Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 18. august 2017 kl. 01:16

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP
KOEFFICIENT 2007/2008 - 2011/2012
 
KOEFFICIENT-LISTE
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
1.FC BarcelonaSpa252627,0033,0030,0014116,837157,837
2.Manchester UnitedEng292525,0033,0013,0012516,882141,882
3.ChelseaEng252219,0023,0030,0011916,882135,882
4.Bayern MünchenTys202027,0021,0030,0011815,037133,037
5.Real MadridSpa121219,0030,0032,0010516,837121,837
6.ArsenalEng181922,0019,0019,009716,882113,882
7.InterIta141131,0019,0018,009311,996104,996
8.Atletico MadridSpa121521,006,0030,008416,837100,837
9.FC PortoPor141619,0028,0010,008711,06998,069
10.Olympique LyonFra121325,0017,0017,008410,83594,835
11.LiverpoolEng212021,0012,000,007416,88290,882
12.AC MilanIta141216,0016,0020,007811,99689,996
13.ValenciaSpa71116,0018,0021,007316,83789,837
14.BenficaPor11319,0022,0021,007611,06987,069
15.Olympique MarseilleFra121214,0018,0019,007510,83585,835
16.Shakhtar DonetskUkr72610,0024,008,00759,02684,026
17.Sporting LissabonPor171212,0010,0020,007111,06982,069
18.CSKA MoskvaRus41720,0014,0016,00719,56680,566
19.VillarrealSpa13167,0023,004,006316,83779,837
20.ZenitRus21131,5016,0018,00709,56679,066
21.Schalke 04Tys1360,0027,0017,006315,03778,037
22.PSV EindhovenHol16512,0018,0016,00679,10376,103
23.Werder BremenTys132215,008,000,005815,03773,037
24.Hamburger SVTys162218,000,000,005615,03771,037
25.SevillaSpa16819,009,001,505416,83770,337
26.AS RomaIta17149,0016,001,505811,99669,496
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
27.TottenhamEng1390,0021,007,005016,88266,882
28.Manchester CityEng0170,0013,0017,004716,88263,882
29.Sporting BragaPor7121,0022,0010,005211,06963,069
30.FiorentinaIta21921,000,000,005111,99662,996
31.Dinamo KievUkr3198,0017,006,00539,02662,026
32.Olympiakos PiræusGræ13816,001,0016,00547,42061,420
33.LeverkusenTys1600,0013,0016,004515,03760,037
34.BordeauxFra12927,000,000,004810,83558,835
35.AjaxHol2139,0013,0012,00499,10358,103
36.TwenteHol288,0015,0015,00489,10357,103
37.StuttgartTys5817,0010,000,004015,03755,037
38.FC BaselSch1046,009,0019,00485,36053,360
39.Metalist KharkivUkr1151,508,0018,00449,02652,526
40.PanathinaikosGræ121212,006,001,50447,42050,920
41.AnderlechtBel12013,005,0012,00426,48048,480
42.Athletic BilbaoSpa008,000,0023,003116,83747,837
43.JuventusIta01415,006,000,003511,99646,996
44.FC KøbenhavnDan587,0017,004,00415,50546,505
45.Standard LiègeBel11016,000,0013,00406,48046,480
46.Spartak MoskvaRus1160,0018,001,50379,56646,066
47.FulhamEng0023,000,006,002916,88245,882
48.Paris St. GermainFra0160,0012,007,003510,83545,835
49.AZ AlkmaarHol608,005,0016,00359,10344,103
50.Glasgow RangersSko2006,0012,001,50404,22843,728
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
51.EvertonEng1718,000,000,002616,88242,882
52.BesiktasTyr727,009,0010,00356,81041,810
53.FenerbahceTyr17511,001,500,00356,81041,310
54.WolfsburgTys01016,000,000,002615,03741,037
55.Rubin KazanRus0013,0010,008,00319,56640,566
56.NapoliIta020,007,0019,002811,99639,996
57.GetafeSpa1800,005,000,002316,83739,837
58.UdineseIta0150,000,0012,002711,99638,996
59.LilleFra0012,007,009,002810,83538,835
60.GalatasarayTyr61410,001,500,00326,81038,310
61.Club BruggeBel2610,003,008,00296,48035,480
