Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 26. maj 2018 kl. 17:36
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP
KOEFFICIENT 2013/2014 - 2017/2018
 
Opdateret med kampe spillet 16. maj 2018
KOEFFICIENT-LISTE
#HOLDLAND2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
2017
2018
IALTLANDKOEFF
1.Real MadridSpa35,0029,0033,0033,0030,00160,0021,342160,000
2.Atletico MadridSpa33,0022,0028,0029,0028,00140,0021,342140,000
3.Bayern MünchenTys27,0028,0029,0022,0029,00135,0014,285135,000
4.FC BarcelonaSpa24,0034,0026,0023,0025,00132,0021,342132,000
5.JuventusIta23,0029,0018,0033,0023,00126,0015,249126,000
6.SevillaSpa22,0028,0023,0019,0021,00113,0021,342113,000
7.Paris SGFra25,0021,0024,0020,0019,00109,0011,283109,000
8.Manchester CityEng19,0015,0026,0018,0022,00100,0015,921100,000
9.ArsenalEng18,0020,0015,0019,0021,0093,0015,92193,000
10.DortmundTys22,0018,0017,0022,0010,0089,0014,28589,000
11.FC PortoPor16,0025,0011,0017,0017,0086,009,44986,000
12.Manchester UnitedEng23,00-13,0026,0020,0082,0015,92182,000
ChelseaEng25,0021,0018,00-18,0082,0015,92182,000
14.Shakhtar DonetskUkr11,0017,0020,0014,0019,0081,008,22681,000
15.BenficaPor29,008,0022,0017,004,0080,009,44980,000
16.ZenitRus16,0017,0019,0012,0014,0078,0010,67678,000
NapoliIta16,0022,0013,0017,0010,0078,0015,24978,000
18.FC BaselSch19,0015,0012,006,0019,0071,006,04071,000
19.TottenhamEng15,009,0012,0010,0021,0067,0015,92167,000
20.LeverkusenTys16,0018,0014,0018,00-66,0014,28566,000
21.RomaIta-12,0014,0013,0025,0064,0015,24964,000
22.Schalke 04Tys16,0017,0011,0018,00-62,0014,28562,000
LiverpoolEng-10,0022,00-30,0062,0015,92162,000
Dynamo KievUkr8,0016,0018,008,0012,0062,008,22662,000
25.LyonFra15,001,507,0022,0014,0059,5011,28359,500
26.BesiktasTyr-11,007,0020,0019,0057,007,16057,000
MonacoFra-21,005,0025,006,0057,0011,28357,000
28.FC SalzburgØst17,0011,001,505,0021,0055,506,57055,500
29.FiorentinaIta15,0020,008,0011,00-54,0015,24954,000
Olympiakos PiræusGræ18,0011,0010,0010,005,0054,005,72054,000
31.AjaxHol10,0014,006,0022,001,5053,505,94953,500
32.VillarrealSpa-12,0023,009,008,0052,0021,34252,000
33.AnderlechtBel5,0010,0011,0016,006,0048,007,70048,000
34.CSKA MoskvaRus6,008,007,007,0018,0046,0010,67646,000
Athletic BilbaoSpa-10,0017,009,0010,0046,0021,34246,000
36.LazioIta10,00-14,00-17,0041,0015,24941,000
37.WolfsburgTys-16,0024,00--40,0014,28540,000
Sporting LissabonPor-10,007,006,0017,0040,009,44940,000
39.LudogoretsBul14,007,001,008,007,0037,003,82537,000
40.ValenciaSpa22,00-14,00--36,0021,34236,000
PSV EindhovenHol5,006,0018,006,001,0036,005,94936,000
42.Sparta PragTje0,507,0017,009,001,0034,506,03534,500
43.DniproUkr10,0019,005,00--34,008,22634,000
