Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 12. december 2018 kl. 04:43
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
PSV Eindhoven (Holland) videre til gruppespil med sammenlagt 6-2
BATE Borisov (Hviderusland) overføres til Europa League, gruppespil
21.08.2018BATE Borisov (Hviderusland)
PSV Eindhoven (Holland)
2 (1)
3 (1)
29.08.2018PSV Eindhoven (Holland)
BATE Borisov (Hviderusland)
3 (2)
0 (0)
9.1-0Jasse Tuominen14.1-0Steven Bergwijn
35.1-1Gaston Pereiro, straffe36.2-0Luuk de Jong
61.1-2Hirving Lozano62.3-0Hirving Lozano
88.2-2Aleksandr Hleb
89.2-3Donyell Malen
Røde Stjerne Beograd (Serbien) videre til gruppespil med sammenlagt 2-2 (flest udebanemål)
FC Salzburg (Østrig) overføres til Europa League, gruppespil
21.08.2018Røde Stjerne Beograd (Serbien)
FC Salzburg (Østrig)
0 (0)
0 (0)
29.08.2018FC Salzburg (Østrig)
Røde Stjerne Beograd (Serbien)
2 (1)
2 (0)
45.1-0Munas Dabbur
48.2-0Munas Dabbur, straffe
65.2-1El Fardou Ben Nabouhane
66.2-2El Fardou Ben Nabouhane
AEK Athen (Grækenland) videre til gruppespil med sammenlagt 3-2
Videoton (Ungarn) overføres til Europa League, gruppespil
22.08.2018Videoton (Ungarn)
AEK Athen (Grækenland)
1 (0)
2 (1)
28.08.2018AEK Athen (Grækenland)
Videoton (Ungarn)
1 (0)
1 (0)
23.Szabolcs Huszti, Videoton48.1-0Petros Mantalos, straffe
34.0-1Viktor Klonaridis57.1-1Loïc Nego
49.0-2Tasos Bakasetas80.Hélder Lopes, AEK Athen
53.Tasos Bakasetas, AEK Athen
67.1-2Danko Lazovic
Young Boys (Schweiz) videre til gruppespil med sammenlagt 3-2
Dinamo Zagreb (Kroatien) overføres til Europa League, gruppespil
22.08.2018Young Boys (Schweiz)
Dinamo Zagreb (Kroatien)
1 (1)
1 (1)
28.08.2018Dinamo Zagreb (Kroatien)
Young Boys (Schweiz)
1 (1)
2 (0)
2.1-0Kevin Mbabu7.1-0Izet Hajrovic
40.1-1Mislav Orsic64.1-1Guillaume Hoarau, straffe
66.1-2Guillaume Hoarau
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år