Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 27. maj 2017 kl. 08:06

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP
ALLE TURNERINGER (1955/1956 - 2016/2017)
 
Opdateret med kampe spillet til og med 11. maj 2017
 
RANGLISTE
#HOLDLANDTKVUTFI+/-P
1.FC BarcelonaSpanien625202941161101042529+513998
2.Real MadridSpanien60504293911201073540+533970
3.Bayern MünchenTyskland494412479797882455+427838
4.JuventusItalien5544324410099758396+362832
5.InterItalien5339219394105607378+229673
6.BenficaPortugal6340119194116651428+223667
7.LiverpoolEngland443561948478611292+319666
8.Manchester UnitedEngland413451849071622330+292642
9.MilanItalien443601819287582332+250635
10.AnderlechtBelgien6240418482138670527+143634
11.AjaxHolland6437318379111618389+229628
12.FC PortoPortugal5936617179116549400+149592
13.Atletico MadridSpanien443021695974506293+213566
14.ValenciaSpanien413101528177535331+204537
15.Dynamo KievUkraine5334215182109519385+134535
16.PSV EindhovenHolland5333614677113506372+134515
17.CelticSkotland6033115064117516376+140514
18.ArsenalEngland332771406275471289+182482
19.Glasgow RangersSkotland5930912878103458374+84462
20.Røde Stjerne BeogradSerbien6029112962100513382+131449
21.Sporting LissabonPortugal6230612669111476396+80447
22.Club BruggeBelgien5329712960108462382+80447
23.RomaItalien402791276488430320+110445
24.ChelseaEngland262281206048399202+197420
25.Steaua BukarestRumænien5430111185105406391+15418
26.Sparta PragTjekkiet5328811569104419370+49414
27.DortmundTyskland312301194269396267+129399
28.Dinamo ZagrebKroatien5528511059116408384+24389
29.FeyenoordHolland472481086179395296+99385
30.LyonFrankrig372341134675379298+81385
31.TottenhamEngland241991104544395192+203375
32.Hamburger SVTyskland292111133662385241+144375
33.Spartak MoskvaRusland442441075384370324+46374
34.PanathinaikosGrækenland572839969115342381-39366
35.Rapid WienØstrig5226510453108403377+26365
36.GalatasarayTyrkiet472689770101367400-33361
37.Paris SGFrankrig251981024947330192+138355
38.Olympiakos PiræusGrækenland6026110246113334383-49352
39.Shakhtar DonetskUkraine39211994072335270+65337
40.Standard LiégeBelgien40212954671319267+52331
41.FiorentinaItalien31190915247273191+82325
42.BordeauxFrankrig34200934364267234+33322
43.Partizan BeogradSerbien51238905098349331+18320
44.Legia WarszawaPolen41209894971301247+54316
45.FC BaselSchweiz38220874984337335+2310
46.RosenborgNorge42228894396336346-10310
47.Schalke 04Tyskland25183884451292212+80308
48.LeverkusenTyskland26203864968317256+61307
49.MönchengladbachTyskland24163893836355196+159305
50.MarseilleFrankrig32198874368287223+64304
51.StuttgartTyskland28184864256310215+95300
52.SevillaSpanien22163873442271167+104295
53.CSKA SofiaBulgarien52214834685309294+15295
54.Werder BremenTyskland29186844161348252+96293
55.LazioItalien23173814745273190+83290
56.Austria WienØstrig44219775983306314-8290
57.Athletic BilbaoSpanien29184843763277241+36289
58.FerencvarosUngarn42188833867319255+64287
59.FenerbahceTyrkiet50216804492270320-50284
60.Hajduk SplitKroatien42192823674283228+55282
61.FC KölnTyskland25160842947310186+124281
62.MonacoFrankrig30181794458285212+73281
63.NapoliItalien30167764546242184+58273
64.LeedsEngland18148753637247132+115261
65.BesiktasTyrkiet42196734281253281-28261
66.ZenitRusland22145732745234172+62246
67.IFK GöteborgSverige32158693455241187+54241
68.  BrøndbyDanmark33158693455240189+51241
69.  FC KøbenhavnDanmark30166674059238200+38241
70.Levski SofiaBulgarien49196664387277273+4241
71.AEK AthenGrækenland44200654689259303-44241
72.Dinamo BukarestRumænien46178702880273252+21238
73.PAOK SalonikiGrækenland39170625157226215+11237
74.NewcastleEngland15122672629195116+79227
75.GrasshoppersSchweiz44179643382282275+7225
76.ParmaItalien1711966262717499+75224
77.AZ AlkmaarHolland16136613837220172+48221
78.VillarrealSpanien12126623232197133+64218
79.Dinamo TbilisiGeorgien35147652062198207-9215
80.APOEL NicosiaCypern42184574483210285-75215
81.FrankfurtTyskland20121632434238136+102213
82.Manchester CityEngland17122602834204136+68208
83.TwenteHolland27140573449216183+33205
84.CSKA MoskvaRusland25143553454192182+10199
85.Slavia PragTjekkiet33146533855178181-3197
86.Real ZaragozaSpanien18109591733199137+62194
87.Ujpest FCUngarn35139562360228223+5191
88.AberdeenSkotland31127513442188146+42187
89.Malmö FFSverige38149523166180219-39187
90.Slovan BratislavaSlovakiet33128532649175173+2185
91.DniproUkraine21117522639162129+33182
92.St. EtienneFrankrig21115483235165124+41176
93.FC SalzburgØstrig20106531538166127+39174
94.Dundee UnitedSkotland26110463034168116+52168
95.Hertha BerlinTyskland17104472730128102+26168
96.Hapoel Tel-AvivIsrael16106492037157120+37167
97.FC ZürichSchweiz31137472664186219-33167
98.TrabzonsporTyrkiet30117453141142153-11166
99.Omonia NicosiaCypern42132472560182217-35166
100.AuxerreFrankrig18108482139151114+37165
101.Dynamo MoskvaRusland22105462633139126+13164
102.Sporting BragaPortugal19115462445148143+5162
103.Wisla KrakowPolen23104472037182142+40161
104.BATE BorisovHviderusland22126433251143189-46161
105.Lokomotiv MoskvaRusland20114452445156144+12159
106.Honved BudapestUngarn26104471443173163+10155
107.KaiserslauternTyskland179448937164120+44153
