Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 27. maj 2017 kl. 08:06

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP
KOEFFICIENT 2009/2010 - 2013/2014
 
KOEFFICIENT-LISTE
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
1.Real MadridSpa19,0030,0032,0026,0035,00142,0019,542161,542
2.FC BarcelonaSpa27,0033,0030,0024,0024,00138,0019,542157,542
3.Bayern MünchenTys27,0021,0030,0033,0027,00138,0016,328154,328
4.ChelseaEng19,0023,0030,0027,0025,00124,0016,949140,949
5.BenficaPor19,0022,0021,0026,0029,00117,0012,459129,459
6.Manchester UnitedEng25,0033,0013,0018,0023,00112,0016,949128,949
7.Atletico MadridSpa21,006,0030,0010,0033,00100,0019,542119,542
8.ValenciaSpa16,0018,0021,0019,0022,0096,0019,542115,542
9.ArsenalEng22,0019,0019,0018,0018,0096,0016,949112,949
10.FC PortoPor19,0028,0010,0020,0016,0093,0012,459105,459
11.AC MilanIta16,0016,0020,0017,0016,0085,0013,38798,387
12.Olympique LyonFra25,0017,0017,0012,0015,0086,0011,30097,300
13.InterIta31,0019,0018,0014,0082,0013,38795,387
14.Schalke 04Tys0,0027,0017,0019,0016,0079,0016,32895,328
15.DortmundTys0,007,007,0030,0022,0066,0016,32882,328
16.JuventusIta15,006,000,0023,0023,0067,0013,38780,387
17.Paris St. GermainFra0,0012,007,0025,0025,0069,0011,30080,300
18.Shakhtar DonetskUkr10,0024,008,0017,0011,0070,008,19378,193
19.TottenhamEng0,0021,007,0016,0015,0059,0016,94975,949
20.FC BaselSch6,009,0019,0016,0019,0069,006,64575,645
21.ZenitRus1,5016,0018,0013,0016,0064,509,39973,899
22.Manchester CityEng0,0013,0017,007,0019,0056,0016,94972,949
23.SevillaSpa19,009,001,500,0022,0051,5019,54271,042
24.LeverkusenTys0,0013,0016,009,0016,0054,0016,32870,328
25.Olympique MarseilleFra14,0018,0019,004,004,0059,0011,30070,300
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
26.Rubin KazanRus13,0010,008,0018,0011,0060,009,39969,399
27.Olympiakos PiræusGræ16,001,0016,0010,0018,0061,006,72067,720
28.CSKA MoskvaRus20,0014,0016,001,506,0057,509,39966,899
29.PSV EindhovenHol12,0018,0016,005,005,0056,008,86264,862
30.AjaxHol9,0013,0012,009,0010,0053,008,86261,862
31.NapoliIta0,007,0019,006,0016,0048,0013,38761,387
32.LiverpoolEng21,0012,000,009,0042,0016,94958,949
33.Sporting LissabonPor12,0010,0020,004,0046,0012,45958,459
34.Dinamo KievUkr8,0017,006,009,008,0048,008,19356,193
35.AZ AlkmaarHol8,005,0016,001,5016,0046,508,86255,362
36.GalatasarayTyr10,001,500,0022,0015,0048,506,78055,280
37.Athletic BilbaoSpa8,000,0023,004,0035,0019,54254,542
38.StuttgartTys17,0010,000,009,001,5037,5016,32853,828
39.VillarrealSpa7,0023,004,000,0034,0019,54253,542
40.Sporting BragaPor1,0022,0010,006,001,5040,5012,45952,959
41.LazioIta4,000,007,0018,0010,0039,0013,38752,387
42.BordeauxFra27,000,000,0012,002,0041,0011,30052,300
43.TwenteHol8,0015,0015,004,0042,008,86250,862
44.AnderlechtBel13,005,0012,008,005,0043,007,26050,260
45.FiorentinaIta21,000,000,000,0015,0036,0013,38749,387
46.FC SalzburgØst13,002,007,001,0017,0040,006,18546,185
47.FulhamEng23,000,006,000,0029,0016,94945,949
48.Metalist KharkivUkr1,508,0018,0010,0037,508,19345,693
49.LilleFra12,007,009,006,0034,0011,30045,300
50.FC KøbenhavnDan7,0017,004,006,007,0041,004,26045,260
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
51.Hannover 96Tys0,000,0016,0010,0026,0016,32842,328
