Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 24. juli 2017 kl. 22:46

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP
AAB
 
TURNERINGER
  2014/2015 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  3. kvalifikationsrundeDinamo Zagreb, Kroatien0 - 12 - 0
  4. kvalifikationsrundeApoel Nicosia, Cypern1 - 10 - 4
  2014/2015 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  GruppespilDynamo Kiev, Ukraine3 - 00 - 2
  GruppespilRio Ave, Portugal1 - 00 - 1
  GruppespilSteaua Bukarest, Rumænien1 - 00 - 6
  SekstendedelsfinalerClub Brugge, Belgien1 - 30 - 3
  2013/2014 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeDila Gori, Georgien0 - 00 - 3
  2009/2010 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeSlavija Sarajevo, Bosnien0 - 01 - 3
  2008/2009 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  3. rundeLa Coruna, Spanien3 - 03 - 1
  4. rundeManchester City, England2 - 00 - 2
  2008/2009 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeFK Modrica, Bosnien5 - 02 - 1
  3. kvalifikationsrundeFBK Kaunas, Litauen2 - 02 - 0
  GruppespilManchester United, England0 - 32 - 2
  GruppespilVillarreal, Spanien1 - 13 - 6
  GruppespilCeltic, Skotland2 - 10 - 0
  2007/2008 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeHJK Helsinki, Finland3 - 01 - 2
  1. rundeSampdoria, Italien0 - 02 - 2
  GruppespilGetafe, Spanien1 - 2
  GruppespilTottenham, England2 - 3
  GruppespilAnderlecht, Belgien1 - 1
  GruppespilHapoel Tel Aviv, Israel3 - 1
  2004/2005 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeZalgiris, Litaune0 - 03 - 1
  1. rundeAuxerre, Frankrig1 - 10 - 2
  1999/2000 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeUdinese, Italien1 - 20 - 1
  1999/2000 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  3. kvalifikationsrundeDynamo Kiev, Ukraine1 - 22 - 2
  1995/1996 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeDynamo Kiev, Ukraine1 - 30 - 1
  GruppespilNantes0 - 21 - 3
  GruppespilPanathinaikos2 - 10 - 2
  GruppespilFC Porto2 - 20 - 2
  1993/1994 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeDeportivo La Coruna, Spanien1 - 00 - 5
  1987/1988 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeHajduk Split, Jugoslavien1 - 00 - 1
  1970/1971 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeGornik Zabrze, Polen0 - 11 - 8
  1966/1967 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeEverton, England0 - 01 - 2
  Alle klubber

  AB   Ikast
  AC Horsens   KB
  AGF   KBU
  B93   Køge
  B1901   Lyngby
  B1903   Næstved
  B1909   OB
  B1913   Randers FC
  Brøndby   Randers Freja
  Esbjerg   Silkeborg
  FC København   Stævnet
  FC Midtjylland   Stævnet Odense
  FC Nordsjælland   SønderjyskE
  Frem   Vanløse
  Fremad Amager   Vejle
  Herfølge   Viborg
  Holbæk   AaB
  Hvidovre