FC KøbenhavnDan7,003,001,0016,007,0034,005,19034,000
45.Viktoria PlzenTje11,001,003,005,0013,0033,006,03533,000
46.MarseilleFra4,00-9,00-19,0032,0011,28332,000
47.CelticSko6,007,003,007,008,0031,003,72531,000
48.Sporting BragaPor1,50-15,005,009,0030,509,44930,500
49.PAOK SalonikiGræ9,005,006,008,001,5029,505,72029,500
Club BruggeBel1,0019,004,004,001,5029,507,70029,500
GalatasarayTyr15,005,009,00-0,5029,507,16029,500
52.MönchengladbachTys-9,008,0012,00-29,0014,28529,000
53.AC MilanIta16,00---12,0028,0015,24928,000
54.Steaua BukarestRum7,005,001,505,009,0027,504,09027,500
55.GenkBel11,00--16,00-27,007,70027,000
APOEL NicosiaCyp4,005,002,0010,006,0027,004,31027,000
GentBel--16,0010,001,0027,007,70027,000
58.AZ AlkmaarHol16,00-3,006,00-25,005,94925,000
59.St. EtienneFra1,505,009,009,00-24,5011,28324,500
Legia WarszawaPol2,0010,003,008,001,5024,504,02524,500
61.FenerbahceTyr--12,0010,001,5023,507,16023,500
KrasnodarRus-5,009,008,001,5023,5010,67623,500
63.Lokomotiv MoskvaRus-1,509,00-12,0022,5010,67622,500
NK MariborSlo6,007,001,001,507,0022,502,90022,500
Maccabi Tel-AvivIsr9,001,504,005,003,0022,504,35022,500
66.LeicesterEng---22,00-22,0015,92122,000
67.FC AstanaKas0,251,508,004,008,0021,753,62521,750
68.Rapid WienØst5,001,5010,005,00-21,506,57021,500
FeyenoordHol1,509,00-5,006,0021,505,94921,500
70.Celta VigoSpa---19,00-19,0021,34221,342
Real SociedadSpa5,001,50--9,0015,5021,34221,342
Real BetisSpa12,00----12,0021,34221,342
73.QarabagAse1,505,003,005,006,0020,503,82520,500
Young BoysSch-8,001,506,005,0020,506,04020,500
BATE BorisovHvi1,006,008,001,504,0020,503,72520,500
76.TrabzonsporTyr10,007,001,00--18,007,16018,000
77.Dinamo ZagrebKro2,004,006,004,001,5017,505,20017,500
78.Slovan LiberecTje8,001,005,003,00-17,006,03517,000
RB LeipzigTys----17,0017,0014,28517,000
Partizan BeogradSer1,502,006,000,507,0017,003,75017,000
EvertonEng-14,00--3,0017,0015,92117,000
82.Dynamo MoskvaRus-16,00---16,0010,10616,000
Rubin KazanRus11,00-5,00--16,0010,10616,000
InterIta-12,00-4,00-16,0015,24916,000
Austria WienØst8,00--4,004,0016,006,57016,000
86.SouthamptonEng--1,506,00-7,5015,92115,921
SwanseaEng7,00----7,0015,92115,921
WiganEng4,00----4,0015,92115,921
West HamEng--1,001,50-2,5015,92115,921
Hull CityEng-1,50---1,5015,92115,921
91.NK RijekaKro4,005,000,501,005,0015,505,20015,500
92.TorinoIta-13,00---13,0015,24915,249
AtalantaIta----11,0011,0015,24915,249
SassuoloIta---4,00-4,0015,24915,249
UdineseIta1,50----1,5015,24915,249
SampdoriaIta--1,00--1,0015,24915,249
97.Sheriff TiraspolMol5,001,500,251,007,0014,752,00014,750
98.FrankfurtTys12,00----12,0014,28514,285
Mainz 05Tys-1,00-7,00-8,0014,28514,285