62.Apoel NicosiaCyp017,001,5019,00295,09933,599
63.CelticSko1075,001,505,00294,22832,728
64.Hapoel Tel-AvivIsr509,008,005,00274,40031,400
65.DortmundTys020,007,007,001615,03731,037
Hannover 96Tys000,000,0016,001615,03731,037
67.LazioIta704,000,007,001811,99629,996
68.BATE BorisovHvi065,009,006,00263,64129,641
69.FC SalzburgØst2013,002,007,00245,26529,265
70.BoltonEng1200,000,000,001216,88228,882
71.Hertha BerlinTys058,000,000,001315,03728,037
72.PAOK SalonikiGræ001,509,0010,00217,42027,920
73.Aston VillaEng081,501,500,001116,88227,882
74.Lokomotiv MoskvaRus600,001,5010,00189,56627,066
75.SampdoriaIta290,004,000,001511,99626,996
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
76.Steaua BukarestRum444,005,006,00233,76426,764
77.St. EtienneFra0150,000,000,001510,83525,835
78.Sparta PragTje525,008,001,50224,07025,570
79.AaBDan5140,500,000,00205,50525,005
80.Stoke CityEng000,000,008,00816,88224,882
81.SantanderSpa080,000,000,00816,83724,837
82.Dinamo ZagrebKro444,005,004,00213,77424,774
83.AEK AthenGræ703,005,002,00177,42024,420
84.Birmingham CityEng000,000,007,00716,88223,882
85.La CorunaSpa070,000,000,00716,83723,837
86.FC ZürichSch707,000,004,00185,36023,360
87.FC NürnbergTys800,000,000,00815,03723,037
88.PortsmouthEng060,000,000,00616,88222,882
89.Lech PoznanPol071,5010,000,00193,98322,483
90.Aris SalonikiGræ600,008,000,00147,42021,420
91.RosenborgNor860,502,001,50182,93520,935
92.Austria WienØst422,001,506,00165,26520,765
93.HeerenveenHol236,000,000,00119,10320,103
94.PalermoIta200,005,001,00811,99619,996
95.ToulouseFra405,000,000,00910,83519,835
Stade RennesFra420,000,003,00910,83519,835
97.TrabzonsporTyr001,501,5010,00136,81019,810
98.Slavia PragTje843,000,000,00154,07019,070
99.Blackburn RoversEng200,000,000,00216,88218,882
100.Real ZaragozaSpa200,000,000,00216,83718,837
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
101.CFR ClujRum062,007,000,00153,76418,764
102.AS NancyFra070,000,000,00710,83517,835
103.AnorthosisCyp180,501,501,00125,09917,099
104.GenoaIta005,000,000,00511,99616,996
105.Young BoysSch011,008,001,50125,36016,860
106.AuxerreFra000,006,000,00610,83516,835
107.FunchalPor004,000,001,50611,06916,569
108.GenkBel001,501,507,00106,48016,480
109.Unirea UrziceniRum0110,001,500,00133,76416,264
110.NijmegenHol070,000,000,0079,10316,103
111.Mainz 05Tys000,000,001,00115,03716,037
112.OBDan201,503,003,00105,50515,005
113.Wisla KrakowPol011,001,008,00113,98314,983
114.MSK ZilinaSvk061,504,000,50122,97414,974
115.Partizan BeogradSer042,004,001,50122,85014,350
116.SochauxFra200,000,001,50410,83514,335
117.FC UtrechtHol000,005,000,0059,10314,103
118.Viktoria PlzenTje000,001,009,00104,07014,070
119.DneprUkr200,001,501,5059,02614,026
120.EmpoliIta200,000,000,00211,99613,996
121.FC VasluiRum021,501,505,00103,76413,764
122.GuimaraesPor010,000,001,50311,06913,569
123.Maccabi HaifaIsr004,001,004,0094,40013,400
124.BursasporTyr000,005,001,5076,81013,310
125.Dinamo BukarestRum214,001,001,50103,76413,264
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
126.FerreiraPor101,000,000,00211,06913,069
LeiriaPor200,000,000,00211,06913,069
128.HelsingborgSve701,000,001,50103,18012,680
129.FeyenoordHol020,001,500,0049,10312,603
130.Maritimo FunchalPor000,001,500,00211,06912,569
131.Karpato LlivUkr000,002,001,5049,02612,526
Vorskla PoltavaUkr001,500,002,0049,02612,526