52.MalagaSpa0,000,000,0022,0022,0019,54241,542
53.FenerbahceTyr11,001,500,0022,0034,506,78041,280
54.Viktoria PlzenTje0,001,009,0014,0011,0035,005,87040,870
55.AS RomaIta9,0016,001,500,0026,5013,38739,887
56.Steaua BukarestRum4,005,006,0012,007,0034,005,45139,451
57.Werder BremenTys15,008,000,000,0023,0016,32839,328
58.GenkBel1,501,507,0010,0011,0031,007,26038,260
Standard LiègeBel16,000,0013,000,002,0031,007,26038,260
60.PAOK SalonikiGræ1,509,0010,001,509,0031,006,72037,720
61.Apoel NicosiaCyp7,001,5019,001,504,0033,004,65037,650
62.CelticSko5,001,505,0016,006,0033,503,31336,813
63.Spartak MoskvaRus0,0018,001,506,001,5027,009,39936,399
64.Hamburger SVTys18,000,000,000,0018,0016,32834,328
65.BATE BorisovHvi5,009,006,009,001,0030,003,72533,725
66.BesiktasTyr7,009,0010,000,000,0026,006,78032,780
67.LevanteSpa0,000,000,0013,0013,0019,54232,542
68.WolfsburgTys16,000,000,000,0016,0016,32832,328
69.Club BruggeBel10,003,008,003,001,0025,007,26032,260
70.DneprUkr0,001,501,5011,0010,0024,008,19332,193
71.NewcastleEng0,000,000,0015,0015,0016,94931,949
72.Real BetisSpa0,000,000,000,0012,0012,0019,54231,542
73.Hapoel Tel-AvivIsr9,008,005,003,001,0026,005,37531,375
74.TrabzonsporTyr1,501,5010,001,5010,0024,506,78031,280
75.Anzhi MakhachkalaRus0,000,000,0011,0010,0021,009,39930,399
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
76.PanathinaikosGræ12,006,001,504,0023,506,72030,220
77.UdineseIta0,000,0012,003,001,5016,5013,38729,887
78.Sparta PragTje5,008,001,508,000,5023,005,87028,870
79.FrankfurtTys0,000,000,000,0012,0012,0016,32828,328
80.CFR ClujRum2,007,000,0011,0020,005,45125,451
81.MönchengladbachTys0,000,000,009,009,0016,32825,328
82.EvertonEng8,000,000,000,008,0016,94924,949
Stoke CityEng0,000,008,000,008,0016,94924,949
84.Real SociedadSpa0,000,000,000,005,005,0019,54224,542
GetafeSpa0,005,000,000,005,0019,54224,542
86.Hertha BerlinTys8,000,000,000,008,0016,32824,328
87.Young BoysSch1,008,001,507,0017,506,64524,145
88.SwanseaEng0,000,000,000,007,007,0016,94923,949
Birmingham CityEng0,000,007,000,007,0016,94923,949
90.Dinamo ZagrebKro4,005,004,005,002,0020,003,92523,925
91.Austria WienØst2,001,506,000,008,0017,506,18523,685
92.Glasgow RangersSko6,0012,001,500,0019,503,31322,813
93.FreiburgTys0,000,000,000,005,005,0016,32821,328
94.WiganEng0,000,000,000,004,004,0016,94920,949
95.Lokomotiv MoskvaRus0,001,5010,000,0011,509,39920,899
96.Aston VillaEng1,501,500,000,003,0016,94919,949
97.PalermoIta0,005,001,000,006,0013,38719,387
98.Rapid WienØst4,002,000,002,005,0013,006,18519,185
99.Maritimo FunchalPor0,001,500,005,006,5012,45918,959
100.FC ZürichSch7,000,004,000,001,0012,006,64518,645
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
101.GenoaIta5,000,000,000,005,0013,38718,387
102.Maccabi HaifaIsr4,001,004,000,004,0013,005,37518,375
103.MontpellierFra0,001,000,006,007,0011,30018,300
104.Ludogorets RazgradBul0,000,000,001,0014,0015,003,12518,125
105.GuimaraesPor0,000,001,500,004,005,5012,45917,959
FunchalPor4,000,001,500,005,5012,45917,959
107.Maccabi Tel AvivIsr0,001,502,000,009,0012,505,37517,875
108.SampdoriaIta0,004,000,000,004,0013,38717,387
109.Mainz 05Tys0,000,001,000,001,0016,32817,328
110.AuxerreFra0,006,000,000,006,0011,30017,300