AugsburgTys--7,00--7,0014,28514,285
FreiburgTys5,00---1,006,0014,28514,285
Hertha BerlinTys---1,004,005,0014,28514,285
FC KölnTys----4,004,0014,28514,285
HoffenheimTys----4,004,0014,28514,285
StuttgartTys1,50----1,5014,28514,285
106.Malmö FFSve1,006,006,00-1,0014,003,99514,000
Astra GiurgiuRum1,503,001,507,001,0014,004,09014,000
108.FK RostovRus-1,50-12,00-13,5010,67613,500
Spartak MoskvaRus1,50--1,0011,0013,5010,67613,500
110.MoldeNor1,501,0010,00--12,503,48512,500
Standard LiègeBel2,003,001,506,00-12,507,70012,500
112.FC ZürichSch1,005,001,005,00-12,006,04012,000
113.NiceFra1,50--4,006,0011,5011,28311,500
FC MidtjyllandDan-1,507,001,501,5011,505,19011,500
115.GuingampFra-9,00---9,0011,28311,283
BordeauxFra2,00-4,00-1,007,0011,28311,283
LilleFra-4,00-1,00-5,0011,28311,283
118.Zulte WaregemBel5,001,00--5,0011,007,70011,000
119.Røde Stjerne BeogradSer1,00-0,251,508,0010,753,75010,750
120.Anzhi MakhachkalaRus10,00----10,0010,67610,676
KubanRus5,00----5,0010,67610,676
122.EsbjergDan9,001,00--10,005,19010,000
Östersunds FKSve----10,0010,003,99510,000
AEK AthenGræ---1,009,0010,005,72010,000
Hapoel Beer ShevaIsr-0,500,506,003,0010,004,35010,000
Apollon LimassolCyp3,002,001,001,003,0010,004,31010,000
127.GuimaraesPor4,00-1,00-4,009,009,4499,449
EstorilPor3,004,00---7,009,4499,449
BelenensesPor--4,00--4,009,4499,449
Rio AvePor-3,00-1,00-4,009,4499,449
FerreiraPor3,00----3,009,4499,449
FunchalPor-1,50---1,509,4499,449
AroucaPor---1,50-1,509,4499,449
Maritimo FunchalPor----1,501,509,4499,449
135.ChernomoretsUkr8,001,00---9,008,2269,000
Asteras TripolisGræ1,005,003,00--9,005,7209,000
Zorya LuhanskUkr-1,501,502,004,009,008,2269,000
RosenborgNor0,501,002,001,504,009,003,4859,000
FC SionSch--8,00-1,009,006,0409,000
140.Istanbul BasaksehirTyr--1,001,506,008,507,1608,500
Skënderbeu KorcëAlb1,501,002,00-4,008,501,7008,500
142.FC OleksandriyaUkr---1,001,502,508,2268,226
Metalist KharkivUkr-2,00---2,008,2268,226
Vorskla PoltavaUkr--1,001,00-2,008,2268,226
Metalurg DonetskUkr1,00----1,008,2268,226
Olimpik DonetskUkr----1,001,008,2268,226
147.OsmanlisporTyr---8,00-8,007,1608,000
Dinamo MinskHvi1,003,002,001,001,008,003,7258,000
HJK HelsinkiFin1,004,001,501,000,508,001,3808,000
150.LokerenBel-7,00--7,007,7007,700
CharleroiBel--1,00-1,007,7007,700
KV OostendeBel----1,001,007,7007,700
153.Slavia PragTje---1,506,007,506,0357,500
154.KonyasporTyr---2,005,007,007,1607,160
KarabüksporTyr-1,50---1,507,1607,160
BursasporTyr1,000,50---1,507,1607,160
157.PanathinaikosGræ-2,001,502,001,507,005,7207,000
Hajduk SplitKro1,001,501,501,501,507,005,2007,000
Lech PoznanPol1,001,004,00-1,007,004,0257,000
160.Rheindorf AltachØst--1,50-1,503,006,5706,570
