
45.2-1Jakob Poulsen, straffe81.3-1Alexander Sørloth
61.2-2Jakob Poulsen
67.2-3Jakob Poulsen, straffe
90.2-4Paul Onuachu
Lyngby (Dan) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Slovan Bratislava (Svk) - Lyngby (Dan)   0-1 (0-0) 20.07.2017Lyngby (Dan) - Slovan Bratislava (Svk)   2-1 (2-0)
75.0-1Jeppe Kjær19.1-0Mikkel Rygaard, straffe
30.2-0Martin Ørnskov
90.2-1Filip Orsula
Aberdeen (Sko) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Aberdeen (Sko) - Siroki Brijeg (Bos)   1-1 (1-0) 20.07.2017Siroki Brijeg (Bos) - Aberdeen (Sko)   0-2 (0-0)
17.1-0Ryan Christie72.0-1Greg Stewart
69.1-1Stipo Markovic78.0-2Gary Mackay-Steven
Apollon Limassol (Cyp) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
13.07.2017Apollon Limassol (Cyp) - FC Zaria Balti (Mol)   3-0 (3-0) 20.07.2017FC Zaria Balti (Mol) - Apollon Limassol (Cyp)   1-2 (0-1)
10.1-0André Schembri45.0-1Alex, straffe
21.2-0Alex, straffe47.1-1Maxim Focsa
28.3-0Joao Pedro75.André Schembri, FC Zaria Balti
80.1-2
Astra Giurgiu (Rum) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1 (vandt 4-3 i straffesparkskonkurrencen)
13.07.2017Astra Giurgiu (Rum) - Zira FK (Ase)   3-1 (1-1) 20.07.2017Zira FK (Ase) - Astra Giurgiu (Rum)   0-0 (0-0)
31.1-0Alexandru Ionita
34.1-1Rashad A. Sadygov
55.2-1Alexandru Dandea
74.3-1Anthony La Tallec
Botev Plovdiv (Bul) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
13.07.2017Beitar Jerusalem (Isr) - Botev Plovdiv (Bul)   1-1 (1-0) 20.07.2017Botev Plovdiv (Bul) - Beitar Jerusalem (Isr)   4-0 (2-0)
11.1-0Tal Khila10.1-0Plamen Dimov
73.1-1Serkan Yusein32.2-0Fernando Viana Jardim Silva
47.3-0Lachezar Baltanov
76.Marcel Heister, Beitar Jerusalem
90.4-0Felipe Brisola
AEK Larnaca (Cyp) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
13.07.2017Cork City (Irl) - AEK Larnaca (Cyp)   0-1 (0-0) 20.07.2017AEK Larnaca (Cyp) - Cork City (Irl)   1-0 (1-0)
70.0-1Joan Truyols33.1-0Florian
Skënderbeu Korcë (Alb) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017FC Kairat (Kas) - Skënderbeu Korcë (Alb)   1-1 (1-0) 20.07.2017Skënderbeu Korcë (Alb) - FC Kairat (Kas)   2-0 (0-0)
9.1-0Gerard Gohou50.1-0Sabien Lilaj
72.1-1Bakary Nimaga73.Sabien Lilaj, Skënderbeu Korcë
83.2-0Sebino Plaku
86.César Arzo, FC Kairat
Odd Grenland (Nor) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
13.07.2017FC Vaduz (Lie) - Odd Grenland (Nor)   0-1 (0-1) 20.07.2017Odd Grenland (Nor) - FC Vaduz (Lie)   1-0 (0-0)
42.0-1Olivier Occean82.1-0Stefan Mladeovic
Gabala (Ase) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Gabala (Ase) - Jagiellonia Bialystok (Pol)   1-1 (0-1) 20.07.2017Jagiellonia Bialystok (Pol) - Gabala (Ase)   0-2 (0-1)
15.0-1Taras Romanchuk18.0-1Ilgar Gurbanov
47.1-1Steven Joseph-Monrose89.0-2Filip Ozobic
Hajduk Split (Kro) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Hajduk Split (Kro) - Levski Sofia (Bul)   1-0 (1-0) 20.07.2017Levski Sofia (Bul) - Hajduk Split (Kro)   1-2 (0-0)
24.1-0Marko Futacs, straffe69.1-0Sergiu Bus
80.1-1Franck Ohandza
86.1-2Ante Erceg
Lech Poznan (Pol) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
13.07.2017Haugesund (Nor) - Lech Poznan (Pol)   3-2 (1-0) 20.07.2017Lech Poznan (Pol) - Haugesund (Nor)   2-0 (1-0)
24.1-0Liban Abdi32.1-0Darko Jevtic
71.2-0Haris Hajradinovic76.Liban Abdi, Haugesund
73.3-0Shuaibu Ibrahim90.2-0Nicki Bille
75.3-1Radoslaw Majewski
90.3-2Darko Jevtic, straffe
FK Trakai (Lit) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (vandt 5-3 i straffesparkskonkurrencen)
13.07.2017IFK Norrkö. (Sve) - FK Trakai (Lit)   2-1 (1-0) 20.07.2017FK Trakai (Lit) - IFK Norrkö. (Sve)   2-1 (2-1 ; 2-0) efs.
