Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 25. april 2017 kl. 10:43

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP
KOEFFICIENT 2012/2013 - 2016/2017
 
Opdateret med kampe spillet 20. april 2017
 
KOEFFICIENT-LISTE
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
1. Real Madrid Spa 26,00 35,00 29,00 33,00 28,00 151,00 20,771 171,771
2. Bayern München Tys 33,00 27,00 28,00 29,00 22,00 139,00 15,899 154,899
3. FC Barcelona Spa 24,00 24,00 34,00 26,00 23,00 131,00 20,771 151,771
4. Atletico Madrid Spa 10,00 33,00 22,00 28,00 27,00 120,00 20,771 140,771
5. Juventus Ita 23,00 23,00 29,00 18,00 28,00 121,00 14,499 135,499
6. Paris SG Fra 25,00 25,00 21,00 24,00 20,00 115,00 11,266 126,266
7. Dortmund Tys 30,00 22,00 18,00 17,00 22,00 109,00 15,899 124,899
8. Sevilla Spa - 22,00 28,00 23,00 19,00 92,00 20,771 112,771
9. Benfica Por 26,00 29,00 8,00 22,00 17,00 102,00 9,866 111,866
10. Chelsea Eng 27,00 25,00 21,00 18,00 - 91,00 15,021 106,021
11. Arsenal Eng 18,00 18,00 20,00 15,00 19,00 90,00 15,021 105,021
12. Manchester City Eng 7,00 19,00 15,00 26,00 18,00 85,00 15,021 100,021
13. FC Porto Por 20,00 16,00 25,00 11,00 17,00 89,00 9,866 98,866
14. Schalke 04 Tys 19,00 16,00 17,00 11,00 18,00 81,00 15,899 96,899
15. Leverkusen Tys 9,00 16,00 18,00 14,00 18,00 75,00 15,899 90,899
16. Manchester United Eng 18,00 23,00 - 13,00 20,00 74,00 15,021 89,021
17. Napoli Ita 6,00 16,00 22,00 13,00 17,00 74,00 14,499 88,499
18. Shakhtar Donetsk Ukr 17,00 11,00 17,00 20,00 14,00 79,00 8,526 87,526
19. Zenit Rus 13,00 16,00 17,00 19,00 12,00 77,00 10,106 87,106
20. Tottenham Eng 16,00 15,00 9,00 12,00 10,00 62,00 15,021 77,021
21. Valencia Spa 19,00 22,00 - 14,00 - 55,00 20,771 75,771
22. FC Basel Sch 16,00 19,00 15,00 12,00 6,00 68,00 6,415 74,415
23. Fiorentina Ita - 15,00 20,00 8,00 11,00 54,00 14,499 68,499
24. Dynamo Kiev Ukr 9,00 8,00 16,00 18,00 8,00 59,00 8,526 67,526
25. Lyon Fra 12,00 15,00 1,50 7,00 20,00 55,50 11,266 66,766
26. Villarreal Spa - - 12,00 23,00 9,00 44,00 20,771 64,771
27. Olympiakos Piræus Græ 10,00 18,00 11,00 10,00 10,00 59,00 5,580 64,580
28. Ajax Hol 9,00 10,00 14,00 6,00 19,00 58,00 6,092 64,092
29. Monaco Fra - - 21,00 5,00 25,00 51,00 11,266 62,266
30. Athletic Bilbao Spa 4,00 - 10,00 17,00 9,00 40,00 20,771 60,771
31. Galatasaray Tyr 22,00 15,00 5,00 9,00 - 51,00 7,840 58,840
32. Anderlecht Bel 8,00 5,00 10,00 11,00 16,00 50,00 8,480 58,480
33. Lazio Ita 18,00 10,00 - 14,00 - 42,00 14,499 56,499
34. Liverpool Eng 9,00 - 10,00 22,00 - 41,00 15,021 56,021
35. Wolfsburg Tys - - 16,00 24,00 - 40,00 15,899 55,899
36. Mönchengladbach Tys 9,00 - 9,00 8,00 12,00 38,00 15,899 53,899
37. Dnipro Ukr 11,00 10,00 19,00 5,00 - 45,00 8,526 53,526
38. Roma Ita - - 12,00 14,00 13,00 39,00 14,499 53,499
39. Fenerbahce Tyr 22,00 - - 12,00 10,00 44,00 7,840 51,840
40. Sparta Prag Tje 8,00 0,50 7,00 17,00 9,00 41,50 6,635 48,135
41. AC Milan Ita 17,00 16,00 - - - 33,00 14,499 47,499
42. PSV Eindhoven Hol 5,00 5,00 6,00 18,00 6,00 40,00 6,092 46,092
43. Besiktas Tyr - - 11,00 7,00 20,00 38,00 7,840 45,840
