Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 12. december 2018 kl. 03:51
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
FC Midtjylland (Danmark) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-1
09.08.2018The New Saints (Wales)
FC Midtjylland (Danmark)
0 (0)
2 (2)
16.08.2018FC Midtjylland (Danmark)
The New Saints (Wales)
3 (1)
1 (1)
9.0-1Paul Onuachu16.1-0Mayron George
27.0-2Paul Onuachu22.1-1Dean Ebbe
62.2-1Simon Okosun
80.3-1Simon Okosun
CFR Cluj (Rumænien) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 7-0
09.08.2018Alashkert FC (Armenien)
CFR Cluj (Rumænien)
0 (0)
2 (1)
16.08.2018CFR Cluj (Rumænien)
Alashkert FC (Armenien)
5 (2)
0 (0)
5.0-1George Tucudean19.1-0Juan Culio, straffe
49.0-2George Tucudean, straffe45.2-0Billel Omrani
58.3-0Ovidiu Hoban
62.4-0Billel Omrani
90.5-0Sebastian Mailat
Rosenborg (Norge) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-0
09.08.2018Cork City (Irland)
Rosenborg (Norge)
0 (0)
2 (2)
16.08.2018Rosenborg (Norge)
Cork City (Irland)
3 (2)
0 (0)
22.0-1Jonathan Levi26.1-0Besim Serbecic
44.0-2Jonathan Levi34.2-0Alexander Søderlund
58.3-0Anders Trondsen
Suduva (Litauen) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 1-0
09.08.2018FK Spartaks (Letland)
Suduva (Litauen)
0 (0)
1 (0)
16.08.2018Suduva (Litauen)
FK Spartaks (Letland)
0 (0)
0 (0)
52.0-1Guilherme Finkler
APOEL Nicosia (Cypern) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-3
09.08.2018Hapoel Be'er Sheva (Israel)
APOEL Nicosia (Cypern)
2 (1)
2 (2)
16.08.2018APOEL Nicosia (Cypern)
Hapoel Be'er Sheva (Israel)
3 (0)
1 (1)
13.0-1Nuno Morais, straffe19.0-1Eden Ben Basat
28.0-2Dellatorre64.1-1Selvmål, Anthony Nwakaeme
42.1-2John Ogu79.2-1Lucas Souza
70.2-2Anthony Nwakaeme90.3-1Lucas Souza
79.Dellatorre, APOEL Nicosia
F91 Dudelange (Luxembourg) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-3
09.08.2018Legia Warszawa (Polen)
F91 Dudelange (Luxembourg)
1 (1)
2 (1)
16.08.2018F91 Dudelange (Luxembourg)
Legia Warszawa (Polen)
2 (2)
2 (1)
24.0-1Couturier Clément7.1-0Patrick Stumpf
27.1-1Carlitos17.2-0Stélvio Da Cruz
44.Inaki Astiz, Legia Warszawa33.2-1José Kanté
62.1-2David Turpel, straffe86.2-2José Kanté
90.Michal Kucharczyk, Legia Warszawa
Ludogorets (Bulgarien) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-1
09.08.2018Ludogorets (Bulgarien)
Zrinjski Mostar (Bosnien)
1 (1)
0 (0)
16.08.2018Zrinjski Mostar (Bosnien)
Ludogorets (Bulgarien)
1 (0)
1 (1)
16.1-0Cosmin Moti24.0-1Claudiu Keserü
90.1-1Nemanja Bilbija
Olimpija Ljubljana (Slovenien) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 7-1
09.08.2018Olimpija Ljubljana (Slovenien)
HJK Helsinki (Finland)
3 (1)
0 (0)
16.08.2018HJK Helsinki (Finland)
Olimpija Ljubljana (Slovenien)
1 (0)
4 (1)
38.1-0Abass Issah20.0-1Abass Issah
50.2-0Rok Kronaveter, straffe72.0-2Daniel Avramovski
59.3-0Abass Issah75.0-3Selvmål, Rafinha
83.Matic Crnic, The New Saints85.1-3Macauley Chrisantus
90.1-4Goran Brkic, straffe
Sheriff Tiraspol (Moldova) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-2 (flest udebanemål)
09.08.2018Sheriff Tiraspol (Moldova)
Valur (Island)
1 (0)
0 (0)
16.08.2018Valur (Island)
Sheriff Tiraspol (Moldova)
2 (1)
1 (0)
85.1-0Ziguy Badibanga40.1-0Haukur Pall Sigurdsson
68.1-1Ziguy Badibanga
90.2-1Kristinn Ingi Halldorsson
Torpedo Kutaisi (Georgien) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-4
09.08.2018Torpedo Kutaisi (Georgien)
FK Kukësi (Albanien)
5 (4)
2 (1)
16.08.2018FK Kukësi (Albanien)
Torpedo Kutaisi (Georgien)
2 (1)
0 (0)
2.1-0Giorgi Kukhianidze29.1-0Reginaldo, straffe
15.2-0Giorgi Kukhianidze76.2-0Reginaldo, straffe
22.2-1Haris Harba
28.3-1Lazar Marin
31.4-1Giorgi Kimadze
86.5-1Tornike Kapanadze
88.5-2Sebino Plaku, straffe
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år