111.Lech PoznanPol1,5010,000,001,001,0013,503,77517,275
112.Sheriff TiraspolMol4,004,000,501,505,0015,002,07517,075
113.Unirea UrziceniRum10,001,500,000,0011,505,45116,951
114.Slovan LiberecTje1,500,000,001,508,0011,005,87016,870
115.AEK AthenGræ3,005,002,000,0010,006,72016,720
116.FerreiraPor1,000,000,000,003,004,0012,45916,459
Academica CoimbraPor0,000,000,004,004,0012,45916,459
118.HeerenveenHol6,000,000,001,507,508,86216,362
119.ToulouseFra5,000,000,000,005,0011,30016,300
120.NK MariborSlo1,501,502,003,006,0014,002,20016,200
121.ChernomoretsUkr0,000,000,000,008,008,008,19316,193
122.BursasporTyr0,005,001,501,501,009,006,78015,780
123.EstorilPor0,000,000,000,003,003,0012,45915,459
124.Legia WarszawaPol1,000,007,001,502,0011,503,77515,275
125.FC VasluiRum1,501,505,001,509,505,45114,951
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
126.Partizan BeogradSer2,004,001,503,001,5012,002,82514,825
127.Aris SalonikiGræ0,008,000,000,008,006,72014,720
128.KubanRus0,000,000,000,005,005,009,39914,399
129.FC UtrechtHol0,005,000,000,000,505,508,86214,362
130.Stade RennesFra0,000,003,000,003,0011,30014,300
131.AA GentBel1,005,000,001,007,007,26014,260
132.Wisla KrakowPol1,001,008,000,0010,003,77513,775
133.Dinamo BukarestRum4,001,001,501,508,005,45113,451
134.FeyenoordHol0,001,500,001,501,504,508,86213,362
135.EsbjergDan0,000,000,000,009,009,004,26013,260
FC NordsjællandDan0,001,001,505,001,509,004,26013,260
137.Sturm GrazØst3,001,502,000,000,507,006,18513,185
138.NiceFra0,000,000,000,001,501,5011,30012,800
St. EtienneFra0,000,000,000,001,501,5011,30012,800
GuingampFra1,500,000,000,001,5011,30012,800
SochauxFra0,000,001,500,001,5011,30012,800
142.Dynamo MoskvaRus1,500,000,001,503,009,39912,399
143.Zulte WaregemBel0,000,000,000,005,005,007,26012,260
144.Levski SofiaBul2,005,001,000,500,258,753,12511,875
145.OBDan1,503,003,000,007,504,26011,760
146.Metalurg DonetskUkr1,500,000,001,001,003,508,19311,693
Karpato LlivUkr0,002,001,500,003,508,19311,693
Vorskla PoltavaUkr1,500,002,000,003,508,19311,693
149.RosenborgNor0,502,001,504,000,508,502,85511,355
150.ElfsborgSve1,501,501,001,003,008,003,26511,265
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
151.FC TimisoaraRum4,001,500,000,005,505,45110,951
152.Alania VladikavkazRus0,000,001,500,001,509,39910,899
PermRus1,500,000,000,001,509,39910,899
Sibir NovosibirskRus0,001,500,000,001,509,39910,899
155.VitesseHol0,000,000,001,001,002,008,86210,862
156.St. GallenSch0,000,000,000,004,004,006,64510,645
157.Krylia SovetovRus1,000,000,000,001,009,39910,399
158.NAC BredaHol1,500,000,000,001,508,86210,362
159.DebrecenUng4,002,000,001,500,508,002,32510,325
160.MSK ZilinaSvk1,504,000,501,001,008,002,20010,200
161.Omonia NicosiaCyp1,001,501,501,000,505,504,65010,150
162.FC ThunSch0,000,001,500,002,003,506,64510,145
163.Hajduk SplitKro1,002,001,001,001,006,003,9259,925
164.ADO Den HaagHol0,000,001,000,001,008,8629,862
165.AtromitosGræ0,000,000,001,501,503,006,7209,720
166.Tavria SimferopolUkr0,001,500,000,001,508,1939,693
167.GrasshoppersSch0,001,500,000,001,503,006,6459,645
SionSch1,500,001,500,003,006,6459,645
169.Otelul GalatiRum0,000,004,000,004,005,4519,451
170.Bnei YehudaIsr1,500,501,001,004,005,3759,375
