Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 17. februar 2019 kl. 13:43
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019BATE Borisov - Arsenal   1-0 (1-0) 21.02.2019Arsenal - BATE Borisov  
45.1-0Stanislav Dragun
85.Alexandre Lacazette, Arsenal
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Celtic - Valencia   0-2 (0-1) 21.02.2019Valencia - Celtic  
42.0-1Denis Cheryshev
49.0-2Rubén Sobrino
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Club Brügge - FC Salzburg   2-1 (0-1) 21.02.2019FC Salzburg - Club Brügge  
17.0-1Zlatko Junuzovic
64.1-1Stefano Denswil
81.2-1Wesley
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019FC Zürich - Napoli   1-3 (0-2) 21.02.2019Napoli - FC Zürich  
12.0-1Lorenzo Insigne
21.0-2José Callejon
77.0-3Piotr Zielinski
83.1-3Benjamin Kololli, straffe
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
12.02.2019Fenerbahce - Zenit   1-0 (1-0) 21.02.2019Zenit - Fenerbahce  
21.1-0Islam Slimani
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Galatasaray - Benfica   1-2 (0-1) 21.02.2019Benfica - Galatasaray  
27.0-1Eduardo Salvio, straffe
54.1-1Christian Luyindama
64.1-2Haris Seferovic
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Krasnodar - Leverkusen   0-0 (0-0) 21.02.2019Leverkusen - Krasnodar  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Lazio - Sevilla   0-1 (0-1) 20.02.2019Sevilla - Lazio  
22.0-1Wissam Ben Yedder
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Malmö FF - Chelsea   1-2 (0-1) 21.02.2019Chelsea - Malmö FF  
30.0-1Ross Barkley
58.0-2Olivier Giroud
80.1-2Anders Christiansen
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Olympiakos Piræus - Dynamo Kiev   2-2 (2-1) 21.02.2019Dynamo Kiev - Olympiakos Piræus  
9.1-0Ahmed Hassan
27.1-1Vitaliy Buyalskiy
40.2-1Gil Dias
89.2-2Benjamin Verbic
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Rapid Wien - Inter   0-1 (0-1) 21.02.2019Inter - Rapid Wien  
39.0-1Lautaro Martinez, straffe
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Rennes - Real Betis   3-3 (3-1) 21.02.2019Real Betis - Rennes  
2.1-0Adrien Hunou
10.2-0Selvmål, Javi Garcia
32.2-1Giovani Lo Celso
45.3-1Hatem Ben Arfa, straffe
62.3-2Sidnei
90.3-3Diego Lainez
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Shakhtar Donetsk - Frankfurt   2-2 (1-1) 21.02.2019Frankfurt - Shakhtar Donetsk  
7.0-1Martin Hinteregger
10.1-1Marlos, straffe
11.Taras Stepanenko, Shakhtar Donetsk
50.1-2Filip Kostic
67.2-2Taison
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Slavia Prag - Genk   0-0 (0-0) 21.02.2019Genk - Slavia Prag  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Sporting Lissabon - Villarreal   0-1 (0-1) 21.02.2019Villarreal - Sporting Lissabon  
3.0-1Alfonso Pedraza
77.Marcos Acuna, Sporting Lissabon
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinalerne
14.02.2019Viktoria Plzen - Dinamo Zagreb   2-1 (0-1) 21.02.2019Dinamo Zagreb - Viktoria Plzen  
41.0-1Dani Olmo
54.1-1Ludek Pernica
83.2-1Ludek Pernica
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år