Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 18. december 2017 kl. 09:42
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018FC København - Atletico Madrid   22.02.2018Atletico Madrid - FC København  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018AEK Athen - Dynamo Kiev   22.02.2018Dynamo Kiev - AEK Athen  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Celtic - Zenit   22.02.2018Zenit - Celtic  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Dortmund - Atalanta   22.02.2018Atalanta - Dortmund  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018FC Astana - Sporting Lissabon   22.02.2018Sporting Lissabon - FC Astana  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Ludogorets - Milan   22.02.2018Milan - Ludogorets  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Lyon - Villarreal   22.02.2018Villarreal - Lyon  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Marseille - Sporting Braga   22.02.2018Sporting Braga - Marseille  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Napoli - RB Leipzig   22.02.2018RB Leipzig - Napoli  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Nice - Lokomotiv Moskva   22.02.2018Lokomotiv Moskva - Nice  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Partizan Beograd - Viktoria Plzen   22.02.2018Viktoria Plzen - Partizan Beograd  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Real Sociedad - FC Salzburg   22.02.2018FC Salzburg - Real Sociedad  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Røde Stjerne Beograd - CSKA Moskva   22.02.2018CSKA Moskva - Røde Stjerne Beograd  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Spartak Moskva - Athletic Bilbao   22.02.2018Athletic Bilbao - Spartak Moskva  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Steaua Bukarest - Lazio   22.02.2018Lazio - Steaua Bukarest  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Östersunds FK - Arsenal   22.02.2018Arsenal - Östersunds FK  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år