108.Deportivo La CorunaSpanien11102432435135118+17153
109.NK MariborSlovenien27124413053152187-35153
110.HJK HelsinkiFinland39130451867151238-87153
111.TorinoItalien189642262813893+45152
112.Dynamo DresdenTyskland2098422531155122+33151
113.NantesFrankrig21100402832158137+21148
114.Maccabi Tel-AvivIsrael20108412443147146+1147
115.EvertonEngland178143172113682+54146
116.Dinamo MinskHviderusland22108392841137137+0145
117.Dukla PragTjekkiet2293402429138119+19144
118.Spartak TrnavaSlovakiet209040222812995+34142
119.Rapid BukarestRumænien2196402234138114+24142
120.Maccabi HaifaIsrael21104402242157142+15142
121.Young BoysSchweiz25103392341151167-16140
122.BoavistaPortugal20100382438130116+14138
123.Carl Zeiss JenaTyskland1887391731139114+25134
124.AIK StockholmSverige24102362640125120+5134
125.Sturm GrazØstrig24114362652132169-37134
126.SampdoriaItalien148138182511185+26132
127.ServetteSchweiz2999362439140140+0132
128.GenkBelgien1282362323132118+14131
129.Lech PoznanPolen2090371736113111+2128
130.HibernianSkotland2183371630137127+10127
131.MTK BudapestUngarn2492371639140137+3127
132.LilleFrankrig139232303010291+11126
133.SD VojvodinaSerbien218235202710897+11125
134.Slovan LiberecTjekkiet148036162811198+13124
135.LensFrankrig148033222513698+38121
136.IpswichEngland126236121412061+59120
137.EspanyolSpanien96736121910270+32120
138.AnorthosisCypern28100351550124183-59120
139.Aston VillaEngland157133172110170+31116
140.Rubin KazanRusland11723123189564+31116
141.Celta VigoSpanien97432192311271+41115
142.FC MagdeburgTyskland167232152511586+29111
143.Gornik ZabrzePolen1974321527129111+18111
144.Viktoria PlzenTjekkiet1272321525116104+12111
145.Lokomotive LeipzigTyskland187731163010791+16109
146.HeartsSkotland2380301931107113-6109
147.Torpedo MoskvaRusland197129212110275+27108
148.Litex LovechBulgarien187431152810991+18108
149.ElfsborgSverige177830183011099+11108
150.Universitatea CraiovaRumænien22763113328787+0106
151.Metalist KharkivUkraine9643015198855+33105
152.Banik OstravaTjekkiet19723112299992+7105
153.  OBDanmark1676282028123111+12104
154.UdineseItalien14703014268984+5104
155.QarabagAserbajdsjan15742721267487-13102
156.MSK ZilinaSlovakiet14682913268794-7100
157.Real BetisSpanien11602912197455+1999
158.Skonto RigaLetland257828153594108-1499
159.FC SionSchweiz2178262131106136-3099
160.HelsingborgSverige117025222310480+2497
161.Real SociedadSpanien14682716257786-997
162.BolognaItalien10552617128250+3295
163.Sheriff TiraspolMoldova23902326417597-2295
164.GentBelgien177625173487127-4092
165.Neuchatel XamaxSchweiz13602516198968+2191
166.Vitoria SetubalPortugal15642710279590+591
167.MoldeNorge187623213290107-1790
168.DebrecenUngarn187625133899125-2688
169.Dynamo BerlinTyskland15602318198780+787
170.Inter BratislavaSlovakiet1454274238277+585
171.Grazer AKØstrig18642316259696+085
172.BrannNorge16642413279899-185
173.Nottingham ForestEngland846259125839+1984
174.LinfieldNordirland44107183059101197-9684
175.Aris SalonikiGrækenland176222172378104-2683
176.Lausanne-SportSchweiz2276231439107152-4583
177.RijekaKroatien14602216228072+882
178.Györi ETOUngarn1558257269299-782
179.FC LiégeBelgien948256176949+2081
180.Widzew LodzPolen166623123186108-2281
181.  FC MidtjyllandDanmark1154248228080+080
182.RC StrasbourgFrankrig10522213176864+479
183.ZeljeznicarBosnien17642213298094-1479
184.WolfsburgTyskland648239168165+1678
185.VideotonUngarn14622115266270-878
186.Zimbru ChisinauMoldova19682018307192-2178
187.FC TirolØstrig14542211218188-777
188.VikingNorge19662114318095-1577
189.DunfermlineSkotland946237168751+3676
190.FK SarajevoBosnien176421133091113-2276
191.Hannover 96Tyskland10492111178486-274
192.Olimpija LjubljanaSlovenien17582014247291-1974
193.FulhamEngland339211086431+3373
194.West HamEngland846219167758+1972
195.Waasland-BeverenBelgien946219166552+1372
196.VentspilsLetland186619153272100-2872
197.HafnarfjordurIsland17541815216683-1769
198.FC HakaFinland237219124182146-6469
199.1860 MünchenTyskland942208148858+3068
200.TromsøNorge9501911207063+768
201.  AaBDanmark156218143069101-3268
202.GuimaraesPortugal186618143466102-3668
203.RabotnickiMakedonien12521813216762+567
204.Apollon LimassolCypern196818133784138-5467
205.Vasas BudapestUngarn1351199239468+2666
206.Lokomotiv SofiaBulgarien13501812207675+166
207.KR ReykjavikIsland267417154288164-7666
208.MechelenBelgien737181184926+2365
209.Botev PlovdivBulgarien16481811197670+665
210.Petrolul PloiestiRumænien1141205165153-265
211.HeerenveenHolland10531811247276-465
212.  AGFDanmark16541714236777-1065
213.  EsbjergDanmark12461811175969-1065
214.Ruch ChorzowPolen13561714258096-1665
215.Royal AntwerpenBelgien14551713257491-1764
216.KrasnodarRusland338189116740+2763
217.Zbrojovka BrnoTjekkiet1041196166957+1263
218.Sigma OlomoucTjekkiet1040189136454+1063
219.BirminghamEngland53318876246+1662
220.Cardiff CityWales14491614196761+662
221.Admira WackerØstrig1042188166159+262
222.ChornomoretsUkraine10461711185149+262
223.Slask WroclawPolen12501614206887-1962
224.FC VaduzLiechtenstein216216143267115-4862
225.LudogoretsBulgarien7461613176366-361
226.MallorcaSpanien639179134845+360
227.IFK NorrköpingSverige17501515206570-560
228.MyPaFinland14521515226070-1060
