Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 25. april 2018 kl. 16:19
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER (16)
Andorra
FærøerneB36KlaksvikRunavik
Gibraltar
Kosovo
LitauenFK Trakai
MaltaGzira United
San Marino
Wales
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (86)
Albanien
Armenien
Aserbajdsjan
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
EstlandLevadiaNomme Kalju
FinlandFC IlvesFC LahtiKuopio PS
GeorgienChikhuraDinamo TbilisiSamtredia
Hviderusland
IrlandDerry CityDundalkShamrock Rovers
IslandHafnarfjordurStjarnanVestmannaøerne
Israel
KasakhstanFC KairatFC OrdabasyIrtysh Pavlodar
LetlandFK LiepajaRiga FCVentspils
LitauenStumbrasZalgiris
Luxembourg
Makedonien
Malta
MoldovaMilsamiPetrocub Hincesti
Montenegro
Nordirland
NorgeLillestrømMoldeSarpsborg 08
Polen
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
SverigeHäcken
Ungarn
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (27)
Belgien
Cypern
Danmark
England
Frankrig
Grækenland
Holland
Hviderusland
Israel
Italien
Kroatien
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
Schweiz
Skotland
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Østrig
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (20)
CL indl. kvalrunde
CL 1. kvalrunde
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (15)
Belgien
Grækenland
HollandFeyenoord
Kroatien
Portugal
Rumænien
Rusland
Schweiz
Tjekkiet
Tyrkiet
Ukraine
Østrig
CL 2. kvalrunde (ikke-mester)
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (10)
CL 2. kvalrunde (mester)
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (6)
CL 3. kvalrunde (mester)
GRUPPESPIL (27)
Spanien
Tyskland
England
Italien
Frankrig
Rusland
Portugal
Ukraine
Belgien
Tyrkiet
Tjekkiet
Schweiz
CL 3. kvalrunde (ikke-mester)
CL 4. kvalrunde (mester)
CL 4. kvalrunde (ikke-mester)
1/16-FINALER (8)
CL gruppespil   
   
  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år