Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 12. december 2018 kl. 04:31
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
Malmö FF (Sverige) videre til gruppespil med sammenlagt 4-2
23.08.2018Malmö FF (Sverige)
FC Midtjylland (Danmark)
2 (2)
2 (0)
30.08.2018FC Midtjylland (Danmark)
Malmö FF (Sverige)
0 (0)
2 (1)
12.1-0Markus Rosenberg32.0-1Marcus Antonsson
25.2-0Marcus Antonsson79.0-2Markus Rosenberg
60.2-1Gustav Wikheim
77.2-2Simon Okosun
FC Astana (Kasakhstan) videre til gruppespil med sammenlagt 1-1 (vandt 2-1 i straffesparkskonkurrencen)
23.08.2018APOEL Nicosia (Cypern)
FC Astana (Kasakhstan)
1 (0)
0 (0)
30.08.2018FC Astana (Kasakhstan)
APOEL Nicosia (Cypern)
1 (1 ; 1)
0 (0 ; 0)
Efter forlænget spilletid
79.1-0Caju16.1-0Pedro Henrique, straffe
F91 Dudelange (Luxembourg) videre til gruppespil med sammenlagt 5-2
23.08.2018F91 Dudelange (Luxembourg)
CFR Cluj (Rumænien)
2 (0)
0 (0)
30.08.2018CFR Cluj (Rumænien)
F91 Dudelange (Luxembourg)
2 (0)
3 (0)
67.1-0David Turpel51.0-1Danel Sinani
80.2-0Danel Sinani54.0-2Danel Sinani
78.0-3David Turpel
85.1-3Robert Tambe
88.2-3Billel Omrani
Spartak Trnava (Slovakiet) videre til gruppespil med sammenlagt 3-1
23.08.2018Olimpija Ljubljana (Slovenien)
Spartak Trnava (Slovakiet)
0 (0)
2 (2)
30.08.2018Spartak Trnava (Slovakiet)
Olimpija Ljubljana (Slovenien)
1 (1)
1 (1)
23.0-1Marek Bakos, straffe12.1-0Boris Godal
29.Martin Toth, Spartak Trnava42.1-1Nik Kapun
35.0-2Selvmål, Branko Ilic
Rosenborg (Norge) videre til gruppespil med sammenlagt 5-1
23.08.2018Rosenborg (Norge)
KF Shkëndija (Makedonien)
3 (3)
1 (0)
30.08.2018KF Shkëndija (Makedonien)
Rosenborg (Norge)
0 (0)
2 (0)
11.1-0Issam Jebali67.0-1Even Hovland
15.2-0Nicklas Bendtner84.0-2Tore Reginiussen
44.3-0Jonathan Levi
76.3-1Stenio Junior
Qarabag (Aserbajdsjan) videre til gruppespil med sammenlagt 3-1
23.08.2018Sheriff Tiraspol (Moldova)
Qarabag (Aserbajdsjan)
1 (1)
0 (0)
30.08.2018Qarabag (Aserbajdsjan)
Sheriff Tiraspol (Moldova)
3 (2)
0 (0)
8.1-0Rifet Kapic9.1-0Maksim Medvedev
42.2-0Donald Guerrier
55.3-0Filip Ozobic
Celtic (Skotland) videre til gruppespil med sammenlagt 4-1
23.08.2018Suduva (Litauen)
Celtic (Skotland)
1 (1)
1 (1)
30.08.2018Celtic (Skotland)
Suduva (Litauen)
3 (1)
0 (0)
3.0-1Olivier Ntcham27.1-0Leigh Griffiths
13.1-1Ovidijus Verbickas53.2-0Callum McGregor
61.3-0Kristoffer Ajer
Ludogorets (Bulgarien) videre til gruppespil med sammenlagt 5-0
23.08.2018Torpedo Kutaisi (Georgien)
Ludogorets (Bulgarien)
0 (0)
1 (1)
30.08.2018Ludogorets (Bulgarien)
Torpedo Kutaisi (Georgien)
4 (2)
0 (0)
45.0-1Wanderson6.1-0Virgil Misidjan
38.2-0Gustavo Campanharo
59.3-0Gustavo Campanharo
62.4-0Wanderson
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år