32.1-0Sebastian Andersson11.1-0Maksim Maksimov
61.2-0Karl Holmberg35.2-0Maksim Maksimov
66.2-1Maksim Maksimov86.2-1Simon Skrabb
Fola Esch (Lux) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
12.07.2017Inter Baku (Ase) - Fola Esch (Lux)   1-0 (0-0) 20.07.2017Fola Esch (Lux) - Inter Baku (Ase)   4-1 (2-0)
89.1-0Mirhüseyin Seyidov21.1-0Samir Hadji
32.2-0Enis Salti
59.3-0Tom Laterza
70.3-1Pardis Fardjad-Azad
90.4-1Cédric Sacras
Røde Stjerne Beograd (Ser) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Irtysh Pav. (Kas) - Røde Stjerne Beo. (Ser)   1-1 (0-0) 20.07.2017Røde Stjerne Beo. (Ser) - Irtysh Pav. (Kas)   2-0 (1-0)
51.0-1Richmond Boakye, straffe10.1-0Mitchell Donald
90.1-1Stefan Zivkovic, straffe77.2-0Slavoljub Srnic
Suduva (Lit) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
13.07.2017Liepajas Metalurgs (Let) - Suduva (Lit)   0-2 (0-1) 20.07.2017Suduva (Lit) - Liepajas Metalurgs (Let)   0-1 (0-0)
18.0-1Ovidijus Verbickas57.0-1Seydina Keita
75.0-2Karolis Laukzemis
Maccabi Tel-Aviv (Isr) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
13.07.2017Maccabi Tel-Aviv (Isr) - KR Reykjavik (Isl)   3-1 (0-0) 20.07.2017KR Reykjavik (Isl) - Maccabi Tel-Aviv (Isr)   0-2 (0-0)
58.0-1Palmi Palmason57.0-1Omer Atzily
65.1-1Aaron Schoenfeld66.0-2Dor Peretz
79.2-1Vidar Orn Kjartansson
82.3-1Omer Atzily
Videoton (Ung) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
13.07.2017Nomme Kalju (Est) - Videoton (Ung)   0-3 (0-1) 20.07.2017Videoton (Ung) - Nomme Kalju (Est)   1-1 (1-0)
8.0-1Maté Patkai37.1-0Danko Lazovic
57.0-2Marko Scepovic, straffe50.1-1Artjom Dmitrijev, straffe
74.0-3Marko Scepovic, straffe
Osijek (Kro) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
13.07.2017Osijek (Kro) - FC Luzern (Sch)   2-0 (0-0) 20.07.2017FC Luzern (Sch) - Osijek (Kro)   2-1 (1-0)
66.1-0Muzafer Ejupi19.1-0Tomi Juric
79.2-0Eros Grezda62.2-0Tomi Juric
72.2-1Muzafer Ejupi
Panionios (Græ) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
13.07.2017Panionios (Græ) - ND Gorica (Slo)   2-0 (1-0) 20.07.2017ND Gorica (Slo) - Panionios (Græ)   2-3 (1-3)
12.1-0Samed Yesil11.0-1Giorgos Masouras
45.Tine Kavcic, ND Gorica15.1-1Rifet Kapic, straffe
47.2-0Samed Yesil16.1-2Samed Yesil
23.1-3Lazaros Lamprou
67.2-3Rifet Kapic, straffe
AEL Limassol (Cyp) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Progres Nieder. (Lux) - AEL Limassol (Cyp)   0-1 (0-0) 20.07.2017AEL Limassol (Cyp) - Progres Nieder. (Lux)   2-1 (0-0)
66.0-1Mikel Arruabarrena70.1-0Fidelis
79.Metin Karayer, Progres Niederkorn
83.1-1Emmanuel Francoise
88.2-1Kevin Lafrance
Dinamo Minsk (Hvi) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
13.07.2017Rabotnicki (Mak) - Dinamo Minsk (Hvi)   1-1 (0-0) 20.07.2017Dinamo Minsk (Hvi) - Rabotnicki (Mak)   3-0 (1-0)
53.0-1Vladimir Khvaschinksi21.1-0Oleksandr Noyok
82.Emir Sahiti, Rabotnicki70.2-0Nino Galovic
90.1-1Bojan Najdenov, straffe84.3-0Anton Saroka
Rheindorf Altach (Øst) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