171.FK JablonecTje0,001,001,000,001,503,505,8709,370
172.MoldeNor0,001,000,004,001,506,502,8559,355
173.Røde Stjerne BeogradSer1,501,001,501,501,006,502,8259,325
174.Arsenal KievUkr0,000,000,001,001,008,1939,193
175.AnorthosisCyp0,501,501,001,000,504,504,6509,150
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
176.FC LuzernSch0,001,000,001,502,506,6459,145
177.CSKA SofiaBul2,002,001,500,506,003,1259,125
178.NK RijekaKro1,000,000,000,004,005,003,9258,925
179.Slavia PragTje3,000,000,000,003,005,8708,870
180.HelsingborgSve1,000,001,503,005,503,2658,765
181.LokerenBel0,000,000,001,501,507,2608,760
182.Asteras TripolisGræ0,000,000,001,001,002,006,7208,720
183.Slovan BratislavaSvk1,501,502,000,501,006,502,2008,700
184.RiedØst0,000,001,501,002,506,1858,685
185.Apollon LimassolCyp0,001,000,000,003,004,004,6508,650
AEK LarnacaCyp0,000,004,000,004,004,6508,650
187.Lausanne SportsSch0,002,000,000,002,006,6458,645
188.Rapid BukarestRum0,000,002,001,003,005,4518,451
189.TromsøNor1,500,000,501,502,005,502,8558,355
190.MotherwellSko1,001,500,001,501,005,003,3138,313
191.SivassporTyr1,500,000,000,001,506,7808,280
192.Slask WrochlawPol0,000,001,501,501,504,503,7758,275
193.Cercle BruggeBel0,001,000,000,001,007,2608,260
WesterloBel0,000,001,000,001,007,2608,260
BrøndbyDan1,501,501,000,004,004,2608,260
196.FK AktobeKas1,501,501,001,001,506,501,6508,150
197.FehervarUng0,000,501,004,000,255,752,3258,075
198.Mlada BoleslavTje0,000,001,001,002,005,8707,870
199.Hearts FCSko1,500,001,501,504,503,3137,813
200.EskisehirsporTyr0,000,000,001,001,006,7807,780
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
GazientepsporTyr0,000,001,000,001,006,7807,780
202.AIK StockholmSve0,001,500,003,004,503,2657,765
203.VentspilsLet3,000,501,001,001,006,501,2507,750
204.XanthiGræ0,000,000,000,001,001,006,7207,720
Olympiakos VolouGræ0,000,001,000,001,006,7207,720
206.PaschingØst0,000,000,000,001,501,506,1857,685
207.AEL LimassolCyp0,000,000,003,003,004,6507,650
208.ServetteSch0,000,000,001,001,006,6457,645
209.LitexBul1,501,501,500,004,503,1257,625
210.Garabag AgdamAse1,501,501,000,001,505,502,0757,575
211.PanduriiRum0,000,000,000,002,002,005,4517,451
212.HJK HelsinkiFin0,501,501,501,501,006,001,4357,435
213.Hapoel Kiryat ShmonaIsr0,000,000,002,002,005,3757,375
214.FK TepliceTje1,500,000,000,001,505,8707,370
Sigma OlomoucTje1,500,000,000,001,505,8707,370
216.Randers FCDan1,001,000,000,001,003,004,2607,260
217.LarissaGræ0,500,000,000,000,506,7207,220
218.Admira WackerØst0,000,000,001,001,006,1857,185
219.Neftchi BakuAse0,000,001,003,001,005,002,0757,075
220.EkranasLit1,001,001,501,501,006,001,0507,050
221.Dynamo TbilisiGeo1,001,001,500,001,505,001,9756,975
222.Petrolul PloestiRum0,000,000,000,001,501,505,4516,951
Astra GiurgiuRum0,000,000,000,001,501,505,4516,951
Gaz MetanRum0,000,001,500,001,505,4516,951
225.Maccabi NetanyaIsr1,000,000,000,501,505,3756,875
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
226.Banik OstravaTje0,001,000,000,001,005,8706,870
227.Vojvodina Novi SadSer1,000,000,501,001,504,002,8256,825
228.FC MidtjyllandDan0,000,001,001,502,504,2606,760
229.Dynamo MinskHvi0,501,500,000,001,003,003,7256,725
230.Hapoel Ramat-GanIsr0,000,000,000,001,001,005,3756,375
