Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 24. juli 2017 kl. 22:46

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP
FC KØBENHAVN
 
TURNERINGER
  2017/2018 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeMSK Zilina, Slovakiet1 - 23 - 1
  3. kvalifikationsrunde (mester)Vardar, Makedonien 
  2016/2017 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeCrusaders, Nordirland6 - 03 - 0
  3. kvalifikationsrundeAstra Giurgiu, Rumænien3 - 01 - 1
  4. kvalifikationsrundeAPOEL Nicosia, Cypern1 - 01 - 1
  GruppespilClub Brugge, Belgien4 - 02 - 0
  GruppespilFC Porto, Portugal0 - 01 - 1
  GruppespilLeicester, England0 - 00 - 1
  2016/2017 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  1/16-finalerLudogorets, Bulgarien0 - 02 - 1
  1/8-finalerAjax, Holland2 - 10 - 2
  2015/2016 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeNewtown FC, Wales2 - 03 - 1
  3. kvalifikationsrundeFK Jablonec, Tjekkiet2 - 31 - 0
  2014/2015 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  3. kvalifikationsrundeDnipro, Ukraine2 - 00 - 0
  4. kvalifikationsrundeLeverkusen, Tyskland2 - 30 - 4
  2014/2015 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  GruppespilClub Brugge, Belgien0 - 41 - 1
  GruppespilHJK Helsinki, Finland2 - 01 - 2
  GruppespilTorino, Italien1 - 50 - 1
  2013/2014 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  GruppespilGalatasaray, Tyrkiet1 - 01 - 3
  GruppespilJuventus, Italien1 - 11 - 3
  GruppespilReal Madrid, Spanien0 - 20 - 4
  2012/2013 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  3. kvalifikationsrundeClub Brugge, Belgien0 - 03 - 2
  4. kvalifikationsrundeLille, Frankrig1 - 00 - 2
  2012/2013 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  GruppespilMolde, Norge2 - 12 - 1
  GruppespilSteaua Bukarest, Rumænien1 - 10 - 1
  GruppespilStuttgart, Tyskland0 - 20 - 0
  2011/2012 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  3. kvalifikationsrundeShamrock Rovers, Irland1 - 02 - 0
  4. kvalifikationsrundeViktoria Plzen, Tjekkiet1 - 31 - 2
  2011/2012 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  GruppespilVorskla Poltava, Ukraine1 - 01 - 1
  GruppespilHannover 96, Tyskland1 - 22 - 2
  GruppespilStandard Liége, Belgien0 - 10 - 3
  2010/2011 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  3. kvalifikationsrundeBATE Borisov, Hviderusland3 - 20 - 0
  4. kvalifikationsrundeRosenborg, Norge1 - 01 - 2
  GruppespilRubin Kazan, Rusland1 - 00 - 1
  GruppespilPanathinaikos, Grækenland3 - 12 - 0
  GruppespilFC Barcelona, Spanien1 - 10 - 2
  1/8-finalerChelsea, England0 - 20 - 0
  2009/2010 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeFK Mogren, Makedonien6 - 06 - 0
  3. kvalifikationsrundeStabæk, Norge3 - 10 - 0
  4. kvalifikationsrundeApoel Nicosia, Cypern1 - 01 - 3
  2009/2010 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  GruppespilCFR Cluj, Rumænien2 - 00 - 2
  GruppespilSparta Prag, Tjekkiet1 - 03 - 0
  GruppespilPSV Eindhoven, Holland1 - 10 - 1
  1/16-finalerOlympique Marseille, Frankrig1 - 31 - 3
  2008/2009 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeCliftonville, Nordirland7 - 04 - 0
  2. kvalifikationsrundeLillestrøm, Norge3 - 14 - 2
  1. rundeFK Moskva, Rusland1 - 12 - 1
  GruppespilSt. Etienne, Frankrig1 - 3
  GruppespilValencia, Spanien1 - 1
  GruppespilRosenborg, Norge1 - 1
  GruppespilClub Brugge, Belgien1 - 0
  3. rundeManchester City, England2 - 21 - 2
  2007/2008 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeBeitar Jerusalem, Israel1 - 01 - 1
  3. kvalifikationsrundeBenfica, Portugal0 - 11 - 2
  2007/2008 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeLens, Frankrig2 - 11 - 1
  GruppespilPanathinaikos, Grækenland0 - 1
  GruppespilLokomotiv Moskva, Rusland1 - 0
  GruppespilAtletico Madrid, Spanien0 - 2
  GruppespilAberdeen, Skotland0 - 4
  2006/2007 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeMyPa, Finland2 - 02 - 2
  3. kvalifikationsrundeAjax, Holland1 - 22 - 0
  GruppespilBenfica, Portugal0 - 01 - 3
  GruppespilCeltic, Skotland3 - 10 - 1
  GruppespilManchester United, England1 - 00 - 3
  2005/2006 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeCarmarthen, Wales2 - 02 - 0
  1. rundeHamburger SV, Tyskland0 - 11 - 1
  2004/2005 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeNova Gorica, Slovenien0 - 52 - 1
  2003/2004 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeSliema Wanderers, Malta4 - 16 - 0
  3. kvalifikationsrundeGlasgow Rangers, Skotland1 - 21 - 1
  2003/2004 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeFerencvaros, Ungarn1 - 11 - 1
  2. rundeMallorca, Spanien1 - 21 - 1
  2002/2003 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeLokomotiv Tblisi, Georgien3 - 14 - 1
  1. rundeDjurgården, Sverige0 - 01 - 3
  2001/2002 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeTorpedo Kutaisi, Georgien3 - 11 - 1
  3. kvalifikationsrundeLazio, Italien2 - 11 - 4
  2001/2002 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeObilic, Jugoslavien2 - 02 - 2
  2. rundeAjax, Holland0 - 01 - 0
  3. rundeDortmund, Tyskland0 - 10 - 1
  1998/1999 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeKarabakh, Aserbajdsjan6 - 04 - 0
  1. rundeLevski Sofia, Bulgarien4 - 12 - 0
  2. rundeChelsea, England0 - 11 - 1
  1997/1998 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeArarat, Armenien3 - 02 - 0
  2. rundeReal Betis, Spanien1 - 10 - 2
  1995/1996 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeHradec Kralove, Tjekkiet2 - 20 - 5
  1994/1995 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeJazz, Finland0 - 14 - 0
  1. rundeSlovan Bratislava, Slovakiet1 - 10 - 1
  1993/1994 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  1. rundeLinfield, Nordirland4 - 00 - 3
  2. rundeAC Milan, Italien0 - 60 - 1
  1992/1993 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeMP Mikkeli, Finland5 - 05 - 1
  2. rundeAuxerre, Frankrig0 - 20 - 5
  Alle klubber

  AB   Ikast
  AC Horsens   KB
  AGF   KBU
  B93   Køge
  B1901   Lyngby
  B1903   Næstved
  B1909   OB
  B1913   Randers FC
  Brøndby   Randers Freja
  Esbjerg   Silkeborg
  FC København   Stævnet
  FC Midtjylland   Stævnet Odense
  FC Nordsjælland   SønderjyskE
  Frem   Vanløse
  Fremad Amager   Vejle
  Herfølge   Viborg
  Holbæk   AaB
  Hvidovre