133.AA GentBel001,005,000,0066,48012,480
134.PanioniosGræ500,000,000,0057,42012,420
135.GuingampFra001,500,000,00210,83512,335
136.Rapid WienØst104,002,000,0075,26512,265
137.Vitoria SetubalPor010,000,000,00111,06912,069
138.Legia WarszawaPol001,000,007,0083,98311,983
139.Levski SofiaBul012,005,001,0092,85011,850
140.LensFra100,000,000,00110,83511,835
MontpellierFra000,001,000,00110,83511,835
142.Sturm GrazØst003,001,502,0075,26511,765
143.AberdeenSko601,000,000,0074,22811,228
144.GroningenHol200,000,000,0029,10311,103
145.Dynamo MoskvaRus001,500,000,0029,56611,066
PermRus001,500,000,0029,56611,066
Sibir NovosibirskRus000,001,500,0029,56611,066
Alania VladikavkazRus000,000,001,5029,56611,066
149.Røde Stjerne BeogradSer401,501,001,5082,85010,850
150.NAC BredaHol001,500,000,0029,10310,603
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
151.Krylia SovetovRus001,000,000,0019,56610,566
FK MoskvaRus010,000,000,0019,56610,566
153.Metalurg DonetskUkr001,500,000,0029,02610,526
Tavria SimferopolUkr000,001,500,0029,02610,526
155.SionSch201,500,001,5055,36010,360
156.CSKA SofiaBul202,002,001,5082,85010,350
157.ElfsborgSve301,501,501,0073,18010,180
158.ADO Den HaagHol000,000,001,0019,10310,103
159.BrannNor520,000,000,0072,9359,935
160.LarissaGræ200,500,000,0037,4209,920
161.Sheriff TiraspolMol004,004,000,5091,3499,849
162.BrøndbyDan001,501,501,0045,5059,505
163.FC TimisoaraRum004,001,500,0063,7649,264
164.Omonia NicosiaCyp001,001,501,5045,0999,099
AEK LarnacaCyp000,000,004,0045,0999,099
166.Mlada BoleslavTje400,000,001,0054,0709,070
167.Rapid BukarestRum210,000,002,0053,7648,764
168.Olympiakos VolouGræ000,000,001,0017,4208,420
169.LitexBul011,501,501,5062,8508,350
170.SivassporTyr001,500,000,0026,8108,310
171.FC NordsjællandDan000,001,001,5035,5058,005
172.Slovan BratislavaSvk001,501,502,0052,9747,974
173.DebrecenUng004,002,000,0061,9507,950
174.Maccabi Tel AvivIsr000,001,502,0044,4007,900
175.KayserisporTyr010,000,000,0016,8107,810
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
GazientepsporTyr000,000,001,0016,8107,810
177.Hajduk SplitKro001,002,001,0043,7747,774
178.Otelul GalatiRum000,000,004,0043,7647,764
179.Randers FCDan001,001,000,0025,5057,505
180.Cercle BruggeBel000,001,000,0016,4807,480
WesterloBel000,000,001,0016,4807,480
182.Bnei YehudaIsr001,500,501,0034,4007,400
183.Lausanne SportsSch000,002,000,0025,3607,360
184.Hearts FCSko001,500,001,5034,2287,228
185.Kalmar FFSve021,001,000,0043,1807,180
186.GrasshoppersSch000,001,500,0025,3606,860
FC ThunSch000,000,001,5025,3606,860
188.RiedØst000,000,001,5025,2656,765
189.MotherwellSko001,001,500,0034,2286,728
190.FC MidtjyllandDan000,000,001,0015,5056,505
191.NK MariborSlo001,501,502,0051,4246,424
192.FC LuzernSch000,001,000,0015,3606,360
193.Dundee UnitedSko000,001,500,5024,2286,228
194.Kinyras PeyiasCyp001,000,000,0015,0996,099
Apollon LimassolCyp000,001,000,0015,0996,099
196.Banik OstravaTje010,001,000,0024,0706,070
FK JablonecTje000,001,001,0024,0706,070
198.VålerengaNor101,000,001,0032,9355,935
199.Lokomotiv SofiaBul200,000,001,0032,8505,850
200.AIK StockholmSve100,001,500,0033,1805,680
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
201.VentspilsLet003,000,501,0051,1745,674
202.Dynamo MinskHvi000,501,500,0023,6415,641
203.RabotnickiMak101,001,001,5051,1335,633
204.Slovan LiberecTje001,500,000,0024,0705,570