229.OFK BeogradSerbien1146179207485-1160
230.Slavia SofiaBulgarien1751178265885-2759
231.LevadiaEstland19581514295688-3259
232.SochauxFrankrig9381610125738+1958
233.LokerenBelgien8381610124637+958
234.FC UtrechtHolland12481513206469-558
235.Siroki BrijegBosnien1346177225369-1658
236.KF TiranaAlbanien267015124361123-6257
237.VitesseHolland12441511184954-556
238.FC AktobeKasakhstan14461511205464-1056
239.Liepaja MetalurgsLetland165015112469103-3456
240.ZalgirisLitauen18561511305691-3556
241.LillestrømNorge1750167275578-2355
242.DjurgårdenSverige18501316216185-2455
243.WolverhamptonEngland732166105944+1554
244.MaritimoPortugal938159144240+254
245.NiceFrankrig1040166185868-1054
246.FBK KaunasLitauen1238158155255-353
247.FC ArgesRumænien1038158155862-453
248.Astra GiurgiuRumænien5361411114652-653
249.MFK KosiceSlovakiet1140165195463-953
250.Beitar JerusalemIsrael12421411175772-1553
251.GlentoranNordirland439810236567225-15853
252.Kalmar FFSverige932164125141+1052
253.HalmstadSverige936156155461-751
254.Vorwärts FrankfurtTyskland1342163235463-951
255.KilmarnockSkotland940149175059-951
256.Neftchi BakuAserbajdsjan16501215234679-3351
257.Dundee FCSkotland732162146148+1350
258.PetrzalkaSlovakiet8401311164860-1250
259.Sparta RotterdamHolland732147116444+2049
260.RodaHolland936154176147+1449
261.Bohemians PragTjekkiet936147155246+649
262.FC AstanaKasakhstan8421213175070-2049
263.DundalkIrland216212133749132-8349
264.AkranesIsland27661474555161-10649
265.SouthamptonEngland9341212105034+1648
266.FC ThunSchweiz536139144145-448
267.BeroeBulgarien934138135137+1447
268.VålerengaNorge17501017235383-3047
269.Shamrock RoversIrland246611144154116-6247
270.AnzhiRusland32713773217+1546
271.NK DomzaleSlovenien830144124338+546
272.Austria SalzburgØstrig936137163848-1046
273.ReimsFrankrig42414376330+3345
274.PalermoItalien52813693832+645
275.Velez MostarBosnien62812884740+744
276.RWD MolenbeekBelgien730111183933+644
277.VarteksKroatien62613495037+1343
278.MiddlesbroughEngland22513483624+1243
279.FC NürnbergTyskland72812794438+643
280.Ararat YerevanArmenien932134154744+343
281.PanioniosGrækenland833141183856-1843
282.St. Patrick'sIrland16501110294296-5443
283.VallettaMalta358211106165224-15943
284.Sliema WanderersMalta38841276550230-18043
285.AEK LarnacaCypern528126104133+842
286.OsasunaSpanien52811983022+842
287.GroningenHolland1036119164048-842
288.CFR ClujRumænien738126203553-1842
289.FC PyunikArmenien1542119223568-3342
290.EkranasLitauen1642126244286-4442
291.VardarMakedonien1952915284388-4542
292.BohemiansIrland2356915323598-6342
293.MalagaSpanien22211832713+1441
294.Fortuna DüsseldorfTyskland529118104536+941
295.ADO Den HaagHolland62413294032+841
296.Wacker InnsbruckØstrig1438125214269-2741
297.Lokomotiv PlovdivBulgarien1542118235282-3041
298.Metalurh DonetskUkraine72411674337+639
299.BastiaFrankrig42211563929+1038
300.Bnei YehudaIsrael52212282219+338
301.WrexhamWales828108103435-138
302.Zrinjski MostarBosnien928115123747-1038
303.Wiener SKØstrig1033115174658-1238
304.BirkirkaraMalta1948814263486-5238
305.Jeunesse d'EschLuxembourg36791086160241-18138
306.DerbyEngland42211475029+2137
307.Polonia WarszawaPolen624121113730+737
308.Inter BakuAserbajdsjan72691073025+537
309.Vorskla PoltavaUkraine626114113434+037
310.KatowicePolen1236107193749-1237
311.BelenensesPortugal1136813152945-1637
312.Radnicki NisSerbien32211383431+336
313.Amica WronkiPolen528113144948+136
314.Shakhter KaragandyKasakhstan728106123534+136
315.Mlada BoleslavTjekkiet830106143742-536
316.  B1903Danmark1134106184156-1536
317.GetafeSpanien22010552723+435
318.  VejleDanmark1030105153649-1335
319.ND GoricaSlovenien1544105294486-4235
320.KarlsruherTyskland3229763321+1234
321.  Randers FCDanmark524104103527+834
322.FC KairatKasakhstan62210482823+534
323.Poli TimisoaraRumænien93297162753-2634
324.Turun PSFinland1336104222859-3134
325.BlackburnEngland72889113234-233
326.WaregemBelgien52210393135-433
327.ÖstersSverige143696213963-2433
328.F91 DudelangeLuxembourg2150963550112-6233
329.Slaven KoprivnicaKroatien42010284824+2432
330.AlavésSpanien2179534123+1832
331.RennesFrankrig63088143441-732
332.Dacia ChisinauMoldova92695122231-932
333.GöztepeTyrkiet730102183649-1332
334.DifferdangeLuxembourg82895142942-1332
335.GenoaItalien2189452922+731
336.HammarbySverige5209473332+131
337.OFI KretaGrækenland5229493030+031
338.ÅtvidabergSverige6248793742-531
339.ToulouseFrankrig62694133041-1131
340.OsijekKroatien622101112637-1131
341.LierseBelgien93494214659-1331
342.Hapoel Beer ShevaIsrael72887132755-2831
343.Derry CityIrland143787223669-3331
344.ShelbourneIrland1747613284183-4231
345.VeronaItalien3168622315+830
346.CagliariItalien4209382623+330
347.DiosgyörUngarn41810082935-630
348.StabækNorge92486102938-930
349.GabalaAserbajdsjan33086163144-1330
350.St. GallenSchweiz72886143149-1830
351.SuduvaLitauen103086163559-2430
352.FC FloraEstland2246612282683-5730
353.FK JablonecTjekkiet7228593431+329
354.West BromwichEngland5228593027+329
355.SwanseaWales83078154947+229
356.BuducnostMontenegro92485112327-429
357.MotherwellSkotland103092193642-629
358.VllazniaAlbanien113085172452-2829
359.Cork CityIrland123678212455-3129
360.FK PartizaniAlbanien2046611292676-5029
