Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 25. april 2017 kl. 12:41

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP
AGF
 
TURNERINGER
  2012/2013 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeDila Gori, Georgien1 - 21 - 3
  1997/1998 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeUjpest Dozsa, Ungarn3 - 20 - 0
  1. rundeNantes, Frankrig2 - 21 - 0
  2. rundeTwente, Holland1 - 10 - 0
  1996/1997 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeOlimpija Ljubljana, Slovenien1 - 10 - 0
  1992/1993 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeAIK Stockholm, Sverige1 - 13 - 3
  2. rundeSteaua Bukarest, Rumænien3 - 21 - 2
  1988/1989 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeGlenavon, Nordirland3 - 14 - 1
  2. rundeCardiff City, Wales4 - 02 - 1
  KvartfinaleFC Barcelona, Spanien0 - 10 - 0
  1987/1988 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeJeunesse d'Esch, Luxembourg4 - 00 - 1
  2. rundeBenfica, Portugal0 - 00 - 1
  1985/1986 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeWaregem, Belgien0 - 12 - 5
  1984/1985 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeWidzew Lodz, Polen1 - 00 - 2
  1983/1984 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeCeltic, Skotland1 - 40 - 1
  1979/1980 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeStal Mielec, Polen1 - 11 - 0
  2. rundeBayern München, Tyskland1 - 21 - 3
  1965/1966 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeVitoria Setubal, Portugal2 - 12 - 1
  2. rundeCeltic, Skotland0 - 10 - 2
  1961/1962 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeOversidder
  2. rundeWerder Bremen, Tyskland2 - 30 - 2
  1960/1961 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeLegia Warszawa, Polen3 - 00 - 1
  2. rundeFredrikstad, Norge3 - 01 - 0
  KvartfinaleBenfica, Portugal1 - 41 - 3
  1957/1958 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeGlenavon, Nordirland0 - 03 - 0
  2. rundeSevilla, Spanien2 - 00 - 4
  1956/1957 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  ForrundeOGC Nice, Frankrig1 - 11 - 5
  1955/1956 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeStade de Reims, Frankrig0 - 22 - 2
  Alle klubber

  AB   Ikast
  AC Horsens   KB
  AGF   KBU
  B93   Køge
  B1901   Lyngby
  B1903   Næstved
  B1909   OB
  B1913   Randers FC
  Brøndby   Randers Freja
  Esbjerg   Silkeborg
  FC København   Stævnet
  FC Midtjylland   Stævnet Odense
  FC Nordsjælland   SønderjyskE
  Frem   Vanløse
  Fremad Amager   Vejle
  Herfølge   Viborg
  Holbæk   AaB
  Hvidovre