Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 24. juli 2017 kl. 22:45

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP
FC MIDTJYLLAND
 
TURNERINGER
  2017/2018 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeDerry City, Irland6 - 14 - 1
  2. kvalifikationsrundeFerencvaros, Ungarn3 - 14 - 2
  3. kvalifikationsrundeArka Gdynia, Polen
  2016/2017 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeSuduva, Litauen1 - 01 - 0
  2. kvalifikationsrundeFC Vaduz, Liechtenstein3 - 02 - 2
  3. kvalifikationsrundeVideoton, Ungarn1 - 11 - 0
  4. kvalifikationsrundeOsmanlispor, Tyrkiet0 - 10 - 2
  2015/2016 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeLincon Red Imps, Gibraltar1 - 02 - 0
  3. kvalifikationsrunde (mester)APOEL Nicosia, Cypern1 - 21 - 0
  2015/2016 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  4. kvalifikationsrundeSouthampton, England1 - 01 - 1
  GruppespilClub Brugge, Belgien1 - 13 - 1
  GruppespilLegia Warszawa, Polen1 - 00 - 1
  GruppespilNapoli, Italien1 - 40 - 5
  1/16-finalerManchester United, England2 - 11 - 5
  2013/2014 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  4. kvalifikationsrundePanathinaikos, Grækenland1 - 21 - 4
  2012/2013 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  4. kvalifikationsrundeYoung Boys, Schweiz0 - 32 - 0
  2011/2012 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeNew Saints, Wales5 - 23 - 1
  3. kvalifikationsrundeGuimaraes, Portugal0 - 01 - 2
  2008/2009 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeBangor City, Wales4 - 06 - 1
  2. kvalifikationsrundeManchester City, England0 - 11 - 0
  2007/2008 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeIBK Keflavik, Island2 - 12 - 3
  2. kvalifikationsrundeHaka Valkeakoski, Finland5 - 22 - 1
  1. rundeLokomotiv Moskva, Rusland1 - 30 - 2
  2005/2006 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeB36, Færøerne2 - 12 - 2
  1. rundeCSKA Moskva, Rusland1 - 31 - 3
  2002/2003 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundePobeda, Makedonien3 - 00 - 2
  1. rundeVarteks, Kroatien1 - 01 - 1
  2. rundeAnderlecht, Belgien0 - 31 - 3
  2001/2002 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeGlentoran, Nordirland1 - 14 - 0
  1. rundeSporting Lissabon, Portugal0 - 32 - 3
  Alle klubber

  AB   Ikast
  AC Horsens   KB
  AGF   KBU
  B93   Køge
  B1901   Lyngby
  B1903   Næstved
  B1909   OB
  B1913   Randers FC
  Brøndby   Randers Freja
  Esbjerg   Silkeborg
  FC København   Stævnet
  FC Midtjylland   Stævnet Odense
  FC Nordsjælland   SønderjyskE
  Frem   Vanløse
  Fremad Amager   Vejle
  Herfølge   Viborg
  Holbæk   AaB
  Hvidovre