Sturm GrazØst0,50-1,00-1,002,506,5706,570
PaschingØst1,50----1,506,5706,570
GrödigØst-1,00---1,006,5706,570
St. PöltenØst-1,00---1,006,5706,570
WolfsbergerØst--1,00--1,006,5706,570
Admira WackerØst---1,00-1,006,5706,570
167.AaBDan0,506,00--6,505,1906,500
168.FC LuganoSch----6,006,006,0406,040
GrasshoppersSch1,501,50-1,50-4,506,0406,040
St. GallenSch4,00----4,006,0406,040
FC ThunSch2,00-1,50--3,506,0406,040
FC LuzernSch-0,50-1,000,502,006,0406,040
173.Mlada BoleslavTje-1,000,501,001,003,506,0356,035
FK JablonecTje1,50-1,50--3,006,0356,035
FC ZlinTje----2,002,006,0356,035
176.VitesseHol1,00-1,00-4,006,005,9496,000
177.GroningenHol-0,502,00--2,505,9495,949
FC UtrechtHol0,50---1,502,005,9495,949
TwenteHol-1,50---1,505,9495,949
ZwolleHol-1,50---1,505,9495,949
HeraclesHol---1,00-1,005,9495,949
Go Ahead EaglesHol--0,25--0,255,9495,949
183.AtromitosGræ1,501,001,50--4,005,7205,720
XanthiGræ1,00----1,005,7205,720
PAS GianninaGræ---1,00-1,005,7205,720
PanioniosGræ----1,001,005,7205,720
187.ElfsborgSve3,001,501,00--5,503,9955,500
HafnarfjordurIsl1,501,000,501,001,505,501,6505,500
DundalkIrl-0,501,003,001,005,501,3405,500
Zalgiris VilniusLit1,501,001,001,001,005,501,0755,500
191.GabalaAse-0,252,002,001,005,253,8255,250
SD VojvodinaSer1,500,501,501,500,255,253,7505,250
193.Lokomotiva ZagrebKro0,50-0,501,50-2,505,2005,200
RNK SplitKro-1,50---1,505,2005,200
NK OsijekKro----1,501,505,2005,200
196.BrøndbyDan-1,001,501,501,005,005,1905,190
SønderjyskEDan---1,50-1,505,1905,190
FC NordsjællandDan1,50---1,505,1905,190
Randers FCDan1,00-0,50-1,505,1905,190
LyngbyDan----1,001,005,1905,190
201.VardarMak1,00-1,001,002,005,001,5005,000
The New SaintsWal1,001,001,001,001,005,000,7755,000
TrencinSvk1,001,001,001,500,505,002,4255,000
Slovan BratislavaSvk1,002,001,000,500,505,002,4255,000
205.Maccabi HaifaIsr4,00--0,50-4,504,3504,500
206.Beitar JerusalemIsr--0,501,500,502,504,3504,350
Ironi Kiryat ShmonaIsr-1,001,00--2,004,3504,350
Hapoel Tel-AvivIsr1,000,50---1,504,3504,350
Hapoel Ramat-GanIsr1,00----1,004,3504,350
Bnei YehudaIsr----1,001,004,3504,350
211.AEK LarnacaCyp--1,001,501,504,004,3104,310
Omonia NicosiaCyp0,501,501,000,50-3,504,3104,310
AEL LimassolCyp-1,50-1,002,504,3104,310
Ermis AradippouCyp-1,00--1,004,3104,310
AnorthosisCyp0,50---0,504,3104,310
216.Dynamo TbilisiGeo1,501,000,251,50-4,251,0004,250
VideotonUng0,25-1,501,001,504,251,6254,250
FK KukësiAlb1,500,251,000,501,004,251,7004,250
219.Petrolul PloestiRum1,501,50---3,004,0904,090
PanduriiRum2,00--1,00-3,004,0904,090
FC Viitorul ConstantaRum---1,001,502,504,0904,090
CFR ClujRum-1,00---1,004,0904,090
Tirgu MuresRum--1,00--1,004,0904,090
