Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 25. april 2018 kl. 16:14
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER (4)
Andorra
Gibraltar
Kosovo
San Marino
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (33)
Albanien
Armenien
AserbajdsjanQarabag
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
EstlandFC Flora
FinlandHJK Helsinki
FærøerneVikingur Gøta
GeorgienTorpedo Kutaisi
HvideruslandBATE Borisov
IrlandCork City
IslandValur
Israel
KasakhstanFC Astana
LetlandFK Spartaks
LitauenSuduva
Luxembourg
MakedonienKF Shkëndija
MaltaValletta
MoldovaSheriff Tiraspol
MontenegroFK Sutjeska
Nordirland
NorgeRosenborg
Polen
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
SverigeMalmö FF
Ungarn
WalesThe New Saints
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (3)
Kroatien
Rumænien
Østrig
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (6)
Grækenland
Holland
Schweiz
Tjekkiet
Tyrkiet
Østrig
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (2)
GrækenlandAEK Athen
HollandPSV Eindhoven
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (5)
Belgien
Frankrig
Portugal
Rusland
Ukraine
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (2)
Schweiz
Tjekkiet
GRUPPESPIL (26)
Champions League-mester
Europa League-mester
Belgien
EnglandManchester City
FrankrigParis SG
ItalienJuventusNapoli
Portugal
Rusland
SpanienAtletico MadridFC BarcelonaReal Madrid
Tyrkiet
TysklandBayern München
Ukraine
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år