44. Genk Bel 10,00 11,00 - - 16,00 37,00 8,480 45,480
45. Inter Ita 14,00 - 12,00 - 4,00 30,00 14,499 44,499
46. Rubin Kazan Rus 18,00 11,00 - 5,00 - 34,00 10,106 44,106
47. Celtic Sko 16,00 6,00 7,00 3,00 7,00 39,00 3,785 42,785
48. Malaga Spa 22,00 - - - - 22,00 20,771 42,771
49. Viktoria Plzen Tje 14,00 11,00 1,00 3,00 5,00 34,00 6,635 40,635
50. FC Salzburg Øst 1,00 17,00 11,00 1,50 5,00 35,50 5,070 40,570
51. CSKA Moskva Rus 1,50 6,00 8,00 7,00 7,00 29,50 10,106 39,606
52. Club Brugge Bel 3,00 1,00 19,00 4,00 4,00 31,00 8,480 39,480
53. Celta Vigo Spa - - - - 18,00 18,00 20,771 38,771
54. FC København Dan 6,00 7,00 3,00 1,00 16,00 33,00 4,800 37,800
55. Sporting Braga Por 6,00 1,50 - 15,00 5,00 27,50 9,866 37,366
56. Leicester Eng - - - - 22,00 22,00 15,021 37,021
57. Sporting Lissabon Por 4,00 - 10,00 7,00 6,00 27,00 9,866 36,866
58. St. Etienne Fra - 1,50 5,00 9,00 9,00 24,50 11,266 35,766
59. Gent Bel 1,00 - - 16,00 10,00 27,00 8,480 35,480
60. Steaua Bukarest Rum 12,00 7,00 5,00 1,50 5,00 30,50 4,870 35,370
61. PAOK Saloniki Græ 1,50 9,00 5,00 6,00 8,00 29,50 5,580 35,080
62. Ludogorets Bul 1,00 14,00 7,00 1,00 8,00 31,00 3,175 34,175
63. Levante Spa 13,00 - - - - 13,00 20,771 33,771
64. Real Betis Spa - 12,00 - - - 12,00 20,771 32,771
65. AZ Alkmaar Hol 1,50 16,00 - 3,00 6,00 26,50 6,092 32,592
66. Krasnodar Rus - - 5,00 9,00 8,00 22,00 10,106 32,106
67. Anzhi Makhachkala Rus 11,00 10,00 - - - 21,00 10,106 31,106
68. Newcastle Eng 15,00 - - - - 15,00 15,021 30,021
69. BATE Borisov Hvi 9,00 1,00 6,00 8,00 1,50 25,50 3,975 29,475
70. Bordeaux Fra 12,00 2,00 - 4,00 - 18,00 11,266 29,266
71. Everton Eng - - 14,00 - - 14,00 15,021 29,021
72. Young Boys Sch 7,00 - 8,00 1,50 6,00 22,50 6,415 28,915
73. Rapid Wien Øst 2,00 5,00 1,50 10,00 5,00 23,50 5,070 28,570
74. Legia Warszawa Pol 1,50 2,00 10,00 3,00 8,00 24,50 3,950 28,450
75. Marseille Fra 4,00 4,00 - 9,00 - 17,00 11,266 28,266
76. Frankfurt Tys - 12,00 - - - 12,00 15,899 27,899
77. Dynamo Moskva Rus 1,50 - 16,00 - - 17,50 10,106 27,606
78. Torino Ita - - 13,00 - - 13,00 14,499 27,499
79. Trabzonspor Tyr 1,50 10,00 7,00 1,00 - 19,50 7,840 27,340
80. Real Sociedad Spa - 5,00 1,50 - - 6,50 20,771 27,271
81. Stuttgart Tys 9,00 1,50 - - - 10,50 15,899 26,399
82. APOEL Nicosia Cyp 1,50 4,00 5,00 2,00 10,00 22,50 3,710 26,210
83. Dinamo Zagreb Kro 5,00 2,00 4,00 6,00 4,00 21,00 5,050 26,050
84. Hannover 96 Tys 10,00 - - - - 10,00 15,899 25,899
85. Slovan Liberec Tje 1,50 8,00 1,00 5,00 3,00 18,50 6,635 25,135
86. Mainz 05 Tys - - 1,00 - 7,00 8,00 15,899 23,899
87. FK Rostov Rus - - 1,50 - 12,00 13,50 10,106 23,606
88. Maccabi Tel-Aviv Isr - 9,00 1,50 4,00 5,00 19,50 3,875 23,375
89. Feyenoord Hol 1,50 1,50 9,00 - 5,00 17,00 6,092 23,092
90. Augsburg Tys - - - 7,00 - 7,00 15,899 22,899
91. Southampton Eng - - - 1,50 6,00 7,50 15,021 22,521
92. Lille Fra 6,00 - 4,00 - 1,00 11,00 11,266 22,266
93. Swansea Eng - 7,00 - - - 7,00 15,021 22,021
94. NK Maribor Slo 3,00 6,00 7,00 1,00 1,50 18,50 2,625 21,125
95. Standard Liège Bel - 2,00 3,00 1,50 6,00 12,50 8,480 20,980
96. Freiburg Tys - 5,00 - - - 5,00 15,899 20,899