361.DuisburgTyskland3168443925+1428
362.BraunschweigTyskland4218493425+928
363.StokeEngland3168442116+528
364.Shakhtyor SaligorskHviderusland92677123632+428
365.BoltonEngland21861021814+428
366.St. JohnstoneSkotland6227782427-328
367.Karpaty LlivUkraine5227782833-528
368.FC VasluiRumænien72461082229-728
369.FC KuusysiFinland112884162753-2628
370.The New SaintsWales194677323798-6128
371.HiberniansMalta3064775044199-15528
372.OsmanlisporTyrkiet1148332312+1127
373.DyskoboliaPolen3187652015+527
374.TenerifeSpanien2168352623+327
375.AtalantaItalien4217682221+127
376.Bodø/GlimtNorge62283113135-427
377.Zulte WaregemBelgien42283112943-1427
378.Skenderbeu KorcëAlbanien72483132339-1627
379.AEL LimassolCypern92683151953-3427
380.Dinamo TiranaAlbanien163876252366-4327
381.VestmannaøerneIsland184469292684-5827
382.Rayo VallecanoSpanien112822309+2126
383.Zorya LuhanskUkraine4207582421+326
384.HäckenSverige4187562123-226
385.  KBDanmark102975174968-1926
386.FramIsland1842753025108-8326
387.ValurIsland21465113025121-9626
388.Queens Park RangersEngland2128133918+2125
389.WaterscheiBelgien2128132611+1525
390.NancyFrankrig3187472921+825
391.Lokomotiva ZagrebKroatien3147432723+425
392.Mainz 05Tyskland4166732017+325
393.  LyngbyDanmark82467112930-125
394.Odd GrenlandNorge4187472930-125
395.LeicesterEngland4187472223-125
396.Asteras TripolisGrækenland42451092737-1025
397.MetzFrankrig92667133244-1225
398.BursasporTyrkiet72667132745-1825
399.LASK LinzØstrig102574142248-2625
400.Lyn OsloNorge102874174179-3825
401.LevanteSpanien112732177+1024
402.GaziantepsporTyrkiet4166642113+824
403.NK MuraSlovenien5206681919+024
404.Wismut AueTyskland52266103031-124
405.UerdingenTyskland2147253314+1923
406.Progresul BukarestRumænien4186572317+623
407.NK ZagrebKroatien5167272722+523
408.FK TepliceTjekkiet6206592026-623
409.SV RiedØstrig5186571927-823
410.Nomme KaljuEstland82658132142-2123
411.Kuopio PSFinland102665152369-4623
412.HBFærøerne1840582730107-7723
413.Sheffield WednesdayEngland3147163825+1322
414.FC ZestafoniGeorgien72257103328+522
415.GenclerbirligiTyrkiet4166461815+322
416.Dila GoriGeorgien4167181414+022
417.DWS AmsterdamHolland4166462122-122
418.Metalurgi RustaviGeorgien5186482225-322
419.NK PrimorjeSlovenien3147161722-522
420.Leipzig (byhold)Tyskland5177192935-622
421.LarissaGrækenland62064102026-622
422.Sportul StudentescRumænien62064102031-1122
423.Torpedo KutaisiGeorgien82264122643-1722
424.FlamurtariAlbanien113064202756-2922
425.FC ShirakArmenien123257201851-3322
426.BurnleyEngland2126332413+1121
427.AalesundNorge3146352520+521
428.Victoria BukarestRumænien3146352117+421
429.Viktoria ZizkovTjekkiet4166372018+221
430.Honka EspooFinland62063112023-321
431.FC KoperSlovenien7186392833-521
432.FK KukësiAlbanien4205691623-721
433.MontpellierFrankrig62256112331-821
434.Gwardia WarszawaPolen5176381828-1021
435.  FC NordsjællandDanmark72463152647-2121
436.Iraklis SalonikiGrækenland92063111740-2321
437.Barry TownWales92463152161-4021
438.StrømsgodsetNorge113063212669-4321
439.VicenzaItalien210622209+1120
440.Hapoel Petah-TikvaIsrael210622115+620
441.RNK SplitKroatien212552127+520
442.Dinamo BatumiGeorgien5146261920-120
443.BredaHolland4146261924-520
444.DroghedaIrland5165561629-1320
445.PortadownNordirland153648242393-7020
446.Beograd (byhold)Serbien2116142621+519
447.CukarickiSerbien3125431513+219
448.FC RostovRusland3164752121+019
449.FC VitkoviceTjekkiet2125431212+019
450.FC GomelHviderusland61861112227-519
451.TrencinSlovakiet5165472126-519
452.Shkëndija TetovoMakedonien5165471219-719
453.Rovaniemi PSFinland5184771225-1319
454.StartNorge72061132039-1919
455.CrusadersNordirland1636472528106-7819
456.Hradec KraloveTjekkiet210532249+1518
457.Cherno MoreBulgarien3125342012+818
458.Borac Banja LukaBosnien5125342520+518
459.KubanRusland110532138+518
460.CharleroiBelgien3106041915+418
461.Real ValladolidSpanien3125341511+418
462.EstorilPortugal2164661717+018
463.Rotor VolgogradRusland4145362021-118
464.Germinal EkerenBelgien4125341921-218
465.LeixoesPortugal4144642024-418
466.FC LuganoSchweiz61853101826-818
467.Otelul GalatiRumænien62053122132-1118
468.FK ZetaMontenegro62053122040-2018
469.FC LuzernSchweiz102446141844-2618
470.KeflavikIsland143253242993-6418
471.  ABDanmark5165292727+017
472.FK JelgavaLetland4144551521-617
473.Tampere UnitedFinland4145271525-1017
474.Alania VladikavkazRusland7184591734-1717
475.Nistru OtaciMoldova82045111538-2317
476.FC AmsterdamHolland185122210+1216
477.GefleSverige3125161914+516
478.Lokomotiva KosiceSlovakiet31044298+116
479.PerugiaItalien21044299+016
480.Stal MielecPolen5164481114-316
481.Sporting GijonSpanien6164481318-516
482.Ironi Kiryat ShmonaIsrael52037102330-716
483.AcademicaPortugal4164481119-816
484.FK MogrenMontenegro4125161524-916
485.FC JazzFinland4125161424-1016
486.FC BrasovRumænien4155192132-1116
487.MilsamiMoldova5164481225-1316
488.EskisehirsporTyrkiet61844101731-1416
489.  FremDanmark61651101938-1916
490.DOS UtrechtHolland71844102646-2016
491.FC MikaArmenien112437141236-2416
492.B36Færøerne153437242676-5016
493.FlorianaMalta2348373822171-14916
494.Las PalmasSpanien3124352017+315
495.  Randers FrejaDanmark4124351716+115