FK TepliceTje001,500,000,0024,0705,570
Sigma OlomoucTje001,500,000,0024,0705,570
207.Slask WrochlawPol000,000,001,5023,9835,483
208.ÅlesundNor000,001,001,5032,9355,435
209.Maccabi NetanyaIsr001,000,000,0014,4005,400
210.HJK HelsinkiFin000,501,501,5041,8265,326
211.Gaz MetanRum000,000,001,5023,7645,264
212.Garabag AgdamAse001,501,501,0041,2415,241
213.Jagiellonia BialystokPol000,001,000,2513,9835,233
Dynamo TbilisiGeo001,001,001,5041,7335,233
215.HibernianSko000,001,000,0014,2285,228
216.HammarbySve200,000,000,0023,1805,180
IFK GöteborgSve001,001,000,0023,1805,180
Malmö FFSve000,000,002,0023,1805,180
219.Dnepr MogilevHvi000,001,500,0023,6415,141
220.FK AktobeKas001,501,501,0041,0665,066
221.Polonia WarszawaPol001,000,000,0013,9834,983
Ruch ChorzowPol000,001,000,0013,9834,983
223.St. PatricksIrl011,500,001,0041,4754,975
224.Spartak TrnavaSvk000,500,001,5022,9744,974
225.StabækNor001,500,500,0022,9354,935
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
TromsøNor001,500,000,5022,9354,935
227.EkranasLit001,001,001,5041,3754,875
228.Cherno More VarnaBul011,000,000,0022,8504,850
229.NK RijekaKro001,000,000,0013,7744,774
Slaven KoprivnicaKro001,000,000,0013,7744,774
RNK SplitKro000,000,001,0013,7744,774
NK VarazdinKro000,000,001,0013,7744,774
233.ZestafoniGeo000,501,001,5031,7334,733
234.Falkirk FCSko000,500,000,0014,2284,728
235.FC GomelHvi000,000,001,0013,6414,641
236.Shamrock RoversIrl000,001,002,0031,4754,475
237.MFK KosiceSvk001,500,000,0022,9744,474
238.Vojvodina Novi SadSer001,000,000,5022,8504,350
239.Cibalia VinkovciKro000,000,500,0013,7744,274
NK SibenikKro000,000,500,0013,7744,274
241.Olimpi RustaviGeo000,501,001,0031,7334,233
242.FK SarajevoBos001,500,001,0031,6834,183
243.HäckenSve000,000,001,0013,1804,180
244.Naftan NovopolotskHvi000,500,000,0013,6414,141
MTZ-RipoHvi000,500,000,0013,6414,141
Torpedo ZhodinoHvi000,000,500,0013,6414,141
Shakhtior SaligorskHvi000,000,000,5013,6414,141
FK MinskHvi000,000,000,5013,6414,141
249.BohemiansIrl001,001,000,5031,4753,975
250.FK SenicaSvk000,000,001,0012,9743,974
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
251.MoldeNor000,001,000,0012,9353,935
FredrikstadNor001,000,000,0012,9353,935
StrømsgodsetNor000,000,001,0012,9353,935
254.Beroe Stara ZagoraBul000,001,000,0012,8503,850
FK SevojnoSer001,000,000,0012,8503,850
OFK BeogradSer000,001,000,0012,8503,850
Spartak Zlatibor VodaSer000,001,000,0012,8503,850
258.InterFin001,001,000,0021,8263,826
Honka EspooFin001,000,500,5021,8263,826
260.Zrinjski MostarBos001,001,000,0021,6833,683
ZeljeznicarBos000,001,001,0021,6833,683
262.GefleSve000,000,500,0013,1803,680
ÖrebroSve000,000,000,5013,1803,680
264.HafnarfjordurIsl001,001,000,5031,0663,566
KR ReykjavikIsl001,000,501,0031,0663,566
266.LevadiaEst001,501,000,5030,5333,533
267.Dukla BanskaSvk000,000,500,0012,9743,474
268.ETO GyörUng000,001,500,0021,9503,450
FehervarUng000,000,501,0021,9503,450
270.Pyunik YerevanArm001,001,001,0030,4413,441
271.FK MogrenMon001,000,501,0030,8753,375
272.Rad BeogradSer000,000,000,5012,8503,350
273.Dacia ChisinauMol000,500,501,0021,3493,349
274.FC VaduzLie001,000,501,0030,8003,300
275.FK BakuAse001,500,500,0021,2413,241
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
276.Georgia TbilisiGeo001,000,500,0021,7333,233
277.FC NitraSvk000,000,250,0002,9743,224