231.ÅlesundNor0,001,001,501,003,502,8556,355
232.Dundee UnitedSko0,001,500,501,003,003,3136,313
233.Malmö FFSve0,000,002,000,001,003,003,2656,265
Kalmar FFSve1,001,000,001,003,003,2656,265
235.ZestafoniGeo0,501,001,501,004,001,9755,975
236.Slaven KoprivnicaKro1,000,000,001,002,003,9255,925
237.HafnarfjordurIsl1,001,000,500,501,504,501,3505,850
238.Ruch ChorzowPol0,001,000,001,002,003,7755,775
239.IFK GöteborgSve1,001,000,000,000,502,503,2655,765
240.AC HorsensDan0,000,000,001,501,504,2605,760
241.FK MinskHvi0,000,000,500,001,502,003,7255,725
FC GomelHvi0,000,001,001,002,003,7255,725
243.Kinyras PeyiasCyp1,000,000,000,001,004,6505,650
244.ZeljeznicarBos0,001,001,001,001,004,001,5005,500
FK SarajevoBos1,500,001,001,000,504,001,5005,500
246.Shakhtyor KaragandaKas0,000,250,501,002,003,751,6505,400
247.KR ReykjavikIsl1,000,501,001,000,504,001,3505,350
248.HäckenSve0,000,001,000,001,002,003,2655,265
249.AaBDan0,500,000,000,000,501,004,2605,260
250.Shakhtior SaligorskHvi0,000,000,500,500,501,503,7255,225
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
Dnepr MogilevHvi0,001,500,000,001,503,7255,225
252.Spartak TrnavaSvk0,500,001,501,003,002,2005,200
253.StabækNor1,500,500,000,252,252,8555,105
254.Dacia ChisinauMol0,500,501,000,500,503,002,0755,075
255.Jagiellonia BialystokPol0,001,000,250,001,253,7755,025
Shamrock RoversIrl0,001,002,001,004,001,0255,025
257.Dila GoriGeo0,000,000,001,501,503,001,9754,975
Metalurgi RustaviGeo0,501,001,000,503,001,9754,975
DifferdangeLux0,500,501,500,501,004,000,9754,975
F91Lux1,000,251,001,500,254,000,9754,975
261.NK VarazdinKro0,000,001,000,001,003,9254,925
RNK SplitKro0,000,001,000,001,003,9254,925
263.StrømsgodsetNor0,000,001,000,001,002,002,8554,855
VålerengaNor1,000,001,000,002,002,8554,855
265.The New SaintsWal0,251,500,501,001,004,250,6004,850
266.ETO GyörUng0,001,500,000,001,002,502,3254,825
267.St. JohnstoneSko0,000,000,000,501,001,503,3134,813
HibernianSko0,001,000,000,000,501,503,3134,813
269.Polonia WarszawaPol1,000,000,000,001,003,7754,775
St. PatricksIrl1,500,001,001,000,253,751,0254,775
271.GefleSve0,000,500,000,001,001,503,2654,765
272.AGFDan0,000,000,000,500,504,2604,760
273.Naftan NovopolotskHvi0,500,000,000,501,003,7254,725
274.Beroe Stara ZagoraBul0,001,000,000,000,501,503,1254,625
275.Skënderbeu KorceAlb0,000,001,001,001,503,501,1004,600
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
276.LevadiaEst1,501,000,500,500,504,000,5754,575
277.RabotnickiMak1,001,001,500,003,501,0504,550
278.LinfieldNir0,251,001,001,000,503,750,7254,475
279.VallettaMal0,500,501,001,000,503,500,9664,466
280.Olimpija LjubljanaSlo0,000,251,000,500,502,252,2004,450
281.Lokomotiva ZagrebKro0,000,000,000,000,500,503,9254,425
Cibalia VinkovciKro0,000,500,000,000,503,9254,425
NK OsijekKro0,000,000,000,500,503,9254,425
NK SibenikKro0,000,500,000,000,503,9254,425
285.Honved BudapestUng1,000,000,000,500,502,002,3254,325
Inter BakuAse0,251,000,000,500,502,252,0754,325
FK BakuAse1,500,500,000,252,252,0754,325
Pyunik YerevanArm1,001,001,000,250,503,750,5754,325
289.AberdeenSko1,000,000,000,001,003,3134,313
290.Piast GliwicePol0,000,000,000,000,500,503,7754,275
291.Siroki BrijegBos0,500,500,250,501,002,751,5004,250