496.Torpedo ZhodinoHviderusland3104331110+115
497.BreidablikIsland4124351213-115
498.Irtysh PavlodarKasakhstan4124351112-115
499.FreiburgTyskland3143651416-215
500.Hansa RostockTyskland4125071622-615
501.Matador PuchovSlovakiet3124351523-815
502.SileksMakedonien7164391526-1115
503.Zaglebie LubinPolen6183691122-1115
504.FC AarauSchweiz5164391124-1315
505.LlanelliWales6144371328-1515
506.FK BakuAserbajdsjan7164391432-1815
507.FC TiraspolMoldova82043131942-2315
508.FC BanantsArmenien112443171751-3415
509.First ViennaØstrig28422148+614
510.NK CeljeSlovenien6144281919+014
511.FC TatranSlovakiet3124262325-214
512.ChikhuraGeorgien3123541113-214
513.StjarnanIsland2104241519-414
514.  SilkeborgDanmark5144281519-414
515.FC KärntenØstrig3104241115-414
516.St. MirrenSkotland4143561014-414
517.NijmegenHolland3144281319-614
518.Union St. GilloiseBelgien51742112330-714
519.BacauRumænien2104241321-814
520.GuingampFrankrig3124261322-914
521.DinaburgLetland412426919-1014
522.RudarMontenegro71835101327-1414
523.FK DuklaSlovakiet5144281530-1514
524.  HvidovreDanmark71835102239-1714
525.Sligo RoversIrland82035121633-1714
526.Reipas LahtiFinland102435162393-7014
527.ColeraineNordirland1432352431104-7314
528.SassuoloItalien1103431713+413
529.LeiriaPortugal284131310+313
530.London (byhold)Eng184131413+113
531.BekescsabaiUngarn28413911-213
532.RenovaMakedonien5124171518-313
533.Slavia-MozyrHviderusland5142751518-313
534.ObilicSerbien4123451417-313
535.Arsenal KievUkraine28413912-313
536.Rio AvePortugal212345913-413
537.PanduriiRumænien2143471419-513
538.AtromitosGrækenland5124171220-813
539.UT AradRumænien4163491631-1513
540.ÖrgryteSverige5143471633-1713
541.Khazar LankaranAserbajdsjan7182791433-1913
542.FC GeorgiaGeorgien6153481434-2013
543.SkeidNorge7163491435-2113
544.Vikingur GøtaFærøerne6183411843-3513
545.HamrunMalta8184113745-3813
546.WaterfordIrland92241172161-4013
547.CliftonvilleNordirland92234151056-4613
548.GrevenmacherLuxembourg132634192170-4913
549.Bangor CityWales133134241582-6713
550.Krylia SovetovRusland26402139+412
551.Alemannia AachenTyskland18332117+412
552.Maccabi Petah-TikvaIsrael2114072121+012
553.Dunajska StredaSlovakiet3104061616+012
554.NimesFrankrig384041111+012
555.VetraLitauen284041010+012
556.Rudar VelenjeSlovenien3103341010+012
557.Dnepr MogilevHviderusland2103341516-112
558.BarreiroPortugal39405810-212
559.Sachsenring ZwickauTyskland21033458-312
560.Cercle BruggeBelgien384041115-412
561.FC MinskHviderusland2103341014-412
562.ModricaBosnien28404916-712
563.Metalurg SkopjeMakedonien5162681424-1012
564.PobedaMakedonien512336819-1112
565.Mladost PodgoricaMontenegro3123361224-1212
566.  B1909Danmark71833122948-1912
567.GlenavonNordirland143026221871-5312
568.Aris BonnevoieLuxembourg102233161672-5612
569.Avenir BeggenLuxembourg1636333014142-12812
570.VarazdinKroatien16321137+611
571.Jagiellonia BialystokPolen38323137+611
572.CannesFrankrig28323149+511
573.PaksUngarn16321116+511
574.Racing SantanderSpanien1632185+311
575.TrelleborgSverige1632175+211
576.LivornoItalien1832399+011
577.Alashkert FCArmenien2832389-111
578.DenizlisporTyrkiet18323912-311
579.Gloria ProgresulRumænien38323711-411
580.LKS LodzPolen4103251016-611
581.Lincoln Red ImpsGibraltar310325915-611
582.RuzomberokSlovakiet310325916-711
583.Unirea UrziceniRumænien5142571120-911
584.FC VacUngarn5123271024-1411
585.Olympiakos VolouGrækenland1431081+710
586.FK RadSerbien26312126+610
587.Metalurh ZaporizhiaUkraine2824284+410
588.AugsburgTyskland183141212+010
589.FK TrakaiLitauen263121010+010
590.IFK MalmöSverige1631277+010
591.Willem IIHolland4142481731-1410
592.Ilves TampereFinland5123181732-1510
593.Belshina BobruiskHviderusland5142481228-1610
594.AnkaragücüTyrkiet512318521-1610
595.EB/StreymurFærøerne71624101431-1710
596.FredrikstadNorge92024141447-3310
597.Teuta DurrësAlbanien92031161955-3610
598.Newport CountyWales16231123+99
599.SKVO RostovRusland1430162+49
600.AntalyasporTyrkiet1430196+39
601.HaladasUngarn28233119+29
602.SunderlandEngland1430153+29
603.BochumTyskland282331514+19
604.BellinzonaSchweiz163031211+19
605.RoeselareBelgien1430198+19
606.CoventryEngland1430198+19
607.  SønderjyskEDanmark1623198+19
608.BVSC BudapestUngarn2630399+09
609.Partick ThistleSkotland263031011-19
610.MarekBulgarien26303810-29
611.Universitate RigaLetland3823369-39
612.MouscronBelgien282331115-49
613.MTZ-RipoHviderusland3102351115-49
614.Polonia BytomPolen26303812-49
615.Universitatea ClujRumænien26303812-49
616.NacionalPortugal4142392028-89
617.Vaasa PSFinland410235917-89
618.Maccabi NetanyaIsrael410235716-99
619.FC TatabanyaUngarn510235717-109
620.Zaglebie SosnowiecPolen6132381128-179
621.Altay IzmirTyrkiet6122371432-189
622.Lokomotivi TbilisiGeorgien512237826-189
623.DrumcondraIrland5123091144-339
624.FC Santa ColomaAndorra132823231469-559
625.KayserisporTyrkiet2622297+28
626.NorwichEngland1622264+28
627.PortsmouthEngland162221110+18
628.Sartid SmederevoSerbien2822498+18
629.Gaz MetanRumænien1622266+08
630.NeftochimikBulgarien2622289-18
631.BeerschotBelgien4102261315-28
632.Borac CacakSerbien1622279-28
633.FC LahtiFinland282241115-48
634.La Chaux-de-FondsSchweiz262221116-58
635.KocaelisporTyrkiet3822449-58
636.Hapoel HaifaIsrael28224713-68