278.Borac Banja LukaBos000,000,501,0021,6833,183
279.Liepajas MetalurgsLet000,501,000,5021,1743,174
280.Bangor CityWal000,501,001,0030,5493,049
281.DifferdangeLux000,500,501,5030,4662,966
282.Honved BudapestUng001,000,000,0011,9502,950
Paksi FCUng000,000,001,0011,9502,950
284.Siroki BrijegBos000,500,500,2511,6832,933
285.Skonto RigaLet000,500,251,0021,1742,924
286.SuduvaLit000,500,500,5021,3752,875
287.Iskra-Stal RibnitaMol000,500,500,5021,3492,849
288.FC LahtiFin001,000,000,0011,8262,826
Tampere UnitedFin100,000,000,0011,8262,826
MyPa-47Fin000,001,000,0011,8262,826
PS TurkuFin000,000,500,5011,8262,826
292.Tobol KustanaiKas000,500,251,0021,0662,816
293.The New SaintsWal000,251,500,5020,5492,799
294.SK TiranaAlb001,000,500,5020,7832,783
HBFær000,501,001,0030,2832,783
296.LinfieldNir000,251,001,0020,5162,766
297.Sligo RoversIrl000,250,001,0011,4752,725
298.F91Lux001,000,251,0020,4662,716
299.Slavija Sarajev0Bos001,000,000,0011,6832,683
300.NK KoperSlo000,001,000,2511,4242,674
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
Olimpija LjubljanaSlo000,000,251,0011,4242,674
302.Renova DzepcisteMak000,251,000,2521,1332,633
303.VallettaMal000,500,501,0020,6162,616
304.BreidablikIsl000,000,501,0021,0662,566
305.Inter BakuAse000,251,000,0011,2412,491
306.Derry CityIrl001,000,000,0011,4752,475
307.Ujpest TEUng000,500,000,0011,9502,450
Haladas SzombathelyUng000,500,000,0011,9502,450
KecskemetiUng000,000,000,5011,9502,450
FerencvarosUng000,000,000,5011,9502,450
311.IB LjubljanaSlo001,000,000,0011,4242,424
Nova GoricaSlo000,500,500,0011,4242,424
313.Vetra VilniusLit001,000,000,0011,3752,375
FK TaurasLit000,000,500,5011,3752,375
BuducnostMon000,251,000,2520,8752,375
Rudar PljevljaMon000,001,000,5020,8752,375
317.PS KuopioFin000,000,000,5011,8262,326
318.Flora TallinnEst000,500,251,0020,5332,283
319.GlentoranNir001,000,250,5020,5162,266
320.Neftchi BakuAse000,000,001,0011,2412,241
321.Gagra TbilisiGeo000,000,000,5011,7332,233
322.ZalaegerszegUng000,000,250,0001,9502,200
Sant JuliaAnd001,000,500,5020,2002,200
324.Teteks TetovoMak000,001,000,0011,1332,133
Makedonija SkopjeMak001,000,000,0011,1332,133
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
Shkendija TetovoMak000,000,001,0011,1332,133
327.BirkirkaraMal000,251,000,2520,6162,116
328.Dinamo TiranaAlb000,251,000,0010,7832,033
EBFær001,000,250,5020,2832,033
330.Khazar LenkoranAse000,000,250,5011,2411,991
331.Sporting FingalIrl000,000,500,0011,4751,975
DundalkIrl000,000,500,0011,4751,975
333.Rudar VelenjeSlo000,500,000,0011,4241,924
NK DomzaleSlo000,000,000,5011,4241,924
335.Metalurg SkopjeMak000,000,250,5011,1331,883
336.FBK KaunasLit000,500,000,0011,3751,875
FK SiauliaiLit000,000,500,0011,3751,875
OFK PetrovacMon001,000,000,0010,8751,875
339.Zimbru ChisinauMol000,500,000,0011,3491,849
Olimpia BaltiMol000,000,500,0011,3491,849
341.Irtysh PavlodarKas000,250,000,5011,0661,816
Shakhtyor KaragandaKas000,000,250,5011,0661,816
343.FlamurtariAlb000,500,000,5010,7831,783
VllazniaAlb000,500,000,5010,7831,783
Skënderbeu KorceAlb000,000,001,0010,7831,783
346.CliftonvilleNir000,001,000,2510,5161,766
347.FC Santa ColomaAnd000,500,500,5020,2001,700
348.Mika AshtarakArm000,250,500,5010,4411,691
349.Tre FioriSan000,500,500,5020,1831,683
350.DinaburgLet000,500,000,0011,1741,674
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
