Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 24. juni 2018 kl. 16:57
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER
1. KAMP2. KAMP
Arsenal videre til semifinaler med sammenlagt 6-3
05.04.2018Arsenal - CSKA Moskva   4-1 (4-1)12.04.2018CSKA Moskva - Arsenal   2-2 (1-0)
9.1-0Aaron Ramsey39.1-0Fedor Chalov
15.1-1Aleksandr Golovin50.2-0Kirill Nababkin
23.2-1Alexandre Lacazette, straffe75.2-1Danny Welbeck
28.3-1Aaron Ramsey90.2-2Aaron Ramsey
35.4-1Alexandre Lacazette
Atletico Madrid videre til semifinaler med sammenlagt 2-1
05.04.2018Atletico Madrid - Sporting Lissabon   2-0 (2-0)12.04.2018Sporting Lissabon - Atletico Madrid   1-0 (1-0)
1.1-0Koke28.1-0Fredy Montero
40.2-0Antoine Griezmann
FC Salzburg videre til semifinaler med sammenlagt 6-5
05.04.2018Lazio - FC Salzburg   4-2 (1-1)12.04.2018FC Salzburg - Lazio   4-1 (0-0)
8.1-0Senad Lulic55.0-1Ciro Immobile
30.1-1Valon Berisha, straffe56.1-1Munas Dabbur
49.2-1Marco Parolo72.2-1Amadou Haidara
71.2-2Takumi Minamino74.3-1Hee-Chan Hwang
74.3-2Felipe Anderson76.4-1Stefan Lainer
76.4-2Ciro Immbolie
Marseille videre til semifinaler med sammenlagt 5-3
05.04.2018RB Leipzig - Marseille   1-0 (1-0)12.04.2018Marseille - RB Leipzig   5-2 (3-1)
45.1-0Timo Werner2.0-1Bruma
6.1-1Selvmål, Stefan Ilsanker
9.2-1Bouna Sarr
38.3-1Florian Thauvin
55.3-2Jean-Kévin Augustin
60.4-2Dimitri Payet
90.5-2Hiroki Sakai
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år