637.Pacos de FerreiraPortugal414158519-148
638.FC LantanaEstland6142210734-278
639.AtlantasLitauen71622121143-328
640.Union LuxembourgLuxembourg2142223814153-1398
641.Hutnik KrakowPolen16213158+77
642.Kamen IngradKroatien1421192+77
643.Novi Sad (byhold)Serbien16213149+57
644.Stal RzeszowPolen1421194+57
645.WettingenSchweiz1421162+47
646.KongsvingerNorge1421185+37
647.Rheindorf AltachØstrig1421163+37
648.Petra DrnoviceTjekkiet1421141+37
649.Raith RoversSkotland16213108+27
650.Røde Stjerne BratislavaSlovakiet1421186+27
651.FC MoskvaRusland1421164+27
652.SibenikKroatien1421153+27
653.Spartak Zlatibor VodaSerbien1421176+17
654.Zaglebie WalbrzychPolen1421165+17
655.GottwaldowTjekkiet1421165+17
656.IllichivetsUkraine1421143+17
657.HullEngland1421143+17
658.  ViborgDanmark1421132+17
659.Wisla PlockPolen3614177+07
660.HaugesundNorge1421155+07
661.RouenFrankrig1621355+07
662.Terek GroznyRusland1421133+07
663.FK KarvanAserbajdsjan1421122+07
664.Chemie LeipzigTyskland26213910-17
665.AmeriGeorgien2621367-17
666.Fortuna SittardHolland1621367-17
667.WatfordEngland162131012-27
668.BrommapojkarnaSverige16213810-27
669.Eendracht AalstBelgien1421135-27
670.Köln (byhold)Tyskland27214913-47
671.FC OrdabasyKasakhstan38143812-47
672.WinterslagBelgien1621359-47
673.PanachaikiGrækenland1421149-57
674.Chemnitzer FCTyskland3102171117-67
675.BryneNorge36213511-67
676.AthloneIrland381431119-87
677.  HerfølgeDanmark26213413-97
678.Targa MuresRumænien48215617-117
679.Cork HiberniansIrland410217921-127
680.ZalaegerszegiUngarn38215417-137
681.Newtown FCWales38215621-157
682.Rhyl FCWales5122191031-217
683.SlogaMakedonien7181413830-227
684.KapazAserbajdsjan6142111630-247
685.RunavikFærøerne9182115849-417
686.TroyesFrankrig14202118+36
687.SV GrödigØstrig1420274+36
688.DegerforsSverige1420275+26
689.JJK JyväskyläFinland1420276+16
690.ChemlonSlovakiet1420243+16
691.Frankfurt (byhold)Tyskland142021010+06
692.Allianssi VantaaFinland2613277+06
693.Utrecht (byhold)Holland1420266+06
694.Stade FrancaisFrankrig2613233+06
695.Bnei SakhninIsrael1420278-16
696.Pecsi DozsaUngarn1620467-16
697.Akademik SofiaBulgarien26204810-26
698.Dinamo-93Hviderusland2613279-26
699.RW ErfurtTyskland1420235-26
700.FC TbilisiGeorgien1420258-36
701.WolfsbergerØstrig1420236-36
702.DunaferrUngarn381341216-46
703.Sibir NovosibirskRusland1420237-46
704.Kryvbas Kryvyi RihUkraine26204712-56
705.Bala TownWales36204511-66
706.Neman GrodnoHviderusland36132410-66
707.SedanFrankrig36204817-96
708.Sioni BolnisiGeorgien38206615-96
709.PirinBulgarien26204515-106
710.  B1913Danmark4102081830-126
711.FylkirIsland410136719-126
712.FC TobolKasakhstan612138618-126
713.Fola EschLuxembourg612138531-266
714.Olympiakos NicosiaCypern61413101470-566
715.SporaLuxembourg1123202115108-936
716.Union BerlinTyskland1412143+15
717.KarabüksporTyrkiet1412122+05
718.CorvinulRumænien1412189-15
719.WiganEngland1612367-15
720.LavalFrankrig1412145-15
721.AmadoraPortugal1412134-15
722.Stahl BrandenburgTyskland1412134-15
723.LivingstonSkotland1412179-25
724.Spartak PlovdivBulgarien2612347-35
725.NapredakSerbien26123610-45
726.FK SpartaksLetland2612359-45
727.  AC HorsensDanmark1412159-45
728.FC HalleTyskland3512259-45
729.HaugurNorge1412137-45
730.Teteks TetovoMakedonien26123510-55
731.Spartak VarnaBulgarien2612349-55
732.ChievoItalien3612349-55
733.FC PaschingØstrig48125713-65
734.FK SenicaSlovakiet38125512-75
735.EgaleoGrækenland16123412-85
736.ElbasaniAlbanien36123210-85
737.Zagreb (byhold)Kroatien3101271121-105
738.XanthiGrækenland410127820-125
739.LaciAlbanien410055719-125
740.FK SutjeskaMontenegro48125517-125
741.Vöest LinzØstrig48125518-135
742.ÖrebroSverige512057318-155
743.  NæstvedDanmark48125521-165
744.Besa KavajëAlbanien310055628-225
745.Basel (byhold)Schweiz5111281639-235
746.  StævnetDanmark5101271539-245
747.EthnikosCypern1411275+24
748.Thor AkureyriIsland1411255+04
749.Naftan NovopolotskHviderusland2411289-14
750.LeotarBosnien1411234-14
751.Røde Stjerne BrnoTjekkiet1411234-14
752.Connah's Quay NomadsWales1411223-14
753.BelchatowPolen1411257-24
754.FC BotosaniRumænien1411246-24
755.BrotnjoBosnien2411246-24
756.Slavija SarajevoBosnien1411246-24
757.PelisterMakedonien2411235-24
758.Borough UnitedWales1411224-24
759.FK PribramTjekkiet14112811-34
760.HaarlemHolland1411269-34
761.Airbus UK BroughtonWales3604269-34
762.Zlate MoravceSlovakiet1411247-34
763.DaringBelgien2411236-34
764.GAISSverige24112610-44
765.SV MattersburgØstrig26114611-54
766.Szombierki BytomPolen26114510-54
767.Sloboda TuzlaBosnien2411249-54
768.LongfordIrland36114612-64
769.UC DublinIrland2611439-64
770.WesterloBelgien2611428-64
771.TaurasLitauen26114815-74
772.BrageSverige26114815-74
773.SadamEstland36114512-74
774.ErciyessporTyrkiet14112411-74
775.Pecsi MFCUngarn36114411-74
776.IB LjubljanaSlovenien2611429-74
777.BaskimiMakedonien14112412-84
778.Kareda SiauliaiLitauen48044615-94
779.Tavriya SimferopolUkraine26114514-94
780.Inkaras KaunasLitauen36114818-104
781.FC BalzersLiechtenstein26114517-124
782.AdanasporTyrkiet36114620-144
783.Käerjeng 97Luxembourg38116519-144
784.Daugava DaugavpilsLetland48116724-174
785.Sillamäe KalevEstland38116830-224
786.ArdsNordirland48116935-264
