Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 22. juni 2018 kl. 01:27
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER (14)
AndorraEngordanySant Julia
FærøerneB36Klaksvik
GibraltarEuropa FCSt. Joseph's FC
KosovoFC Prishtina
LitauenFK Trakai
MaltaBirkirkaraGzira United
San MarinoFolgoreTre Fiori
WalesBala TownCefn Druids
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (87)
AlbanienFK PartizaniLaciLuftëtari FC
ArmenienFC BanantsFC PyunikGandzasar
AserbajdsjanGabalaKesla FKNeftchi Baku
BosnienFK SarajevoSiroki BrijegZrinjski Mostar
BulgarienCSKA SofiaLevski SofiaSlavia Sofia
CypernAnorthosisApollon Limassol
DanmarkFC KøbenhavnFC Nordsjælland
EstlandFCI LevadiaNarva TransNomme Kalju
FinlandFC IlvesFC LahtiKuopio PS
FærøerneRunavik
GeorgienChikhuraDinamo TbilisiSamtredia
HvideruslandDinamo MinskShakhtyor Soligorsk
IrlandDerry CityDundalkShamrock Rovers
IslandHafnarfjordurStjarnanVestmannaøerne
IsraelBeitar JerusalemMaccabi Tel-Aviv
KasakhstanFC KairatFC TobolIrtysh Pavlodar
KroatienOsijek
LetlandFK LiepajaRiga FCVentspils
LiechtensteinFC Vaduz
LitauenStumbrasZalgiris
LuxembourgFola EschProgres NiederkornRacing FC
MakedonienRabotnickiShkupiVardar
MaltaBalzan FC
MoldovaFC Zaria BaltiMilsamiPetrocub Hincesti
MontenegroBuducnostOFK TitogradRudar
NordirlandCliftonvilleColeraineGlenavon
NorgeMoldeSarpsborg 08
PolenGornik ZabrzeLech Poznan
RumænienViitorul Constanta
SerbienPartizan BeogradRadnicki NisSpartak Subotica
SkotlandGlasgow RangersHibernian
SlovakietDunajska StredaSlovan BratislavaTrencin
SlovenienNK DomzaleNK MariborRudar Velenje
SverigeAIK StockholmHäcken
UngarnFerencvarosHonved BudapestUjpest FC
WalesConnah's Quay Nomads
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (27)
BelgienGenk
CypernAEK Larnaca
EnglandBurnley
FrankrigBordeaux
GrækenlandAsteras TripolisAtromitos
HollandAZ AlkmaarVitesse
HvideruslandDinamo Brest
IsraelHapoel Haifa
ItalienAtalanta
KroatienHajduk Split
NorgeLillestrøm
PolenJagiellonia Bialystok
PortugalRio Ave
RumænienSteaua Bukarest
RuslandFC Ufa
SchweizSt. Gallen
SkotlandAberdeen
SpanienSevilla
SverigeDjurgården
TjekkietSparta Prag
TyrkietBesiktas
TysklandRB Leipzig
UkraineMariupol
ØstrigAdmira WackerLASK Linz
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (19)
CL indl. kvalrunde
CL 1. kvalrunde
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (15)
BelgienGent
DanmarkBrøndby
GrækenlandOlympiakos Piræus
HollandFeyenoord
KroatienRijeka
PortugalSporting Braga
RumænienUniversitatea Craiova
RuslandZenit
SchweizFC Luzern
TjekkietSIgma Olomouc
TyrkietIstanbul Basaksehir
UkraineZorya Luhansk
ØstrigRapid Wien
CL 2. kvalrunde (ikke-mester)
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (10)
CL 2. kvalrunde (mester)
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (6)
CL 3. kvalrunde (mester)
GRUPPESPIL (27)
BelgienAnderlecht
EnglandArsenalChelsea
FrankrigMarseilleRennes
ItalienLazioMilan
PortugalSporting Lissabon
RuslandKrasnodar
SchweizFC Zürich
SpanienReal BetisVillarrel
TjekkietFK Jablonec
TyrkietAkhisar Belediyespor
TysklandFrankfurtLeverkusen
UkraineVorskla Poltava
CL 3. kvalrunde (ikke-mester)
CL 4. kvalrunde (mester)
CL 4. kvalrunde (ikke-mester)
1/16-FINALER (8)
CL gruppespil   
   
  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år