FK JelgavaLet000,000,500,0011,1741,674
352.Milano KumanovoMak000,500,000,0011,1331,633
353.Banga GargzdaiLit000,000,000,2501,3751,625
354.Milsami OrheiMol000,000,000,2501,3491,599
355.FramIsl000,500,000,0011,0661,566
FK AtyrauKas000,000,500,0011,0661,566
357.Rhyl FCWal001,000,000,0010,5491,549
Llanelli FCWal000,250,250,5010,5491,549
359.CrusadersNir000,500,000,5010,5161,516
360.Simurq ZagatalaAse000,250,000,0001,2411,491
Olimpik BakuAse000,000,000,2501,2411,491
362.Jeunesse d'EschLux000,001,000,0010,4661,466
363.Daugava DaugavpilsLet000,000,000,2501,1741,424
364.Zeta GolubovciMon000,000,250,2510,8751,375
365.Sliema WanderersMal000,500,250,0010,6161,366
366.KeflavikIsl000,250,000,0001,0661,316
FylkirIsl000,000,250,0001,0661,316
Okzhetpes KokshetauKas000,250,000,0001,0661,316
VestmannaøerneIsl000,000,000,2501,0661,316
370.Besa KavajëAlb000,000,500,0010,7831,283
Trans NarvaEst000,250,250,2510,5331,283
372.BanantsArm000,250,250,2510,4411,191
373.Juvenes DoganaSan000,500,000,5010,1831,183
374.Sutjeska NiksicMon000,250,000,0000,8751,125
375.HibernianMal000,500,000,0010,6161,116
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
FlorianaMal000,000,000,5010,6161,116
377.KF LaciAlb000,000,250,0000,7831,033
Kalev SillamäeEst000,000,500,0010,5331,033
Kaljo NommeEst000,250,000,2510,5331,033
NSI RunavikFær000,250,250,2510,2831,033
381.PortadownNir000,000,500,0010,5161,016
382.GrevenmacherLux000,250,250,0010,4660,966
UN KäerjengLux000,250,000,2510,4660,966
384.Gandzasar KapanArm000,500,000,0010,4410,941
Ulisses YerevanArm000,000,250,2510,4410,941
386.Tre PenneSan000,000,500,2510,1830,933
387.Port TalbotWal000,000,250,0000,5490,799
NeathWal000,000,000,2500,5490,799
389.VikingurFær000,000,500,0010,2830,783
390.DistilleryNir000,250,000,0000,5160,766
391.Fola EschLux000,000,000,2500,4660,716
392.FC LusitanosAnd000,000,250,2510,2000,700
UE Santa ColomaAnd000,000,250,2510,2000,700
394.B36Fær000,250,000,0000,2830,533
FuglafjørdurFær000,000,000,2500,2830,533
396.FaetanoSan000,000,250,0000,1830,433
#HOLDLAND2007
2008
2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
IALTLANDTOTALT
 
Ranglisten bruges til seedning i turne-ringerne 2012/2013
Klubbernes koefficient er fundet ved at sammentælle antal point opnået i turne-ringerne 2007/2008-2011/2012 (point i kvalifikationsrunderne tæller ikke med).
Dertil lægges 20% af klubbens lands-koefficient for samme periode (her tæller point i kvalifikations-runderne med)
I Champions League modtager hold, der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde 0,5 point, mens hold der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde mod-tager 1 point.
Hold, der ryger ud i 3. eller 4. kvalifikationsrunde modtager ikke point, da de overføres til Europa League.

I Europa League modtager hold, der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde 0,25 point, hold der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde modtager 0,5 point, hold der ryger ud i 3. kvalifikationsrunde modtager 1 point, og endelig modtager hold der ryger ud i 4. kvalifikationsrunde 1,5 points.
Hold, der ikke kommer videre fra gruppespillet, er garanteret minimum 2 point (disse lægges dog ikke til opnåede point i gruppespillet)

  Koefficienter pr. land

  Europacup 2012/2013

  2006/2007 - 2010/2011
  2008/2009 - 2012/2013

  Forside