Dinamo BukarestRum----1,001,004,0904,090
Uni CraiovaRum----1,001,004,0904,090
FC BotosaniRum--0,50--0,504,0904,090
CSMS IasiRum---0,50-0,504,0904,090
228.Slask WrochlawPol1,50-0,50--2,004,0254,025
Ruch ChorzowPol-1,50---1,504,0254,025
Zaglebie LubinPol---1,00-1,004,0254,025
Piast GliwicePol0,50--0,50-1,004,0254,025
Arka GdyniaPol----1,001,004,0254,025
Jagiellonia BialystokPol--0,50-0,501,004,0254,025
Zawisza BydgoszczPol-0,50---0,504,0254,025
KS CracowiaPol---0,25-0,254,0254,025
236.IFK GöteborgSve0,501,001,001,50-4,003,9954,000
AIK StockholmSve-1,001,001,001,004,003,9954,000
AberdeenSko-1,001,001,001,004,003,7254,000
Nomme KaljuEst1,500,500,501,000,504,001,1004,000
240.HäckenSve1,00--0,50-1,503,9953,995
IFK NorrköpingSve---1,000,501,503,9953,995
GefleSve1,00----1,003,9953,995
BrommapojkarnaSve-1,00---1,003,9953,995
244.Neftchi BakuAse1,001,500,250,50-3,253,8253,825
Botev PlovdivBul1,000,50-1,002,503,8253,825
Inter BakuAse0,500,501,00-0,502,503,8253,825
BeroeBul0,50-0,500,50-1,503,8253,825
Levski SofiaBul0,25--0,500,501,253,8253,825
Litex LovechBul-0,500,25-0,753,8253,825
Khazar LenkoranAse0,50----0,503,8253,825
KapazAse---0,50-0,503,8253,825
CSKA SofiaBul-0,50--0,503,8253,825
Cherno MoreBul--0,50-0,503,8253,825
Zira FKAse----0,500,503,8253,825
Slavia SofiaBul---0,25-0,253,8253,825
Dunav RusseBul----0,250,253,8253,825
257.Zrinjski MostarBos0,501,000,251,001,003,751,3253,750
VentspilsLet1,001,001,000,500,253,751,1253,750
CukarickiSer-0,500,500,50-1,503,7503,750
FK JagodinaSer0,500,50---1,003,7503,750
Mladost LucaniSer----0,250,253,7503,750
262.Shakhtyor SaligorskHvi0,501,500,500,500,253,253,7253,725
St. JohnstoneSko1,001,000,25-0,252,503,7253,725
FK MinskHvi1,50----1,503,7253,725
MotherwellSko1,000,50---1,503,7253,725
Torpedo ZhodinoHvi--0,251,00-1,253,7253,725
HibernianSko0,50--0,50-1,003,7253,725
Neman GrodnoHvi-0,50---0,503,7253,725
Inverness CTSko--0,50--0,503,7253,725
Hearts FCSko---0,50-0,503,7253,725
Dinamo BrestHvi----0,500,503,7253,725
Glasgow RangersSko----0,250,253,7253,725
273.FC AktobeKas1,501,500,250,25-3,503,6253,625
Shakhtyor KaragandaKas2,001,00---3,003,6253,625
FC KairatKas-0,501,500,500,503,003,6253,625
Irtysh PavlodarKas0,50---0,501,003,6253,625
FC OrdabasyKas--0,250,250,250,753,6253,625
278.Spartak TrnavaSvk-1,501,001,00-3,502,4253,500
DebrecenUng0,501,501,000,50-3,501,6253,500
StrømsgodsetNor1,001,001,000,50-3,503,4853,500
Shkëndija TetovoMak-0,250,251,501,503,501,5003,500
MSK ZilinaSvk1,00-1,50-1,003,502,4253,500
F91 DudelangeLux0,251,000,251,001,003,500,8753,500
Fola EschLux1,000,251,000,251,003,500,8753,500
285.Odd GrenlandNor--1,500,501,003,003,4853,485
TromsøNor2,000,50---2,503,4853,485