97. Lokomotiv Moskva Rus - - 1,50 9,00 - 10,50 10,106 20,606
98. Metalist Kharkiv Ukr 10,00 - 2,00 - - 12,00 8,526 20,526
99. Guingamp Fra - - 9,00 - - 9,00 11,266 20,266
100. Molde Nor 4,00 1,50 1,00 10,00 - 16,50 3,665 20,165
101. Wigan Eng - 4,00 - - - 4,00 15,021 19,021
102. Udinese Ita 3,00 1,50 - - - 4,50 14,499 18,999
103. Spartak Moskva Rus 6,00 1,50 - - 1,00 8,50 10,106 18,606
104. Sassuolo Ita - - - - 4,00 4,00 14,499 18,499
105. FC Zürich Sch - 1,00 5,00 1,00 5,00 12,00 6,415 18,415
106. Qarabag Ase - 1,50 5,00 3,00 5,00 14,50 3,550 18,050
107. Astra Giurgiu Rum - 1,50 3,00 1,50 7,00 13,00 4,870 17,870
108. Chernomorets Ukr - 8,00 1,00 - - 9,00 8,526 17,526
109. West Ham Eng - - - 1,00 1,50 2,50 15,021 17,521
110. Montpellier Fra 6,00 - - - - 6,00 11,266 17,266
111. Austria Wien Øst - 8,00 - - 4,00 12,00 5,070 17,070
112. Lokeren Bel 1,50 - 7,00 - 8,50 8,480 16,980
113. Malmö FF Sve - 1,00 6,00 6,00 - 13,00 3,945 16,945
114. Hertha Berlin Tys - - - - 1,00 1,00 15,899 16,899
115. CFR Cluj Rum 11,00 - 1,00 - - 12,00 4,870 16,870
116. Estoril Por - 3,00 4,00 - - 7,00 9,866 16,866
117. FC Astana Kas - 0,25 1,50 8,00 4,00 13,75 3,050 16,800
118. Nice Fra - 1,50 - - 4,00 5,50 11,266 16,766
119. Hull City Eng - - 1,50 - - 1,50 15,021 16,521
120. FC Midtjylland Dan 1,50 - 1,50 7,00 1,50 11,50 4,800 16,300
121. Partizan Beograd Ser 3,00 1,50 2,00 6,00 0,50 13,00 3,075 16,075
122. Osmanlispor Tyr - - - - 8,00 8,00 7,840 15,840
123. Asteras Tripolis Græ 1,00 1,00 5,00 3,00 - 10,00 5,580 15,580
124. Rijeka Kro - 4,00 5,00 0,50 1,00 10,50 5,050 15,550
125. Sampdoria Ita - - - 1,00 - 1,00 14,499 15,499
126. Kuban Rus - 5,00 - - - 5,00 10,106 15,106
127. Panathinaikos Græ 4,00 - 2,00 1,50 2,00 9,50 5,580 15,080
128. Maritimo Funchal Por 5,00 - - - - 5,00 9,866 14,866
Guimaraes Por - 4,00 - 1,00 - 5,00 9,866 14,866
130. Esbjerg Dan - 9,00 1,00 - 10,00 4,800 14,800
131. Zulte Waregem Bel - 5,00 1,00 - 6,00 8,480 14,480
132. FC Sion Sch - - - 8,00 - 8,00 6,415 14,415
133. Academica Coimbra Por 4,00 - - - - 4,00 9,866 13,866
Belenenses Por - - - 4,00 - 4,00 9,866 13,866
Rio Ave Por - - 3,00 - 1,00 4,00 9,866 13,866
136. Zorya Luhansk Ukr - - 1,50 1,50 2,00 5,00 8,526 13,526
137. Ferreira Por - 3,00 - - - 3,00 9,866 12,866
138. Rosenborg Nor 4,00 0,50 1,00 2,00 1,50 9,00 3,665 12,665
139. Twente Hol 4,00 - 1,50 - - 5,50 6,092 11,592
140. Hajduk Split Kro 1,00 1,00 1,50 1,50 1,50 6,50 5,050 11,550
141. Funchal Por - - 1,50 - - 1,50 9,866 11,366
Arouca Por - - - - 1,50 1,50 9,866 11,366
143. FC Nordsjælland Dan 5,00 1,50 - - 6,50 4,800 11,300
AaB Dan - 0,50 6,00 - 6,50 4,800 11,300
145. Sheriff Tiraspol Mol 1,50 5,00 1,50 0,25 1,00 9,25 1,900 11,150
146. Atromitos Græ 1,50 1,50 1,00 1,50 - 5,50 5,580 11,080
147. Dinamo Minsk Hvi - 1,00 3,00 2,00 1,00 7,00 3,975 10,975
148. Lech Poznan Pol 1,00 1,00 1,00 4,00 - 7,00 3,950 10,950
149. Grasshoppers Sch - 1,50 1,50 - 1,50 4,50 6,415 10,915
150. Hapoel Beer Sheva Isr - - 0,50 0,50 6,00 7,00 3,875 10,875
151. Bursaspor Tyr 1,50 1,00 0,50 - - 3,00 7,840 10,840
152. Apollon Limassol Cyp - 3,00 2,00 1,00 1,00 7,00 3,710 10,710