292.MTZ-RipoHvi0,500,000,000,000,503,7254,225
Torpedo ZhodinoHvi0,000,500,000,000,503,7254,225
294.FK SenicaSvk0,000,001,000,500,502,002,2004,200
295.InterFin1,001,000,000,500,252,751,4354,185
296.Botev PlovdivBul0,000,000,000,001,001,003,1254,125
Cherno More VarnaBul1,000,000,000,001,003,1254,125
Lokomotiv SofiaBul0,000,001,000,001,003,1254,125
299.Zrinjski MostarBos1,001,000,000,000,502,501,5004,000
Skonto RigaLet0,500,251,000,500,502,751,2504,000
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
Liepajas MetalurgsLet0,501,000,500,500,252,751,2504,000
302.Honka EspooFin1,000,500,500,000,502,501,4353,935
303.FredrikstadNor1,000,000,000,001,002,8553,855
304.BreidablikIsl0,000,501,000,001,002,501,3503,850
305.FK SevojnoSer1,000,000,000,001,002,8253,825
OFK BeogradSer0,001,000,000,001,002,8253,825
Spartak Zlatibor VodaSer0,001,000,000,001,002,8253,825
Milsami OrheiMol0,000,000,250,501,001,752,0753,825
Khazar LenkoranAse0,000,250,500,500,501,752,0753,825
310.Falkirk FCSko0,500,000,000,000,503,3133,813
311.Sligo RoversIrl0,250,001,000,501,002,751,0253,775
BohemiansIrl1,001,000,500,252,751,0253,775
313.ÖrebroSve0,000,000,500,000,503,2653,765
314.BirkirkaraMal0,251,000,250,251,002,750,9663,716
315.MFK KosiceSvk1,500,000,000,001,502,2003,700
Mura MurskaSlo0,000,000,001,501,502,2003,700
BuducnostMon0,251,000,251,002,501,2003,700
FK MogrenMon1,000,501,000,002,501,2003,700
319.FC VaduzLie1,000,501,000,000,252,750,9003,650
320.Lokomotiv PlovdivBul0,000,000,000,500,503,1253,625
321.SK TiranaAlb1,000,500,500,502,501,1003,600
322.FK JagodinaSer0,000,000,000,250,500,752,8253,575
Iskra-Stal RibnitaMol0,500,500,500,001,502,0753,575
Flora TallinnEst0,500,251,001,000,253,000,5753,575
325.Georgia TbilisiGeo1,000,500,000,001,501,9753,475
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
326.NK KoperSlo0,001,000,250,001,252,2003,450
Rudar PljevljaMon0,001,000,500,250,502,251,2003,450
328.EBFær1,000,250,500,251,003,000,4253,425
329.Tobol KustanaiKas0,500,251,000,001,751,6503,400
330.HøddNor0,000,000,000,000,500,502,8553,355
331.Bangor CityWal0,501,001,000,252,750,6003,350
332.Rad BeogradSer0,000,000,500,000,502,8253,325
Paksi FCUng0,000,001,000,001,002,3253,325
334.SuduvaLit0,500,500,500,500,252,251,0503,300
335.Borac Banja LukaBos0,000,501,000,251,751,5003,250
336.CliftonvilleNir0,001,000,250,251,002,500,7253,225
337.TrencinSvk0,000,000,000,001,001,002,2003,200
IB LjubljanaSlo1,000,000,000,001,002,2003,200
Nova GoricaSlo0,500,500,000,001,002,2003,200
Zeta GolubovciMon0,000,250,251,502,001,2003,200
341.HBFær0,501,001,000,000,252,750,4253,175
342.Zimbru ChisinauMol0,500,000,000,501,002,0753,075
343.Zalgiris VilniusLit0,000,000,000,501,502,001,0503,050
Vardar SkopjeMak0,000,000,001,001,002,001,0503,050
Renova DzepcisteMak0,251,000,250,502,001,0503,050
346.NK DomzaleSlo0,000,000,500,000,250,752,2002,950
347.MyPa-47Fin0,001,000,000,501,501,4352,935
PS KuopioFin0,000,000,501,001,501,4352,935
349.Irtysh PavlodarKas0,250,000,500,000,501,251,6502,900
350.FerencvarosUng0,000,000,500,000,502,3252,825
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
Haladas SzombathelyUng0,500,000,000,000,502,3252,825
KecskemetiUng0,000,000,500,000,502,3252,825
Ujpest TEUng0,500,000,000,000,502,3252,825