787.MPFinland510118633-274
788.KlaksvikFærøerne7141112844-364
789.PezoporikosCypern71404101052-424
790.Red BoysLuxembourg102011188103-954
791.TekstilschikRusland1410376+13
792.SeraingBelgien1210144+03
793.FandokHviderusland1210144+03
794.IstanbulsporTyrkiet1210144+03
795.LorientFrankrig1210133+03
796.Hapoel Ironi RishonIsrael1210133+03
797.Buducnost Banatski DvorSerbien1210122+03
798.SalgueirosPortugal1210111+03
799.Odra WodzislawPolen1410378-13
800.PAS GianninaGrækenland1410356-13
801.St. PöltenØstrig1410356-13
802.  Stævnet OdenseDanmark1210156-13
803.ZeleznikSerbien1210145-13
804.AngoulemeFrankrig1210134-13
805.CaenFrankrig1210134-13
806.Margveti ZestafoniGeorgien1210134-13
807.CesenaItalien1210134-13
808.Arka GdyniaPolen1210134-13
809.FC GagraGeorgien1210123-13
810.Apollon SmyrnisGrækenland1210123-13
811.FC OkzhetpesKasakhstan1210123-13
812.Jiul PetrosaniRumænien1210123-13
813.Amkar PermRusland1210123-13
814.FK BorSerbien1210123-13
815.Real OviedoSpanien1210123-13
816.MalatyasporTyrkiet1210123-13
817.Kickers OffenbachTyskland1210123-13
818.Merthyr TownWales1210123-13
819.FC Zaria BaltiMoldova1210123-13
820.Dunav RuseBulgarien1210112-13
821.HøddNorge1210112-13
822.FalkirkSkotland1210112-13
823.Motor ZwickauTyskland1210112-13
824.Wuppertaler SVTyskland1210168-23
825.FC SaarbrückenTyskland1210157-23
826.Viktoria KölnTyskland1210157-23
827.CastillaSpanien1210146-23
828.ChernomoretsBulgarien1210135-23
829.CE SabadellSpanien1210135-23
830.EmpoliItalien1210124-23
831.KA AkureyriIsland1210113-23
832.Vestberlin (byhold)Tyskland1210113-23
833.ChavesPortugal1410369-33
834.CSKA KievUkraine1410347-33
835.ZvartnotsArmenien1210136-33
836.BarreirensePortugal1210136-33
837.DungannonNordirland1210114-33
838.PortimonensePortugal1210114-33
839.KilikiaArmenien24103812-43
840.TurnovaMakedonien26033711-43
841.Komloi BanyaszUngarn1210148-43
842.SakaryasporTyrkiet1410337-43
843.OrdusporTyrkiet1210126-43
844.Balzan FCMalta2410326-43
845.FC KotaykArmenien1210115-43
846.Kremser SCØstrig1210115-43
847.Carrick RangersNordirland14103712-53
848.  B93Danmark14103510-53
849.PetrovacMontenegro14103510-53
850.SamtrediaGeorgien2410339-63
851.Nyva VynnitsiaUkraine1410328-63
852.  IkastDanmark36105411-73
853.FK SiauliaiLitauen2410329-73
854.SivassporTyrkiet24103311-83
855.Prestatyn TownWales14103311-83
856.  HolbækDanmark24103210-83
857.LandskronaSverige2410319-83
858.SlivenBulgarien24103313-103
859.Kolkheti-1913Georgien24103213-113
860.Carmarthen TownWales26105821-133
861.ShamkirAserbajdsjan410109721-143
862.GandzasarArmenien38107620-143
863.College EuropaGibraltar38107317-143
864.Inter CardiffWales36105118-173
865.TVMK TallinnEstland612039929-203
866.BallymenaNordirland510109329-263
867.MjøndalenNorge36105329-263
868.ParalimniCypern48107836-283
869.Cwmbran TownWales510109637-313
870.Tre PenneSan Marino510109641-353
871.Narva TransEstland7141013649-433
872.US RumelangeLuxembourg48107348-453
873.Sant JuliaAndorra7160313250-483
874.AshdodIsrael1202033+02
875.FK BezanijaSerbien1202022+02
876.  Fremad AmagerDanmark1202011+02
877.Hajduk KulaSerbien1202011+02
878.KecskemetiUngarn1202011+02
879.OlimpicBosnien1202011+02
880.HeraclesHolland1202011+02
881.Germinal BeerschotBelgien1202000+02
882.Olimpik BakuAserbajdsjan2402235-22
883.AroucaPolen1402224-22
884.Piast GliwicePolen2402237-42
885.FK JagodinaSerbien3602426-42
886.MariehamnFinland2402226-42
887.SevojnoSerbien1402215-42
888.Pogon SzczecinPolen36024510-52
889.FC EtarBulgarien2402216-52
890.Istanbul BasaksehirTyrkiet26024410-62
891.Olimpia BaltiMoldova1402228-62
892.Cementarnica 55Makedonien1402217-62
893.Tre FioriSan Marino36024414-102
894.UlissesArmenien48026111-102
895.Inter TurkuFinland48026518-132
896.Alliance DudelangeLuxembourg24022418-142
897.Tiligul-TirasMoldova510028627-212
898.LimerickIrland6120210731-242
899.Celik NiksicMontenegro38026636-302
900.Progres NiederkornLuxembourg6120210140-392
901.GøtaFærøerne9180216959-502
902.APOP Kinyras PeyiasCypern1201134-11
903.Gradjanski ZagrebKroatien1201134-11
904.CsepelUngarn1201134-11
905.Spartak MyjavaSlovakiet1201134-11
906.CSMS IasiRumænien1201134-11
907.IFK ÅboFinland1201123-11
908.AngersFrankrig1201123-11
909.Dinamo BrestHviderusland1201123-11
910.GrindavikIsland1201123-11
911.Odra OpolePolen1201123-11
912.La LouviereBelgien1201112-11
913.Beira MarPortugal1201112-11
914.Afan LidoWales1201112-11
915.FK Mil-MuganAserbajdsjan1201101-11
916.GueugnonFrankrig1201101-11
917.CibaliaKroatien1201101-11
918.Miedz LegnicaPolen1201101-11
919.MersinTyrkiet1201101-11
920.FK LovcenMontenegro1201101-11
921.Inverness CTSkotland1201101-11
922.Fortuna 54Holland1201135-21
923.Spartaki TskhinvaliGeorgien1201124-21
924.MillwallEngland1201124-21
925.FC AlmatyKasakhstan1201124-21
926.ChimiaRumænien1201124-21
927.FC WilSchweiz1201124-21
928.SalgotarjaniUngarn1201124-21
929.ZwolleHolland1201124-21
930.AlbpetrolAlbanien1201113-21
931.FC ZhetysuKasakhstan1201113-21
932.TychyPolen1201113-21
933.BFC SiofokUngarn1201113-21
934.AthinaikosGrækenland1201102-21
935.KastoriaGrækenland1201102-21
936.OFK BecejSerbien1201102-21
937.PSV SchwerinTyskland1201102-21
938.Radnik BijeljlinaBosnien1201102-21
939.Spartak KPS BrnoTjekkiet1201136-31