153. HJK Helsinki Fin 1,50 1,00 4,00 1,50 1,00 9,00 1,530 10,530
154. Metalurg Donetsk Ukr 1,00 1,00 - - - 2,00 8,526 10,526
Vorskla Poltava Ukr - - - 1,00 1,00 2,00 8,526 10,526
156. Elfsborg Sve 1,00 3,00 1,50 1,00 - 6,50 3,945 10,445
157. St. Gallen Sch - 4,00 - - - 4,00 6,415 10,415
158. Istanbul Basaksehir Tyr - - - 1,00 1,50 2,50 7,840 10,340
159. Mlada Boleslav Tje 1,00 - 1,00 0,50 1,00 3,50 6,635 10,135
160. AIK Stockholm Sve 3,00 - 1,00 1,00 1,00 6,00 3,945 9,945
161. FC Thun Sch - 2,00 - 1,50 - 3,50 6,415 9,915
162. Konyaspor Tyr - - - - 2,00 2,00 7,840 9,840
163. Neftchi Baku Ase 3,00 1,00 1,50 0,25 0,50 6,25 3,550 9,800
164. FK Jablonec Tje - 1,50 - 1,50 - 3,00 6,635 9,635
165. Arsenal Kiev Ukr 1,00 - - - - 1,00 8,526 9,526
FC Oleksandriya Ukr - - - - 1,00 1,00 8,526 9,526
167. Charleroi Bel - - - 1,00 1,00 8,480 9,480
168. FC Luzern Sch 1,50 - 0,50 - 1,00 3,00 6,415 9,415
169. Karabükspor Tyr - - 1,50 - - 1,50 7,840 9,340
170. Vitesse Hol 1,00 1,00 - 1,00 - 3,00 6,092 9,092
171. SD Vojvodina Ser 1,00 1,50 0,50 1,50 1,50 6,00 3,075 9,075
172. Eskisehirspor Tyr 1,00 - - - - 1,00 7,840 8,840
173. Brøndby Dan - - 1,00 1,50 1,50 4,00 4,800 8,800
174. Videoton Ung 4,00 0,25 - 1,50 1,00 6,75 1,900 8,650
175. Groningen Hol - - 0,50 2,00 - 2,50 6,092 8,592
176. Hapoel Tel-Aviv Isr 3,00 1,00 0,50 - - 4,50 3,875 8,375
Maccabi Haifa Isr - 4,00 - - 0,50 4,50 3,875 8,375
178. Omonia Nicosia Cyp 1,00 0,50 1,50 1,00 0,50 4,50 3,710 8,210
AEL Limassol Cyp 3,00 - 1,50 - 4,50 3,710 8,210
180. Slavia Prag Tje - - - - 1,50 1,50 6,635 8,135
181. IFK Göteborg Sve - 0,50 1,00 1,00 1,50 4,00 3,945 7,945
182. Ironi Kiryat Shmona Isr 2,00 - 1,00 1,00 - 4,00 3,875 7,875
183. Petrolul Ploesti Rum - 1,50 1,50 - - 3,00 4,870 7,870
Pandurii Rum - 2,00 - - 1,00 3,00 4,870 7,870
185. Gabala Ase - - 0,25 2,00 2,00 4,25 3,550 7,800
186. Tromsø Nor 1,50 2,00 0,50 - - 4,00 3,665 7,665
187. Heerenveen Hol 1,50 - - - - 1,50 6,092 7,592
Zwolle Hol - - 1,50 - - 1,50 6,092 7,592
189. FC Aktobe Kas 1,00 1,50 1,50 0,25 0,25 4,50 3,050 7,550
Lokomotiva Zagreb Kro - 0,50 - 0,50 1,50 2,50 5,050 7,550
191. Shakhtyor Saligorsk Hvi 0,50 0,50 1,50 0,50 0,50 3,50 3,975 7,475
192. Slask Wrochlaw Pol 1,50 1,50 - 0,50 - 3,50 3,950 7,450
193. Servette Sch 1,00 - - - - 1,00 6,415 7,415
194. Slovan Bratislava Svk 0,50 1,00 2,00 1,00 0,50 5,00 2,350 7,350
195. Røde Stjerne Beograd Ser 1,50 1,00 - 0,25 1,50 4,25 3,075 7,325
196. Strømsgodset Nor - 1,00 1,00 1,00 0,50 3,50 3,665 7,165
197. Heracles Hol - - - - 1,00 1,00 6,092 7,092
198. Admira Wacker Øst 1,00 - - - 1,00 2,00 5,070 7,070
199. Shakhtyor Karaganda Kas 1,00 2,00 1,00 - - 4,00 3,050 7,050
200. Helsingborg Sve 3,00 - - - - 3,00 3,945 6,945
201. Debrecen Ung 1,50 0,50 1,50 1,00 0,50 5,00 1,900 6,900
202. Trencin Svk - 1,00 1,00 1,00 1,50 4,50 2,350 6,850
Spartak Trnava Svk 1,00 - 1,50 1,00 1,00 4,50 2,350 6,850
204. Skënderbeu Korcë Alb 1,00 1,50 1,00 2,00 - 5,50 1,300 6,800
205. Motherwell Sko 1,50 1,00 0,50 - - 3,00 3,785 6,785
Aberdeen Sko - - 1,00 1,00 1,00 3,00 3,785 6,785
207. FC Utrecht Hol - 0,50 - - - 0,50 6,092 6,592