HaugesundNor-0,50--0,501,003,4853,485
HøddNor0,50----0,503,4853,485
BrannNor----0,500,503,4853,485
StabækNor---0,25-0,253,4853,485
291.VallettaMal0,501,000,251,000,503,250,9003,250
RabotnickiMak-1,001,500,250,503,251,5003,250
FK SarajevoBos0,501,501,00-0,253,251,3253,250
294.NK DomzaleSlo0,25-0,251,001,503,002,9003,000
Vikingur GøtaFær0,501,000,250,251,003,000,7503,000
ZeljeznicarBos1,000,501,00-0,503,001,3253,000
Mladost PodgoricaMon1,00-0,501,000,503,001,0003,000
KR ReykjavikIsl0,501,000,500,500,503,001,6503,000
CrusadersNir0,250,501,001,000,253,000,8503,000
300.Olimpija LjubljanaSlo0,50--1,000,251,752,9002,900
Nova GoricaSlo-0,50-0,250,501,252,9002,900
FC KoperSlo-0,500,50--1,002,9002,900
NK CeljeSlo0,25-0,25--0,502,9002,900
Rudar VelenjeSlo-0,25---0,252,9002,900
305.BirkirkaraMal1,000,250,501,00-2,750,9002,750
Dila GoriGeo1,50-1,000,25-2,751,0002,750
HiberniansMal0,250,251,000,251,002,750,9002,750
LinfieldNir0,500,500,500,251,002,750,8502,750
FC VaduzLie0,250,501,000,500,502,752,6002,750
FC Santa ColomaAnd0,251,000,500,500,502,750,2662,750
MilsamiMol1,00-1,50-0,252,752,0002,750
StjarnanIsl-1,501,00-0,252,751,6502,750
Lincoln Red ImpsGib-0,501,001,000,252,750,6002,750
LevadiaEst0,501,000,500,500,252,751,1002,750
315.CliftonvilleNir1,001,00-0,50-2,500,8502,500
Alashkert FCArm--0,501,001,002,500,9752,500
FerencvarosUng-0,500,501,000,502,501,6252,500
SutjeskaMon1,001,000,25-0,252,501,0002,500
FC ShirakArm1,000,250,500,500,252,500,9752,500
320.RuzomberokSvk----1,001,002,4252,425
FK SenicaSvk0,50----0,502,4252,425
MFK KosiceSvk-0,50---0,502,4252,425
Spartak MyjavaSvk---0,25-0,252,4252,425
324.BuducnostMon-0,500,250,501,002,251,0002,250
Siroki BrijegBos1,000,50-0,250,502,251,3252,250
FC PyunikArm0,500,251,000,250,252,250,9752,250
DifferdangeLux1,000,250,500,250,252,250,8752,250
328.Zimbru ChisinauMol-1,50-0,50-2,002,0002,000
St. PatricksIrl0,251,000,250,50-2,001,3402,000
SuduvaLit0,25--0,251,502,001,0752,000
FK PartizaniAlb--0,251,500,252,001,7002,000
FK JelgavaLet-0,250,501,000,252,001,1252,000
ChikhuraGeo0,501,00-0,250,252,001,0002,000
Dacia ChisinauMol0,50-0,500,250,251,502,0002,000
FC Zaria BaltiMol---0,250,500,752,0002,000
FC TiraspolMol0,250,25---0,502,0002,000
Veris ChisinauMol-0,25---0,252,0002,000
FC SaxanMol--0,25--0,252,0002,000
339.RudarMon0,50-1,000,25-1,751,0001,750
HBFær0,251,000,250,25-1,750,7501,750
FK SpartaksLet--0,500,251,001,751,1251,750
FK TrakaiLit--0,500,251,001,751,0751,750
Cork CityIrl--0,251,000,501,751,3401,750
La FioritaSan0,250,500,250,250,501,750,0991,750
345.KF LaciAlb0,250,500,25--1,001,7001,700
FlamurtariAlb-0,50---0,501,7001,700
Teuta DurresAlb0,25--0,25-0,501,7001,700