940.Baia MareRumænien1201125-31
941.ZepkeBosnien1201114-31
942.PetangeLuxembourg1201114-31
943.Veris ChisinauMoldova1201103-31
944.GretnaSkotland1201137-41
945.SJK SeinäjokiFinland2401326-41
946.RW EssenTyskland1201115-41
947.Admira WienØstrig2401315-41
948.FK Bokelj KotorMontenegro1201116-51
949.Kotka TPFinland1201105-51
950.VagurFærøerne1201105-51
951.FK RigaLetland1201105-51
952.FaetanoSan Marino1201105-51
953.Cefn DruidsWales1201105-51
954.FC Viitorul ConstantaRumænien1201105-51
955.FC NitraSlovakiet24013410-61
956.Home FarmIrland1201117-61
957.Makedonija Gjorce PetrovMakedonien2401317-61
958.Hapoel Ramat-GanIsrael2401306-61
959.Olimpija RigaLetland1201106-61
960.Lokomotiv-96Hviderusland1201129-71
961.Iskra-StalMoldova36015311-81
962.Cork CelticIrland24013210-81
963.Khazri BuzovnaAserbajdsjan12011211-91
964.Viljandi TulevikEstland24013211-91
965.KonyasporTyrkiet16015212-101
966.Go Ahead EaglesHolland24013212-101
967.Bray WanderersIrland24013111-101
968.BelasicaMakedonien24013516-111
969.Banga GargzdaiLitauen24013011-111
970.BangorNordirland36015214-121
971.FuglafjørdurFærøerne36015214-121
972.FC AtyrauKasakhstan36015113-121
973.Oulo PSFinland24013219-171
974.LibertasSan Marino48017221-191
975.NormaEstland36015221-191
976.Lisburn DistilleryNordirland36015526-211
977.Vikingur ReykjavikIsland6120111735-281
978.Finn HarpsIrland48017537-321
979.FC LusitanosAndorra6120111642-361
980.FingalIrland1200246-20
981.Tasmania BerlinTyskland1200235-20
982.RC ParisFrankrig1200224-20
983.Queen of the SouthSkotland1200224-20
984.Eschen/MaurenLiechtenstein1200213-20
985.AirdrieoniansSkotland1200213-20
986.FarensePortugal1200202-20
987.SV StockerauØstrig1200202-20
988.Rapid HeerlenHolland1200236-30
989.FC InfonetEstland1200236-30
990.Zawisza BydgoszczPolen1200225-30
991.Tomori BeratAlbanien1200225-30
992.Dunarea GalatiRumænien1200225-30
993.FC ShumenBulgarien1200214-30
994.IonikosGrækenland1200214-30
995.TresnjevkaKroatien1200214-30
996.KS CracowiaPolen1200214-30
997.Flacara BukarestRumænien1200214-30
998.Haverfordwest CountyWales1200214-30
999.FK LiepajaLetland1200203-30
1000.Racing WhiteBelgien1200203-30
1001.Olimps RigaLetland1200203-30
1002.CosmosSan Marino1200203-30
1003.SC Wiener NeustadtØstrig1200203-30
1004.Ermis AradippouCypern1200203-30
1005.FinnPaFinland1200226-40
1006.Frigg OsloNorge1200226-40
1007.Bylis BallshAlbanien1200215-40
1008.FC SenecSlovakiet1200215-40
1009.EisenhütterstädterTyskland1200215-40
1010.FC SopronUngarn1200215-40
1011.FC SaxanMoldova1200204-40
1012.SimurqAserbajdsjan1200204-40
1013.Buducnost BanoviciBosnien1200204-40
1014.SkalaFærøerne1200204-40
1015.FC SchaanLiechtenstein1200204-40
1016.ROMAR MazeikiaiLitauen1200204-40
1017.BolusporTyrkiet1200204-40
1018.FC OleksandriyaUkraine1200216-50
1019.La BerrichonneFrankrig1200216-50
1020.NeathWales1200216-50
1021.Spartak YerevanArmenien1200205-50
1022.Nea SalamisCypern1200205-50
1023.MortonSkotland1200239-60
1024.Botev VratsaBulgarien1200228-60
1025.FyllingenNorge1200228-60
1026.  KøgeDanmark1200217-60
1027.Tampere PVFinland1200217-60
1028.Inter ZapresicKroatien1200217-60
1029.Port Talbot TownWales1200217-60
1030.LlandudnoWales1200217-60
1031.Swift HesperangeLuxembourg1200206-60
1032.SarpsborgNorge1200206-60
1033.ChernomoretsRusland1200206-60
1034.FC JokeritFinland2400429-70
1035.  VanløseDanmark1200218-70
1036.Shafa BakuAserbajdsjan1200207-70
1037.TuranAserbajdsjan1200207-70
1038.OrasjeBosnien1200207-70
1039.Digenis MorphouCypern1200207-70
1040.Gjøvik-LynNorge1200207-70
1041.KoparitFinland24004210-80
1042.Lechia GdanskPolen12002210-80
1043.LeifturIsland1200219-80
1044.PennarossaSan Marino1200219-80
1045.Belvedur IzolaSlovenien1200208-80
1046.Racing UnionLuxembourg12002110-90
1047.Gzira UnitedMalta1200209-90
1048.Aberystwyth TownWales1200209-90
1049.MossNorge36006515-100
1050.FC Ranger'sAndorra24004010-100
1051.FC CaracalRumænien12002010-100
1052.  B1901Danmark24004617-110
1053.IFK HelsinkiFinland36006516-110
1054.MondercangeLuxembourg12002213-110
1055.MarsaMalta12002011-110
1056.Tartu SantosEstland12002113-120
1057.Alki LarnacaCypern12002012-120
1058.B71Færøerne24004316-130
1059.Milano KumanovoMakedonien24004316-130
1060.FC AraksArmenien36006215-130
1061.IB AkureyriIsland12002114-130
1062.FC EncampAndorra12002013-130
1063.Galway UnitedIrland36006419-150
1064.FC YerevanArmenien36006217-150
1065.Apolonia FierAlbanien24004117-160
1066.ConstelacioAndorra12002016-160
1067.Daugava RigaLetland36006421-170
1068.Helsinki PSFinland24004219-170
1069.KruojaLitauen24004017-170
1070.MurataSan Marino36006220-180
1071.MarsaxlokkMalta36006120-190
1072.Kokkola PSFinland24004223-210
1073.Jeunesse HautcharageLuxembourg12002021-210
1074.FolgoreSan Marino48008527-220
1075.EPA LarnacaCypern36006022-220
1076.B68Færøerne24004022-220
1077.DomagnanoSan Marino36006022-220
1078.Juvenes/DoganaSan Marino48008025-250
1079.ZurrieqMalta36006127-260
1080.Stade DudelangeLuxembourg24004132-310
1081.EtzellaLuxembourg6120012436-320
1082.UE Santa ColomaAndorra6120012335-320
1083.La FioritaSan Marino5100010135-340
1084.Rabat AjaxMalta48008040-400
1085.CE PrincipatAndorra36006149-480
 
  Forside

  Alle turneringer
  Champions League
  Pokalvindere
  Europa League