208. Xanthi Græ - 1,00 - - - 1,00 5,580 6,580
AEK Athen Græ - - - - 1,00 1,00 5,580 6,580
PAS Giannina Græ - - - - 1,00 1,00 5,580 6,580
211. Pasching Øst - 1,50 - - - 1,50 5,070 6,570
Rheindorf Altach Øst - - - 1,50 - 1,50 5,070 6,570
Sturm Graz Øst - 0,50 - 1,00 - 1,50 5,070 6,570
214. RNK Split Kro - - 1,50 - - 1,50 5,050 6,550
215. St. Johnstone Sko 0,50 1,00 1,00 0,25 - 2,75 3,785 6,535
216. Ruch Chorzow Pol 1,00 - 1,50 - - 2,50 3,950 6,450
217. FC Vaslui Rum 1,50 - - - - 1,50 4,870 6,370
Dinamo Bukarest Rum 1,50 - - - - 1,50 4,870 6,370
219. Go Ahead Eagles Hol - - - 0,25 - 0,25 6,092 6,342
220.SønderjyskEDan----1,501,504,8006,300
AC HorsensDan1,50---1,504,8006,300
Randers FCDan-1,00-0,501,504,8006,300
223.AEK LarnacaCyp---1,001,502,503,7106,210
224.HafnarfjordurIsl0,501,501,000,501,004,501,6756,175
225.RiedØst1,00----1,005,0706,070
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
GrödigØst--1,00--1,005,0706,070
St. PöltenØst--1,00--1,005,0706,070
WolfsbergerØst---1,00-1,005,0706,070
229.Inter BakuAse0,500,500,501,002,503,5506,050
Slaven KoprivnicaKro1,00----1,005,0506,050
231.Beitar JerusalemIsr---0,501,502,003,8755,875
232.Rapid BukarestRum1,00----1,004,8705,870
Targu MuresRum---1,00-1,004,8705,870
FC Viitorul ConstantaRum----1,001,004,8705,870
235.MSK ZilinaSvk1,001,00-1,50-3,502,3505,850
236.Zalgiris VilniusLit0,501,501,001,001,005,000,8255,825
237.DundalkIrl--0,501,003,004,501,3155,815
238.Hearts FCSko1,50---0,502,003,7855,785
239.The New SaintsWal1,001,001,001,001,005,000,7755,775
240.VentspilsLet1,001,001,001,000,504,501,2255,725
241.Odd GrenlandNor---1,500,502,003,6655,665
242.FC KairatKas--0,501,500,502,503,0505,550
NK OsijekKro0,50----0,505,0505,550
244.Dynamo TbilisiGeo-1,501,000,251,504,251,2755,525
Dila GoriGeo1,501,50-1,000,254,251,2755,525
246.FK MinskHvi-1,50---1,503,9755,475
247.HäckenSve-1,00--0,501,503,9455,445
248.FC BotosaniRum---0,50-0,504,8705,370
CSMS IasiRum----0,500,504,8705,370
250.FK SarajevoBos1,000,501,501,004,001,3005,300
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
AGFDan0,50----0,504,8005,300
252.Torpedo ZhodinoHvi---0,251,001,253,9755,225
253.AnorthosisCyp1,000,50--1,503,7105,210
254.VardarMak1,001,00-1,001,004,001,1255,125
255.F91 DudelangeLux1,500,251,000,251,004,000,9754,975
FC GomelHvi1,00----1,003,9754,975
257.Zaglebie LubinPol----1,001,003,9504,950
Piast GliwicePol-0,50--0,501,003,9504,950
259.Kalmar FFSve1,00----1,003,9454,945
GefleSve-1,00---1,003,9454,945
BrommapojkarnaSve--1,00--1,003,9454,945
IFK NorrköpingSve----1,001,003,9454,945
263.KR ReykjavikIsl1,000,501,000,500,253,251,6754,925
264.MilsamiMol0,501,00-1,50-3,001,9004,900
265.Bnei YehudaIsr1,00----1,003,8754,875
Hapoel Ramat-GanIsr-1,00---1,003,8754,875
267.Nomme KaljuEst0,251,500,500,501,003,751,0504,800
ZeljeznicarBos1,001,000,501,003,501,3004,800
269.Dundee UnitedSko1,00----1,003,7854,785
HibernianSko-0,50--0,501,003,7854,785
271.Ermis AradippouCyp--1,00-1,003,7104,710
272.BeroeBul-0,50-0,500,501,503,1754,675
Botev PlovdivBul-1,000,50-1,503,1754,675
274.ÅlesundNor1,00----1,003,6654,665
275.Olimpija LjubljanaSlo0,500,50--1,002,002,6254,625