Kaljo NommeEst0,250,000,250,251,502,250,5752,825
355.Daugava DaugavpilsLet0,000,000,250,251,001,501,2502,750
356.Jeunesse d'EschLux0,001,000,000,250,501,750,9752,725
GlentoranNir1,000,250,500,000,252,000,7252,725
358.NK CeljeSlo0,000,000,000,250,250,502,2002,700
Dukla BanskaSvk0,000,500,000,000,502,2002,700
Rudar VelenjeSlo0,500,000,000,000,502,2002,700
361.PS TurkuFin0,000,500,500,000,251,251,4352,685
362.FK KukësiAlb0,000,000,000,001,501,501,1002,600
363.MTK BudapestUng0,000,000,000,250,252,3252,575
ZalaegerszegUng0,000,250,000,000,252,3252,575
Olimpia BaltiMol0,000,500,000,000,502,0752,575
366.Metalurg SkopjeMak0,000,250,500,500,251,501,0502,550
367.Derry CityIrl1,000,000,000,000,501,501,0252,525
368.Slavija Sarajev0Bos1,000,000,000,001,001,5002,500
369.ChikhuraGeo0,000,000,000,000,500,501,9752,475
Torpedo KutaisiGeo0,000,000,000,250,250,501,9752,475
Gagra TbilisiGeo0,000,000,500,000,501,9752,475
372.FC NitraSvk0,000,250,000,000,252,2002,450
Sutjeska NiksicMon0,250,000,000,001,001,251,2002,450
374.FC LahtiFin1,000,000,000,001,001,4352,435
375.VestmannaøerneIsl0,000,000,250,250,501,001,3502,350
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
Dinamo TiranaAlb0,251,000,000,001,251,1002,350
FlamurtariAlb0,500,000,500,251,251,1002,350
378.FC TiraspolMol0,000,000,000,000,250,252,0752,325
Olimpik BakuAse0,000,000,250,000,252,0752,325
Simurq ZagatalaAse0,250,000,000,000,252,0752,325
381.Teteks TetovoMak0,001,000,000,000,251,251,0502,300
Shkendija TetovoMak0,000,001,000,251,251,0502,300
383.Fola EschLux0,000,000,250,001,001,250,9752,225
CrusadersNir0,500,000,500,250,251,500,7252,225
385.Mladost PodgoricaMon0,000,000,000,001,001,001,2002,200
OFK PetrovacMon1,000,000,000,001,001,2002,200
387.FC Santa ColomaAnd0,500,500,500,250,252,000,1662,166
Sant JuliaAnd1,000,500,500,002,000,1662,166
389.FK AtyrauKas0,000,500,000,000,501,6502,150
Ordabasy ShymkentKas0,000,000,000,500,501,6502,150
391.VllazniaAlb0,500,000,500,001,001,1002,100
392.Shirak GyumriArm0,000,000,000,501,001,500,5752,075
Mika AshtarakArm0,250,500,500,000,251,500,5752,075
Ulisses YerevanArm0,000,250,251,001,500,5752,075
395.FK TaurasLit0,000,500,500,001,001,0502,050
Vetra VilniusLit1,000,000,000,001,001,0502,050
Makedonija SkopjeMak1,000,000,000,001,001,0502,050
398.HiberniansMal0,500,000,000,250,251,000,9661,966
Sliema WanderersMal0,500,250,000,000,251,000,9661,966
400.Celik NiksicMon0,000,000,000,500,250,751,2001,950
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
401.Tre PenneSan0,000,500,250,500,501,750,1991,949
402.JJK JyväskyläFin0,000,000,000,500,501,4351,935
403.FK AstanaKas0,000,000,000,000,250,251,6501,900
Okzhetpes KokshetauKas0,250,000,000,000,251,6501,900
Zhetysu TaldykorganKas0,000,000,000,250,251,6501,900
406.AkureyriIsl0,000,000,000,500,501,3501,850
FramIsl0,500,000,000,000,501,3501,850
Llanelli FCWal0,250,250,500,251,250,6001,850
409.Trans NarvaEst0,250,250,250,250,251,250,5751,825
Gandzasar KapanArm0,500,000,000,500,251,250,5751,825
411.FK SiauliaiLit0,000,500,000,250,751,0501,800
412.DinaburgLet0,500,000,000,000,501,2501,750
FK JelgavaLet0,000,500,000,000,501,2501,750
414.GrevenmacherLux0,250,250,000,250,750,9751,725
PortadownNir0,000,500,000,501,000,7251,725