SK TiranaAlb----0,250,251,7001,700
349.BreidablikIsl1,00--0,25-1,251,6501,650
ValurIsl---0,250,500,751,6501,650
VestmannaøerneIsl0,50----0,501,6501,650
FramIsl-0,25---0,251,6501,650
Vikingur ReykjavikIsl--0,25--0,251,6501,650
354.ETO GyörUng1,000,50---1,501,6251,625
Honved BudapestUng0,50---1,001,501,6251,625
DiosgyöriUng-1,00---1,001,6251,625
MTK BudapestUng--0,250,50-0,751,6251,625
Vasas BudapestUng----0,500,501,6251,625
359.Sligo RoversIrl1,000,50---1,501,3401,500
MariehamnFin0,25--0,251,001,501,3801,500
FK LiepajaLet---1,000,501,501,1251,500
Europa FCGib-0,250,250,500,501,500,6001,500
SJK SeinäjokiFin--0,251,000,251,501,3801,500
B36Fær-0,250,500,500,251,500,7501,500
Metalurg SkopjeMak0,251,00---1,251,5001,500
TurnovoMak0,500,25---0,751,5001,500
Teteks TetovoMak0,25----0,251,5001,500
RenovaMak--0,25--0,251,5001,500
SileksMak---0,25-0,251,5001,500
PelisterMak----0,250,251,5001,500
371.PS RovaniemiFin-0,50-0,50-1,001,3801,380
PS VaasaFin-0,250,25-0,501,001,3801,380
Honka EspooFin0,500,25---0,751,3801,380
MyPa-47Fin-0,50---0,501,3801,380
InterFin0,25----0,251,3801,380
#HOLDLAND2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
2017
2018
IALTLANDKOEFF
PS TurkuFin0,25----0,251,3801,380
FC LahtiFin--0,25--0,251,3801,380
378.Shamrock RoversIrl--0,500,250,501,251,3401,340
Derry CityIrl0,500,50--0,251,251,3401,340
UC DublinIrl--0,50--0,501,3401,340
DroghedaIrl0,25----0,251,3401,340
382.OlimpicBos--0,25--0,251,3251,325
Radnik BijeljlinaBos---0,25-0,251,3251,325
Sloboda TuzlaBos---0,25-0,251,3251,325
385.Daugava DaugavpilsLet1,000,25---1,251,1251,250
EkranasLit1,000,25---1,251,0751,250
SamtrediaGeo---0,251,001,251,0001,250
Tre PenneSan0,50--0,500,251,250,0991,250
FC FloraEst0,25-0,250,500,251,251,1001,250
FolgoreSan-0,250,500,250,251,250,0991,250
AtlantasLit-0,500,250,250,251,251,0751,250
392.Skonto RigaLet0,50-0,50--1,001,1251,125
Liepajas MetalurgsLet0,25----0,251,1251,125
Daugava RigaLet-0,25---0,251,1251,125
395.Sillamäe KalevEst-0,500,25--0,751,1001,100
FC InfonetEst---0,250,500,751,1001,100
Trans NarvaEst0,25----0,251,1001,100
Santos TartuEst-0,25---0,251,1001,100
399.KruojaLit0,25-0,25--0,501,0751,075
Banga GargzdaiLit-0,25---0,251,0751,075
#HOLDLAND2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
2017
2018
IALTLANDKOEFF
401.EBFær1,00----1,000,7501,000
Jeunesse d'EschLux0,500,25-0,25-1,000,8751,000
FC LusitanosAnd0,50-0,250,25-1,000,2661,000
UE Santa ColomaAnd0,250,25-0,250,251,000,2661,000
Bala TownWal0,25-0,250,250,251,000,7751,000
ZestafoniGeo-0,50---0,501,0001,000
Celik NiksicMon0,250,25---0,501,0001,000
Torpedo KutaisiGeo0,25---0,250,501,0001,000
Dinamo BatumiGeo--0,25-0,250,501,0001,000