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
276.CukarickiSer--0,500,500,501,503,0754,575
277.VallettaMal1,000,501,000,251,003,750,8004,550
FK KukësiAlb-1,500,251,000,503,251,3004,550
Khazar LenkoranAse0,500,50--1,003,5504,550
280.Naftan NovopolotskHvi0,50----0,503,9754,475
Neman GrodnoHvi--0,50--0,503,9754,475
282.FC VaduzLie-0,250,501,000,502,252,2004,450
Zawisza BydgoszczPol--0,50--0,503,9504,450
Jagiellonia BialystokPol---0,50-0,503,9504,450
285.Levski SofiaBul0,500,25--0,501,253,1754,425
286.Zimbru ChisinauMol0,50-1,50-0,502,501,9004,400
287.Maccabi NetanyaIsr0,50----0,503,8754,375
288.FK JagodinaSer0,250,500,50--1,253,0754,325
289.St. PatricksIrl1,000,251,000,250,503,001,3154,315
290.Inverness CTSko---0,50-0,503,7854,285
291.KS CracowiaPol----0,250,253,9504,200
292.StjarnanIsl--1,501,00-2,501,6754,175
CSKA SofiaBul0,50-0,50-1,003,1754,175
294.HøddNor-0,50---0,503,6654,165
HaugesundNor--0,50--0,503,6654,165
StabækNor0,25---0,250,503,6654,165
297.Mura MurskaSlo1,50----1,502,6254,125
NK DomzaleSlo-0,25-0,251,001,502,6254,125
299.LevadiaEst0,500,501,000,500,503,001,0504,050
Zrinjski MostarBos-0,501,000,251,002,751,3004,050
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
FC OrdabasyKas0,50--0,250,251,003,0504,050
KapazAse----0,500,503,5504,050
303.Litex LovechBul--0,500,250,753,1753,925
304.CrusadersNir0,250,250,501,001,003,000,9003,900
FerencvarosUng--0,500,501,002,001,9003,900
306.RabotnickiMak--1,001,500,252,751,1253,875
307.BirkirkaraMal0,251,000,250,501,003,000,8003,800
FK BakuAse0,25---0,253,5503,800
309.FC ShirakArm0,501,000,250,500,502,751,0253,775
310.Lokomotiv PlovdivBul0,50---0,503,1753,675
Cherno moreBul---0,500,503,1753,675
312.CliftonvilleNir0,251,001,00-0,502,750,9003,650
LinfieldNir1,000,500,500,500,252,750,9003,650
Dacia ChisinauMol0,500,50-0,500,251,751,9003,650
315.FC KoperSlo--0,500,50-1,002,6253,625
316.EkranasLit1,501,000,25--2,750,8253,575
317.Mladost PodgoricaMon-1,00-0,501,002,501,0503,550
Siroki BrijegBos0,501,000,50-0,252,251,3003,550
Irtysh PavlodarKas-0,50---0,503,0503,550
320.Fola EschLux-1,000,251,000,252,500,9753,475
DifferdangeLux0,501,000,250,500,252,500,9753,475
322.Slavia SofiaBul----0,250,253,1753,425
323.ETO GyörUng-1,000,50--1,501,9003,400
324.Shkëndija TetovoMak0,25-0,250,251,502,251,1253,375
NK CeljeSlo0,250,25-0,25-0,752,6253,375
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
Nova GoricaSlo--0,50-0,250,752,6253,375
327.FK SenicaSvk0,500,50---1,002,3503,350
328.Sligo RoversIrl0,501,000,50--2,001,3153,315
329.SutjeskaMon-1,001,000,25-2,251,0503,300
BuducnostMon1,00-0,500,250,502,251,0503,300
Zhetysu TaldykorganKas0,25----0,253,0503,300
332.FC PyunikArm0,250,500,251,000,252,251,0253,275
333.Shamrock RoversIrl1,00--0,500,251,751,3153,065
334.FC FloraEst1,000,25-0,250,502,001,0503,050
RudarMon0,250,50-1,000,252,001,0503,050
FK PartizaniAlb---0,251,501,751,3003,050
337.ChikhuraGeo-0,501,00-0,251,751,2753,025
338.Lincoln Red ImpsGib--0,501,001,002,500,5003,000
339.FK JelgavaLet--0,250,501,001,751,2252,975
340.Vikingur GøtaFær0,250,501,000,250,252,250,7002,950