13.07.2017Rheindorf Altach (Øst) - Dinamo Brest (Hvi)   1-1 (0-0) 20.07.2017Dinamo Brest (Hvi) - Rheindorf Altach (Øst)   0-3 (0-2)
49.1-0Stefan Nutz8.0-1Moumi Ngamaleu
74.1-1Pavel Sedko44.0-2Stefan Nutz
88.Dmitri Aliseiko, Dinamo Brest51.0-3Philipp Netzer
Ruzomberok (Svk) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
13.07.2017Ruzomberok (Svk) - Brann (Nor)   0-1 (0-0) 20.07.2017Brann (Nor) - Ruzomberok (Svk)   0-2 (0-0)
47.0-1Bismar Gilberto Acosta Evans64.0-1Kristi Qose
78.0-2Dominik Kruzliak, straffe
Mlada Boleslav (Tje) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
13.07.2017Shamrock Rovers (Irl) - Mlada Boleslav (Tje)   2-3 (0-1) 20.07.2017Mlada Boleslav (Tje) - Shamrock Rovers (Irl)   2-0 (2-0)
35.0-1Golgol Mebrahtu9.1-0Jan Chramosta
48.1-1Graham Burke31.2-0Golgol Mebrahtu
63.1-2Golgol Mebrahtu
88.1-3Jan Chramosta
90.2-3Graham Burke
Shkëndija Tetovo (Mak) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
13.07.2017Shkëndija Tetovo (Mak) - HJK Helsinki (Fin)   3-1 (1-1) 20.07.2017HJK Helsinki (Fin) - Shkëndija Tetovo (Mak)   1-1 (1-0)
35.0-1Ousman Jallow28.1-0Selvmål, Marjan Radeski
45.1-1Besart Ibraimi, straffe71.1-1Ivan Celikovic
59.2-1Besart Ibraimi
63.Hannu Patronen, HJK Helsinki
64.3-1Besart Ibraimi, straffe
Sturm Graz (Øst) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Sturm Graz (Øst) - Mladost Podgorica (Mon)   0-1 (0-1) 20.07.2017Mladost Podgorica (Mon) - Sturm Graz (Øst)   0-3 (0-2)
2.0-1Milos Krkotic, straffe33.0-1Thorsten Röcher
90.Andrija Kaludjerovic, Mladost Podgorica39.0-2Philipp Zuleckner
46.0-3Deni Alar
Bnei Yehuda (Isr) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Trencin (Slo) - Bnei Yehuda (Isr)   1-1 (0-1) 20.07.2017Bnei Yehuda (Isr) - Trencin (Slo)   2-0 (0-0)
3.0-1Nerijus Valskis50.1-0Mavis Tchibota Dufounou
59.1-1Jakub Paur85.2-0Yuval Ashkenazi
80.Maor Kandil, Bnei Yehuda
FC Utrecht (Hol) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Valletta (Mal) - FC Utrecht (Hol)   0-0 (0-0) 20.07.2017FC Utrecht (Hol) - Valletta (Mal)   3-1 (1-0)
18.1-0Sean Klaiber
76.2-0Willem Janssen
83.3-0Zakaria Labyad
88.3-1Malano Santiago
NK Domzale (Slo) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-3
13.07.2017Valur (Isl) - NK Domzale (Slo)   1-2 (1-1) 20.07.2017NK Domzale (Slo) - Valur (Isl)   3-2 (1-2)
23.0-1Jan Repas3.0-1Gudjon Lydsson, straffe
36.1-1Sigurdur Egill Larusson, straffe25.1-1Ivan Firer, straffe
73.1-2Senijad Ibricic, straffe43.1-2Nicolas Bøgild
69.2-2Jure Balkovec
71.3-2Senijad Ibricic
AIK Stockholm (Sve) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-0
13.07.2017Zeljeznicar (Bos) - AIK Stockholm (Sve)   0-0 (0-0) 20.07.2017AIK Stockholm (Sve) - Zeljeznicar (Bos)   2-0 (0-0)
48.1-0Nils-Eric Johansson
85.2-0Henok Goitom
Östersunds FK (Sve) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
13.07.2017Östersunds FK (Sve) - Galatasaray (Tyr)   2-0 (0-0) 20.07.2017Galatasaray (Tyr) - Östersunds FK (Sve)   1-1 (0-0)
68.1-0Saman Ghoddos60.0-1Brwa Nouri, straffe
90.2-0Jamie Hopcutt60.1-1Ahmet Calik
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år