Sioni BolnisiGeo-0,25---0,251,0001,000
Loven CetinjeMon-0,25---0,251,0001,000
Spartaki TskhinvaliGeo--0,25--0,251,0001,000
FK Bokelj KotorMon---0,25-0,251,0001,000
Zeta GolubovciMon----0,250,251,0001,000
415.BanantsArm-0,50-0,25-0,750,9750,975
Mika AshtarakArm0,250,25---0,500,9750,975
Gandzasar KapanArm0,25---0,250,500,9750,975
UlissesArm--0,25--0,250,9750,975
419.Balzan FCMal--0,250,250,250,750,9000,900
Sliema WanderersMal0,250,25---0,500,9000,900
FlorianaMal----0,250,250,9000,900
422.Progres NiederkornLux--0,25-0,500,750,8750,875
423.GlenavonNir-0,250,250,25-0,750,8500,850
GlentoranNir0,25-0,25--0,500,8500,850
ColeraineNir----0,250,250,8500,850
#HOLDLAND2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
2017
2018
IALTLANDKOEFF
BallymenaNir----0,250,250,8500,850
427.Airbus UK BroughtonWal0,250,250,25--0,750,7750,775
Connah's Quay NomadsWal---0,500,250,750,7750,775
Prestatyn TownWal0,50----0,500,7750,775
Newtown FCWal--0,50--0,500,7750,775
Bangor CityWal-0,25--0,250,500,7750,775
AberystwythWal-0,25---0,250,7750,775
LlandudnoWal---0,25-0,250,7750,775
434.Sant JuliaAnd-0,250,25-0,250,750,2660,750
RunavikFær--0,250,250,250,750,7500,750
FuglafjørdurFær0,250,25---0,500,7500,750
KlaksvikFær----0,250,250,7500,750
438.St. Josephs FCGib----0,250,250,6000,600
439.LibertasSan0,250,25---0,500,0990,500
Trepca 89Kos----0,500,500,0000,500
441.Juvenes/DoganaSan--0,25--0,250,0990,250
FC PrishtinaKos----0,250,250,0000,250
#HOLDLAND2013
2014
2014
2015
2015
2016
2016
2017
2017
2018
IALTLANDKOEFF
 
Ranglisten bruges til seedning i turne-ringerne 2018/2019
Klubbernes koefficient er fundet ved at sammentælle antal point opnået i turneringerne 2013/2014-2017/2018 (point i kvalifikationsrunderne tæller ikke med).
Dog minimum 20% af klubbens lands-koefficient for samme periode (her tæller point i kvalifikations-runderne med)
I Champions League modtager hold, der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde 0,5 point, mens hold der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde mod-tager 1 point.
Hold, der ryger ud i 3. eller 4. kvalifikationsrunde modtager ikke point, da de overføres til Europa League.

I Europa League modtager hold, der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde 0,25 point, hold der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde modtager 0,5 point, hold der ryger ud i 3. kvalifikationsrunde modtager 1 point, og endelig modtager hold der ryger ud i 4. kvalifikationsrunde 1,5 points.
Hold, der ikke kommer videre fra gruppespillet, er garanteret minimum 2 point (disse lægges dog ikke til opnåede point i gruppespillet)

  Koefficienters pr. land

  2012/2013 - 2016/2017

  Forside