341.BreidablikIsl-1,00--0,251,251,6752,925
342.Honved BudapestUng0,500,50---1,001,9002,900
DiosgyöriUng--1,00--1,001,9002,900
MTK BudapestUng0,25--0,250,501,001,9002,900
345.Metalurg SkopjeMak0,500,251,00--1,751,1252,875
Rudar VelenjeSlo--0,25--0,252,6252,875
347.MFK KosiceSvk--0,50--0,502,3502,850
348.HiberniansMal0,250,250,251,000,252,000,8002,800
349.SJK SeinäjokiFin---0,251,001,251,5302,780
350.ZestafoniGeo1,00-0,50--1,501,2752,775
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
351.FC Santa ColomaAnd0,250,251,000,500,502,500,2332,733
352.Daugava DaugavpilsLet0,251,000,25--1,501,2252,725
Skonto RigaLet0,500,50-0,50-1,501,2252,725
354.Spartak MyjavaSvk----0,250,252,3502,600
355.Cork CityIrl---0,251,001,251,3152,565
356.Zeta GolubovciMon1,50----1,501,0502,550
357.PS KuopioFin1,00----1,001,5302,530
MyPa-47Fin0,50-0,50--1,001,5302,530
PS RovaniemiFin--0,50-0,501,001,5302,530
360.Alashkert FCArm---0,501,001,501,0252,525
361.B36Fær0,50-0,250,500,501,750,7002,450
HBFær-0,251,000,250,251,750,7002,450
Eschen/MaurenLie0,25----0,252,2002,450
364.VestmannaøerneIsl0,250,50---0,751,6752,425
365.FC TiraspolMol-0,250,25--0,501,9002,400
366.Derry CityIrl-0,500,50--1,001,3152,315
367.KF LaciAlb-0,250,500,251,001,3002,300
368.InterFin0,500,25---0,751,5302,280
Honka EspooFin-0,500,25--0,751,5302,280
370.UlissesArm1,00--0,251,251,0252,275
371.Jeunesse d'EschLux0,250,500,25-0,251,250,9752,225
FK LiepajaLet----1,001,001,2252,225
373.AkureyriIsl0,50----0,501,6752,175
374.Veris ChisinauMol--0,25--0,251,9002,150
FC SaxanMol---0,25-0,251,9002,150
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
FC Zaria BaltiMol----0,250,251,9002,150
377.Celik NiksicMon0,500,250,25--1,001,0502,050
FlamurtariAlb0,25-0,50--0,751,3002,050
Teuta DurresAlb0,250,25--0,250,751,3002,050
380.JJK JyväskyläFin0,50----0,501,5302,030
PS VaasaFin--0,250,25-0,501,5302,030
MariehamnFin-0,25--0,250,501,5302,030
383.Liepajas MetalurgsLet0,500,25---0,751,2251,975
FK SpartaksLet---0,500,250,751,2251,975
385.EBFær0,251,00---1,250,7001,950
386.FramIsl--0,25--0,251,6751,925
Vikingur ReykjavikIsl---0,25-0,251,6751,925
ValurIsl----0,250,251,6751,925
389.TurnovoMak-0,500,25--0,751,1251,875
RenovaMak0,50--0,25-0,751,1251,875
391.SuduvaLit0,500,25--0,251,000,8251,825
AtlantasLit--0,500,250,251,000,8251,825
393.UC DublinIrl---0,50-0,501,3151,815
394.Sillamäe KalevEst--0,500,25-0,751,0501,800
SK TiranaAlb0,50----0,501,3001,800
396.PS TurkuFin-0,25---0,251,5301,780
FC LahtiFin---0,25-0,251,5301,780
398.BanantsArm--0,50-0,250,751,0251,775
Gandzasar KapanArm0,500,25--0,751,0251,775
Metalurgi RustaviGeo0,50----0,501,2751,775
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
Torpedo KutaisiGeo0,250,25---0,501,2751,775
402.FC LusitanosAnd0,500,50-0,250,251,500,2331,733
403.GlenavonNir--0,250,250,250,750,9001,650
404.FK TrakaiLit---0,500,250,750,8251,575
405.Tre PenneSan0,500,50--0,501,500,0661,566
La FioritaSan0,250,250,500,250,251,500,0661,566
407.BohemiansIrl0,25----0,251,3151,565
DroghedaIrl-0,25---0,251,3151,565
409.Trans NarvaEst0,250,25---0,501,0501,550
Radnik BijeljlinaBos----0,250,251,3001,550