416.FlorianaMal0,000,000,500,250,750,9661,716
417.Tre FioriSan0,500,500,500,001,500,1991,699
418.MariehamnFin0,000,000,000,000,250,251,4351,685
419.VikingurFær0,000,500,000,250,501,250,4251,675
420.FC LusitanosAnd0,000,250,250,500,501,500,1661,666
421.FylkirIsl0,000,250,000,000,251,3501,600
KeflavikIsl0,250,000,000,000,251,3501,600
KF LaciAlb0,000,250,000,000,250,501,1001,600
Teuta DurresAlb0,000,000,000,250,250,501,1001,600
Besa KavajëAlb0,000,500,000,000,501,1001,600
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
Rhyl FCWal1,000,000,000,001,000,6001,600
427.TurnovoMak0,000,000,000,000,500,501,0501,550
FBK KaunasLit0,500,000,000,000,501,0501,550
Milano KumanovoMak0,500,000,000,000,501,0501,550
430.DundalkIrl0,000,500,000,000,501,0251,525
Sporting FingalIrl0,000,500,000,000,501,0251,525
432.UN KäerjengLux0,250,000,250,000,500,9751,475
433.NSI RunavikFær0,250,250,250,251,000,4251,425
434.BanantsArm0,250,250,250,000,750,5751,325
435.KruojaLit0,000,000,000,000,250,251,0501,300
Banga GargzdaiLit0,000,000,250,000,251,0501,300
437.DroghedaIrl0,000,000,000,000,250,251,0251,275
438.Juvenes DoganaSan0,500,000,500,001,000,1991,199
439.B36Fær0,250,000,000,500,750,4251,175
440.UE Santa ColomaAnd0,000,250,250,250,251,000,1661,166
441.Eschen/MaurenLie0,000,000,000,250,250,9001,150
442.Prestatyn TownWal0,000,000,000,000,500,500,6001,100
443.Kalev SillamäeEst0,000,500,000,000,500,5751,075
444.DistilleryNir0,250,000,000,000,250,7250,975
445.FuglafjørdurFær0,000,000,250,000,250,500,4250,925
446.Airbus UK BroughtonWal0,000,000,000,000,250,250,6000,850
Bala TownWal0,000,000,000,000,250,250,6000,850
Cefn DruidsWal0,000,000,000,250,250,6000,850
NeathWal0,000,000,250,000,250,6000,850
Port TalbotWal0,000,250,000,000,250,6000,850
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
451.La FioritaSan0,000,000,000,250,250,500,1990,699
LibertasSan0,000,000,000,250,250,500,1990,699
453.FaetanoSan0,000,250,000,000,250,1990,449
#HOLDLAND2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
IALTLANDTOTALT
 
Ranglisten bruges til seedning i turne-ringerne 2014/2015
Klubbernes koefficient er fundet ved at sammentælle antal point opnået i turne-ringerne 2009/2010-2013/2014 (point i kvalifikationsrunderne tæller ikke med).
Dertil lægges 20% af klubbens lands-koefficient for samme periode (her tæller point i kvalifikations-runderne med)
I Champions League modtager hold, der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde 0,5 point, mens hold der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde mod-tager 1 point.
Hold, der ryger ud i 3. eller 4. kvalifikationsrunde modtager ikke point, da de overføres til Europa League.

I Europa League modtager hold, der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde 0,25 point, hold der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde modtager 0,5 point, hold der ryger ud i 3. kvalifikationsrunde modtager 1 point, og endelig modtager hold der ryger ud i 4. kvalifikationsrunde 1,5 points.
Hold, der ikke kommer videre fra gruppespillet, er garanteret minimum 2 point (disse lægges dog ikke til opnåede point i gruppespillet)

  Koefficienters pr. land

  Europacup 2014/2015

  2008/2009 - 2012/2013
  2010/2011 - 2014/2015

  Forside