Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 21. oktober 2019 kl. 19:40
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 1996/1997
UEFA-CUP, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
 
RESULTATER
MODSTANDERE1. KAMP2. KAMPIALTBEMÆRKNINGER
Lyngby - Mura Murska0 - 02 - 02 - 0
Sliema Wanderers - OB0 - 21 - 71 - 9
IA Akranes - CSKA Moskva0 - 21 - 41 - 6
Anorthosis - Xamax1 - 20 - 41 - 6
Beitar Jerusalem - Bodø1 - 51 - 22 - 7
Croatia Zagreb - Spartak Moskva3 - 10 - 23 - 3Spartak videre på udebanemål
Dynamo Minsk - Besiktas2 - 10 - 22 - 3
Dynamo Moskva - Jazz1 - 13 - 14 - 2
Dinamo Tbilisi - Molde2 - 10 - 02 - 1
Grazer AK - Vojvodina Novi Sad2 - 05 - 17 - 1
Hajduk Split - Torpedo Moskva1 - 00 - 21 - 2
Halmstad - Vardar Skopje0 - 01 - 01 - 0
Helsingborg - Dynamo 931 - 13 - 04 - 1
HJK Helsinki - Chernomorets2 - 20 - 22 - 4
Iraklis Saloniki - Apoel Nicosia0 - 11 - 21 - 3
FC Kosice - Celtic0 - 00 - 10 - 1
Partisan Beograd - Progresul Bukarest0 - 00 - 10 - 1
Rapid Bukarest - Lokomotiv Sofia1 - 01 - 02 - 0
Legia Warszawa - Haka Valkeakoski3 - 01 - 14 - 1
Sigma Olomouc - Hutnik Krakow1 - 01 - 32 - 3
Skonto Riga - Malmö FF0 - 31 - 11 - 4
Slavia Sofia - Tirol1 - 11 - 42 - 5
Slovan Bratislava - Trabzonspor2 - 11 - 43 - 5
VSC Budapest - Barry Town3 - 11 - 34 - 4Barry Town vandt 4-2 på straffe
Zalgiris - Aberdeen1 - 43 - 14 - 5
Aarau - Lantana4 - 00 - 24 - 2
 
OVERSIDDERE
Lazio, AS Roma, Parma, Inter, AS Monaco, Metz, Lens, Montpellier, Valencia, Espanyol, Tenerife, Bayern MÜnchen, Schalke 04, MÖnchengladbach, Hamburger SV, Feyenoord, Roda, Sporting Lissabon, Boavista, Guimaraes, Newcastle, Aston Villa, Arsenal, Anderlecht, Germinal, RWD Molenbeek, Olympiakos Piræus, Guingamp, Silkeborg og Karlsruhe
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Kvalifikationsrunde 
  Gruppe A  Gruppe C
  Gruppe B  Gruppe D
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale

POKALVINDERE
  Kvalifikationsrunde
  1. runde 
  2. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale

UEFA-CUP
  1. Kvalifikationsrunde
  2. Kvalifikationsrunde 
  1. runde 
  2. runde 
  3. runde 
  Kvartfinaler 
  Semifinaler
  Finale

  1995/1996
  1997/1998
  Øvrige år