Sloboda TuzlaBos----0,250,251,3001,550
Borac Banja LukaBos0,25---0,251,3001,550
OlimpicBos---0,250,251,3001,550
414.Airbus UK BroughtonWal-0,250,250,25-0,750,7751,525
Bala TownWal-0,25-0,250,250,750,7751,525
Mika AshtarakArm-0,250,25-0,501,0251,525
Sioni BolnisiGeo--0,25--0,251,2751,525
Dinamo BatumiGeo---0,25-0,251,2751,525
Spartaki TskhinvaliGeo---0,25-0,251,2751,525
SamtrediaGeo----0,250,251,2751,525
421.College EuropaGib--0,250,250,501,000,5001,500
422.Daugava RigaLet--0,25--0,251,2251,475
423.RunavikFær0,25--0,250,250,750,7001,450
424.PortadownNir0,50----0,500,9001,400
GlentoranNir-0,25-0,25-0,500,9001,400
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
426.Teteks TetovoMak-0,25---0,251,1251,375
SileksMak----0,250,251,1251,375
428.KruojaLit-0,25-0,25-0,500,8251,325
429.Sliema WanderersMal-0,250,25--0,500,8001,300
Balzan FCMal---0,250,250,500,8001,300
Loven CetinjeMon--0,25--0,251,0501,300
Santos TartuEst--0,25--0,251,0501,300
FK Bokelj KotorMon----0,250,251,0501,300
FC InfonetEst----0,250,251,0501,300
435.Prestatyn TownWal-0,50---0,500,7751,275
Bangor CityWal0,25-0,25--0,500,7751,275
Newtown FCWal---0,50-0,500,7751,275
Connah's Quay NomadsWal----0,500,500,7751,275
439.UE Santa ColomaAnd0,250,250,25-0,251,000,2331,233
440.GrevenmacherLux0,25----0,250,9751,225
Progres NiederkornLux---0,25-0,250,9751,225
442.FuglafjørdurFær-0,250,25--0,500,7001,200
443.FK SiauliaiLit0,25----0,250,8251,075
Banga GargzdaiLit--0,25--0,250,8251,075
445.FolgoreSan--0,250,500,251,000,0661,066
446.FlorianaMal0,25----0,250,8001,050
447.Llanelli FCWal0,25----0,250,7751,025
Cefn DruidsWal0,25----0,250,7751,025
AberystwythWal--0,25--0,250,7751,025
LlandudnoWal----0,250,250,7751,025
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
451.LibertasSan0,250,250,25--0,750,0660,816
452.Sant JuliaAnd--0,250,25-0,500,2330,733
453.Juvenes/DoganaSan---0,25-0,250,0660,316
#HOLDLAND2012
2013
2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
IALTLANDTOTALT
 
Ranglisten bruges til seedning i turne-ringerne 2017/2018
Klubbernes koefficient er fundet ved at sammentælle antal point opnået i turne-ringerne 2012/2013-2016/2017 (point i kvalifikationsrunderne tæller ikke med).
Dertil lægges 20% af klubbens lands-koefficient for samme periode (her tæller point i kvalifikations-runderne med)
I Champions League modtager hold, der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde 0,5 point, mens hold der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde mod-tager 1 point.
Hold, der ryger ud i 3. eller 4. kvalifikationsrunde modtager ikke point, da de overføres til Europa League.

I Europa League modtager hold, der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde 0,25 point, hold der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde modtager 0,5 point, hold der ryger ud i 3. kvalifikationsrunde modtager 1 point, og endelig modtager hold der ryger ud i 4. kvalifikationsrunde 1,5 points.
Hold, der ikke kommer videre fra gruppespillet, er garanteret minimum 2 point (disse lægges dog ikke til opnåede point i gruppespillet)

  Koefficienters pr. land

  2011/2012 - 2015/2016

  Forside